Erkek İnfertilitesi Eşlerinde Sperm sayı ve hareket azlığı olanlar neler kullandı nasıl hamile kaldınız?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım esim ayın 7 de yıkamalı sperm örnegi verecek sonuca göre olmazsa dediğin doktora gideriz.zaten sayı artıyomus ama hız ve morfoloji zor düzeliyor.benimde esimde varikoseli var solda üroloji doktoru amelyat dedi ama kadın dogumcum amelyat demedi yada sonuca göre yönlendirir bizi.masallah düzelmiş.yok kuzum daha hiç ilaç kullanmadık bu ay pharmaton l carnitine ve zinco aldım mükemmel 3 lü diye bi arkadas paylasmısya.bunu bkullanalım eger fayda etmezse dediğini alacagım.evicap almadım gülüm aklıma geldide pharmatonun içinde var diye almadım.7 de test vercek asılama derse yine test yapılıyo demi ozaman fayda edip etmediği anlasılır demi canım

canım anladım seni ama varikosel varsa kadın doğumcuya bakma eşin ameliyat olsun
demesi kolay deme sakın eşimde oldu olmadanda geçmez düzelmez dedi doktor
zaten bebek için olmasada varikosel erkeklerde tedavi edilmesi gereken bir hastalık sonuçta
doktor eşime bebeğin olsa bile ameliyat ederdim dedi sonuçta kan dolaşımın bozuyor ve ağrı yapıyor bi zaman sora
çok zor bi ameliyat değil eşimde sol taraftan oldu
1 hafta sora işe gitti
zaten hız ve morfoloji için oldu eşimde sorada dr üçlü tedavi başladı ameliyattan 2 gün sora evicap-klomen ve trental kullandı 3 ay
işte benim yaş geçiyor diye birz düzelince proxed plus kullandı oda çok etkili oldu
ve ilk aşılamamda eşimin sayımı çok güel çıktı nasiptede varmış tuttu
bizde 10 yılı aşkındır evliyiz canım bizim içinde mucize oldu
yıkamalı sperm sayısı yaptırması çok güzel acayip farkediyor yıkayınca
eşimde yıkamadan önce yüzde 40 vardı hızlı yıkama sorası 2 katına çıktı
inşallah hayırlı sonuç alırsın
aşılama yaptırmak planlarında yokmu canım merak ettim

canım anladım seni ama varikosel varsa kadın doğumcuya bakma eşin ameliyat olsun
demesi kolay deme sakın eşimde oldu olmadanda geçmez düzelmez dedi doktor
zaten bebek için olmasada varikosel erkeklerde tedavi edilmesi gereken bir hastalık sonuçta
doktor eşime bebeğin olsa bile ameliyat ederdim dedi sonuçta kan dolaşımın bozuyor ve ağrı yapıyor bi zaman sora
çok zor bi ameliyat değil eşimde sol taraftan oldu
1 hafta sora işe gitti
zaten hız ve morfoloji için oldu eşimde sorada dr üçlü tedavi başladı ameliyattan 2 gün sora evicap-klomen ve trental kullandı 3 ay
işte benim yaş geçiyor diye birz düzelince proxed plus kullandı oda çok etkili oldu
ve ilk aşılamamda eşimin sayımı çok güel çıktı nasiptede varmış tuttu
bizde 10 yılı aşkındır evliyiz canım bizim içinde mucize oldu
yıkamalı sperm sayısı yaptırması çok güzel acayip farkediyor yıkayınca
eşimde yıkamadan önce yüzde 40 vardı hızlı yıkama sorası 2 katına çıktı
inşallah hayırlı sonuç alırsın
aşılama yaptırmak planlarında yokmu canım merak ettim

Canim yazini simdi gordum cok sevindim dogum yaptin sanirim demi.canim doktora gidecek varikosel icin ins dedigin gibi o bi hastalik sonucta.olacak tedavisini.cok gecmis olsun esine canim duzelmesi cok guzel :-) insallah tum isteyenlerin olur yikamaliya gerek kalmadi sukur

