K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulağında Nabız sesi duyanlar, lütfen bakar mısınız?

acigul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2009
679
7
arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır kulağımda nabız sesi duyuyorum.:sm_confused: 5 sene önce dr.a gittim kulak emarı çekildi bişi çıkmadı ama geçmedide bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yazsın. tekrar gideceğim doktora iyice çoğaldı.

valla ben bu sesi gece yattığım zaman çok net duyuyorum.bunun bir sorun olacağı hiç aklıma gelmedi.benim kalp ritmim yüksek doktorada gittim her şey normal bir sorun yok.endişelenmeyin sorun olacağını sanmam.bende de var ve çok net tık tık duyuyorum sesini.makineye bağlıymışım gibi.

valla ben bu sesi gece yattığım zaman çok net duyuyorum.bunun bir sorun olacağı hiç aklıma gelmedi.benim kalp ritmim yüksek doktorada gittim her şey normal bir sorun yok.endişelenmeyin sorun olacağını sanmam.bende de var ve çok net tık tık duyuyorum sesini.makineye bağlıymışım gibi.

valla öyle bir atıyoki kulağımda gece uyuyamıyorum. internette araştırdım atar damarın genişlemesinden olurmuş. birde guatr olanlarda yani tiroid bozukluklarında ama 5 sene önce bişi çıkmamıştı gün boyu tık tık tık gıcık oluyorum artık valla. ne yapacağımı bilmiyorum:sm_confused:

valla öyle bir atıyoki kulağımda gece uyuyamıyorum. internette araştırdım atar damarın genişlemesinden olurmuş. birde guatr olanlarda yani tiroid bozukluklarında ama 5 sene önce bişi çıkmamıştı gün boyu tık tık tık gıcık oluyorum artık valla. ne yapacağımı bilmiyorum:sm_confused:

güzelim 5 sene olmuş bence tekrar gidip guatrına baktır.sadece gece yatarken oluyorsa bendede var herkeste vardır kulağının üsütne yatma ses kesilir :lepi:

Ben de son birkaç senedir aynen dediğin gibi sol kulağımda kalbimin sesini dinliyorum özellikle sessizlikte çok rahatsız ediyor birkaç doktora gittim işitme testi yaptırdım herşey normal çıktı sonra doktorun söylediği bir şeyden bunun sebebinin boynumun sol tarafındaki damardan kaynaklandığını farkettim boynumu sola çevirdiğimde boynumdaki kas sıkıştığı için ses kesiliyor ya da elimle damara bastırdığımda da kesiliyor tekrar bırakınca yine oluyor tabii başka da bir çaresi olduğunu sanmıyorum ama bir de kalp-damar hastalıkları ile ilgili bir doktora gitmeyi düşünüyorum ama geçeceği konusunda pek de bir ümidim yok bununla yaşamaya alışmak zorundayız sanırım umarım yardımcı olabilmişimdir

Sanki benimde sorunum böyle ben nabızı değilde kendi sesimi duyuyorum kulağımda hani esnerken konuşursanız kulağınızda duyarsınız ya sesinizi işte bu esnemediğim halde de oluyor zaman zaman. Genelde sağ kulağımda ve bende kafamı yastığa koyduğum zaman veya kafamı sağa yasladığım zaman geçiyor acaba sizin dediğiniz gibi damardamı bir sorun var. Heycanlandım bir an çünkü benim sorunuma yakın bir sorun bu

arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır kulağımda nabız sesi duyuyorum.:sm_confused: 5 sene önce dr.a gittim kulak emarı çekildi bişi çıkmadı ama geçmedide bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yazsın. tekrar gideceğim doktora iyice çoğaldı.

konu sahibi arkadas yazalı cok olmus ama ben yazmak istedim yine de. bu nabız atması durumu bende de var, bazan cok artıyor, sağ kulagımda. bir de yine sağ kulagımda donem donem acayip bir doluluk hissi ve basınç hissediyorum, tarif etmek de zor, mesela duduklu tencerede bişey pişiyo, ondan buhar cıkarken ses oluyo ya o sırada sanki tencere kulagımın (kafamın değil) içindeymiş gibi feci bir duygu yasıyorum. ben dr a gidemedim henuz, ancak intenetten biraz arastırdım, nabız atması olayı troid bozuklugu ve tansiyondan olabilir deniyor. ben kendi adıma diger belirtileri de dikkate alarak (basınc hissi, sık basagrısı vs) tansiyon olma ihtimalini daha yuksek goruyorum ama ilk fırsatta gitmem gerek benim de. ama burada saglık sistemi oyle yavas ki, dr a gitmek cok zor geliyor.

