Garip bir boşanma hikayesi aptal kafam

Sanmam bence esereklenmis, bosanmis. Bu arada konu sahibi evlenmeye nasil karar verdiniz? Gorucu usuluyse bu anlattiginiz bir nebze mantikli olabilir?
Yani büyük konuşmak istemiyorum ama ortada iki çocuk varken boşanmak bu kadar kolay olmamalı. Hangimiz hayattan ara ara zorlanmıyoruz ki.

Yani büyük konuşmak istemiyorum ama ortada iki çocuk varken boşanmak bu kadar kolay olmamalı. Hangimiz hayattan ara ara zorlanmıyoruz ki.
Zorlaniyoruz ama esimizi ya da kime katlaniyorsak artik sevdigimiz icin onunla ilgili seyler bizi rahatsiz etmiyor uzaklasmak istemiyoruz. Ben uzuldum konu sahibine
Görücü usulü evlendik, tanıdık akrabalar vasıtasıyla
Sevemediniz esinizi muhtemelen, anladim ben sizi

Boşandıysanız nasıl hala 3 yıllık evlisiniz ?ayrıca nasıl görümceniz ve kayınvalideniz oluyor? Niye bu şekilde yazıyorsunuz?

Hangi hakim el kadar çocuğu babasına verdi?

Fake diyince kızıyorlar ama yani gel de inan şimdi şu olay örgüsüne :işsiz:
Bu bacı madde filan kullanıyor olabilir mi?

Anlık bir bunalım olmamış sanki eşiniz 3 ay sonra dava açtığına göre üç ay boyunca aynı fikirde olmussunuz. Çocukların velayetini bir an önce eşinizden kurtulmak için verdiniz sanırım. Ama şimdi aile evinde daha kötü bi ortamda kaldınız, kızınız da yok yanınızda. Şöyle düşünün eğer oğlunuz ve kızınız yanınızda olsaydı ve işiniz olsaydı ayrıca ayrı bir evde üçünüz yasasaydiniz gene barışmak ister miydiniz? Hiç sanmıyorum. Eşinizi sevmiyorsunuz o net. Tekrar bir araya gelseniz sonuç gene aynı olacak. Kavga dövüş ve boşanma. Velayeti vermek çok kötü bir fikir. Ayrıca bosanirken nafaka hem kendiniz hem çocuklarınız için alır ayrıca bir ise girip calisirdiniz. Kızınız çok küçük anneye ihtiyacı var. Şu saatten sonra yapabileceginiz tek şey düzgün bir ise girmek, maddi durumu toparlamak, velayet davası açmak ve çocukları yanınıza almak olur. Ayrı bir evde nafaka ve maaşla bakabilirsiniz sanırım. Belki anneniz çocuk bakımında yardımcı olur siz çalışırken. Ama.bu süreç için bir an önce iş bakmaya başlamanız lazım.

Sanmam bence esereklenmis, bosanmis. Bu arada konu sahibi evlenmeye nasil karar verdiniz? Gorucu usuluyse bu anlattiginiz bir nebze mantikli olabilir?
Var böyle hikayeler. Kadın görücü usulü evleniyor aile evinden kurtulmak için. Bir süre sonra adamdan tiksinmeye başlıyor dokunmak bile istemiyor. Adam bu sefer kavga dövüş daha sert ve ilgisiz davranıyor. Kadın da cocuklari bırakıp ana evine dönüyor. Sonra başa sarıyor en başta ana evinden kaçma sebebini o an hatırlıyor. Çocukları özlüyor, kendi evinin düzenini özgürlüğünü özlüyor. Anne evinde bir yandan baskı görüyor vs. Sonuçta da çocuklar babada kalıyor anne apar topar evlendiriliyor daha yaşlı biriyle. Bu sefer kendi çocuklarına üvey anne geliyor Kadın da evlendiği adamın çocuklarına bakiyor. Bu şekilde malesef birkaç örnek var tanıdığım.

