Garip bir boşanma hikayesi aptal kafam

2020 Haziran ayında evlendim. 19.03.2021 yılında kızım doğdu. Kızım doğduktan 2 yıl sonra Oğlum oldu. Anlaşmalı boşandık. Babası oğlanı bana kızıda kendine aldı. Anne sevgisinden mahrum kalmaması için. Lakin 2 çocuğun velayeti babada. Yalan atmıyorum. Kimlikleri v.s atabilirim. Konuyu açmamın sebebi belki birileri yardımcı olur akıl verir niyetiyle açtım. Linç yiyeceğimi bilmiyordum.
Aferin kızım, iyi yapmışsın demeyeceğimiz kesin ama hiçbir mahkeme o kadar ufak çocukları babaya vermez.

2020 Haziran ayında evlendim. 19.03.2021 yılında kızım doğdu. Kızım doğduktan 2 yıl sonra Oğlum oldu. Anlaşmalı boşandık. Babası oğlanı bana kızıda kendine aldı. Anne sevgisinden mahrum kalmaması için. Lakin 2 çocuğun velayeti babada. Yalan atmıyorum. Kimlikleri v.s atabilirim. Konuyu açmamın sebebi belki birileri yardımcı olur akıl verir niyetiyle açtım. Linç yiyeceğimi bilmiyordum.
Velayetleri niye babaya verdiniz ? Mahkemede dayanamayıp hakimler dahi görüş bildiriyor bazen. Size kimse "neden" demedi mi ?

Ay bayılazaaam. Neyini bilmiyorsun. Linç ederiz işte. Biz burada böyle düşünmeden hareket edenleri özellikle çocuklar söz konusuysa linç ederiz

Arkadaşlar merhabâ, ismim binsu herkese kucak dolusu sevgiler. 23 yaşında 3 yıllık evli 2 çocuk annesiyim, Eşim 34 yaşında aklı başında, oturaklı çalışkan biri şükürler olsun hiçbir eksiğim yok. Lakin 2. Çocuktan sonra evliliğin bana göre olmadığını anladım. Kayın validem görümcem sağolsunlar sürekli yardımcı olmaya çalışıyorlar lakin ben yapamıyorum. Boşanmak istediğimi eşime söyleyince küplere bindi. Madem yapamayacaktın başta evlemeyecek yola çıkmayacaktik diye kükremeye başladı. Dediğim gibi Kasım ayında ortada hiçbir sebep yokken anlaşmalı boşandık. Kız babasından oğlan bende kaldı. Her ay oğlumuzun nafakasını gönderiyor. Lakin okadar pişmanımki okadar pişmanımki anlatamam. Doğduğum evdeki duvarlar üstüme üstüme gelmeye başladı. Herkes farklı gözle bakıyor. İkna etmeye çalışıyorum olmuyor. Ne yapacağımı şaşırdım.
Boşandıysanız nasıl hala 3 yıllık evlisiniz ?ayrıca nasıl görümceniz ve kayınvalideniz oluyor? Niye bu şekilde yazıyorsunuz?

Hangi hakim el kadar çocuğu babasına verdi?

Fake diyince kızıyorlar ama yani gel de inan şimdi şu olay örgüsüne :işsiz:

Kimliklerini filan sakın atmayın. İsterse bin kişi fake desin, sakın böyle bir şey yapmayın.

Velayetleri niye babaya verdiniz ? Mahkemede dayanamayıp hakimler dahi görüş bildiriyor bazen. Size kimse "neden" demedi mi ?
Anlaşmalı boşandık eşim boşanma taraftarı değildi. Kendisi doğu kültürü ne mensup olduğu için bu tür olaylar bize ters dedi. Ona rağmen yapamıyorum deyip anlaşmalıya zorladım. Bu süreç 3 ay sürdü. 3 ay sonunda kasım ayında eşim, madem yapamıyorsun, madem evime gelip yatağıma girmiyorsun deyip, jet hızıyla dava açtı. Mahkemede tanıdıkları olduğu için 5 gün sonra mahkemeye çıktık ve anlaşmalı boşandık.

Lütfen bakın pişmanım hemde çok pişmanım inkar etmiyorum. Eşimi evimi kızımı çok özledim. Bu konuyu ailemin bana yaptığını yapın diye değil, yardımcı olabileceğinizi düşündüğüm için açtım..

Anlaşmalı boşandık eşim boşanma taraftarı değildi. Kendisi doğu kültürü ne mensup olduğu için bu tür olaylar bize ters dedi. Ona rağmen yapamıyorum deyip anlaşmalıya zorladım. Bu süreç 3 ay sürdü. 3 ay sonunda kasım ayında eşim, madem yapamıyorsun, madem evime gelip yatağıma girmiyorsun deyip, jet hızıyla dava açtı. Mahkemede tanıdıkları olduğu için 5 gün sonra mahkemeye çıktık ve anlaşmalı boşandık.

Lütfen bakın pişmanım hemde çok pişmanım inkar etmiyorum. Eşimi evimi kızımı çok özledim. Bu konuyu ailemin bana yaptığını yapın diye değil, yardımcı olabileceğinizi düşündüğüm için açtım..

Nasıl yardımcı olalım size ?

Esinizi arayip ikna edelim mi?

Boşanmışsın bitmiş neyin yardımını yapalım. İlla ki çevrende yapma etme o çocukları annesiz yuvasız bırakma diyen olmuştur. Onları dinlemedin şimdi biz ne diyelim. El kadar çocukları sırf boşanabilmek için babasına bırakırken özleyeceğin aklına gelmedi mi?

X