Canim yazini simdi gordum cok sevindim dogum yaptin sanirim demi.canim doktora gidecek varikosel icin ins dedigin gibi o bi hastalik sonucta.olacak tedavisini.cok gecmis olsun esine canim duzelmesi cok guzel :-) insallah tum isteyenlerin olur yikamaliya gerek kalmadi sukur

yok canım doğuma 5 aycık kaldı yapmadım
cidden çok sevindim bebişşşin olmasına
hatta eşime bile dedim senin doktora eşi gidecek olan arkadaş hamile olmuş diye
eşimde diyor hüseyin beye gitmeye gerek yok adını duydu hastalık kendiliğinden geçti,bebek geldi diye :emir_bebek::emir_bebek::KK1::KK1:

canım eşim keçiörendeki meslek hastalıkları hastanesinde ameliyat ve tedavi oldu
dtru Hüseyin Gümüştaş
küçük ama çok bakımlı bir hastane canım
benim doktorum ise sincan özel koru hastanesinde Meltem Aksu
mükemmel bir doktor canım kesinlikle tavsiye ederim genelde tüm hastaları memnun
netten araştırırsan hakkında olumlu şeyler bulacaksın
hatta bu sitedede baya yorum vardı hakkında
başka sormak istediğin bir konu olursa buralardayım

merhaba canım.gözün aydın rabbim evladına kavuşmayı nasip etsin.bizimde sayı sorunumuz var bir defa test yaptırdık şimdiye kadar oda 2 ay önce 5 milyon çıktı.2 aydırda keçiboynuzu kürü uyguluyoruz.1 ay sonra testi yeniletcez inşaallah yükselmiştir.eylül 15 gibi dr için ankaraya gidicez kaan aydos tan randevu aldık duymuşsundur belki adını.acaba senin dr lara da mı gitsek yoksa bikaç dr la kafamızı hiç karıştırmasakmı kararsız kaldım :44: ben hormon testi yaptırdım ovülasyon takibi yaptırdım herşey normal çıktı.acaba tüplere de mi baktırsam eşim tıkalı olabilir diyo smear testi de hiç yaptırmadım.off kafam çok karışık :KK14:

merhaba canım.gözün aydın rabbim evladına kavuşmayı nasip etsin.bizimde sayı sorunumuz var bir defa test yaptırdık şimdiye kadar oda 2 ay önce 5 milyon çıktı.2 aydırda keçiboynuzu kürü uyguluyoruz.1 ay sonra testi yeniletcez inşaallah yükselmiştir.eylül 15 gibi dr için ankaraya gidicez kaan aydos tan randevu aldık duymuşsundur belki adını.acaba senin dr lara da mı gitsek yoksa bikaç dr la kafamızı hiç karıştırmasakmı kararsız kaldım :44: ben hormon testi yaptırdım ovülasyon takibi yaptırdım herşey normal çıktı.acaba tüplere de mi baktırsam eşim tıkalı olabilir diyo smear testi de hiç yaptırmadım.off kafam çok karışık :KK14:

canım kaan bey çok iyi bir doktor şüphen olmasın ama istersen hüseyin beyin çalıştığı yeride anlatırım bu senin kararın
canım sana tavsiyem proxed plus olacak eşimde çok işe yaradı
smeer öemli evet ama o bebekle alakalı bir test değil biliyorsun
rahim ağzı kanserleri veya enfeksiyonları için yapılıyor
canım tüplerede hiç baktırma şu an bence çünkü belliki eşinde sorun
5 milyon biraz düşük bir rakam ama artar bu emin ol
üzülüp kahrolmalık bir durumda değil
bir testlede teşhis koyulmaz eşin o gün grip bile olsa mesela değeri çok kötü çıkabliyor
anlatabildimmi canım

