Erkek İnfertilitesi Çocuğu olmuyor diye boşanan var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Sen ne düşünüyorsun anne olmak daha mı ön planda eşinden evliliğinden.

Merhabalar, biz 3 Senedir evliyiz ve çocuğumuz olmuyor. Eşim azospermi. Mikro tese olmuştuk geçen sene ama sonuç negatif. Bana dediği şey şu, Rosi tekniğini deniyelim eğer olmazsa boşanıcaz diyor..
9 yıla giricez asla düşünmedik çocuk herşey demek değil tabiki insan bir evladı olsun istiyor ama eğer çocuk için evlenmişse eşiniz o ayrı tabi sen ne düşünüyorsun bu konuda

Yani eşiniz kendinden kaynaklı çocuğu olmuyor, siz onun yüzünden çocuk sahibi olamıyorsunuz diye mi düşünüp boşanacağız diyor.
Sizin fikriniz nerede bu durumda?

Mantık evliliği değilse, sevmeden yapılmış bir evlilik değilse, evlenmiş olmak için evlenmemişse çocuğu olmuyor diye ayrılmaz.
Belki de olmaması gerekiyordur o çocuğun zaten.

12 senelik evliyiz, uzun süren tedavi süreci sonrası şuan hamileyim ama bu geçen süreçte bebeğimiz olmazsa bosaniriz konusu hiç olmadı. Ben asla aklımdan böyle birşey geçirmedim, eşim de bana hep uzulmemem için telkinde bulunurken "ben seni sevdiğim için evlendim, çocuk için değil" demişti.
İnşaallah ben r bebeğiniz olur ama birbirinizi seviyorsaniz çocuk olmuyor diye bosanmamalisiniz.

Tek sorun çocuk olmaması, baska bir sorunumuz yoksa boşanmazdım. Benim bir tanıdıgımın eşinin asla cocugu olmaz demişlerdi eşinde sprem vs yoktu. Tüp bebek yaptırcak maddi imkanıda yoktu. Kendiliğinden oldu, sonrasında bir bebeği daha oldu. İki tane cocugu var şimdi. İmtahanı böyleymiş

Bizimki tamamen aşk evliliğiydi. Ama 3 senedir doğru dürüst yüzümüz gülmedi çocuk olayını öğrendikten sonra yıkıldık. Daha sonra herşey üst üste gelmeye başladı. Ona defalarca söyledim ben istemiyorum Çocuk dedim hatta duyurmak istemediği için benden kaynaklı olmuyor diye söyleriz etrafa falan dedim bu konuda asla baskı yapmadım. Güzel giden bi evliliğim olsa asla sorun etmem. Ama kendimi hiç iyi hissetmiyorum

Merhabalar, biz 3 Senedir evliyiz ve çocuğumuz olmuyor. Eşim azospermi. Mikro tese olmuştuk geçen sene ama sonuç negatif. Bana dediği şey şu, Rosi tekniğini deniyelim eğer olmazsa boşanıcaz diyor..
Meraba bizde 3 seneye girdik bende erken menopoz var ilk tüp bebek denedik tutmadı ağustosta 2.yi denicez ve bende dediğim eğer buda olmazsa boşanırız çünkü onun elinden o hakkını alamam ama eşim kabul etmiyor tabi ilerde ne olur ne düşünür bilemem 😑😑

Esinin boyle düşünmesinin sebebine bakmak gerek.bu anlamda cocuk evet bircoksey lakin hersey degil. Illa bebeğim olsn diye kmse evlenmiyor.ki esinde sorn oldugu icin seni düşündüğünden olabilir. Eger siz herzamn destek olursanz o dusuncesinden vazgecer. Rabbim onuda oyle yaratmis oda boyle olsn istemezdi herkesin imtihani baska sizinde bu. Eger birbirinizi cok seviyorsanz boyle sacma dusunceden vazgecsn ve bu düşünceden de gecirecek olan sizsinz. Bende iki yllk evliyim sorn pcos esimde srnyok arada agladgmda her zman der ben senin iicn evlendim bebegim olsn diye degl her kadn dogrmak zorunda degil.Allah verecek uzme kendini der. Bir bebk veremezse bile rabbim vermemistir senin eksikliğin degldir der. Hayat kisa hayat sadece çocuktan ibaret degil. Zevk almaya aninizin kiymetini bilin tevekkül edin veren de alanda Allah. Bu kocanizin eksikligi degil.

