Erkek İnfertilitesi Çocuğu olmuyor diye boşanan var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba süreciniz nasıl devam etti merak ettim. Dediklerinize katılıyorum söylemesi kolay yaşaması çok zor. Benim de eşimde sperm sorunu var. 4 tüp bebek tedavisi gördüm. 1 düşük 3 negatif. Ben de hiç sorun yok. Yaşım 38 anne olmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum kafam çok karışık.

Tüp bebek tedavisi 4 kere denemiş birisi olarak size yazıyorum. Maalesef tüp bebek tedavilerinde başarı oranı çok düşük ki bu arkadaşın eşi azospermi, onların ihtimal çok daha düşük. Ne kadar yorgun ve mutsuz olduğumu bilemezsiniz bu tedavilerden dolayı. Belki size bencilce gelecek ama eşimde sorun var diye neden kendi hayalimden vazgeçeyim. Biraz mantıklı düşünmek gerekiyor.

Yazılanları okudum kimseyi kınamam haddim değil kimselere kendimi kınatmam yumurta donasyonu sperm donasyonu bunlar Allah la yapacak kişi arasında bize laf söylemek düşmez yapana saygı duyarım zaten kim bile isteye böyle birşey yaparki ama insan çaresiz kalınca her yolu deniyor iste ben 2 başarısız tüp bebekten sonra 3.yu denicem nasip olursa sorun bende eşinde hiç bi sorun yok şükür bunu taşımak çok ağır boşanma konusuna gelince ben de düşünmüyorum değil eşim neden benden dolayı baba olamasın diyorum gencecik sağlıklı adam üstelik baba olmayı da çok ıstiyor çok korkuyorum çocuğun olmayacak diye iste o zamn Napicam diye çok korkuyorum Rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin aminnn

Yazılanları okudum kimseyi kınamam haddim değil kimselere kendimi kınatmam yumurta donasyonu sperm donasyonu bunlar Allah la yapacak kişi arasında bize laf söylemek düşmez yapana saygı duyarım zaten kim bile isteye böyle birşey yaparki ama insan çaresiz kalınca her yolu deniyor iste ben 2 başarısız tüp bebekten sonra 3.yu denicem nasip olursa sorun bende eşinde hiç bi sorun yok şükür bunu taşımak çok ağır boşanma konusuna gelince ben de düşünmüyorum değil eşim neden benden dolayı baba olamasın diyorum gencecik sağlıklı adam üstelik baba olmayı da çok ıstiyor çok korkuyorum çocuğun olmayacak diye iste o zamn Napicam diye çok korkuyorum Rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin aminnn
Allah dilerse olur Rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin.Yalnız bu şekilde stres yapmanız tedaviyi daha başarısız yapabilir.Herseyi akışına bırakın stresden uzak durun Allaha sığınıp bekleyin onun açamayacağı kapı yoktur.Sabrın sonu selamettir buda imtihan birseyi çok istersin onu verir sana 10 kere istemez olaydım dedirtir sana.Pekmezi alıp balı verir balı alıp pekmezi verir.Duaya devam edin güzel günler olucaktir

Allah dilerse olur Rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin.Yalnız bu şekilde stres yapmanız tedaviyi daha başarısız yapabilir.Herseyi akışına bırakın stresden uzak durun Allaha sığınıp bekleyin onun açamayacağı kapı yoktur.Sabrın sonu selamettir buda imtihan birseyi çok istersin onu verir sana 10 kere istemez olaydım dedirtir sana.Pekmezi alıp balı verir balı alıp pekmezi verir.Duaya devam edin güzel günler olucaktir
Teşekkür ederim.Allah razı olsun Hepimizin kucağı evlatla dolsun aminnn

Diyorum ya asla sorun etmedim. Bana bunu söylediğinde yıkıldım resmen. Beni annelik duygusundan mahrum bırakmak istemiyormuş. Çok farklı psikolojide. Dışardan geldi geçen mesela tanıdığı birini anlatıyo boşanmışlar çocuğu olmuyo diye falan diyo. Bende sırf çocuk olmuyo diye boşanmışlarsa yazık onlara dedim. Asla kendine yediremiyo. Probleminde onda olmasından çok rahatsız. Keşke sende olsaydı asla sorun etmezdim umrumda olmazdı diyo kendimi onun yerine koyuyorum ama işin içinden çıkamıyorum.
Konu eski ama bir üye sonucu merak ettiğinden yeniden açılmış.

