Ev temizliği derdi

Ya tamam en temiz evler hayvan beslemeyenlerin evleri, kedi, köpek olan evi her zaman bok götürür (!)
Şu önyargılarınızdan bir kurtulsanız keşke..
Komşunuz demekki pismiş, koltuklarını silmemiş, evi havalandırmamış
Bu kedi köpek besleyen herkesin evi kokacak anlamına gelmiyor
Bide kendini kanıtlamak amaçlı, alışmış olduğun için normal geliyor diye bir cümle kurmuş. Yani o kadar emin evimizin koktuğuna biz alışmışiz jsjsjjaha

Evim evcil hayvanlarimdan kaynaklı kokmuyor , mesela eve misafir gelir bana hep bu evde ne kokuyor çok güzel der. Benim koku takıntım var zaten , her şeyden öte kedim ve köpeğim aşırı sağlıklı ve bakımlıdır. Yani bahsettiginiz komşunuz kendi rutin düzenini oturtamamistir. Düşündüğünüz gibi kedisi köpeği olan her ev kokmuyor. Buna bu kadar emin olma sebebim gelen insanların sürekli oda parfümün ne diye sorması, oysa hiç kullanmıyorum. Burada bir çok arkadaş var evinde kedisi köpeği olan , basık boğucu tüy dolu ve kokan ev tanımlamasini o kadar kötü niyetli görüyorum ki. En iyi mamalardan alıp vermeniz yetmiyor sokaktaki hayvanlara , onları hazıra alistirmis oluyorsunuz , çok yardım etmek istiyorsanız evinize alıp tüm sorumluluğunu alın bizim gibi. Korkuyorum diyorsanız saygı duyarım tabii. Ama inanın sizin evleriniz kadar güzel kokuyor evlerimiz.
Kesinlikle kötü niyetli yazmadım evine girdiğim kedi olan tek komsumdu aşırı korkuyorum ve asla yaklasamiyorum bayılacak gibi oluyorum ki bayildimda🤦 eve çocuklarım için çok almak istiyorum ama korkuyorum asla yenemedim

Ya tamam en temiz evler hayvan beslemeyenlerin evleri, kedi, köpek olan evi her zaman bok götürür (!)
Şu önyargılarınızdan bir kurtulsanız keşke..
Komşunuz demekki pismiş, koltuklarını silmemiş, evi havalandırmamış
Bu kedi köpek besleyen herkesin evi kokacak anlamına gelmiyor
Niye bana kiziyorsunuz anlamadım kedi olan gittiğim tek komsumdu ve belkide kendi temizlik rutiniyle alakalı bilemem başka evcil hayvanı olan bir eve gitmedim,ama istemeseniz de kabul edin evcil hayvan olan her ev b.k goturmesede tüylu olabiliyor ve bende olmadığı halde showroom gibi olduğunu iddia etmiyorum evimin🤣

Niye bana kiziyorsunuz anlamadım kedi olan gittiğim tek komsumdu ve belkide kendi temizlik rutiniyle alakalı bilemem başka evcil hayvanı olan bir eve gitmedim,ama istemeseniz de kabul edin evcil hayvan olan her ev b.k goturmesede tüylu olabiliyor ve bende olmadığı halde showroom gibi olduğunu iddia etmiyorum evimin🤣
İyi de hâlâ genelleme yapıyorsunuz
Bir eve gittim diyorsunuz istemeseniz de kabul edin tüylü olabiliyor diyorsunuz
Kedi köpek olmayan evler de temizlenmediğinde tüylü olabilir
Mesela eşiniz tral olur sakalları dökülür lavaboya
Veya sizin saçınız dökülür halılara vs vs
Konu sahibinin evini temizlediği "dyson gırgır" Dan bile benim yeni haberim oldu sizin var mıydı?
Siz bir eve gitmişsiniz ben çook kedili köpekli eve gittim
Hayvan olmayan evden daha temiz olan evler bile gördüm.
Siz bu önyargıyla kedili eve girerken " Ay kesin kokuyor" Önyargısıyla girerseniz ocakta pişen lahananın kokusunu da b.k kokusu sanarsınız..