yorumları yeni gördüm arkadaşlar. bacaklarımdaki uyuşmalardan dolayı etraftakilerin tavsiyesiyle kalp damar polikliniğine gittim. eko ve ekg falan çekindiğimde doktor bana kalbimin normalden hızlı attını söyledi heyecan yaptığımı düşünerek bide holter takalım dedi. holter 1 gün kaldı üzerimde. sonuç olarak kalbim normal atması gerekenden hızlı atıyormuş ama şuan tedavilik bişi yok dedi. yani nabız sesinide bu yüzden duyduğum kesinleşti. bu aralar yine çok fazla oluyor tekrar gitmeyi düşünüyorum. eğer kulağınızdan mr vs. çekildide sonuç alamadıysanız kardiyolojiye gidin. bacak uyuşmalarımda b12 eksikliğindenmişşimdi 3 ayda bir iğne oluyorum.

gerçi konu açılalı çok zaman olmuş ama kulakta nabız sesini duymak çok sinir bozucu..sırf onun için doktora gittim,derdimi anlattım kulaklarıma baktı iltihap var dedi yıkadı,bi kaç gün geçti ama şimdi eski sıklığıyla devam ediyor.bu rahatsızlığın bi adı var mı sanırım kimse ne olduğunu çözemedi..

gerçi konu açılalı çok zaman olmuş ama kulakta nabız sesini duymak çok sinir bozucu..sırf onun için doktora gittim,derdimi anlattım kulaklarıma baktı iltihap var dedi yıkadı,bi kaç gün geçti ama şimdi eski sıklığıyla devam ediyor.bu rahatsızlığın bi adı var mı sanırım kimse ne olduğunu çözemedi..

aynı sorun bende de var maalesef. sol kulağımın üzerine yattığım zaman nabız sesi duyuyorum ama uğultulu. üç doktora gittim, üçü de çok önemsemedi, ilki kulak burun boğazdı, iltihap var dedi, damla verdi, iki hafta geçti sonra yeniden başladı, sonra nerolojiye gittim doktor beyin filmi çektirdi, bayağ bir muayene etti bir şey yok dedi sonra başka bir kulak burun boğaza gittim, olabiliyor bu durumla çok sık karşılaşırız ama daha donanımlı bir hastaneye git dedi, muhtemelen önemli değildir ama sen yine de git dedi, tam sekiz ay oldu, üç doktora gittim bulamadılar.

benimkisi tam olarak şöyle: özellikle çok yorulduğum zamanlar bu uğultu daha yoğun oluyor, gece sol kulağımın üstüne yatınca gece ama gündüz ya da gün ortası değil, gece sol kulağımın üstüne yatınca başlıyor uğultulu nabız atmaya ve baskı oluyor. ve bir süre aynı pozisyonda durunca (yarım saat kadar) geçiyor, ama bir iki santim döneyim dedimmi hemen yoğunlaşıyor uğultu ve baskı, ama eğer ilk yattığımda sağ kulağımın üstüne yatarsam sorun olmuyor.

benim bu sorunum son 8 aydır var ve bu son sekiz ay içinde kilo aldım bayağı, yediklerime içtiklerime dikkat etmedim, uyku düzenim mahvoldu, sanırım bedenime kendi kendime hasar verdim, sol kulağımdan geçen damara hasar verdim diye çok korkuyorum, ya damarım tıkandıysa falan diye.

bu arada başımı diktiğim anda nabız da uğultu da baskı da birden tak diye geçiyor. sanki dolandığı için su gelmeyen hortumu çözünce birden su akar ya, öyle hissediyorum. mesela az önce uğultu ve baskıdan uyuyamadım saatlerce yatakta dönüp durdum, şu an masada oturuyorum ve sanki o kulağımda rahatsızlık hiç olmamış gibiyim.

önümüzdeki pazartesi dördüncü hastaneye gideceğim, Ankara'daki tüm hastanelere gidecek olsam da bu uğultunun nedenini bulmam, tedavimi olmam gerekiyor. endişeleniyorum, psikolojimi bozdu bu rahatsızlık, geceleri uyuyamıyorum artık.

