Gaz belası!!!

Tamam canım, çok sağol. bugün dışarı çıkabilirsen eczaneye de sorarım bi...

arkadaşlar mutsuz bağırsak sendromu denen bi olay var. belirtiler tutuyo gibi. (biraz kötü bi tabir olucak ama) eğer dışkı şekliniz ve tuvalete çıkmanız da sürekli değişiyosa,mesela bi gün ishalken 2 gün sonra kabız gibi oluyosanız spastik kolonunuz var demektir. bi dahiliye uzmanına görünün. yemek düzeninizi değiştirmeniz gerekebilir. ama sanırım psikolojik bi yanı da varmış bu sendromun.

Sindirim sistemi bozlukluğundan oluşan gaz ise akşamları ağır yemek yemediğinde giderilebiliyor ancak:KK43: her kadın gibi bende muzdaribim bu durumdan..Akşamları sadece meyve yiyorum bu yüzden,birde yemek yerken büyük lokmalar,sakız çiğnemek hava yutulmasına sebep oluyormuş ona bağlıda gaz olabiliyor..Toptan yokolması imkansız anlayacağın maaleseff..Geçmiş olsun..

Kızlar bir de soğuk yiyip içmemeye dikkat edin yani aşırı soğuk.Kışın bende az çekmiyorum o gaz sancısından soğuğa da bağlı olabiliyo.

merhaba bende öneride bulunmak istiyorum yemeğini ağır ağır ye hızlı yemek yeme iyi çiğneyip yut rezene uyku veriyor ama yinede içmeyi bırakma gün içinde bende öyle sıkıntı olmuyor ama sabah uyanınca karnım davul gibi şiş oluyor gaz dolaşıyor karnımda onun nedenini daha bulamadım

bende gaz için çiğneme tableti kullanıyorum adı da metsol yada metsil olması gerekiyor bakarım eve gidince çok ilaç kullanınca isimler karışıyor

O ilacı biliyorum canım ama o mide gazı için kullanılıyo..Bizdeki sorun bağırsak gazı maalesef :KK43:

kızlar ben gaz için 1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı kimyon atıyorum karıştırıp kimyonun dibine çökmesini bekliyorum suyunu içiyorum deneyin

kabızlık içinde sabahları elma sirkesini sulandırıp içiyorum yada kekik çayı içiyorum

ya kızlar bende de bi ağrı var karnım ağrıyor fakat nerdeyse 2 hafta olacak karnım gurul gurul ediyor fakat gaz maz bişiey çıkmıyorr kabızda değilim sadece kuru bi sancı var karnımda bazen midemde geziniyor ağrı kram şeklinde bebek bekliyorum sanırım bu nedenle bişey yapmıyorum yani bitki çaylarının çoğu düşük riski taşıyormuş gaz gidersede içemiyorum hamileliğimden emin olduktan sonra dr a gideceğim hamilelikle ilgili olur mu acaba ağrılar yani sizde de oldumu hmileliğinizin ilk günlerinde böyle sancılar merak ediyorum

Özellikle ayaklarınızı ve karnınızı hep sıcak tutmaya dikkat edin

Gazı ortadan kaldırmanın bir yöntemi var mı bilmiyorum ama geçen gün Cüvcüv arkadaşımız Faranjit için Günlük Sakızı nı tavsiye etmişti. Ben faranjit için kullandım ağızda emerek eritiyosunuz ama kullandıktan sonra anladım ki benim kendimde göbek sandığım tepecik tamamen gazmış. Bir insanda bu kadar gaz olabiliyorsa 70 milyon doğal gaz üretim tesisimiz var demektir:roflol: Ne Rusya ya ne de İran a muhtaç değiliz inanın
Her insanda aynı etkiyi yapar mı bilemem ama benim bağırsaklarımı müthiş çalıştırdı.a.s

oyoyoyoy babamdan ala ala birtek gazı almışım ona yanarım.
ne yesem ne içsem gaz yapıyor.
Allahtan koku yokta idare ediyorum.
sadece ses. ama ne ses. geceleri farkına varmıyoruz ama normalde bi sorunumuz yoksa gaz çıkarırız. abi ben uykumdna uyanıyom sesiyle o kadar yani. allah selamet versin.
hele bide üşüttüysem ayaklarımı veya soğuk bi yerde 1 saat geçirmem yeterli ,yandım anam. bide adetten bi gün önce allam nedir o öyle kaçacak delik arıyorum resmen.
yani çeken bilir.
şu dediğiniz çayları bi denemek laızm.

bir bardak kaynar suya biraz limon sıkıp (fazlası mideyi yakabilir) fazla soğutmadan küçük yudumlarla içildiğinde çok rahatlatıyo..isteyen biraz bal da katabilir tatlandırmak için.. emin olun metsilden daha çok işe yarıyo.. :1closedeyes:

ya kızlar bende de bi ağrı var karnım ağrıyor fakat nerdeyse 2 hafta olacak karnım gurul gurul ediyor fakat gaz maz bişiey çıkmıyorr kabızda değilim sadece kuru bi sancı var karnımda bazen midemde geziniyor ağrı kram şeklinde bebek bekliyorum sanırım bu nedenle bişey yapmıyorum yani bitki çaylarının çoğu düşük riski taşıyormuş gaz gidersede içemiyorum hamileliğimden emin olduktan sonra dr a gideceğim hamilelikle ilgili olur mu acaba ağrılar yani sizde de oldumu hmileliğinizin ilk günlerinde böyle sancılar merak ediyorum

hamileliğimin ilk aylarında bende çok gaz sorunu yaşadım doktorum bunun normal olduğunu vücudun yeni duruma uyumu ile ilgili olduğunu söylemişti.

kızlar okudum yazdıklarınızı bende patladı patlıyacak durum darım gaz ve kabızlık hic bir sey den cekmedim bunlardan cektıgımi

selam.Bende aynı şeyleri yaşıyorum ve geceleri dahi derin sağlıklı bi uyku uyuyamıyorum huzursuz ve sinirli yapıyo.Teyzem de benimle aynı derdi çekiyomuş aktardan bi ot almış yoğurda karıştırıp yeniyomuş.Özellilke kabızlığı olanlar için birebir bağırsak söktürücü adını alıcam hafta sonu ve denicem sonucu ve adını yazarım

Gazı ortadan kaldırmanın bir yöntemi var mı bilmiyorum ama geçen gün Cüvcüv arkadaşımız Faranjit için Günlük Sakızı nı tavsiye etmişti. Ben faranjit için kullandım ağızda emerek eritiyosunuz ama kullandıktan sonra anladım ki benim kendimde göbek sandığım tepecik tamamen gazmış. Bir insanda bu kadar gaz olabiliyorsa 70 milyon doğal gaz üretim tesisimiz var demektir:roflol: Ne Rusya ya ne de İran a muhtaç değiliz inanın
Her insanda aynı etkiyi yapar mı bilemem ama benim bağırsaklarımı müthiş çalıştırdı.a.s

bu sakız gaz problemine de mi iyi geldi yani :1shok:

e alalım bari a.s.

X