Erkek İnfertilitesi Çocuğu olmuyor diye boşanan var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Hamile kalmamla ilgili bazı sıkıntılarım var, hiç anne olamayabilirim de. Eşim ileride ben baba olmak istiyorum, kendi kanımdan çocuk istiyorum derse ve benim bunu yapmam imkansızsa boşanırım.

Tamamda sizcede kotuluk degilmi, esinizin cocugu olmuyor diye ondan bosanmak???
Ya sizin cocugunuz olmasaydi ve esinizi sizi bosasaydi, ne kadar dokunurdu.
Cocuk olmuyor diye bosanilmasina vicdanrn benim icin el vermiyor.

Tup bebek denediniz mi??? Cok ilerledi tıp

Evet haksizlik, benimde icim bu zamana kadar el vermedi ki hala beraberiz bi sekilde her krizi atlattik. Ama sorun tek bende olsaydi acaba herkes bukadar ilimli olup yapici davranirmiydi? Kaynanam suratima sorun sirf oglumda degil sendede dedi ki bendede polistik over var. Kendi kizindan 3 tane var suan. Kimse kusura bakmasin. Herkez hayatta herseyin tadina bakip aliyorken bence kendime daha buyuk haksizlik ve ailemed eher geceleri uykusuz geciyor. Ha bir kez daha evlenirmiyim, hic sanmiyorum. Etrafimizda bizden sonra evlenen insanlarin gozumuzun onunde cocuk sahibi olmasina tahammul edemiyorum. Egoistlikse egoistlik. En son denememizi 2 hafta sonra yapicagiz (Rosi). Eger sperm cikmazsa ciddi ciddi hayatimda degisiklikler yapmayi dusunuyorum.

Evet haksizlik, benimde icim bu zamana kadar el vermedi ki hala beraberiz bi sekilde her krizi atlattik. Ama sorun tek bende olsaydi acaba herkes bukadar ilimli olup yapici davranirmiydi? Kaynanam suratima sorun sirf oglumda degil sendede dedi ki bendede polistik over var. Kendi kizindan 3 tane var suan. Kimse kusura bakmasin. Herkez hayatta herseyin tadina bakip aliyorken bence kendime daha buyuk haksizlik ve ailemed eher geceleri uykusuz geciyor. Ha bir kez daha evlenirmiyim, hic sanmiyorum. Etrafimizda bizden sonra evlenen insanlarin gozumuzun onunde cocuk sahibi olmasina tahammul edemiyorum. Egoistlikse egoistlik. En son denememizi 2 hafta sonra yapicagiz (Rosi). Eger sperm cikmazsa ciddi ciddi hayatimda degisiklikler yapmayi dusunuyorum.
Psikolojiniz bozulmus. Kaynanan ın konusmalarini ne diye onemsiyorsun. O ne derse desin. Senin icin onemli olan eşin olmali. Ayrica bosanmiyorsan neden geri evlenmem diyorsun. Zaten sorun cocuk degilmi ???
Umarim tedaviniz olumlu olur ve insaallah evladiniz olur. Ama psikolojik destek alin

İnfertilite insan psikolojisini çok kötü etkiliyor. 5 senelik evliyim. Bir kere gebe kalabildim. Kese bozuldu kürtaj oldum. Kürtaj sonrası gelişen rahim inceliği gelişti ve toparlayamadı. 4 histereskopi 5 tüp bebek tedavisi gördüm. Zaten geç evlendim. Yaş oldu 38. Ben de zaman zaman eşime boşanalım diyorum. Sorunun ben de olması beni üzüyor ve suçlu hissettiriyor. Artık tedavi de olmak istemiyorum. Maddi manevi yoruldum. Heves ve istek kaçtı.

Merhabalar, biz 3 Senedir evliyiz ve çocuğumuz olmuyor. Eşim azospermi. Mikro tese olmuştuk geçen sene ama sonuç negatif. Bana dediği şey şu, Rosi tekniğini deniyelim eğer olmazsa boşanıcaz diyor..
Anne olmak çok güzel bir duygu ne düşünüyorsunuz bilmiyorum karışmak da haddime degil ama düşüncelerimi söylemek istiyorum kimse kimsenin ne çektiğini hüznünü bilemez
Eşim varikosel ameliyatı oldu 3 buçuk yıldır da biz evliyiz ameliyat olduğu halde hala sayıda ileri hızda ve hareketsizlikte sorunlar var 2 defa aşılama yaptirdik ikiside tutmadı tüp bebek düşünüyoruz ALLAH c.c inşallah bunlarla uğraştırmadan hepimize evlat nasip eylesin hayırlısıyla inşallah ama eşinizden çocuk olmuyor diye bosanıldı diyelim başkasıyla evlenildiginde çocuk olacak diye birşey yok ALLAH korusun en küçük bir ayağımız kayda karnımızın üstüne düşse veya ne bilim spor yaparken ters bir hareket yapmak bunlarda kadındada oluşabilecek bir durumdur sabretmek en iyisi sonuna kadar savaşmak lazım 10 yıldır çocuk olmayıp kendilinden hamile olanda var ne olursa olsun çocuk olmadı diyelim yillarrrrr geçti yine olmadı diyelim yetimhanelerde bebek var evlat edinebilirsiniz onlarında sevgiye ihtiyaçları var sırf çocuk olmuyor diye boşanılmamasi lazım gerçekten cok zor süreç ALLAH hepimizin yardımcısı olsun hayırlısıyla inşallah sabredelim kardeşim esinde muhtemelen kendini kötü hissedip suçlandığı için öyle söylemiştir oda çok uzgundur ve suan senin desteğine çok ihtiyacı var kendi eşimden biliyorum gerçekten cok destegimize ihtiyaçları var bizde kararlılıkla desteklerimize devam edelim onlarla çocuk icin evli olmadığımızı belirtelim