Boşandığınız için değil de kardeşleri birbirinden ayırdığınız için pişman olun.

34 yaşında adam, 23 yaşındaki kadının naz niyazıyla uğraşmaz, o yüzden çat diye bitirmiş. Ama 23 yaşında biri de korunma yöntemlerinden haberdardır

Anlık bir bunalım olmamış sanki eşiniz 3 ay sonra dava açtığına göre üç ay boyunca aynı fikirde olmussunuz. Çocukların velayetini bir an önce eşinizden kurtulmak için verdiniz sanırım. Ama şimdi aile evinde daha kötü bi ortamda kaldınız, kızınız da yok yanınızda. Şöyle düşünün eğer oğlunuz ve kızınız yanınızda olsaydı ve işiniz olsaydı ayrıca ayrı bir evde üçünüz yasasaydiniz gene barışmak ister miydiniz? Hiç sanmıyorum. Eşinizi sevmiyorsunuz o net. Tekrar bir araya gelseniz sonuç gene aynı olacak. Kavga dövüş ve boşanma. Velayeti vermek çok kötü bir fikir. Ayrıca bosanirken nafaka hem kendiniz hem çocuklarınız için alır ayrıca bir ise girip calisirdiniz. Kızınız çok küçük anneye ihtiyacı var. Şu saatten sonra yapabileceginiz tek şey düzgün bir ise girmek, maddi durumu toparlamak, velayet davası açmak ve çocukları yanınıza almak olur. Ayrı bir evde nafaka ve maaşla bakabilirsiniz sanırım. Belki anneniz çocuk bakımında yardımcı olur siz çalışırken. Ama.bu süreç için bir an önce iş bakmaya başlamanız lazım.
Kendim nafaka almıyorum. Sâdece oğlumuza gönderiyor aylık 2000 TL. Kızım 3 yaşını geçti. Oğlum ise 14 aylık. Tazminat talebinde bulunmak istedim. Lakin konuyu açar açmaz son paran olur diye tehdit etti. Eli uzun ve O potansiyele sahip biri olduğunu bildiğim için tazminat ve nafakadan vazgeçtim.. Kızımın velayetini alacak ve bakacak durumum yok. Çalışmıyorum çünkü oğluma bakmak zorundayım. Haliyle babamın eline bakıyorum. 😣😣

Kendim nafaka almıyorum. Sâdece oğlumuza gönderiyor aylık 2000 TL. Kızım 3 yaşını geçti. Oğlum ise 14 aylık. Tazminat talebinde bulunmak istedim. Lakin konuyu açar açmaz son paran olur diye tehdit etti. Eli uzun ve O potansiyele sahip biri olduğunu bildiğim için tazminat ve nafakadan vazgeçtim.. Kızımın velayetini alacak ve bakacak durumum yok. Çalışmıyorum çünkü oğluma bakmak zorundayım. Haliyle babamın eline bakıyorum. 😣😣
Beni yanlış alıntılamışsınız. Aylık 2 bin TL ile bebek geçinebilir mi? Benim iki kedinin masrafı bu kadar oluyor. Aklı sıra sizi cezalandırmaya çalışıyor ama kendi çocuğu da söz konusu.

Kendin herşeyi mahv etmişsin şimdi istesende düzeltemezsin sadece böyle ah vah etmeye devam edersin ve olan yine masum çocuklara oldu tabi...😏

Ayrıca bosanirken nafaka hem kendiniz hem çocuklarınız için alır ayrıca bir ise girip calisirdiniz.
iyi de kadın "canı öyle istediği için" boşanıyor, adam ona neden nafaka versin ki? hatta kusurlu taraf kendisi yatmıyormuş adamla mesela boşanmayı kendisi istemiş, bunlar kusur. kadın çalışıyor olsa nafaka bile isteyebilirdi adam. evliliği bitiren kadın...

neye binaen tazminat isteyecektiniz?
adamın pek kusuru var gibi görünmüyor

belki size karşı şefkatli vs. değildi ama pek mahkemede sebep sunabileceğiniz bir şey var gidi durmuyor.

boşanınca ne olacak sanmıştınız ben onu anlamadım. baba evine döndünüz 1 bebekle, eee sizi davulla zurnayla mı karşılayacaklardı?

