Çok kötüyüm nasıl toparlarım ki bu ilişkiyi

Eminmisin 😁 mezun olduğuna biraz kızı yalancılıkla şuçlamak tüm suçu ona yüklemek neyse polemiğe girmicem
Yüksek lisans tezimi de incelemek isterseniz atayım okuyun 🫶🏿

Kızı yalancılıkla suçlamıyoruz kız zaten yalan söylediğini kabul ediyor. Yalan söyleyene yalancı deniyor ya hani, basit bir terim aslında. Nedenlerine girersek çıkamayız, birini kaybetmemek için yalan söylemenin de ilk defa biri tarafından bu kadar masumlaştırıldığını görüyorum, şok :)

Polemiğe girmeyin siz az daha tanı koyun diğer sorularda kuzucum, kolay gele

Eleştirmeden önce sorun yalana iten sorunlar neydi yalancısın adam iyi yapmış gibi bencilce yorum yapmak için yapmayın kız tutmuş burada yardım istiyor kendinizi sorgulayın ben ne kadar dürüstüm diye sonra burada kızı sorgulayın insanların ayıplarını örtmek sevaptır bu şekilde davranışlar bu kişiyi daha çok manipüle eder çözüm aranıyor yargı değil
Ben cevap vereyim, dürüstüm. Ne aileme, ne eşime ne eşimin ailesine ne iş arkadaşlarıma yalan söylemedim çünkü ihtiyacım yok. İşime gelmeyene hayır demeyi öğrettiler bana. Ben de kızlarıma öğretiyorum. En kötü doğru, en masum yalandan iyidir, ne olursa olsun bana doğrusunu söyleyin diyorum. Yaranayım kaybetmeyeyim diye yalan söylemek meşru mu sizin mezun olduğunuz okulda? O zaman döven adam dövdüm ama niye dövdüm bir sor desin. Kumar oynayan niye kumar oynadığımı öğrenmeye çalışmıyorsun desin, pedofili de çocuğa şunu bunu yaptım ama niye yaptım bir de beni dinleyin desin.

Psikoloji mezunu insan mahalle ablası gibi ayıp örtmek sevaptır mı diyor? Hangi derste kaçıncı sınıfta öğrettiler bunu? Bana bunu söyleyecek psikoloğu üşenmez şikayet ederdim diploması falan incelensin diye. Bırakın da gerçek psikolog psikiyatrist üyeler cevap versin doğrusunu göstersin.
Yalanımı yakaladıktan sonra hafif bi tartışma oldu ben konu uzamasın diye eve bırak gidelim dedim.
Yalanı çıkınca özür bile dilememiş konu uzamasın demiş. Yalan söylediği için değil yakalandığı için üzülmüş. Adam doğruyu söylemesi için fırsat vermiş ama inkar etmiş. Adamı nasıl geri elde ederim diye yardım istiyor, yalan söyleme hastalığım var el atın yardım edin demiyor. Erkek yapsa aynı şeyi yazmazdınız değil mi, nişanlınız eşiniz sevgiliniz size yalanlar söylese onu da anlamak lazım demezdiniz. Bir de şunları bunları yap ben buradayım yazmışsınız. Bu malın garantisi benim diyen esnaflar geldi gözümün önüne.

Vantuz gibi yapışma annem, adam istemiyor seni işte.

Açık aramış bulmuş ayrılmak istemiş, erkekler severse en yalancı kadınla bile olur en ahlaksız kadınla da evlenirler.

Mesajında her şey açık istemiyor devam etmek, sorun sende değil bende bile yapmış sen hala kurtarmak istiyorsun olmayan ilişkiyi.
Arkadaşımın arkadaşından istek attırıdk çocuk geri takip yapıp kızın fotoğrafını beğendi güya bana da ilişkiden uzak olmak istiyorum yazdı

Kaç kez yalan söylemişsiniz gerisinin gelmeyeceği ne malum? Adam niye her söylediğinize doğru mu yalan mı diye şüpheyle yaklaşsın? Bunu erkek yapınca gömüyoruz toprak atıyoruz üstüne, size niye olumlu yazalım? Hele o acillik seviyesinde fenalaşmanız tüy dikmiş. Kendinize saygınız olsun biraz, bırakın eloğlu için ah vah etmeyi. Niye yalan söyleme ihtiyacı duydunuz önce onu çözün. Hadi ailenizle ilgili olanı görmezden gelebilirim çünkü aile mahremiyeti, 3. şahısların bilgisini ifşa etmeme diyebilirim ama ilişkiyi saklamak affedilmez. Detay istese, ne yaptınız niye ayrıldınız vs bunları sorsa seni ilgilendirmiyor önceki ilişkim dersiniz ama ilişkiyi komple gizlemek bana göre kabul edilmez. Sormasa yine söylemeyin ama adam sormuş ve yalan söylemişsiniz.
Ben sonra arkadaşımdan yazdırdım ağzından kaf almak için en son ilişkin ne zaman oldu yazdı kız ona şey yazmış bunu yazdırana sor ne zaman olduğunu anladı onu da