Ben eşimden razıysam asla dusunmezdim nasip der devam ederdim. Cocuk harika birsey ama olmuyorsa da aile değilsiniz anlamında değilki .. Herkesin çocuğu olmak zorunda değil evlilik sadece bu değil .. üzücü yıpratıcı belki ama sonra kabul edip ona göre hayaTina devam etmeli.
Erkek ve ya kadın farketmez .. Çocuğu yok diye eksik hissedebiliyor ben çok üzülüyorum böyle düşünmelerine halbuki eksik bir durum neden olsun ki ? Nasip kısmet Allâhin vardir bildiği ve bunda da vardır mutlaka ama mutlaka bi hayır.
Çocuğu olmuyor diye 10 yıllık evliliği bitiren kardeşimin arkadaşı var . Evlilik yaptı çocuğu oldu ama suan o kadar mutsuzki. . Evliliği çok ama çok sıkıntılı buram buram çocuk hasreti çekip buna kavuşan kadın çocuğuna üzülüyor yipraniyor diye Vs.
Elbette ayrılmak isteyene de saygı duyuyorum . Herkesin yapısı farklı kimisi bunu kaldıramaz çocuğu olsun ister ve ona göre hayatını yönlendirir bu ayıp birsey değil . Aksi halde şu da olabilir hem bosanmayip hemde senin için fedakarlık yaptım ettim Vs diye diye huzur kaçicaksa kişi bunu kaldiramayacak psikolojiye sahipse ayrılmak en güzeli.
Allah herkesin hakkında hayırlısını versin ,iyi insan olup anne -baba olmak isteyen herkesin kucağını çocukla doldursun inşallah. .

Meraba bizde 3 seneye girdik bende erken menopoz var ilk tüp bebek denedik tutmadı ağustosta 2.yi denicez ve bende dediğim eğer buda olmazsa boşanırız çünkü onun elinden o hakkını alamam ama eşim kabul etmiyor tabi ilerde ne olur ne düşünür bilemem 😑😑
Erken menopoz dediniz kaç yaşındasiniz

Açıkçası benim amh çok düşük.
Eğer doktordan farklı bir laf duysaydım ben de eşimden boşanmayı düşündüm.
Hatta eşime de söyledim. Baba olmayı hakkediyor ve ben bunu elinden alamam diye düşündüm.
Tabiki eşim saçmaladığımı, bir tane olsun, bizim olsun, sadece çocuk için mi evlendik vs vs dedi.
Ara ara bu düşünceler beynimi kemiriyor ama sonra diyorum kendine gel....

Çok zor bir imtihan hep korkmuşumdur deli gibi aşık olduğum adamla eğer ondan kaynaklı sorun olsaydı çok kötü olurdu herşey. kendime asla güvenmiyorum , doğduğumdan beri hayalim anne olmak herhade bu herşeyin önüne geçer, ama şindi rabbim sırf bunu yapacağımı bildiği için bence beni imtihan ediypr eşimin değeri çok çok iyi çıktı ve sorun bende . Herkesin imtihani ayrı Rabbim islah etsin bizi

Psikolojiniz bozulmus. Kaynanan ın konusmalarini ne diye onemsiyorsun. O ne derse desin. Senin icin onemli olan eşin olmali. Ayrica bosanmiyorsan neden geri evlenmem diyorsun. Zaten sorun cocuk degilmi ???
Umarim tedaviniz olumlu olur ve insaallah evladiniz olur. Ama psikolojik destek alin
Tabikide onemsemiyorum piskolojimi bozacak kadar. Hayatta hedefleri olan bir insanim ve artik bu tur seylerin hayatimda yer almasini istemiyorum. Ayrilanlarin hikayelerinide merak ediyorum.

