Erkek İnfertilitesi Eşlerinde Sperm sayı ve hareket azlığı olanlar neler kullandı nasıl hamile kaldınız?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
doktordan sonra alcaz zaten canım.izne çıkmadan 1 gün önce muayene olcak aynı gün sperm testini de tekrarlıycaz eğer varikosel varsa ankaraya gelir gelmez gün alalımmı ameliyat için.kaan beye randevumuz çok geç izin dönüşü.onun fikrini bekleyemiycez yani ameliyat için

canım şimdi farazi konuşmak biraz zor
varikosel olsa bile her varikoselide ameliyat etmiyorlar zaten
ama gerekli derse olun bence eşim ameliyat deyince hemen oldu vakit kaybetmemek için
zor bi ameliyat değil hastanede gece kalmadık bile öğlen olduk akşam çıktık hastaneden 1 hafta sora eşim işe gitti

canım şimdi farazi konuşmak biraz zor
varikosel olsa bile her varikoselide ameliyat etmiyorlar zaten
ama gerekli derse olun bence eşim ameliyat deyince hemen oldu vakit kaybetmemek için
zor bi ameliyat değil hastanede gece kalmadık bile öğlen olduk akşam çıktık hastaneden 1 hafta sora eşim işe gitti

tamam ozaman canım hele bi dr a gidelimde.çok sağol içimi çok rahatlattın.bi gelişme olursa ilk seni bilgilendiricem allah ne muradın varsa versin inşaallah

tamam ozaman canım hele bi dr a gidelimde.çok sağol içimi çok rahatlattın.bi gelişme olursa ilk seni bilgilendiricem allah ne muradın varsa versin inşaallah

estafurullah canım ne yaptım sanki
sadece diyeceğim bebek bebek diye kendini paralama
daha çok yeni evlisiniz inşallah olur
her zaman haber et mutlaka beklicem güzel hebrlerini Allah yardımcınız olsun

çakşır suyu günde 3 kere bir fincan kadar.
keçi boynuzu kürü
E vitamini
pharmaton
zinco
folik asit
selenyum
ve dualar , Kun Fe Yekun (OL DER VE OLUR)

varikosel ve amaeliyat öncesi değerler(12 milyon toplam sperm,%2 morfoloji)ileri hızlı yüzde sfırıdı

ameliyattan sonra değerlerimiz 4.ayda 35 milyona yükseldi hızlı ileri hareket oluştu,7.ayda hamileyim suan 6 haftalık,Allah sizlerede versin inşallah çok zor günler geçirdik ama hep umudumuz vardı.
bide rahim filmi çektirmeyi kesinlikle tavsiye ediyorum.
yukarda yazdıklarımı nasıl kullandığımızı anlatırım soran arkadaşlara.

Sperm tahlili ile ilgili terimler:
- NORMOZOOSPERMİ: Sayı, hareket ve şekil bakımından normal spermler.ASPERMİ: Ejakulatın (semenin) hiç gelmemesidir.
- AZOOSPERMİ: Ejakulat yani semen vardır fakat içerisinde hiç sperm yoktur. Detaylı bilgi >>
- OLİGOSPERMİ: 20 milyon/mL 'den az sperm olmasına denir.
- ŞİDDETLİ OLİGOSPERMİ: 5 milyon/ml 'den az sperm olmasıdır.
- ASTENOSPERMİ: Spermlerin motilitesi yani hareketleri zayıftır.
- TERATOZOOSPERMİ: Kruger kriterlerine göre normal şekilli sperm sayısı %4’ün altında olan spermler için kullanılır.
- POLİSPERMİ: Sperm sayısı 250 milyon'dan fazladır.
- HİPOSPERMİ: Meni haci normalden azdır.
- HİPERSPERMİ: Meni hacmi normalden fazldır.
- OLİGOASTENOZOOSPERMİ: Hem sayı hem de hareket yönünden normal değerlerin altında olan sperm örnekleri için kullanılır.
- OLİGOTERATOZOOSPERMİ: Hem sayı hem de morfolojik yapı yönünden normal değerlerin altında olan sperm örnekleri için kullanılır.
- OLİGOASTENOTERATOZOOSPERMİ: Hem hareket hem de morfolojik yapı yönünden normal değerlerin altında olan sperm örnekleri için kullanılır.
- HEMATOSPERMİ: Menide kan hücrelerinin fazla olmasıdır.
- NEKROSPERMİ: Meni örneğinde ölü hücrelerin fazla olmasıdır.
Görüyorum ki hepiniz hamisiniz galiba umarim burdasinizdir biri cevap verir umarım sperm hiziniz nasil düzeldi ne olur yardımcı olunnn..

