Erkek İnfertilitesi Eşlerinde Sperm sayı ve hareket azlığı olanlar neler kullandı nasıl hamile kaldınız?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar merhabalar.eşinde sperm sayı ve hareket azlığı yaşayıpta ne tarz yollardan geçtiniz..hamile kalanlar tecrübelerini yazabilirmiii... :KK5:

Merhab cnm..bizim kulnmadigimiz sey kalmadi..
Proxsed plus. Arinmax.pharmaton..vs .
Keci boynuzu.caksir koku.vs..
Keci boynuzu kyru.incir kuru vs..
Macunlar..karisimlarr..vs..
Hic bisey bizimkirne fayda etmedi..:KK66: midesi vitamin deposu oldu.spermde tik yok..
:KK66: ama bazilari da ne kulnsa yarar.....

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhab cnm..bizim kulnmadigimiz sey kalmadi..
Proxsed plus. Arinmax.pharmaton..vs .
Keci boynuzu.caksir koku.vs..
Keci boynuzu kyru.incir kuru vs..
Macunlar..karisimlarr..vs..
Hic bisey bizimkirne fayda etmedi..:KK66: midesi vitamin deposu oldu.spermde tik yok..
:KK66: ama bazilari da ne kulnsa yarar.....

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
evet cnm.ben 2 tip biliyorum.1- zeytinyağlı kuru incirle hamile kalan 2- muhteşem 3lü vitamin var onla hamile kalan
bence pes etmeyin beslenme önemli bide vitaminde.biz öyle yapıoz hayırlısı bakalım.kızlar başka bişeyler kullanıpta hamile kalan yok mu yaaaa... :KK76:

kızlar lütfen değişik vitamin kullanıpta veya kürlerle aylarca veya senelerce hamile kalamayıpta bu tarz şeyleri kullanıpta hamile kalanlar burda toplanabilirmi ;* hikayelerini bekliyoruzz...

evet cnm.ben 2 tip biliyorum.1- zeytinyağlı kuru incirle hamile kalan 2- muhteşem 3lü vitamin var onla hamile kalan
bence pes etmeyin beslenme önemli bide vitaminde.biz öyle yapıoz hayırlısı bakalım.kızlar başka bişeyler kullanıpta hamile kalan yok mu yaaaa... :KK76:

canım zeytin yaglı kuru incir nasıl yapılıyor ???

Sperm sayısını ve hareketliliğini artıran otlar ve bitkiler nelerdir ?

Ginseng: Geleneksel Çin tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan bir bitkidir. Bununla beraber testis bölgesine giden kan akımını artırarak sperm beslenmesini dolaylı yoldan artırır, yararlıdır.
Çakşır otu : Yüzyıllardır cinsel gücü artırıcı özelliğinden dolayı kullanılan bu bitkinin son yıllarda tesadüfen bulunan bir etkisi de sperm sayısını artırmasıdır. Türkiye'de güney illerimizde bolca yetişir. Bu bitkinin meyvelerini bölgede bolca yiyen keçi ve koyunlar; bol miktarda ikiz ve üçüz doğurduğu bilinmektedir.

Ayrıca Keçiboynuzu, Zerdeçal, C vitamini, Magnezyum, Yeşil Çay, Dong Quai, E vitamini , L-Karnitin, Çinko, B6 vitamini, arginin, B12 vitamini, Folik asit, Selenyum da sperm üretimini artıran bitki ve maddelerdir.

Bunlardan özellikle vitamin C ve E, folik asit,çinko ve selenyum çok önemlidir. Vitamin C ve E spermi dış zararlı etkenlerden yani oksidanlardan koruyan antioksidanlardır.
Çinko, B vitaminlerinin emilimi ve fonksiyonları için gereklidir. Testosteronu başka bir forma dönüşmesini engelleyerek prostat büyümesini önler. Testosteron ve sperm miktarını arttırır. Çinko eksikliğinde seks dürtüsü azalır.
Baklagiller, et, karaciğer, pekmez, bira mayası, tavuk yüreği, istiridye, süt ve süt ürünleri, yumurta sarısı, yer fıstığı, susam, soya fasulyesi, ay çekirdeği ve kabak çekirdeği bol çinko içerir bu nedenle en basitinden her gün en az bir avuç kabak çekirdeği tüketin.
Keçiboynuzu : Bol miktarda A, B, B1, B2, B3, B6, D vitamini ile kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, mangan içerir. Ayrıca fiber ile pektini bol ve sodyumu azdır. Sperm üretimini artırır, kilo vermeye yardım eder.

