Esim benimle neden evlendi?

Yine de konuş derdim ama seni evden kovan biri var karşında. Hem kel hem fodul. Bak şöyle dusun, annesi bile başından atmak icin evlilik baskısı yapmış. Canı yahu annesi, sen niye ugrasasin? Belli ki değersiz, kendine saygısı olmayan çöp bir herif. Vaktini harcama yani, bunlar adam olmaz. Sadece psikolojini bozarsin.
Olabilir lafta annesi cok seviyor oğlunu ama bariz baskisi olmus evlen diye . Ben bunlari ve cogu seyi evlendikten sonra farkedip gördum.Çok konustum konusma bitiminde nedense hep ben hatali ve abartan taraf olup ciktim. Şimdide hicbirsey yok gibi davranamiyorum çabasida yok zaten.

Olabilir lafta annesi cok seviyor oğlunu ama bariz baskisi olmus evlen diye . Ben bunlari ve cogu seyi evlendikten sonra farkedip gördum.Çok konustum konusma bitiminde nedense hep ben hatali ve abartan taraf olup ciktim. Şimdide hicbirsey yok gibi davranamiyorum çabasida yok zaten.
Klasik yöntem... Hep kadın sucludur. Arkadaş tamam bir kadınla gecinemedin bosandin olur peki, ikinci eş ile de gecinemiyorsun nasıl olacak? Dediğim gibi kendini suçlama. Henüz çok gençsin kıymetini bil. Zaman gercekten çok hızlı geçiyor, senelerce böyle seni güvende hissetirmeyen, sevgi ilgi alamadığın bir evlilikle hirpalama kendini.

Ben de boşandım. Zerre sevgim yok nefretim bile kalmadı. Ama düğün fotoğraflarımızı sakladım. Çünkü 2 evladım var hatıra kalsın onlara. Belki görmek isterler diye. Ben 2 yıldır hiç bakmadım fotoğraflara görsem bile duygum yok açıkçası.
İkinci olarak araba kullananlar için özellikle de erkekler için aşırı kıymetli oluyor. Ben de hergün arabamı kontrol ediyorum 😂😂😂 bunlara takılmayın derim. Evliliği temelden sarsan birşeyler yoksa bir noktaya takılıp diğer günlerinizi de zehir etmeyin.
Ama ben özür diledim. Ɓilerek yapmamis olmama ragmen. Ve araba sadece onun parasiyla alinmadi ortak alinan bir araba ki canin saolsun demek bu kadar zor deildir.Degersiz hissediyorum :KK43: Aslinda araba deil cok birikmisligim var . Resimler konusu, sarilip koklastiginiz ne bileyim evlilik yildonumleri romantik sozle paylasilan fotolar bunlar saklanir mi ? Saklandi diyelim yeni hayatinizi kurdugunuz eve getirilir mi ?Normal gelmiyor bana sizce ?

Yasadigim seylerden sonra artik sorgulama evresindeyim kafam cok karisik.Ilk olarak bana eski esinin tek tas yuzuguyle evlilik teklifi etmis haberim asla yok. Ikincisi eski esiyle sarilip koklastigi resimleri dugun fotolarini hala saklmis ve evimize getirmis bende buldum baktimki kizin dugun resimlerinde benim tektasim var.Tabi altin altindir sozlerini duydum ondan asla gonul alma ozur yoktu baslarda daha sonra artik ben susmayinca yaptigim hataydi dedi bu kadar hicbir cabasi olmadi sadece gittik yeni yuzuk aldik.Genel olarak icimde guven falan birakmadi sanki herseyi yalan gibi geliyor.bir kerede eski sevgilisine (kuzeniyle sevgili olmus )birsey sormak icin mesaj yazmis kuzeni olsa bile sonucta sevgili olmuslar bu beni cok rahatsiz ediyor cok basit yani biriyle konusmasi aldatmaya meyilli gibi geliyor.evden ise isten eve gidiyor aslinda, Ve evde surekli beni elestiriyor kaynanam gibisin diyorum guluyor dalga geciyor guluyo kendim olamiyorum yaninda gecen arabamizi (ortak parayla aldik ) hafif surttum benimle bir gun konusmadi kustu kizdi baya arabayla aramda bag var nasil dikkat etmezsin diye canin saolsun bile demedi sizce bu adam beni sevmiyor deil mi oyleyse niye evlendi anlamiyorum.gecen bir kavgada annesine senin yuzunden evlendim beni zorladin evlen diye al bak kavga ediyoruz gordun mu dedi.Zorla mi evlendi acaba kafam cok karisik...lutfen yardim
Yani adam açık açık söylemiş hani söylemese şüphe olur da şüphesiz net durum şu an.
Önemli olan siz ne yapacaksınız

