Ev alanlar nasıl alabiliyor, nerde yanlış yapıyorum?

Arabasızlık zor olmadı mı yeni evlenmişsiniz tatil balayı veya haftasonu herhangi bir yere gitmek için bile araba çok lazım oluyor. Borçlar varkende sıfırdan araç parası biriktirmek çok zor. Şuan nasıl idare ediyorsunuz birikim yapabiliyor musunuz
Zorluk olmadan olmuyor ki. Ya aileden mal mülk olacak ya zorluk çekmeyi göze alacağız.

Şu an ancak normal bir mahalleden kat tapusu olmayan doğal olarak da krediye uygun olmadığı için zaten daha az fiyata satılan, bir de acil elinden çıkarması gerek olduğu için 3-5 de öyle aşağıya satılan bir ev alır normal maaşlı bir insan. O da şöyle ki kenarda düğünden kalan takıları bir de arabası falan varsa satıp direkt nakit olarak falan. Kuzenim 1 milyona arabasını sattı 500-600 bin düğün takıları etti ve kendilerinin yapmış olduğu birikimi de ekleyerek birkaç ay önce normal bir mahalleden 2 milyon civarında kat tapusuz bir ev aldılar. Kentsel dönüşüm falan gelir de kat tapusu çıkar umuduyla.

Bana da kredi çekip 2 katını ödemekten ya da her ay minimum 20.000 kira vermekten daha mantıklı geldi. 3 yıl hiç artış olmadan bu şekilde kira ödeseler 720bin yapar zaten.

Elbette varlıklı aileden gelenlerden ve iş insanlarından bahsetmiyorum. Memur olan ya da özel sektörde çalışan birçok tanıdığım kısa sürede ev sahibi oldu. Yıllardır çalışıyorum maaşımda asgari ücretin üzerinde fakat hiç harcamayıp yıllarca biriktirsem bile (ki bunun mümkünatı yok) asla ev sahibi olunamıyor. Bir yerde yanlış mı yapıyorum, ticaret yapmadığım için mi yoksa birikim yapmanın farklı yolları mı var artık hiç şeyden haberim yok :KK70: ben anca sabah 8 akşam 5, fikirlerinizi alırım dostlar
Benim etradimdakiler genelde düğün takıları +altin borç edip aldılar . Tabi bu dediğim bir kaç sene önceydi suan evlenip ev alan tanıdığım yok artık çok zor öyle takıyla tukuyla olacak iş değil

Şu an ancak normal bir mahalleden kat tapusu olmayan doğal olarak da krediye uygun olmadığı için zaten daha az fiyata satılan, bir de acil elinden çıkarması gerek olduğu için 3-5 de öyle aşağıya satılan bir ev alır normal maaşlı bir insan. O da şöyle ki kenarda düğünden kalan takıları bir de arabası falan varsa satıp direkt nakit olarak falan. Kuzenim 1 milyona arabasını sattı 500-600 bin düğün takıları etti ve kendilerinin yapmış olduğu birikimi de ekleyerek birkaç ay önce normal bir mahalleden 2 milyon civarında kat tapusuz bir ev aldılar. Kentsel dönüşüm falan gelir de kat tapusu çıkar umuduyla.

Bana da kredi çekip 2 katını ödemekten ya da her ay minimum 20.000 kira vermekten daha mantıklı geldi. 3 yıl hiç artış olmadan bu şekilde kira ödeseler 720bin yapar zaten.
Anladığım kadarıyla kredi çekmeden aldılar 1m da kredi çekip 3m civarına kat tapulu bir yer almayı düşünmediler mi ikisi çalışıyorsa ödenirdi. 1m a arabayı iyi satmışlar şuan araçlarda satılmıyor arabasız kalmakta çok zor

Anladığım kadarıyla kredi çekmeden aldılar 1m da kredi çekip 3m civarına kat tapulu bir yer almayı düşünmediler mi ikisi çalışıyorsa ödenirdi. 1m a arabayı iyi satmışlar şuan araçlarda satılmıyor arabasız kalmakta çok zor
İki tane arabaları vardı her ikisi de bekarken araba almışlardı. Ama ben de sattım aracımı 15 gün içinde sattım 960 bine sattım normal de bir arabaydı 😊 ama aldıkları muhitte 3,4 falandı kat tapulu evler, 1,5 milyon kredinin geri ödemesi 1,5 milyonun üç katı. Şu an ayda 50.000 10 yıl falan ödeniyor 1,5 milyon için evin fiyatı oluyor 7-8 milyon gerek yok bence. Ayda 50.000 ödeyecek güç de olması lazım aynı zamanda.

X