Tabii ki, ortada boşanacak bir durum yok. Tüm yöntemler denendiyse ve hala çocuk sahibi olunamadıysa neden evlat edinmek gündeme gelmiyor? Birkaç yorumcu bahsetmiş ama üstünde durulmamış. Sahipsiz çocuklara karşı insanlık görevimiz ve çok sevaplı bir şey. Bir yavruya ana baba kucağı açmak size de iyi gelecek.

Herşeyin hayırlısı. Ben artık durumumu kabul ettim. Hayatta herşey çocuk değil. Çocuk olur sağlıksız olur, hayırsız olur. Ya da çocuk sahibi oluruz sağlığımız bozulur. Öyle şeyler duyuyorum ki kadın çocuk sahibi olmuş doğumdan sonra kanser tanısı konulup 6 ay için de hayatını kaybetmiş. Allah bu günümüzü aratmasın.

Konu eski ama bir üye sonucu merak ettiğinden yeniden açılmış.

Tabii ki, ortada boşanacak bir durum yok. Tüm yöntemler denendiyse ve hala çocuk sahibi olunamadıysa neden evlat edinmek gündeme gelmiyor? Birkaç yorumcu bahsetmiş ama üstünde durulmamış. Sahipsiz çocuklara karşı insanlık görevimiz ve çok sevaplı bir şey. Bir yavruya ana baba kucağı açmak size de iyi gelecek.
Evlatlık almak kolay mi sanıyorsunuz maddi durumun iyi olacak falan filan daha bi sürü prosedür evlatlık için yıllarca bekleyen insanlar var herkese de vermiyolar çocuk

Evlatlık almak kolay mi sanıyorsunuz maddi durumun iyi olacak falan filan daha bi sürü prosedür evlatlık için yıllarca bekleyen insanlar var herkese de vermiyolar çocuk
Kolay olan ne kaldı ki Allah aşkına? Çocuk sahibi olmak için de çuvalla para dökülüyor. Durumları uygunsa denenebilir. Başka yol - yöntem kalmamışsa.

Kolay olan ne kaldı ki Allah aşkına? Çocuk sahibi olmak için de çuvalla para dökülüyor. Durumları uygunsa denenebilir. Başka yol - yöntem kalmamışsa.
Sizin çocuğunuz var mı çocuğu olana çok kolay gelir böyle şeyleri söylemek önce bi.kadinin çocuğunun olmayacağını kabullenmesi gerek bunun ne anlamana geldiği yaşamayan bilmez ordan öyle evlatlık al demesi.kolay oluyo da neyse ayrıca o tonlarca dökülen paralar hazır paralar değil krediler ya da düğünden kalan takılar durumu iyi olanlar da mutlaka vardır tabi

Sizin çocuğunuz var mı çocuğu olana çok kolay gelir böyle şeyleri söylemek önce bi.kadinin çocuğunun olmayacağını kabullenmesi gerek bunun ne anlamana geldiği yaşamayan bilmez ordan öyle evlatlık al demesi.kolay oluyo da neyse ayrıca o tonlarca dökülen paralar hazır paralar değil krediler ya da düğünden kalan takılar durumu iyi olanlar da mutlaka vardır tabi

Benim bir tane çocuğum var ama çocuk sahibi olamayanları da anlayabiliyorum. Boşanmanın konuşulduğu bir evliliğe son bir tavsiye idi benimkisi. Tartışmaya devam etmeyelim, beni ve önerimi hesaba katmadan buyrun lütfen kendi önerinizi yazın.

Bu yazanlarin hepsi ne kadar olumlu seyler yazmis. Belliki baslarinda degil. Boyle bi dert. Benimde esimden dolayi cocugum olmuyor. Ve bu benim icin buyuk bir problem haline geldi ve acik konusmak gerekirse bazen bosanmayi kendi hayatimi kurmayi dusunuyorum. Bazen kendimi cok yanliz hissediyorum. Herseyi tek basima yaparMis gibi, kendisi cok usengec. En kucuk seyleri kafama takabiliyorum ve diyorumki neden cekiyim? Kendi ayaklarimin uzerinde durmak varken. Herseyde bir hayir degil bin hayir arayanlardanim. Ama bi noktadan sonra bence insan tukeniyor. Bizimde belki 2 hafta sonra son sansimiz (rosi) Bir cokuntuyu daha kaldiramam.
Merhaba ne durumdasınız. Çocuğunuz oldumu.

Merhabalar, biz 3 Senedir evliyiz ve çocuğumuz olmuyor. Eşim azospermi. Mikro tese olmuştuk geçen sene ama sonuç negatif. Bana dediği şey şu, Rosi tekniğini deniyelim eğer olmazsa boşanıcaz diyor..
Evlat edinmeyi düşünmez mi eşiniz? Bu da evlat sahibi olmak için bir yol.

X