Mesela eski eşiyle niye boşandığını araştırabilirdiniz. O kadın size söylerdi onu kaç kere kovmuş evden sonra geri çağırmış. Siz bu adamı boşasanız ve başkasıyla tekrar evlense o evlilik de biter. Evlenip aile kurayım, çocuk sahibi olayım düzenim yerim olsun kafasıyla evlenmiyor çünkü. Anam istedi anam söyledi napim evleneyim bari kafasında, yüzüğün manevi önemi değeri bile yok. Evde kadın var mı var, yemeği temizliği çamaşırı hallolsun yeter. Beni sevmiyor mu diye sormanız bile abes, adam yeterince hissettiriyor zaten sadece lafa dökmemiş. Güven ve saygı yoksa sevgi de aşk da yoktur.

Umarım çocuk istememekte ve boşanma fikrinde samimisinizdir. Zararın neresinden dönsen kar demişler. Boşanmak için mutlaka bir avukat tutun çünkü adamın 2. boşanması olacak. Sizden daha tecrübeli.

Asla elestirme olaylarini yasamadim.Uyumluyduk yada ben sakin yapiya sahibim alttan aliyordum genelde ama yuzuk olayi soyledikleri yalanlar sahit oldugum seyler beni cok yipratti.Hayatima bu sekilde devam etmek yada kabullenmek arasinda ikilemdeyim.Sinirliydi bunu biliyordum ama sinirden gozu donmesi her kavgada evden kovulmam siniri gecince 'sinirle soyledim sende uzatma ' diye yanima gelmesi bin tekrari buldu.
Kabullenmenizi gerektiren şey nedir? Çocuk yok bir şey yok. Kendi değerinizi kaybettirrir bu adam yaşama sevincinizi öldürür bir yılda 10 yaş yaşlandırır bu mu hakettiğiniz hayat

Ama ben özür diledim. Ɓilerek yapmamis olmama ragmen. Ve araba sadece onun parasiyla alinmadi ortak alinan bir araba ki canin saolsun demek bu kadar zor deildir.Degersiz hissediyorum :KK43: Aslinda araba deil cok birikmisligim var . Resimler konusu, sarilip koklastiginiz ne bileyim evlilik yildonumleri romantik sozle paylasilan fotolar bunlar saklanir mi ? Saklandi diyelim yeni hayatinizi kurdugunuz eve getirilir mi ?Normal gelmiyor bana sizce ?
Tabi uzatması saçma. Allah korusun aracı ben de sürtsem kendime kızarım 😂😂😂 kız kardeşim bekar kendi aldı arabasını tamamen. Neyse sürtmüş 1 ay üzüldü. Pasta cila yaptırdı da normale döndü. Fotoğrafları belki bilinçli getirmemiştir. Yani evlensem ve oturduğum evden çıksam kolilerde duruyor fotoğraflar. Giderken fark edip bulmasam evlendiğim kişiyle evime gider. Ama fark edersem ailemden birine yollarım. Ben boşanalı 2 yıl bitti. Bazen tesadüf telefonda fotoğrafımızı görüyorum siliyorum hemen. Hatta geçtiğim günlerde oğlum kardeşimin telefonunda görmüş toplu fotoğrafımızı güldük sildik falan . Kıyaslayın diye anlattım durumu