Arginin normalde vücutta bulunan bir aminoasittir. Vücutta önemli görevleri vardır. Hücre bölünmesi, yara iyileşmesi, bağışılık sistemi,vücuttan amonyağın atılması. Sperm hücreleri argininden zengin olduğundan, sperm sayısı az olan kişilerde arginin takviyesi ile sperm sayısınının arttığı gösterilmiştir. Et,nohut,somon balığı,fıstık,ceviz,susam,çukulata,kuru üzüm, mısır, badem, yumurta ve süt zengin arginin kaynaklarıdır. Bu nedenle bu besinleri de sağlıklı sperm üretimi için almalısınız.

Normal sperm analizi değerleri:
- Volume (hacim) 1.5-5.0 ml arasında olmalıdır
- Ph: 7.2 'den büyük
- Viskosite 2'den az
- Sperm konsantrasyonu 15 milyon/ml 'den fazla
- Total sperm sayısı 30 milyon'dan fazla
- Motilite yüzdesi (a+b) % 50'den fazla olmalı. ( a: ileri hızlı) , ( b: ileri yavaş)
- Morfoloji % 30 normal 'dan fazla normal (WHO)
- Morfoloji %4 'den fazla normal (KRUGER STRİCT)
- Lökosit 1 milyon/ml' den az olmalı

Sperm tahlili ile ilgili terimler:
- NORMOZOOSPERMİ: Sayı, hareket ve şekil bakımından normal spermler.ASPERMİ: Ejakulatın (semenin) hiç gelmemesidir.
- AZOOSPERMİ: Ejakulat yani semen vardır fakat içerisinde hiç sperm yoktur. Detaylı bilgi >>
- OLİGOSPERMİ: 20 milyon/mL 'den az sperm olmasına denir.
- ŞİDDETLİ OLİGOSPERMİ: 5 milyon/ml 'den az sperm olmasıdır.
- ASTENOSPERMİ: Spermlerin motilitesi yani hareketleri zayıftır.
- TERATOZOOSPERMİ: Kruger kriterlerine göre normal şekilli sperm sayısı %4’ün altında olan spermler için kullanılır.
- POLİSPERMİ: Sperm sayısı 250 milyon'dan fazladır.
- HİPOSPERMİ: Meni haci normalden azdır.
- HİPERSPERMİ: Meni hacmi normalden fazldır.
- OLİGOASTENOZOOSPERMİ: Hem sayı hem de hareket yönünden normal değerlerin altında olan sperm örnekleri için kullanılır.
- OLİGOTERATOZOOSPERMİ: Hem sayı hem de morfolojik yapı yönünden normal değerlerin altında olan sperm örnekleri için kullanılır.
- OLİGOASTENOTERATOZOOSPERMİ: Hem hareket hem de morfolojik yapı yönünden normal değerlerin altında olan sperm örnekleri için kullanılır.
- HEMATOSPERMİ: Menide kan hücrelerinin fazla olmasıdır.
- NEKROSPERMİ: Meni örneğinde ölü hücrelerin fazla olmasıdır.

Normal sperm analizi değerleri:
- Volume (hacim) 1.5-5.0 ml arasında olmalıdır
- Ph: 7.2 'den büyük
- Viskosite 2'den az
- Sperm konsantrasyonu 15 milyon/ml 'den fazla
- Total sperm sayısı 30 milyon'dan fazla
- Motilite yüzdesi (a+b) % 50'den fazla olmalı. ( a: ileri hızlı) , ( b: ileri yavaş)
- Morfoloji % 30 normal 'dan fazla normal (WHO)
- Morfoloji %4 'den fazla normal (KRUGER STRİCT)
- Lökosit 1 milyon/ml' den az olmalı
tatlım nasılsın:KK16:
eşim sperm testi yaptırdı ve sonuçlarımız iyi allaha çook şükür:KK16:
ama harekette az sıkıntı var ve morfoloji kötü
konsantrasyonda 15 milyon toplamda 39 milyon
hareket %30 morfoloji krugere göre % 2
dr a sordum normal yolla şansımız var mı diye tabi ki var dedi
şimdi hemen ovu testi alıcam ve bidaha ki ay öyle deniycem
inş 8 yılımın mucizesi tedaviye gerek kalmadan normal yolla gelir:KK16::KK16::KK16:

tatlım nasılsın:KK16:
eşim sperm testi yaptırdı ve sonuçlarımız iyi allaha çook şükür:KK16:
ama harekette az sıkıntı var ve morfoloji kötü
konsantrasyonda 15 milyon toplamda 39 milyon
hareket %30 morfoloji krugere göre % 2
dr a sordum normal yolla şansımız var mı diye tabi ki var dedi
şimdi hemen ovu testi alıcam ve bidaha ki ay öyle deniycem
inş 8 yılımın mucizesi tedaviye gerek kalmadan normal yolla gelir:KK16::KK16::KK16:

canım benim İNSALLAH BEBİŞİN KENDİNDEN GELİR SONUCLARININ İYİ OLMASINA SEVİNDİM GÜLÜM BESİN TAKVİYELERİYLE BENCE ESİNİN DEGRLERİ DAHADA İYİ OLUR BENDE SİMDİ ONLARI ARASTIRIYODUM NE İYİ GELİR HIZA DİYE.TAHLİLDEN VERDİKTEN SONRA İÇİRMEYE BASLIYCAM ESİME.SENDE KECİ BOYNUZU KÜRÜ YADA CAKISIR OTU YEDİR DERİM.CANIM BENİM HADİ İNSALLAH OVU TESTİNLE BEBİŞİNE KAVUS İNSALLAHHHHHHHHH CANIM BENİM

canım benim İNSALLAH BEBİŞİN KENDİNDEN GELİR SONUCLARININ İYİ OLMASINA SEVİNDİM GÜLÜM BESİN TAKVİYELERİYLE BENCE ESİNİN DEGRLERİ DAHADA İYİ OLUR BENDE SİMDİ ONLARI ARASTIRIYODUM NE İYİ GELİR HIZA DİYE.TAHLİLDEN VERDİKTEN SONRA İÇİRMEYE BASLIYCAM ESİME.SENDE KECİ BOYNUZU KÜRÜ YADA CAKISIR OTU YEDİR DERİM.CANIM BENİM HADİ İNSALLAH OVU TESTİNLE BEBİŞİNE KAVUS İNSALLAHHHHHHHHH CANIM BENİM

eşimin ilk kez hareketi bu kadar iyi çıktı allaha çok şükür
kışın çakşır suyu getirtmiştim konyadan kk dan bulmuştum eğer istersen sanada veririm nosunu çakşırla birlikte bi ilaç ve ginsengte göndermişlerdi onları kullanmıştı tahlilden öncede 1 kilo kuru incir yedirdim sanırım çakşırın faydası olmuş bize
ama daha önce keçiboynuzunu çok kullandı eşim ve lökasiti çok yüksekti bi ara keçiboynuzu bazen lökasit yükseltiyomuş bize fayda etmedi

şu an için ya yine çakşır alsam ama kışın zor zar içti içeceğini sanmıyorum ya da en doğal kuru incir onu yedirmeyi düşünüyorum zaten dr bayram sonu üroloğa gitmesini söyledi
inş canım inş:KK16:tüm isteyenlerin önce göbüşü sonra kucağı dolsun
sayılarımızın yüksek olmasına çok sevindim inş hamilelik haberime daha çok sevinirim:KK16::KK16:

eşimin ilk kez hareketi bu kadar iyi çıktı allaha çok şükür
kışın çakşır suyu getirtmiştim konyadan kk dan bulmuştum eğer istersen sanada veririm nosunu çakşırla birlikte bi ilaç ve ginsengte göndermişlerdi onları kullanmıştı tahlilden öncede 1 kilo kuru incir yedirdim sanırım çakşırın faydası olmuş bize
ama daha önce keçiboynuzunu çok kullandı eşim ve lökasiti çok yüksekti bi ara keçiboynuzu bazen lökasit yükseltiyomuş bize fayda etmedi

şu an için ya yine çakşır alsam ama kışın zor zar içti içeceğini sanmıyorum ya da en doğal kuru incir onu yedirmeyi düşünüyorum zaten dr bayram sonu üroloğa gitmesini söyledi
inş canım inş:KK16:tüm isteyenlerin önce göbüşü sonra kucağı dolsun
sayılarımızın yüksek olmasına çok sevindim inş hamilelik haberime daha çok sevinirim:KK16::KK16:

canım benim sayısı güzel masallah valla ısık var canım bence dogal yolla olacak sizin.insallah.kuru inciri zeytin yagına koyup bekletip yediricem bende hatta bugün yapayım siseye basayım.canım hele bi sperm testi versin sonucuna göre gerek olursa alırım senden numarasını cok sagol balım.cakısır demek fayda etmiş ginsengide duydum gülüm.dediğin iyi oldu ama.amin insallah bitanem tüm isteyenler yavrusuna kavussun insallah :21::21::21:

canım benimde eşimde harekette ve morfolojide sorun vardı ameliyat oldu ama biz bu arada her gün 2 havuç ve 1 elma suyu içtik
bu taze sıkılmış tabiii
bizzat doktor tavsiyesidir daha sora sayıdada sorun oldu bizim sayı içinde proxed kullandık ve inanılmaz işe aradı
benim yaşım gereğince daha fazla beklemeden aşılama olduk ve ilk aşılamamda Allaha şükür hamle kaldım
inşallah sizinde bebişleriniz gelir tez zamanada

canım benimde eşimde harekette ve morfolojide sorun vardı ameliyat oldu ama biz bu arada her gün 2 havuç ve 1 elma suyu içtik
bu taze sıkılmış tabiii
bizzat doktor tavsiyesidir daha sora sayıdada sorun oldu bizim sayı içinde proxed kullandık ve inanılmaz işe aradı
benim yaşım gereğince daha fazla beklemeden aşılama olduk ve ilk aşılamamda Allaha şükür hamle kaldım
inşallah sizinde bebişleriniz gelir tez zamanada