İyi de hâlâ genelleme yapıyorsunuz
Bir eve gittim diyorsunuz istemeseniz de kabul edin tüylü olabiliyor diyorsunuz
Kedi köpek olmayan evler de temizlenmediğinde tüylü olabilir
Mesela eşiniz tral olur sakalları dökülür lavaboya
Veya sizin saçınız dökülür halılara vs vs
Konu sahibinin evini temizlediği "dyson gırgır" Dan bile benim yeni haberim oldu sizin var mıydı?
Siz bir eve gitmişsiniz ben çook kedili köpekli eve gittim
Hayvan olmayan evden daha temiz olan evler bile gördüm.
Siz bu önyargıyla kedili eve girerken " Ay kesin kokuyor" Önyargısıyla girerseniz ocakta pişen lahananın kokusunu da b.k kokusu sanarsınız..
On yargıyla gitmedimki hiç orda gördüğüm hissettiğini yazdım,belkide doğru temiz bir şekilde hayvan besleyende vardır ama ben yaşadığından alintiladim,ayrıca buna bu kadar kişinin takilmasinida anlamadım neyim ben hayvan düşmanı falanmi herkes birşeyler yazmış komik yani,ben korkumu yenmek için çabalarken "hayvan sever"lerin böyle konusmalari tuhaf

Kesinlikle kötü niyetli yazmadım evine girdiğim kedi olan tek komsumdu aşırı korkuyorum ve asla yaklasamiyorum bayılacak gibi oluyorum ki bayildimda🤦 eve çocuklarım için çok almak istiyorum ama korkuyorum asla yenemedim
Bi hayvanı çocuklarınız için alacaksanız almayın zaten. Hayvanlar çocuklarınızın oyuncağı değil çünkü. Evet yaşadığınız tek örnek o olduğu için böyle yazmışsıniz ama direkt sizin burnunuz alışık diyerek bizim evlerinde öyle olduğuna kanaat getirmissiniz. Evimizde tabii ki tüy oluyor ama bahsettiğiniz gibi halı silkeyeleyince deli gibi tüy çıkmıyor. Birçoğumuzun evinde robot süpürge var tüy birikmiyor, hava temizleyici aletleri olanlar var. Benim gibi her gün koltuklarını rulo yapanlar var. Benim evime simsiyah giyip gelen misafir bile olsa üzerinde minimum düzeyde tüy olur. Ha amacım size ispatlamak değil tabii ki ama böyle düşünenlere toplu cevap olsun niteliğinde. Korkunuzu da yenmek için bı hayvan sahiplenmeyin ayrıca , onlarında duyguları var yenemediginiz için evden yollamak gibi hatalar yapıyorsunuz sonra. Hasta olunca bokunu çişini cekemezsiniz , öyle kolay değil bir hayvanin sorumluluğunu almak.

Bi hayvanı çocuklarınız için alacaksanız almayın zaten. Hayvanlar çocuklarınızın oyuncağı değil çünkü. Evet yaşadığınız tek örnek o olduğu için böyle yazmışsıniz ama direkt sizin burnunuz alışık diyerek bizim evlerinde öyle olduğuna kanaat getirmissiniz. Evimizde tabii ki tüy oluyor ama bahsettiğiniz gibi halı silkeyeleyince deli gibi tüy çıkmıyor. Birçoğumuzun evinde robot süpürge var tüy birikmiyor, hava temizleyici aletleri olanlar var. Benim gibi her gün koltuklarını rulo yapanlar var. Benim evime simsiyah giyip gelen misafir bile olsa üzerinde minimum düzeyde tüy olur. Ha amacım size ispatlamak değil tabii ki ama böyle düşünenlere toplu cevap olsun niteliğinde. Korkunuzu da yenmek için bı hayvan sahiplenmeyin ayrıca , onlarında duyguları var yenemediginiz için evden yollamak gibi hatalar yapıyorsunuz sonra. Hasta olunca bokunu çişini cekemezsiniz , öyle kolay değil bir hayvanin sorumluluğunu almak.
Evet evt çok haklısınız ama zaten korkumu yenmek için hayvan almak istemiyorum çocuklarım bayılıyor çok seviyorlar ama zaten ben yenemedigim ve dediğiniz gibi bakamayacagimi bildiğim için almıyorum,tıpkı çocuk gibi ilgi beklediklerini biliyorum herkesin evladı olarak kabul ettiğinide bu konuda sıkıntı yok ama ne olduğunu tam hatirlamadigin birşey var kedilerden korkmami sağlayan ve yumuşak yumuşak oldukları aklıma geldikçe korkuyorum iyice,bencede bakabilen sahiplensin

Bu arada o gırgır yerine üçgen bi alet var ben onu daha çok sevdim 🥹

Koku hamilelikte oluyor, bence onun etkisi. Bi de ilk bebenizse hani daha iyi daha temiz bi ortama doğsun diyor olabilirsiniz. Stres bile atıyor olabilirsiniz. Garip değil ama yorar yani 🥲