Kaçan kovalanır misali üzüntünü belli etme üstüne varma hayatına devam et gez toz fotoğraf paylaş bunları görücek ve kıskanmaya başlayacak kalabalık arkadaş grupları erkekli kızlı fotoğraf paylaş hayat devam ediyor imajı ondan seninde gittiği imajı ver anında yazıcak terslemeye manipüle etmeye çalışabilir o zaman gittin bana bu şekilde neyin hesabını soruyorsun de sonrasında kötü bir şey yazarsa görüldü at ama sen hayatına devam et resim bol bol 1 ay içinde sensiz yapamıyorumlar geri dönecek ilgi manyagı olmuş anca dünya onun etrafında dönmüyor senin onu sıktığını düşünüyor narsist ama ilginde hoşuna gidiyor bunu yap gel buradayım
Arkadaşımdan istek attırıdm geri takip yapıp fotoğrafını beğendi sonra arkadaşım mesaj attı “böyle yazıyorum ama ilişkin var mı rahatsız etmiyorum dimi diye” o da sana bunu yazdırana sor ilişkim var mı yok mu demiş anladı yani şimdi iyice battı

ailenle ilgili yalanı bilmem ama yakın zamanda biten ilişkini 3 ay önceydi diye yalan söylemen güvensizlik yaratır. bunun nesi adamı kaybetmemek için? basbayağı yalan söyleyip durmuşsun.
adam kaçıp kurtulma derdinde, 3 günlük ilişki için fenalaşmalar vs..
kendini daha fazla ezik takıntılı konuma sokma adama da yazma. tekrar olacağı varsa şayet, zamanı şuan değil.

Arkadaşımdan istek attırıdm geri takip yapıp fotoğrafını beğendi sonra arkadaşım mesaj attı “böyle yazıyorum ama ilişkin var mı rahatsız etmiyorum dimi diye” o da sana bunu yazdırana sor ilişkim var mı yok mu demiş anladı yani şimdi iyice battı

Yazmayın artık hem o kadar yalan hem fenalaşmalar falan olay çok cirkin boyuta gitmiş kendinizi küçültmeyin sessiz sedasız çıkın hayatından. Bence her yerden silin görmesin bile çünkü sizi hep yalanci hatırlatacak iyi adammış doğrusu Baksanıza sarılmış falan anlattığınız dışarıdan çok kötü bir diyalog olarak görünüyor yani aslında kalp kirar mıyım diye çok üzülüyorum bunu yazarken ama, sizin buraya bunu yazıp bize sormamız bile çok yanlış yalan olmamalı ilişkide çocuk kurtuldum diyr bakiyordur

Ya Merve hep soruyorsun kendime saygı duymak için ne yapmalıyım diye. Hep de aynen tam tersi davranıyorsun. Adam sana ayrılık konuşması yapacak diye yalandan kriz geçirmiş acili meşgul etmişsin. Bu adamdan bağımsız, hangi aklı başında kişi böyle biriyle uzun uzun yol gitmek ister ki??
Adam gitmek istemiş, ne saçma bir ilişki olduğunu görmeden adama gitmesin diye yapışmak istiyorsun.
Her zaman aynı hikaye. Çalışan eden kadınsın. Cooook acil ozsaygini kazanmak icin terapi desteği almalisin

