K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulağında Nabız sesi duyanlar, lütfen bakar mısınız?

valla öyle bir atıyoki kulağımda gece uyuyamıyorum. internette araştırdım atar damarın genişlemesinden olurmuş. birde guatr olanlarda yani tiroid bozukluklarında ama 5 sene önce bişi çıkmamıştı gün boyu tık tık tık gıcık oluyorum artık valla. ne yapacağımı bilmiyorum:sm_confused:
Konu cok eski ama bendede ayni problem var hala devam ediyorsa bilgi vermek istedim. Beyin mr ı cektirmenizi tavsiye ederim. Arteriovenöz malsarmasyon yani avm denilen bir damar yumagi olabilir eger beyninizde bu damar yumagi varsa ordaki nabiz sesi kulaklariniza geliyor olabilir. Sayet boyle birseyiniz varsa elinizle kafanizin butun volgesini dikkatle dinleyin.

gerçi konu açılalı çok zaman olmuş ama kulakta nabız sesini duymak çok sinir bozucu..sırf onun için doktora gittim,derdimi anlattım kulaklarıma baktı iltihap var dedi yıkadı,bi kaç gün geçti ama şimdi eski sıklığıyla devam ediyor.bu rahatsızlığın bi adı var mı sanırım kimse ne olduğunu çözemedi..
Girisimsel radyoloji bolumune gidip muayne olun sikayetinizi anlatin arteriovenöz malformasyon olabilir yani anormal damar olusumu damarlarinizda genisleme veya damar yumagi olusmus olabilir muhtemelen gittiginizde beyin mr ı cekicekler.

Merhaba. Kulaktan kalp sesi duymak oldukça rahatsız edici bir durum birde üstüne sürekli uğultu eklenirse. Ben mr ve tomografi çektirdim, nedenini bulgularla. Konjenital yani genelde doğuştan gelen bir sorun. Kulağın arkasından geçen büyük bir damar var, onun genişlemesi, yüksek yerleşimi sonucu olabiliyormuş. Juguler vende yüksek bulbus deniliyor

Selam arkadaslar yine ben hani anksiyete bozuklugu olan asiri endiseli arkadas :) buraya yazdiktan sonra norolojiye gittim daha once kbb ye gitmistm bisey cikmamisti. Sikayetlerimi anlattim ve Beyin ve boyub mr ı cektirdim boynumda asiri derecede duzlesme ve fitik baslangici cikti. Beyin mr inda hersey normal ben damarlarda problem olmasindan cok korkuyordm hatta doktor guldu bana bunu soyleyince:) bu boyun duzlesmesi olayini baya arastirdim her ne kadar onemsenmese de yasam kalitesini asiri dusuren bir rahatsizlik ve kulakta ugultu seklinde nabiz sesini boyun duzlesmesi de yapabiliyor. Boyun duzlesmesi sonucu beyne giden damarlarda gerilme oluyor bu nedenle gerilen damarda kan akisi ve nabiz sesi kulakta hissediliyor. Bu ses ozellikle bazi pozisyonlarda daha cok hissediliyorsa muhtemelen boyun duzlesmesinden kaynaklaniyordur. Ve tabi stres diger etken

merhaba arkadaşlar bu sorun bende de var. sag kulagimda kalp atisimi duyuyorm cok rahatsiz edici bir sekilde be kulagimin altina bastirinca geçiyo. odyoya girdim ve ultrasonla bakildi bi sey cikmadi. kulak mr ı cektirmwk istiyorum şimdi ama korkuyorum kateter takiliyomuş ilac falan veriliyomuş. kulak emarı çektiren var mi aranizda acı veriyor mu? ayni zamanda bende de OKB panik bozuklugu var buna bağli nefes darligi da çekiyorum. bu kulak mr.ı konusunda yardimci olur musunz?