Psikolojik destek alın diye öneri sunmak istiyorum.
Bende doğumdan sonra bebeğimi kaybettiğimde çok değişik kafalara girip eşimden boşanmayı düşünmüştüm. Sizin eşinizde Büyük ihtimal psikolojik olarak kendini suçladığı için böyle bir şey teklif ediyor. Yanında olun destek olun. Tamam çocuk güzel şey ama evliliğin amacı bu olmamalı, güzel dille konuşun ne zaman nasip olacağı belli olmaz. En kısa zamanda mucizeniz size gelsin inşallah 💐

Bizimki tamamen aşk evliliğiydi. Ama 3 senedir doğru dürüst yüzümüz gülmedi çocuk olayını öğrendikten sonra yıkıldık. Daha sonra herşey üst üste gelmeye başladı. Ona defalarca söyledim ben istemiyorum Çocuk dedim hatta duyurmak istemediği için benden kaynaklı olmuyor diye söyleriz etrafa falan dedim bu konuda asla baskı yapmadım. Güzel giden bi evliliğim olsa asla sorun etmem. Ama kendimi hiç iyi hissetmiyorum
Allahın imtihanına razı gelip her halinize şükrederseniz allah size hiç ummadığınız kapılar açar bu doğru bir karar değil kimseye söylemek zorunda değilsiniz sizin özeliniz kimseyi ilgilendirmez benim eşimde de problem vardı çok şükür düzeldi biz hiç kimseye söylemedik herkes ileri geri konuştu ama biz böylede mutluyuz allah verirse baş göz üstüne vermezsede hayat devam ediyor

Diyorum ya asla sorun etmedim. Bana bunu söylediğinde yıkıldım resmen. Beni annelik duygusundan mahrum bırakmak istemiyormuş. Çok farklı psikolojide. Dışardan geldi geçen mesela tanıdığı birini anlatıyo boşanmışlar çocuğu olmuyo diye falan diyo. Bende sırf çocuk olmuyo diye boşanmışlarsa yazık onlara dedim. Asla kendine yediremiyo. Probleminde onda olmasından çok rahatsız. Keşke sende olsaydı asla sorun etmezdim umrumda olmazdı diyo kendimi onun yerine koyuyorum ama işin içinden çıkamıyorum.

Diyorum ya asla sorun etmedim. Bana bunu söylediğinde yıkıldım resmen. Beni annelik duygusundan mahrum bırakmak istemiyormuş. Çok farklı psikolojide. Dışardan geldi geçen mesela tanıdığı birini anlatıyo boşanmışlar çocuğu olmuyo diye falan diyo. Bende sırf çocuk olmuyo diye boşanmışlarsa yazık onlara dedim. Asla kendine yediremiyo. Probleminde onda olmasından çok rahatsız. Keşke sende olsaydı asla sorun etmezdim umrumda olmazdı diyo kendimi onun yerine koyuyorum ama işin içinden çıkamıyorum.
Kesinlikle desdek alması lazım seni annelik duygusundan mahrum bırakmak istemesi çok sağlıklı bir düşünce yapısı değil :KK43:

Bir komşumuz vardı kadından dolayı olmuyordu çocukları eşi çok seviyordu çocukları kadin ağlayarak demiş birak beni çocuğun olsum bosanalim diye adamda saçmalama demiş birakmam seni demiş şimdi beş yaşında kızları var. Söylemek istedim

Diyelim ki beni bıraktı. Boşandık. Ona da söyledim bunu, ne sanıyosun ki başkasıyla evlenip çocuk mu yapıcağımı düşünüyorsun Buna benim yüreğim dayanmaz ki. İçim elvermez dedim. İlla benden soğumanı mı sağlıyım dedi?sana kötü davranırım Aldatırım seni benden soğuman nefret etmen için dedi

Diyelim ki beni bıraktı. Boşandık. Ona da söyledim bunu, ne sanıyosun ki başkasıyla evlenip çocuk mu yapıcağımı düşünüyorsun Buna benim yüreğim dayanmaz ki. İçim elvermez dedim. İlla benden soğumanı mı sağlıyım dedi?sana kötü davranırım Aldatırım seni benden soğuman nefret etmen için dedi
Eşiniz sanki dünyanın sonu gelmiş gibi davranıyor yani sorun sende olsa ozaman senmi ayrılıcan o çocuk sahibi olsun diye aynı yere çıkıyor çünkü insan kendi eşini ne olursa olsun başkasından çocuk yapmasını düşünemez düşünmemeli bu sadece dizilerde olur

X