Evet evt çok haklısınız ama zaten korkumu yenmek için hayvan almak istemiyorum çocuklarım bayılıyor çok seviyorlar ama zaten ben yenemedigim ve dediğiniz gibi bakamayacagimi bildiğim için almıyorum,tıpkı çocuk gibi ilgi beklediklerini biliyorum herkesin evladı olarak kabul ettiğinide bu konuda sıkıntı yok ama ne olduğunu tam hatirlamadigin birşey var kedilerden korkmami sağlayan ve yumuşak yumuşak oldukları aklıma geldikçe korkuyorum iyice,bencede bakabilen sahiplensin
Benim de var böyle tanıdıklarım, korkmaktan öte dokunamiyorlar bile. Huylaniyorlar. Hiç bir zaman siz hayvan dusmanisiniz demedim aksine onlar gelince , kedimi köpeğimi odalarına koydum. Size hayvan düşmanısınız demedi kimse , sadece ev temizliği konusunda on yargınız var bu da kötü niyetli gibi duruyor. Umarım çocuklarınız hayvanlara sevgi ve empati besleyerek büyür, iyi günler diliyorum.

Bide kendini kanıtlamak amaçlı, alışmış olduğun için normal geliyor diye bir cümle kurmuş. Yani o kadar emin evimizin koktuğuna biz alışmışiz jsjsjjaha
Kız kardeşimin evinde kediden önce ağır bir gider kokusu oluyordu, özellikle evin girişinde.
Kedi sahiplendi, iki yıldır yanlarında ve evin o kötü kokusu gitti. Şimdi mis gibi kokuyor evi.

Kedili evde elbette tüy oluyor ama o da sizin gibi koltukları düzenli rulo yapıyor, her gün ev süpürüyor tertemiz oluyor her yer.

Konunuza da yorumumum, iki çocuklu bir anne olarak bu boş zamanlarınızın kıymetini bilin diyorum 😄
İlk hamileliğimde ben de sizin gibiydim, sürekli temizlik düzen kafayı takmıştım. Şimdi diyorum ki, keşke o zamanlar bol bol kitap okuyup film izleyeseydim, yürüyüşe çıksaydım.
Şimdi aydınlanma yaşadım ama çocukların temposundan pek zaman bulamıyorum 😄

Bu arada o gırgır yerine üçgen bi alet var ben onu daha çok sevdim 🥹

Koku hamilelikte oluyor, bence onun etkisi. Bi de ilk bebenizse hani daha iyi daha temiz bi ortama doğsun diyor olabilirsiniz. Stres bile atıyor olabilirsiniz. Garip değil ama yorar yani 🥲
Evet biri yazmış anne kuş sendromu diye , hazırlık amaçlı yapabiliyormuşuz psikolojik olarak. Neyse bugün daha iyiyim , takıntılarimi kenara koyuyorum. Kahvemi alıp kitabımı okuyorum 🤍 bu arada üçgen alet dediğiniz nedir ? ben hiç denk gelmedim. Güzelse onu da alayım.

Kız kardeşimin evinde kediden önce ağır bir gider kokusu oluyordu, özellikle evin girişinde.
Kedi sahiplendi, iki yıldır yanlarında ve evin o kötü kokusu gitti. Şimdi mis gibi kokuyor evi.

Kedili evde elbette tüy oluyor ama o da sizin gibi koltukları düzenli rulo yapıyor, her gün ev süpürüyor tertemiz oluyor her yer.

Konunuza da yorumumum, iki çocuklu bir anne olarak bu boş zamanlarınızın kıymetini bilin diyorum 😄
İlk hamileliğimde ben de sizin gibiydim, sürekli temizlik düzen kafayı takmıştım. Şimdi diyorum ki, keşke o zamanlar bol bol kitap okuyup film izleyeseydim, yürüyüşe çıksaydım.
Şimdi aydınlanma yaşadım ama çocukların temposundan pek zaman bulamıyorum 😄
Ya sizin gibi tecrübeli insanların yorumlarına çok seviniyorum inanın. Ne kadar '' hayır ben çocuğum varkende kendime vakit ayiricam , çocuk tüm hayatımı kapsamayacak'' gibi hayallere dalsamda bunun gerçekçi olmadığının biliyoruz 😂

Evet biri yazmış anne kuş sendromu diye , hazırlık amaçlı yapabiliyormuşuz psikolojik olarak. Neyse bugün daha iyiyim , takıntılarimi kenara koyuyorum. Kahvemi alıp kitabımı okuyorum 🤍 bu arada üçgen alet dediğiniz nedir ? ben hiç denk gelmedim. Güzelse onu da alayım.
Anne kuş sendromu çok tatlıymııış :KK70:
10953559244850.jpg

Şu, daha kolay geldi bana diğerinden, diğerinin 5 kere üstünden geçtiği yeri bu tek seferde yapıyor.