merhaba arkadaşlar bu sorun bende de var. sag kulagimda kalp atisimi duyuyorm cok rahatsiz edici bir sekilde be kulagimin altina bastirinca geçiyo. odyoya girdim ve ultrasonla bakildi bi sey cikmadi. kulak mr ı cektirmwk istiyorum şimdi ama korkuyorum kateter takiliyomuş ilac falan veriliyomuş. kulak emarı çektiren var mi aranizda acı veriyor mu? ayni zamanda bende de OKB panik bozuklugu var buna bağli nefes darligi da çekiyorum. bu kulak mr.ı konusunda yardimci olur musunz?
Jhansuu mesajini okuyunca cevap vermek istedim.. Kulak MR ı hakkinda bir fikrim yok ancak bunun icib ben de kulak doktoruna kac kere gittim cinlama da vardi bende ayrica..basinc ve duyu testine de girdim hersey normal cikti ben de bu nabiz sesi duyma durumu bazen ortaya cikiyordu ani hareketlerde genelde..daha sonra nörolojiye gittim daha once yorumlarda gormussundur belki aort damari genislemesinden korkuyordum doktor bana güldü:) boyun duzlesmesi ve boyun fitigi baslangici cikti ve arastirmalarim sonucu boyun duzlesmesiyle gerilen damarlarin bu sesi kulakta duymamiza sebep oldugunu kesfettm ve nöroloji daha once anksiyete bozuklugu nedeniyle ilac kullandigimi duyunca boyun kaslarimin rahatlamasi icin beni tekrar psikatriye yonlendirdi.. sanirim anksiyete bozuklugu icin kullandigim ilaci birakmak icin erkenmis:) sonuc ilaca tekrar basladim ama bu sefer daha dusuk dozda ne cinlama kaldi ne de baska bir sey artik nabiz sesini de duymuyorum sanirim kaygi bozuklugu nedeniyle kaslarim surekli kasilmasindan dolayi bu sesi duyuyordum su an cok rahatim

dilek bana cvp verdiğin icin cok tesekkur ederim öyle caresiz bi durumdayim ki. su an yazarken bile uğulduyo ve çildiricam çaresi de yok çok zor... benim de boynum hepp ağrır belimde fıtık var kesin boynumda da vardir. o zaman genel cerraha mi gidiyim hangi doktora gitmemi öneriyosun?

dilek bana cvp verdiğin icin cok tesekkur ederim öyle caresiz bi durumdayim ki. su an yazarken bile uğulduyo ve çildiricam çaresi de yok çok zor... benim de boynum hepp ağrır belimde fıtık var kesin boynumda da vardir. o zaman genel cerraha mi gidiyim hangi doktora gitmemi öneriyorsun?
Ben önce şunu sorayim panik bozuklugum var dedin bunun icin bir ilac kullaniyor musun?

hayır kullanmıyorum. doktor lustral vermişti ama kullanmıyorum. yıllar önce panik bozukluğum olduğu söylendi nefes darliği yuzunden.

O zaman eger kulak testlerinde bir problem yoksa sana tavsiyem bir nöroloji uzmanina gitmen.. muhtemelen boyun ve beyin MR ı isteyecektir.. beyin MR ında beyne giden butun damarlar net olarak gorunuyor zaten bir problem varsa damarlarsa gorunecektir benimki temiz cikti cok sukur eminim sende de bisey cikmayacaktir. Boynunda da fitik ya da duzlesme olabilir ki cogu insanda var ve maalesef boyun duzlesmesi ve fitigi boyun damarlarini cok etkiliyor beyne giden kanın azalmasina neden oluyor boyun kaslari surekli gergin oluyor bu da kulakta nabiz sesine neden olabiliyor. Doktor bana siberkondria oldugumu soylemisti:) internetten hastalik arastirma hastaligiymis iste bunun uzerine sorunumun psikolojik oldugunu dusunerek tekrar o bolume gittim ve ilaca basladm su an gayet iyiyim noroloji de seni o bolume yonlendirecektir muhtemelen ama sana tavsiyem panik bozuklugunu ihmal etme

O zaman eger kulak testlerinde bir problem yoksa sana tavsiyem bir nöroloji uzmanina gitmen.. muhtemelen boyun ve beyin MR ı isteyecektir.. beyin MR ında beyne giden butun damarlar net olarak gorunuyor zaten bir problem varsa damarlarsa gorunecektir benimki temiz cikti cok sukur eminim sende de bisey cikmayacaktir. Boynunda da fitik ya da duzlesme olabilir ki cogu insanda var ve maalesef boyun duzlesmesi ve fitigi boyun damarlarini cok etkiliyor beyne giden kanın azalmasina neden oluyor boyun kaslari surekli gergin oluyor bu da kulakta nabiz sesine neden olabiliyor. Doktor bana siberkondria oldugumu soylemisti:) internetten hastalik arastirma hastaligiymis iste bunun uzerine sorunumun psikolojik oldugunu dusunerek tekrar o bolume gittim ve ilaca basladm su an gayet iyiyim noroloji de seni o bolume yonlendirecektir muhtemelen ama sana tavsiyem panik bozuklugunu ihmal etme

yani temel neden psikolojik diyorsun öyle mi? peki beyin mr ı çektirmek nasil iğneli ilaçlı mı? çok korktum şimdi