Canim hareketiniz kacti ve ne iyi geldi bizde tek sorun hareket.Allah bagislasin canm

Canim hareketiniz kacti ve ne iyi geldi bizde tek sorun hareket.Allah bagislasin canm

canım ya inan tam hatırlamıyorum test yanımda değil şu an ama doktor baya bi düşük demişti
morfolojide çok bozuktu bizim
eşimde varikosel vardı ameliyat oldu
ama ameliyat çözüm olmadı işte havuç ve elma suyu dedi doktor birde fındık ceviz filanda tüketmesi gerek demişti
e vitamini içeren yiyecekler tüketmeli demişti birde yoğurt filan hazır olmasın evde yap dedi bana
sayı içinde proxed kullandık biz sebze ağırlıklı beslenmesi hazır yiyeceklerden kaçınması çok önemli
birde sigara kullanıyor eşim dktr sigara yüzünden eşimin ameliyatının işe yaramadığını söylemişti
alkolde yasak bu arada eşin kullanıyorsa canım

canım zeytin yaglı kuru incir nasıl yapılıyor ???
cnm zeytinyağına kuru incirleri yatır her sabah eşine aç karınla 1 tane yedir.ister her sabah yedirdikçe 1 tane kuruincir koy zeytinyağına yada hepsini koy öyle yedir.Hız hareket sayıdan daha öenmliymiş.e vitamini çok iyi geliyor.bi de vitaminler var bu işler için araştır.beslenme çok dikkat et.ceviz fınfık muz yer fıstığı vs bol yeşilik.. balık kırmızı et süt yumurta vs..bunlar önemli

cnm zeytinyağına kuru incirleri yatır her sabah eşine aç karınla 1 tane yedir.ister her sabah yedirdikçe 1 tane kuruincir koy zeytinyağına yada hepsini koy öyle yedir.hız hareket sayıdan daha öenmliymiş.e vitamini çok iyi geliyor.bi de vitaminler var bu işler için araştır.beslenme çok dikkat et.ceviz fınfık muz yer fıstığı vs bol yeşilik.. Balık kırmızı et süt yumurta vs..bunlar önemli

canım benim inciri yaptım simdi yıkadım bi kaba koydum zeytin yagı döktüm üstüne sanırım 15 gün bekleyecekti biarkadas öyle demişti sanırım.e vitamini ve l arginine alcam gülüm oda hızlandıryomus bide zinco.tamam gülüm yedireyim cok sagol canım

canım ya inan tam hatırlamıyorum test yanımda değil şu an ama doktor baya bi düşük demişti
morfolojide çok bozuktu bizim
eşimde varikosel vardı ameliyat oldu
ama ameliyat çözüm olmadı işte havuç ve elma suyu dedi doktor birde fındık ceviz filanda tüketmesi gerek demişti
e vitamini içeren yiyecekler tüketmeli demişti birde yoğurt filan hazır olmasın evde yap dedi bana
sayı içinde proxed kullandık biz sebze ağırlıklı beslenmesi hazır yiyeceklerden kaçınması çok önemli
birde sigara kullanıyor eşim dktr sigara yüzünden eşimin ameliyatının işe yaramadığını söylemişti
alkolde yasak bu arada eşin kullanıyorsa canım

benimkide sigara içiyo insallah bırakıcak söz verdi dün:KK47:anladım gülüm cok sagol o dediklerini alıcam havuc suyuda aklımda.saglıkla kucagına al insallah evladını:21::21::21:

canım benim inciri yaptım simdi yıkadım bi kaba koydum zeytin yagı döktüm üstüne sanırım 15 gün bekleyecekti biarkadas öyle demişti sanırım.e vitamini ve l arginine alcam gülüm oda hızlandıryomus bide zinco.tamam gülüm yedireyim cok sagol canım

canım bır kaba zeytınyagını koyucaksın 1 tane inciri koyup bır gece beklıcek sabahına ac karna esın yıyecek...onu yedıkten sonra tekrar aynı zeytınyagına 1 tane daha ıncır koyacaksın sadece 1 gece bekleyecek tatlım..hepsini koyma zeytınyagına bence

X