Kız binsu, millet burda tanınmamak için abuk subyk nickler alıyor. Sen zaten az bulunan isminle üyelik alıp bi de ben binsu diyosun. Biraz gizemli takıl.
Kendinden 11 yaş küçük biriyle evlenen adamdan hayır gelmez zaten. Sen de canın sıkılmış boşanmışsın. Çocuklara üzüldüm

Yalan atıyor isem sabahı görmek nasip olmasın inşallah. Bu konuyu belki birileri yardımcı olur niyetiyle açtım, açtığıma pişman oldum. Evet herkes hata yapar hata yaptım. Köpekler gibi pişmanım
Sırf keyfinden ufacık çocuğu babaya bırakıp boşanmak neyin kafası,hasta mısınız siz?
Keşke iki çocuğu da babaya bıraksaydınız,sizin o çocuğa dahi sevgi gösterebileceğinizi düşünemedim hiç.
Çok fazla problem yaşayanlar dahi çocukları için devam ediyorlar genellikle.

Ben sizde başkasıyla evlenip ondan da çocuk yapıp ayrılacak potansiyel gördüm. İnsan 3 yaşındaki çocuğunu nasıl bırakır, sanki mobilyaları ben aldım beyaz eşyayı ona bıraktım der gibi. Görücü usulüyse önce biraz tanımaya çalışsaydınız ilk geceden hamile kalınca böyle oluyor. Ne yazalım ne akıl verelim, babanızın evinde 2.000 TL yle geçinmeyi seçmişsiniz.

Boşanınca ne olacağını sanıyordunuz merak ettim. Size ev verir üstüne nafaka tazminat ve çocukların velayeti mi? Olacak şu; oğlunuz biraz daha büyüsün onu da alacak sizden. Çalışıp para kazanacaksınız zahmet olmazsa.

Çocukların velayetini verecek kadar nasıl gözünüz döndü ne plan yapmıştınız?

Çocuğunuzdan ayrilmaniza üzüldüm, boşanalı ne kadar süre geçti. Şimdi ne yapmak istiyorsunuz, eşinize geri dönmek mi, eğer sevmiyorsanız bu size bir eziyet olur. Hem eşiniz kabul edecek mi.
Bizim arkadaşlar da böyle boşandı, kadın istedi boşanmak adamda boşadı. İşi gücü kariyeri vardı kadının çocuklarını alıp ayrı eve cikti. Adamın canına minnet💃,Sonra kocasini arayıp duruyormuş, kiskaniyormus tekrar barıştılar şuan aynı evde yaşıyorlar ama nikah yapmadilar. Böyle hayatlar yaşanıyor. Üzülmeyin önce ne yapmak istiyorsunuz doğru karar verin. Dönerseniz herşey güllük gülistanlık olmayacak bunu bilin.

2020 Haziran ayında evlendim. 19.03.2021 yılında kızım doğdu. Kızım doğduktan 2 yıl sonra Oğlum oldu. Anlaşmalı boşandık. Babası oğlanı bana kızıda kendine aldı. Anne sevgisinden mahrum kalmaması için. Lakin 2 çocuğun velayeti babada. Yalan atmıyorum. Kimlikleri v.s atabilirim. Konuyu açmamın sebebi belki birileri yardımcı olur akıl verir niyetiyle açtım. Linç yiyeceğimi bilmiyordum.
Bilgilerinizi ifşa olmamak için değiştirip yazdıysanız isminizi neden paylaşıyorsunuz

X