Arkadaşlar 1,5 yıldır korunmuyorduk ve çocuk sahibi olmak istiyorduk. Bize de tüp bebek önerdiler. eşimin sperm testleri hep düşük çıktı. En son yapılan testte 5 milyona kadar düştü. pes etmedik. Sonra sayfalarda yaptığım araştırmada muhteşem üçlü (sıvı l-carnitin, zinco, pharmaton) ile tanıştık. Uyguladık 1,5 ay içerisinde sonuç aldık ve şu an 1 aylık hamileyim çok şükür. Rabbim olmayanlarada nasip etsin. Bu üçlüyü deneyin mutlaka.

Arkadaşlar 1,5 yıldır korunmuyorduk ve çocuk sahibi olmak istiyorduk. Bize de tüp bebek önerdiler. eşimin sperm testleri hep düşük çıktı. En son yapılan testte 5 milyona kadar düştü. pes etmedik. Sonra sayfalarda yaptığım araştırmada muhteşem üçlü (sıvı l-carnitin, zinco, pharmaton) ile tanıştık. Uyguladık 1,5 ay içerisinde sonuç aldık ve şu an 1 aylık hamileyim çok şükür. Rabbim olmayanlarada nasip etsin. Bu üçlüyü deneyin mutlaka.
Ay ne kadar güzel ya maşallah rabbim kucağınıza almayı nasip etsin inşalalh

Kizlar benim esiminde sperm sayisi 5milyon emodex kullaniyor ve incir kürüne basliyacagiz inşallah ise yarar biter bu hasret sizce 5milyonla normal yoldan hamilelik ihtimali nedir

Arkadaşlar bizim de 6 ay korumamıza rağmen hamilelik olmamıştı eşime test yaptırdığımızda oligoastenoteratozoospermi teşhisi kondu netten arastirdigimda moralimiz çok bozuldu ama Allah büyük hemen sonrasında hamile kaldım 8 haftalikken kalbi durdu kaybettim kürtaj oldum ve sonrasında tekrar hamile kaldım bi kaç ay sonra bebeğimi kucağıma alacağım inş demem o ki Rabbim ol deyince oluyor umudunuzu kaybetmeyin..Allahım isteyen herkese sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin

Arkadaşlar bizim de 6 ay korumamıza rağmen hamilelik olmamıştı eşime test yaptırdığımızda oligoastenoteratozoospermi teşhisi kondu netten arastirdigimda moralimiz çok bozuldu ama Allah büyük hemen sonrasında hamile kaldım 8 haftalikken kalbi durdu kaybettim kürtaj oldum ve sonrasında tekrar hamile kaldım bi kaç ay sonra bebeğimi kucağıma alacağım inş demem o ki Rabbim ol deyince oluyor umudunuzu kaybetmeyin..Allahım isteyen herkese sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin
Hayirli olsun bebisiniz Rabbim saglikla kucaginiza almayida nasip etsin insallah kac milyondu esinizin sperm sayisi hamile kaldiginzda

Canım maşşalh allah sağlıkla kucagına almayı nasio etsin. Ek vitamin takviye bsy yaptınız mı

çakşır suyu günde 3 kere bir fincan kadar.
keçi boynuzu kürü
E vitamini
pharmaton
zinco
folik asit
selenyum
ve dualar , Kun Fe Yekun (OL DER VE OLUR)

varikosel ve amaeliyat öncesi değerler(12 milyon toplam sperm,%2 morfoloji)ileri hızlı yüzde sfırıdı

ameliyattan sonra değerlerimiz 4.ayda 35 milyona yükseldi hızlı ileri hareket oluştu,7.ayda hamileyim suan 6 haftalık,Allah sizlerede versin inşallah çok zor günler geçirdik ama hep umudumuz vardı.
bide rahim filmi çektirmeyi kesinlikle tavsiye ediyorum.
yukarda yazdıklarımı nasıl kullandığımızı anlatırım soran arkadaşlara.
Merhaba hala sıtedemısınız acıl lütfen

Merhaba sıvı l carnıtın hangi ürün marka nedır günde kac kere kullanım

Bugün eşimde astenospermi olduğunu öğrendik ve çok üzgünüm kızlar bana bir yol gösterebilicek olan varmı
Aa canım benim eşime de o tanıyı koydular ne yapsak bilemedik 4. Yılımıza girdik ilk sene eşimin testleri iyiydi ama şimdi tam ben düzeldim onun testleri kötü çıktı astenospermi dediler ne yapmak lazım acaba 🥹🙏🏼

X