canım kaan bey çok iyi bir doktor şüphen olmasın ama istersen hüseyin beyin çalıştığı yeride anlatırım bu senin kararın
canım sana tavsiyem proxed plus olacak eşimde çok işe yaradı
smeer öemli evet ama o bebekle alakalı bir test değil biliyorsun
rahim ağzı kanserleri veya enfeksiyonları için yapılıyor
canım tüplerede hiç baktırma şu an bence çünkü belliki eşinde sorun
5 milyon biraz düşük bir rakam ama artar bu emin ol
üzülüp kahrolmalık bir durumda değil
bir testlede teşhis koyulmaz eşin o gün grip bile olsa mesela değeri çok kötü çıkabliyor
anlatabildimmi canım

benim eşim ogün acayp stres yaptı hatta o günden sonra 1 hafta ağrısı oldu ilkdefa oldu yani nekadar sıktıysa kendini.ben onunda etkisi oldu diye düşünüyorum.biz şuan doğu görevindeyiz izne gitmişken herşeyi yaptıralım istiyoruz ama tüplere baktırmaktanda korkuyorum acı eşiğimde düşük.bakalım keçiboynuzu nekadar etki etmiş 1 ay sonra öğrencez.kaan beye gidelim ozaman ilk olarak.gelirkende çakşır suyu almayı düşünüyorum.kaan bey önce proxeed verir herhalde.eşimin diğer değerlerini de yazsam anlayabilirmisin acaba canım

benim eşim ogün acayp stres yaptı hatta o günden sonra 1 hafta ağrısı oldu ilkdefa oldu yani nekadar sıktıysa kendini.ben onunda etkisi oldu diye düşünüyorum.biz şuan doğu görevindeyiz izne gitmişken herşeyi yaptıralım istiyoruz ama tüplere baktırmaktanda korkuyorum acı eşiğimde düşük.bakalım keçiboynuzu nekadar etki etmiş 1 ay sonra öğrencez.kaan beye gidelim ozaman ilk olarak.gelirkende çakşır suyu almayı düşünüyorum.kaan bey önce proxeed verir herhalde.eşimin diğer değerlerini de yazsam anlayabilirmisin acaba canım

canım işte strestende sayı doğru çıkmaz
eşimde ilk başta çok sıkılıyordu alıştı sonra vere vere
ve daha net sonuçlar çıkmaya başladı
belkide tekrar yaptırınca daha iyi bir sonuç çıkacak
canım tüpler önemli ama herkese hemen tüp açıkmı diye bakmıyorlar özel olarak doktoruna söyle o zaman
hem o operasyon uyutularakta yapılıyor
ama durduk yere sorunun yokken sana yaparlarmı bilmiyorum
yaz canım eşinin sonucunu anlarım senelerdir araştıra soruştura öğrendik artık
defalarca testler yaptırdık bizde

canım işte strestende sayı doğru çıkmaz
eşimde ilk başta çok sıkılıyordu alıştı sonra vere vere
ve daha net sonuçlar çıkmaya başladı
belkide tekrar yaptırınca daha iyi bir sonuç çıkacak
canım tüpler önemli ama herkese hemen tüp açıkmı diye bakmıyorlar özel olarak doktoruna söyle o zaman
hem o operasyon uyutularakta yapılıyor
ama durduk yere sorunun yokken sana yaparlarmı bilmiyorum
yaz canım eşinin sonucunu anlarım senelerdir araştıra soruştura öğrendik artık
defalarca testler yaptırdık bizde

ozaman tüpler kalsın şimdilik.
miktar:2,5 ml
ph:7
likefikasyon süresi:45 dk
vikosite:normal
renk:eek:pak
ileri-aktif:%27
ileri-pasif:%17
kendi etrafında:%22
hareketsiz:%35
ml de sperm sayısı:5 milyon
normal morfoloji sperm yüzdesi:%65
anormal morfoloji sperm yüzdesi:%35
her mikrop sahasında ortalama:1-2 lokasit
cinsel perhis süre:3 gün.
ileri aktif pasif ne oluyo onların toplamının mı 50 üzeri olması lazım morfoloji falan normalmiki canım :44:

ozaman tüpler kalsın şimdilik.
miktar:2,5 ml
ph:7
likefikasyon süresi:45 dk
vikosite:normal
renk:eek:pak
ileri-aktif:%27
ileri-pasif:%17
kendi etrafında:%22
hareketsiz:%35
ml de sperm sayısı:5 milyon
normal morfoloji sperm yüzdesi:%65
anormal morfoloji sperm yüzdesi:%35
her mikrop sahasında ortalama:1-2 lokasit
cinsel perhis süre:3 gün.
ileri aktif pasif ne oluyo onların toplamının mı 50 üzeri olması lazım morfoloji falan normalmiki canım :44:

canım normal sperm sayısı çok iyi
yani morfoloji eşimde sadece yüzde 5 normaldi sizde yüzde 65 çok iyi demek
ileri aktif sayıda eşimde yüzde 10 filandı sanırım
anormal morfoloji sizde çok düşük bu çok güzel
sayı kolay düzelir ama şekil yani morfoloji zor demişti doktor
sizin işiniz bizden kolay şükürki
renk vikosite filanda çok iyi
ama sayı düşük canım
normal olan ml de 20 milyona yakın olandır
ama stresle verdiyse örnği acayip etkiliyor bizde yaşadık çünkü
proxed kesinlikle kullanın bizde sayıya 3katı etki etti inanırmısın
birde e vitamini içeren yiyecekler yesin kocan canım
kaç yaşında eşin 20 li yaşlardaysa düzelme oranı daha yüksekmiş

ama sayı düşük canım
ayyy çok sevindim yazdıklarına :) ilkdefa biri böyle ayrıntılı yorumladı.eşim 28 yaşında.sigara falanda kullanmıyo.şuan fındık fıstık keçiboynuzu aşamasındayız :KK1: dr da kesin proxeed kullanın diycek.morfolojinin iyi olmasına sevindim çünkü bende çok araştırdım morfoloji zor düzeliyomuş.acaba bu şartlarda aşılama tutmazmı acaba

ama sayı düşük canım

kendi etrafında yazıyoya o ne ki acaba

yok canım doğuma 5 aycık kaldı yapmadım
cidden çok sevindim bebişşşin olmasına
hatta eşime bile dedim senin doktora eşi gidecek olan arkadaş hamile olmuş diye
eşimde diyor hüseyin beye gitmeye gerek yok adını duydu hastalık kendiliğinden geçti,bebek geldi diye :emir_bebek::emir_bebek::KK1::KK1:

ay canım valla aynen öyle oldu adını duymak yetti:KK1::KK1::KK1:Allahrazı olsun canım benim yinede gidecek esim doktora kacısı yok:KK1::KK1::KK1:cok sagol canım benim insallah sende saglıkla alırsın bebişini kucagına telde görünmüyodu hamişlik takvimini simdi gördüm masallah sübhanallah:nazar::nazar::nazar:

ayyy çok sevindim yazdıklarına :) ilkdefa biri böyle ayrıntılı yorumladı.eşim 28 yaşında.sigara falanda kullanmıyo.şuan fındık fıstık keçiboynuzu aşamasındayız :KK1: dr da kesin proxeed kullanın diycek.morfolojinin iyi olmasına sevindim çünkü bende çok araştırdım morfoloji zor düzeliyomuş.acaba bu şartlarda aşılama tutmazmı acaba

estafurullah canım her zaman sor bizde aynı aşamalardan geçtik anlyoru seni
üstelik eşim 33 yaşında bende 32
aşılama için sperm yıkama tekniği kulanılıyor
evet yıkayınca yerinde hareketliler filanda canlanıyor
yıkamanın çok faydası oluyor 5 milyon sayı aşılama için yeterli zaten canım
bende aşılamayla hamile kaldım sayı 10 milyondu ama morfolojimiz kötüydü işte
proxed doktor demesede kullansın kocan biraz pahalı ama işte katlanılıyor
birde kesin eczaneden al alırsan çakması filan olyor nette bazen

ay canım valla aynen öyle oldu adını duymak yetti:KK1::KK1::KK1:Allahrazı olsun canım benim yinede gidecek esim doktora kacısı yok:KK1::KK1::KK1:cok sagol canım benim insallah sende saglıkla alırsın bebişini kucagına telde görünmüyodu hamişlik takvimini simdi gördüm masallah sübhanallah:nazar::nazar::nazar:

sağol canım benim bende çok bekledim cidden 10 yıılık evliyim
ama nasip oldu inşallah devamda gelir

estafurullah canım her zaman sor bizde aynı aşamalardan geçtik anlyoru seni
üstelik eşim 33 yaşında bende 32
aşılama için sperm yıkama tekniği kulanılıyor
evet yıkayınca yerinde hareketliler filanda canlanıyor
yıkamanın çok faydası oluyor 5 milyon sayı aşılama için yeterli zaten canım
bende aşılamayla hamile kaldım sayı 10 milyondu ama morfolojimiz kötüydü işte
proxed doktor demesede kullansın kocan biraz pahalı ama işte katlanılıyor
birde kesin eczaneden al alırsan çakması filan olyor nette bazen

ankarada tavsiye edebileceğin biyer varmı ilaç için.gelir gelmez alırız.nekadardır acaba şuan.sorma zaten maddi anlamda okadar yıprandıkki şimdide bayram öncesi uçak bileti falan derken battık yine.olmazsa bu izinde ilacı lalaım 3 ay kullanalım yine hamile kalamazsam bidahaki izindede aşılamayı yaptırırız dr da uygun görürse

ankarada tavsiye edebileceğin biyer varmı ilaç için.gelir gelmez alırız.nekadardır acaba şuan.sorma zaten maddi anlamda okadar yıprandıkki şimdide bayram öncesi uçak bileti falan derken battık yine.olmazsa bu izinde ilacı lalaım 3 ay kullanalım yine hamile kalamazsam bidahaki izindede aşılamayı yaptırırız dr da uygun görürse

canım bende normal bi eczaneden aldımdı ilacı
bildiğim kadarıyla 120 lira filan kutusu
suya ıslatılan şase şeklinde
bi doktora bakının önce belki hemen aşılama demez ilaç takviyesi verir canım
ya da başka bir tedavi benim eşim ameliyat oldu mesela varşkosel için

canım bende normal bi eczaneden aldımdı ilacı
bildiğim kadarıyla 120 lira filan kutusu
suya ıslatılan şase şeklinde
bi doktora bakının önce belki hemen aşılama demez ilaç takviyesi verir canım
ya da başka bir tedavi benim eşim ameliyat oldu mesela varşkosel için

evet bide varikosel varmı ona bakılcak zaten inşaallah yokturda bana var gibi geliyo.ilacın çeşidi falan yoktur zaten herhalde mg olarakta

evet bide varikosel varmı ona bakılcak zaten inşaallah yokturda bana var gibi geliyo.ilacın çeşidi falan yoktur zaten herhalde mg olarakta

canım başka bi sorun olmaktansa varikosel olsun daha iyi bence
çünkü ameliyatı var tedavisi var sonuçta
ürolog test ister sora ayıptır demesi eşini cinsel bölgesinden muayene eder karar verir varikosele
canını sıkmak istemem ama bence var eşinde varikosel
zaten kimde yokki canım ya erkeklerin müzmin sorunu
yok ilaç mg değil tek çeşit zaten
yakında gelecekseniz alma şimdi ilacı doktor bi baksın önce belki klomen filan başlar

canım başka bi sorun olmaktansa varikosel olsun daha iyi bence
çünkü ameliyatı var tedavisi var sonuçta
ürolog test ister sora ayıptır demesi eşini cinsel bölgesinden muayene eder karar verir varikosele
canını sıkmak istemem ama bence var eşinde varikosel
zaten kimde yokki canım ya erkeklerin müzmin sorunu
yok ilaç mg değil tek çeşit zaten
yakında gelecekseniz alma şimdi ilacı doktor bi baksın önce belki klomen filan başlar

doktordan sonra alcaz zaten canım.izne çıkmadan 1 gün önce muayene olcak aynı gün sperm testini de tekrarlıycaz eğer varikosel varsa ankaraya gelir gelmez gün alalımmı ameliyat için.kaan beye randevumuz çok geç izin dönüşü.onun fikrini bekleyemiycez yani ameliyat için

X