Seviyor mu sevmiyor mu bilemem ama adam çok geçimsiz. Arabayı sürttüysen nolmus yani trafikte her şey olabilir. Kendisinin sürtmeyeceğinin vurmayacağının garantisi mi var, küsmesi çok sacma. Yüzük meselesi de ayrı fiyasko. Yani eski eşini sevse ona alinmis bir yüzüğü size vermezdi. İkinize de saygısı yok bence. Bu adam sizi daha çok üzer gibi görünüyor.

Size kendinizi değersiz hissettiren, sevgisini sorgulatan insanla devam etmeyin.
Kendinize yazık.
Ayrıca sinirliyken ağzından çıkanı kulağından duymayan insanla baştan yapmayın. Daha öfke kontrolü sağlayamayan bir insan demektir bu. Hala kendini terbiye edememiş biriyle devam etmeyin.

Buram buram manipülatif erkek kokuyor burası 🥰
Eski karısının anılarını saklaması, annesinin evinde durabilirdi yeni evde düğün fotoğrafının ne işi var, hadi oldu
Eski karısının tek taşı? Cimrilikten vallahi hatunun yüzüğü değiştirip para vermeye tenezzül bile etmemiş odun.
Sen bu anasının biricik oğluşunun yatakta gönlünü eden evde hizmetçisi kölesi her şeyini yapansın. Toplumda boşanmış erkek figürünü ortadan kaldırmasına vesile olup aslında sağlıklı bir "aile babası" olduğunun ispat edilmesi için kurban seçilen gelinsin.
Kocan birinci ile anlaşamadı hadi hata idi senle de anlaşamıyor hep mi hatunlar suçlu
Kabul et Kocan bencil odunun biri ve düzelmez bu adamın kucağına çocuk verip hepten kendini zincirleme eve
Araba konusunda sana bir şey olmadı değil mi biri bir şey dedi mi iyi misin korktun mu aman yaptırırız demiyor da araba değerli diyorsa gitsin araba ile yatsın geceleri. Değer verme bir de özürleniyorsun.
Nasıl cins biri ise sen konuşup çözmeye çalıştıkça seni haksız ilan edip tepene çıkmış bu kadar basit. Koy şapkayı önünü sağlamca düşün bence bu iflah olmaz üç dört beş kez de evlense versiyon değişmez.
Sen sihirli değnek değilsin bu adamı eğitirim aşığım diye yapışma iyice bu düzelmez , anca ömrünü çürütürsün en son senden sıkılınca da gideydin der bu
:Çocuk yapma "
Zorla evlenmiş de bilmem ne de hikaye , seni kullanmak için evlendi. Basamak görevi görüyorsun. Sinirle söylenen her şeyde doğruluk payı vardır düşünmeden önceden aklında olanı pat diye söylersin

Para konusu ve araba için, bazı erkekler kadınları altını için veya çalışıyorsa maaşı için tutar. Kadına bi halt yaptırmaz. Parasını bir yere bağlar ve kadının parasını kendi refah yaşam düzeyini arttırmak için kullanır. Yani sen burda araçsın.

Eski esiylede surekli kavga halinde olduklari icin ayrilmis.Sorguluyorum 6 aylik evliyim kirginliklarim cok fazla var.Soyleki ona bulasma yesin, otursun, kalksin, isine gitsin cani isteyince yanina gelir iyi davranir harici sohbetlerimizde hep onunla alakali isi arkadaslari arabasi hep bunlar kendimi ikinci planda hissederim onunlayken.
Çok iyi tanımadan evlenmiş gibisiniz, saydıklarınızın hepsi bir boşanma sebebi. Adam kuzeniyle sevgili olmuş, çok uzatmadan ve çocuk falan olmadan boşanın gitsin.