Merhabalar, biz 3 Senedir evliyiz ve çocuğumuz olmuyor. Eşim azospermi. Mikro tese olmuştuk geçen sene ama sonuç negatif. Bana dediği şey şu, Rosi tekniğini deniyelim eğer olmazsa boşanıcaz diyor..
Cocuk olayina çok üzüldüğünü için muhtemelen
boşanmak istiyor. Eşini ikna edip sperm donasyonuny konuşabilirsin. Bir aile danışmanından destek alabilirsiniz. Sonuçta bunu kimseye açıklamak zorunda da değilsiniz, ileride bu durumu evlat edinilmiş çocuk gibi baskı da hissetmezsiniz üzerinizde. Yetiştirdiğiniz çocuk sizin çocuğunuzdur.

Bunla imtihan cidden cok zor
Benim anneminde 12yil olmamış
Çok mücadele etmişler
12yıl sonra 3ve 6yil arayla 3çocuklar oldu
Annemde hep anlatir hayatınin enzor yılları olduğunu
Babam cok destek olmus anneme
Birlikte mücadele etmişler
Gerçekten agir sabir istiyor
Rabbim kullarini evlatsizlikla sinamasin
İsteyene enkisa zamanda verir inşAllah

Sorun kendisinde olduğu için haklı olarak böyle düşünüyor sonuçta tese sürekli yapılacak birşey değil yıpratıcı ve çok nadir sperm bulunuyor.Siz sakin davranın bence çok konu üzerine konuşmayın evlatlık alabilirsiniz herşey değil sonuçta çocuk ama onun içinde hiç kolay değil :anne:

Bende çocugum olmadiğı zamanlar hayatın sonu gibiydi.Çocuk oldu ama evlilikte sorunlar başladi boşandık .Şimdi çocugum babasinda uzak şehirde ben yanlız.Çocuk hasretinin yaşattiği üzüntü şükür allahima buda imtahanım diyorum .2.esiminde cocugu olmuyor ama umrumda değil buda imtahan herseyde allahtan.Hayatta her zaman en çok istedigimiz şeyler bizi mutlu edicek diye bir kural yok.Allahın imtihanı allahın yazdığı imtihanı hayatı oluruna bırakıp bekleyip yasamak lazım.o yüzden isyankar olmamak beterin beteri vardir

Diyelim ki beni bıraktı. Boşandık. Ona da söyledim bunu, ne sanıyosun ki başkasıyla evlenip çocuk mu yapıcağımı düşünüyorsun Buna benim yüreğim dayanmaz ki. İçim elvermez dedim. İlla benden soğumanı mı sağlıyım dedi?sana kötü davranırım Aldatırım seni benden soğuman nefret etmen için dedi
Saçmalamayınnn!!!! Neler yaşıyoruz sabrederler sonucuna mutlaka ulaşıyor bizimde olumsuz tesemiz var ama umudumuzda var boşanmakta neyin nesi sen eğer öyle düşünmüyorsan eşinin aklından silersin bunu günah.. ayrıca hıç olmayacak diye birşey yok

Meraba bizde 3 seneye girdik bende erken menopoz var ilk tüp bebek denedik tutmadı ağustosta 2.yi denicez ve bende dediğim eğer buda olmazsa boşanırız çünkü onun elinden o hakkını alamam ama eşim kabul etmiyor tabi ilerde ne olur ne düşünür bilemem 😑😑
Merhaba,sizin esiniz de sperm tahlili verdi mi? Bir de eger deneyecekseniz tup bebegi intrapilid serum ve kortizonu da bir de progesteron seviyenizi olcturun ve rahim filmi de cektirin....ben de ayni durimdayim 31 yasindayim yumurta rwzervim yani amh 0.60 ve 3 kere kendi kendime gebe kaldim ama 6-7 haftalikken kurtaj olmak zorunda kaldim gelismedikleri icin...hic bir sebep bulanamadi ama.benim progesteron seviyem dusukmus bir de tup bebege 1 aydor basladik simdilik vitaminler kullaniyom esimle beraber ve bu surecte ilk defa esimden sperm istediler hep sorunu kendimde aradim meger esimin de spermleri iyi degilmis hatta duauklerimin sebebi bile olabilirmis...ben de hep ona cocuk vermeeyecem diye sucladim kendimk bosanalaim dedim o her defasinda cocuk icin benle evlenmedigini dile getirdi...sonra baktikki esimin morfoloji %1 ve hareketli sayi %2 ymis simdi biz hem mikrocip ve mikroenjeksiyon yapacagiz ote yandan rahmimi hazirlayip pgt den de saglikli embriyo donerse transfer esnasinda instrapilid serum ve kortizon tedavisi uygulayacakmis doktorumuz...cok yipratici bir surec ve cok uzun ama istedikki son teknolojik islemlerin hepsini uygulayip oyle transfer olmak istedim...Allahim hepimizin kucaklarini doldursun insallah...yuvalarimizi korusun 🙏🙏sacmaliyoruz orasi ayri cunku sorun sadece esimde olsa ben onu asla birakmazdim ki gercekten cocuk icin evlenmedik ve herkes de uremek zorunda degil

X