Anne kuş sendromu çok tatlıymııış :KK70:
10953559244850.jpg

Şu, daha kolay geldi bana diğerinden, diğerinin 5 kere üstünden geçtiği yeri bu tek seferde yapıyor.
Aaaa bu da halılar için çok iyi olur 😂 gırgırı biraz bastırarak hızlıca ileri geri yaparak kullanırsanız süper oluyor bu arada tek yöne yapınca iyi almıyor 🤭

Ya sizin gibi tecrübeli insanların yorumlarına çok seviniyorum inanın. Ne kadar '' hayır ben çocuğum varkende kendime vakit ayiricam , çocuk tüm hayatımı kapsamayacak'' gibi hayallere dalsamda bunun gerçekçi olmadığının biliyoruz 😂
Çocuğun durumuna göre, eşin desteğine göre durumlar elbette değişiyor ama siz temizliğe düştükçe farkında olmadan takıntıya dönüşebilir. Doğum sonrası rutininizi sürdürmek zor olabilir bu da sizi bunalıma sokabilir. O yüzden çok da üstüne düşmeden standart şeyleri yapıp keyfinize bakın 😊

Çocuklar büyüdükçe de babaya bırakıp çıkma fırsatı daha fazla oluyor ama o döneme gelene kadar anne için biraz zor oluyor bunu da kabul edip ona göre hazırlanmak gerek 🙈

Benim kızlarım şimdi 3 ve 5 yaşındalar. Babalarının bakabileceği her an bırakıp çıkıyorum rahatça.

Ay ne alaka böyle bir konu açtım bilmiyorum ama biraz kafama taktım galiba. Evimde bir kedim bir köpeğim var , her gün robot süpürge süpürür, ben de koltukları rulo yapar yerleri silerim mutlaka. Temizlik hastası değilim sadece rutin düzen oluşturmak istedim bir gün yapmayınca kokuyor gibi hissediyorum. Her neyse. 3 aylık hamileyim şuan yetmiyorum gibi hissetmiyorum, kalkıp yavaş yavaş temizliğimi yapıyorum ama sanki ev bana hep pismiş gibi gelmeye başladı. Ay temizlik yapıyorum oturuyorum tam olmadı diyorum. Annem temizlik hastasıydı acaba ona mi benzeyecegim , ben umursamaz biriyimdir takılmam yani dağınıksa dağınık toplanır elbet derim. Şimdi sanki kafamda hep bı yarında halıları yikatayim filan diye düşünür oldum. Hayatım boyunca hep çalıştım ilk defa 6 aydır filan evdeyim çalışmıyorum sizce bunun etkisi var mı?

evde olunca göze batıyor ben de evdeyken sinirim bozuluyor çünkü sürekli kirleniyor

Çocuğun durumuna göre, eşin desteğine göre durumlar elbette değişiyor ama siz temizliğe düştükçe farkında olmadan takıntıya dönüşebilir. Doğum sonrası rutininizi sürdürmek zor olabilir bu da sizi bunalıma sokabilir. O yüzden çok da üstüne düşmeden standart şeyleri yapıp keyfinize bakın 😊

Çocuklar büyüdükçe de babaya bırakıp çıkma fırsatı daha fazla oluyor ama o döneme gelene kadar anne için biraz zor oluyor bunu da kabul edip ona göre hazırlanmak gerek 🙈

Benim kızlarım şimdi 3 ve 5 yaşındalar. Babalarının bakabileceği her an bırakıp çıkıyorum rahatça.
Sağlıkla gelsin 6 ay kaldı , yaşayıp göreceğiz o günleri. Sizinkiler de sağlıkla büyüsünler 🤍

Canım kahve kek çekti isminizi görünce gideyim de yiyim bari 😂😂

ay afiyet olsun hamileymişsiniz Allah bağışlasın

hah şöyle ya ne temizliği bacım ye kekini iç kahveni keyfine bakkk :)

sal süpürgeyi süpürsün

ben bir de iki ayağımın altına büyük ıslak temizlik bezlerini atıyorum paten yapa yapa evin tüm ıslak zeminlerini siliyorum her gün

3 saat sonra gene aynı leş gibi

eşten dökülen kıllar ekmek kırıntısı kırmızı biber salça yağ eşin yaptığı yemekten kalan tüm izler vb :)

X