Ev temizliği derdi

Nogaa

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
373
307
Ay ne alaka böyle bir konu açtım bilmiyorum ama biraz kafama taktım galiba. Evimde bir kedim bir köpeğim var , her gün robot süpürge süpürür, ben de koltukları rulo yapar yerleri silerim mutlaka. Temizlik hastası değilim sadece rutin düzen oluşturmak istedim bir gün yapmayınca kokuyor gibi hissediyorum. Her neyse. 3 aylık hamileyim şuan yetmiyorum gibi hissetmiyorum, kalkıp yavaş yavaş temizliğimi yapıyorum ama sanki ev bana hep pismiş gibi gelmeye başladı. Ay temizlik yapıyorum oturuyorum tam olmadı diyorum. Annem temizlik hastasıydı acaba ona mi benzeyecegim , ben umursamaz biriyimdir takılmam yani dağınıksa dağınık toplanır elbet derim. Şimdi sanki kafamda hep bı yarında halıları yikatayim filan diye düşünür oldum. Hayatım boyunca hep çalıştım ilk defa 6 aydır filan evdeyim çalışmıyorum sizce bunun etkisi var mı?

Evde otur otur sıkılmışsınız belli ki baksanıza koltukları bile dürüm yapar olmuşsunuz 😂😂
Bide hamilelik hormonu çıktı, koltuklar kokuyor ya diyip kalkıp siliyorum. Siliyorum ama geçmiyor hshdhdhdhdh yarın ütüyle buharlı silme videosu görmüştüm onu da yapicam bı bakalım bxhzjaha

Ay ne alaka böyle bir konu açtım bilmiyorum ama biraz kafama taktım galiba. Evimde bir kedim bir köpeğim var , her gün robot süpürge süpürür, ben de koltukları rulo yapar yerleri silerim mutlaka. Temizlik hastası değilim sadece rutin düzen oluşturmak istedim bir gün yapmayınca kokuyor gibi hissediyorum. Her neyse. 3 aylık hamileyim şuan yetmiyorum gibi hissetmiyorum, kalkıp yavaş yavaş temizliğimi yapıyorum ama sanki ev bana hep pismiş gibi gelmeye başladı. Ay temizlik yapıyorum oturuyorum tam olmadı diyorum. Annem temizlik hastasıydı acaba ona mi benzeyecegim , ben umursamaz biriyimdir takılmam yani dağınıksa dağınık toplanır elbet derim. Şimdi sanki kafamda hep bı yarında halıları yikatayim filan diye düşünür oldum. Hayatım boyunca hep çalıştım ilk defa 6 aydır filan evdeyim çalışmıyorum sizce bunun etkisi var mı?
Evde olmanın kesinlikle alakası var ücretsiz izindeyken bende eve takmıştım hem temizliğe hem dekora şunu mu alsam burayıda mı temizlesem boş boş işler normal tempoma dönünce geçti😄

Bide hamilelik hormonu çıktı, koltuklar kokuyor ya diyip kalkıp siliyorum. Siliyorum ama geçmiyor hshdhdhdhdh yarın ütüyle buharlı silme videosu görmüştüm onu da yapicam bı bakalım bxhzjaha
Instagram'da biri o ütü olayını yapınca kanepesi yanmıştı düşük ayarda baslayin

Sadece süpürerek temizlik olmaz. Halılarınız, döşemeleriniz temiz mi?

Yıkanmamışlarsa eviniz, etrafı ne kadar toplasanız da toplayın temiz değildir.

O yüzden, yaptığınız içinize sinmiyor.

Amaaan temizlik yapıp da ne diye kendinizi yoracaksınız?

Uzatın ayağınızı,kitap okuyun,televizyon izleyin,internette takılın.

Sadece süpürerek temizlik olmaz. Halılarınız, ðöşemeleriniz temiz mi , yıkanmamışlarsa eviniz ne kadar da toplasanız toplayın temiz değildir. O yüzden yaptığınız içinize sinmiyor.
Süpürüp siliyorum diyor zaten, yazan kişi hamile ayrıca. Nereden vardınız neden içine sinmediği kanısına?

Süpürüp siliyorum diyor zaten, yazan kişi hamile ayrıca. Nereden vardınız neden içine sinmediği kanısına?
Ben yıkamaktan bahsediyorum. Konu açtığına göre içine sinmeyen bir şeyler var..

Bazen bana da olur. Eğer bir yeri istediğim gibi yıkayıp hijyenini sağlayamamışsam. Süpürür silmek bana yetmiyor sanki her yer pismiş gibi gelir..

Sadece süpürerek temizlik olmaz. Halılarınız, döşemeleriniz temiz mi?

Yıkanmamışlarsa eviniz, etrafı ne kadar toplasanız da toplayın temiz değildir.

O yüzden, yaptığınız içinize sinmiyor.
Ay neler neler yapıyorum, halılar makinede yıkanabilir olduğu için yikatiyorum , parkeleri sirkelerle filan siliyorum nsjsjsjja kafayı yedim

Amaaan temizlik yapıp da ne diye kendinizi yoracaksınız?

Uzatın ayağınızı,kitap okuyun,televizyon izleyin,internette takılın.
Kitap okumayı çok severim bugün yeni bı tane başladım iyi gelir diye. Teşekkür ederim tavsiyeniz için 🌼

X