En son Konusunu açmıştım. Yoğunum diyip yazmıyordu vs diye. 3 gün önce görüştük görüşmeden önceki günde seninle yarın bi konuşalım demişti ben zaten orda anlamıştım bir şey olduğunu ve görüştük gayet samimiydi. Sonra yalan söylemiştim o da bunu öğrenmiş ağzımdan laf almaya çalıştı ben yine inkar ettim. Ailemle alakalı bir yalandı. Onun dışında en son ilişkim 3 ay önce oldu demiştim ama aslında yakın zamanda ilişkim olmuştu. Onu da öğrenmiş. Yalanımı yakaladıktan sonra hafif bi tartışma oldu ben konu uzamasın diye eve bırak gidelim dedim. Yol boyunca hiç konuşmadı. Sonra ben fenalaştım stresten o an o da korktu hastaneye falan götüreyim dedi. Ben sakinleşince eve bıraktı. Sonra ben bitti mi dedim. Hep yalan söyledin bana dedi bilmiyorum düşünücem kafam karışık şu an konuşmak istemiyorum dedi. Arabadan inmeden de gel sarılıcam diyip bana uzun uzun sarıldı. Hani böyle son kezmiş gibi. 1 gün yazmadım hiç üstüne gitmemek için. Sonra açıklama yaptım ve telafi etmek için şans istedim. Bana bu mesajı attı. “
sorun artık senlik değil benlik
Sana yaşattıklarım içinde özür diliyorum
Ben sana daha kötü gelirim
Geçen çok kötü oldun
Uzun bi ilişki olsaydı bi şekilde yine bitseydi nasıl kaldırcaktın. Ben şu an ilişkiden uzak olup sadece işime odaklanmak istiyorum.” dedi.
ben de hiç bir şey yazmadım. Çok sessiz 3 gündür sosyal medya da da aktif değil. Kendimi çok suçlu hissediyorum. Yani bu ilişki kurtarılmaz mı artık yeniden başlamaz mı yazsam yine çünkü gerçekten çok seviyorum
Bi de bayıl Feriha. 😏

Allahım rezillik

canım artık salsan mı adamı.
şu yaptığını bir erkek kadına yapsa hepimiz çoktan çarmıha germiş, savcılık tavsiyesi veriyorduk.

Hahahajaj ay buna çok güldüm ya.
Bikmiyorsun kendini rezil etmeye

ayılıp bayılma işine biraz güldüm ne yalan söyleyeyim adam istemiyor sen yalan söylemişsin söylememişsin zaten bana kalırsa ayrılacaktı
arkadaşıma yazdırdım bunları yazdı

Eklentiler

• 500CDED2-8BB7-4631-9A95-FBA20982876D.jpeg
    500CDED2-8BB7-4631-9A95-FBA20982876D.jpeg
    63,4 KB · Görüntüleme: 64
  • 1A5FC555-5FAD-4EF5-8B87-92D69E8A0AEF.jpeg
    1A5FC555-5FAD-4EF5-8B87-92D69E8A0AEF.jpeg
    84,2 KB · Görüntüleme: 63
Bu tuhaf hareketleri yaptıran motivasyonu merak ettim. Arkadaşın da senin bi değişik modelin galiba bunu yaptığına göre. Adamı rahat bırakın saçma sapan işlere girmeyin bunu bi erkek yapsa sapık deriz uzak dur deriz, çocuk da iyice uzaklaşmıştır zaten

Ya Merve hep soruyorsun kendime saygı duymak için ne yapmalıyım diye. Hep de aynen tam tersi davranıyorsun. Adam sana ayrılık konuşması yapacak diye yalandan kriz geçirmiş acili meşgul etmişsin. Bu adamdan bağımsız, hangi aklı başında kişi böyle biriyle uzun uzun yol gitmek ister ki??
Adam gitmek istemiş, ne saçma bir ilişki olduğunu görmeden adama gitmesin diye yapışmak istiyorsun.
Her zaman aynı hikaye. Çalışan eden kadınsın. Cooook acil ozsaygini kazanmak icin terapi desteği almalisin
Adamda düzgün değilmiş ki bakın hemen yazdı instagrmadan istek attırdım kızın ekleyip fotoğrafını beğendi

canım artık salsan mı adamı.
şu yaptığını bir erkek kadına yapsa hepimiz çoktan çarmıha germiş, savcılık tavsiyesi veriyorduk.
Katılıyorum 👍🏻

Bunun adı taciz, kadınlar erkeklere yapınca taciz olarak hissedilmiyor ama bildiğin taciz, aynısını erkek yapma tacizden soruşturma yerdi.

Bu kadar salça olma ağır ol biraz.

Vantuz gibi yapışma annem, adam istemiyor seni işte.

Açık aramış bulmuş ayrılmak istemiş, erkekler severse en yalancı kadınla bile olur en ahlaksız kadınla da evlenirler.

Mesajında her şey açık istemiyor devam etmek, sorun sende değil bende bile yapmış sen hala kurtarmak istiyorsun olmayan ilişkiyi.
Şunun altına imzamı atarım. Seven erkek var ya karşısında yılan olsa bırakmıyor.

X