İzmir'de bir kulak burun boğaz uzmanına daha gittim, bir kulak mr'ı daha çektirdim, bir şey yok dedi o da.. damar genişlemesinden şüphelenmişti ama her şey normal dedi. yine çok rahatsız olursan tekrar gel dedi..

ona gitme nedenim kulağımın üzerinde uğultu nabızla beraber yanma da başlamış olmasıydı, ama doktorumla bir şey keşfettik, rahatsızlandığımda iki gündür uyumamıştım ve çok yorulmuştum. vücudunu hırpalama dedi, doktordan ayrıldım ve tam 12 saat uyuduğumda ne yanma kaldı ne kulak rahatsızlığım...

1 senedir uyku sorunum var zaten, üstüne kilo aldım bir de... dikkat etmeliyim kendime, zayıflayıp, yatma kalkma vakitlerimi iyi ayarlamalıyım... :KK50:

konu açılalı çok olmuş ama bayanlar bendede o sorundan var 1 haftadır geceleri yatarken sağ kulağımda nabız sesini duyuyorum kalbim resmen kulağımda atıyor gibi çok kötüü sol tarafıma yattığımda sağ kulağım atıyor solda bişey yok şuan sol tarafıma yattığımda ise duruyor seslerr.doktora gidecem bayramdan sonra devam ederse benm gibi böyle olupta sinirlerrini bozulan varmı acaba başka?

Ben de son birkaç senedir aynen dediğin gibi sol kulağımda kalbimin sesini dinliyorum özellikle sessizlikte çok rahatsız ediyor birkaç doktora gittim işitme testi yaptırdım herşey normal çıktı sonra doktorun söylediği bir şeyden bunun sebebinin boynumun sol tarafındaki damardan kaynaklandığını farkettim boynumu sola çevirdiğimde boynumdaki kas sıkıştığı için ses kesiliyor ya da elimle damara bastırdığımda da kesiliyor tekrar bırakınca yine oluyor tabii başka da bir çaresi olduğunu sanmıyorum ama bir de kalp-damar hastalıkları ile ilgili bir doktora gitmeyi düşünüyorum ama geçeceği konusunda pek de bir ümidim yok bununla yaşamaya alışmak zorundayız sanırım umarım yardımcı olabilmişimdir

Uzun zaman olmus siz yazali ama yazdiklarinizin aynisi birebir hemde bende oluyo bi cozum buldunuz mu yada gectimi sizde ?

Bu ses bana kafayı yedirecek en yakın zamanda kbb dr una gitmessem sanırım psikiyatıra gitmek zorunda kalacağım

Tüm kulakta nabız duyan arkadaşlarıma acil şifa diliyorum

Arkadaşlar aynı şeyi ben de uzun yıllardır yaşıyorum. Maalesef bu çağda tedavisi olmayan hastalık olarak nitelendirmişti gittiğim doktor... Adı da "Pulsatil Tinnitus" ... bir araştırın internetten...
Geçmiş olsun herkese.. Sakin olup sese odaklanmamaya çalışın... Bu sesle yaşamaya alıştım.. Çok nadiren sinirimi bozuyor artık...

Aynı sorun bende de vardı tüm doktorlara gittim sebebini bulamadılar.en sonunda kendim kafa yordum buldum.bunun nedeni burunla alakalı arkadaslar.burnumun sağ kısmında kıkırdak eğriliği vardı nefes alamıyodum.nabız sesini de sağ kulağımdan duyuyodum.meğer ondanmış.ameliyat olunca yok oldu.bunun tek çaresi bu.bi kbb doktoruna görünün burnunuzu muayene ettirin.geçmiş olsun

Selam herkese.. konu acilali baya olmus ama umarim beni duyarsiniz:/ Ben ozellikle gece sirtustu yattigimda kulagimda basincli bir sekilde kalp atisimi duyuyorum bir de oturdugum ya da yattigim yerden aniden kalkinca oluyor bu. Aslinda bu durum ben de yillardir var ama takmiyordum ta ki anksiyete bozuklugu yani surekli kaygilanma durumu ortaya cikana kadar. Boynumda ve omuzlarda asiri agri oluyor diye boyun ve beyin mr i cektirdm cuma sonucu cikacak. Ama simdi cok korkuyorum damarsal bir problem mi var acaba diye. Aort damari genislemesi de bunu yapabiliyormus. Asiri endiseliyim :/

X