Yasadigim seylerden sonra artik sorgulama evresindeyim kafam cok karisik.Ilk olarak bana eski esinin tek tas yuzuguyle evlilik teklifi etmis haberim asla yok. Ikincisi eski esiyle sarilip koklastigi resimleri dugun fotolarini hala saklmis ve evimize getirmis bende buldum baktimki kizin dugun resimlerinde benim tektasim var.Tabi altin altindir sozlerini duydum ondan asla gonul alma ozur yoktu baslarda daha sonra artik ben susmayinca yaptigim hataydi dedi bu kadar hicbir cabasi olmadi sadece gittik yeni yuzuk aldik.Genel olarak icimde guven falan birakmadi sanki herseyi yalan gibi geliyor.bir kerede eski sevgilisine (kuzeniyle sevgili olmus )birsey sormak icin mesaj yazmis kuzeni olsa bile sonucta sevgili olmuslar bu beni cok rahatsiz ediyor cok basit yani biriyle konusmasi aldatmaya meyilli gibi geliyor.evden ise isten eve gidiyor aslinda, Ve evde surekli beni elestiriyor kaynanam gibisin diyorum guluyor dalga geciyor guluyo kendim olamiyorum yaninda gecen arabamizi (ortak parayla aldik ) hafif surttum benimle bir gun konusmadi kustu kizdi baya arabayla aramda bag var nasil dikkat etmezsin diye canin saolsun bile demedi sizce bu adam beni sevmiyor deil mi oyleyse niye evlendi anlamiyorum.gecen bir kavgada annesine senin yuzunden evlendim beni zorladin evlen diye al bak kavga ediyoruz gordun mu dedi.Zorla mi evlendi acaba kafam cok karisik...lutfen yardim
Kocanız dün mağaradan çıkmış bugün toplum içine karışmış gibi.Oylesine bir çok değerden uzak ki.Hic evrimleşmiş,hatalardan ders almak gibi bir düşüncesi çabası yok Değişir, düzelir falan diye beklemeyin Olduğu olacağı bu .....
Biz kadınlar erkeklere çok anlam yüklüyoruz hatayı da burda yapıyoruz Okuduğumuz,romanlar,hikayeler İstisna olan büyük aşklar etrafımızda kum gibi zannediyoruz.
Erkekler yüzü güzel diye,aha buldum safı diye,büyük göğüslü,yuvarlak popolu diye,iyi yemek yapıyor, masrafı yok diye ve benzeri nedenlerle evlenebilir yani bunun için Mecnun gibi aşık olmalarına gerek yok.
(Sevmeyi bilen,hoş görülü, saygılı aşık adamlara lafım yok ama zaman geçtikçe nesilleri azalıyor bu tarz hirt adamlar çoğalıyor)

Arabayla arasında ki bağ sizinle olandan daha güçlü sanırım.

yeterince net, adam zoraki evlenmiş.
yeni bir yüzük almaya dahi en başından tenezzül etmemiş, fikrini de dile getiriyor.
bununla ömür geçmez çocuk vs yoksa yolları ayır bacım.

Herseyi kenara bırakalım bu adam sizi her kavgada evden kovduğunu yazmışsınız yarın birgun çocuğunuz olursa yine kovmayacagı garanti mi?Çocukla kapı önüne atıldığınızda çocuğunuzun yaşayacağı travmalar olacaktır.Adam her kavgada evden kovuyorsa bence bu evliliğe son vermelisin .18 yıllık evliyim eşim bir gün kovsa birkez bile geçmem birdaha o kapının önünden.

adam hiç sevmemiş şimdiye kadar yüzük işte ya diye sizi hiç önemsemediğini evlenmek için evlendiğini açıkça belli etmiş. evlilik yürütemez çünkü nasıl davranması gerektiğini bilmiyor. muhtemelen anneside o yüzden ısrar etti uğraşmak istemedi. boşuna vakit kaybetmeyin bu adamla anası yaşasın eğitemediği oğluyla.

X