Hayır canım bildigin bir makinenin icine giriyosun korkacak bir sey yok ne igne ne de ilac.. o dedigin baska bisey senin renkli mr ya da renklo doplör sanirim senin bahsettigin ama nornal mr da ilac verilmiyor damardan rahat ol korkma bisey yok:)

Hayır canım bildigin bir makinenin icine giriyosun korkacak bir sey yok ne igne ne de ilac.. o dedigin baska bisey senin renkli mr ya da renklo doplör sanirim senin bahsettigin ama nornal mr da ilac verilmiyor damardan rahat ol korkma bisey yok:)
cvplar icin cokk tesekkur ederim. iyi akşamlar diliyorum

Merhaba. Ayni sorunu sag kulagimda 3 aydir yasiyorum. Gun icinde dis etkenlerden pek hissetniyorum ama gece olup ortam sessizlesince yastiga basimi koyunca kafayi yiyorum. Sag kulak ve basimin sag kısmında nabiz seklinde hic durmadan atiyor. Bu aksam yine internette arastirma yaparken bu sayfayi buldum. Gecen hafta kbb gittim. Kulak mr ve isitme testi yapıldı. Herşey normal. Kulak.mr soran arkadaş icin cevap vereyim evet ilacli cekildi. damarlarin renginin kontrastini artirmak içinmiş. Mrin daha doğru okunabilmesi icin. 15 ya da 20 dk surdu. Yarisinda damardan ilac verildi. Oncesinde kagit imzaliyorsun. Nefes darligin astimin varmi falan gibi sorular var. Panik atagi olan biri olarak mr girip.de bitene kadar mahvoldum. Ama olan bisey yok tabi yasadigim hep.psikolojik. neyse netucede mr temiz. Yuksek tansiyon olabilir dedi doktor. Cinlama icin bir ilac verdi yolladi. Bayramdan sonra norolojiye gidecegim sanirim. Uyuyamiyorum deliricem. Boyun fitigim ve boyun duzlesmem var daha onceden teshis kondu. Hatta burun kemik egriliği de var. Korkumdan ameliyat olmuyorum. Ustune de panik bozukluk. Daha once yazilan yorumlara istinaden yazayim. Yani bu sikayete neden olabilecek her seye sahibim masallah. Etrafimdaki herkes psikolojik diyor. Ama ben hala bu zonklamadan uyuyamiyorum.

Merhaba. Ayni sorunu sag kulagimda 3 aydir yasiyorum. Gun icinde dis etkenlerden pek hissetniyorum ama gece olup ortam sessizlesince yastiga basimi koyunca kafayi yiyorum. Sag kulak ve basimin sag kısmında nabiz seklinde hic durmadan atiyor. Bu aksam yine internette arastirma yaparken bu sayfayi buldum. Gecen hafta kbb gittim. Kulak mr ve isitme testi yapıldı. Herşey normal. Kulak.mr soran arkadaş icin cevap vereyim evet ilacli cekildi. damarlarin renginin kontrastini artirmak içinmiş. Mrin daha doğru okunabilmesi icin. 15 ya da 20 dk surdu. Yarisinda damardan ilac verildi. Oncesinde kagit imzaliyorsun. Nefes darligin astimin varmi falan gibi sorular var. Panik atagi olan biri olarak mr girip.de bitene kadar mahvoldum. Ama olan bisey yok tabi yasadigim hep.psikolojik. neyse netucede mr temiz. Yuksek tansiyon olabilir dedi doktor. Cinlama icin bir ilac verdi yolladi. Bayramdan sonra norolojiye gidecegim sanirim. Uyuyamiyorum deliricem. Boyun fitigim ve boyun duzlesmem var daha onceden teshis kondu. Hatta burun kemik egriliği de var. Korkumdan ameliyat olmuyorum. Ustune de panik bozukluk. Daha once yazilan yorumlara istinaden yazayim. Yani bu sikayete neden olabilecek her seye sahibim masallah. Etrafimdaki herkes psikolojik diyor. Ama ben hala bu zonklamadan uyuyamiyorum.

Merhabalar..
Eger kulak MR ı cektirmedigim icin bilmiyorum ben ama bende de boyun duzlesmesi ve fitik baslangici var. Ama kesinlikle psikolojik bunun sebebi.. bunu da nöroloji doktorunun bana acikladigi sekilde aciklayayim.. vucudun butun sinir ve stresi boyunda yogunlasiyormus yani insan sinirli ve stresli oldugunda bu stres ve sinir en fazla boyun kaslarini damarlarini ve sinirlerini etkiliyormus kulaga ve beyne giden damarlarin hepsi de boyundan gectigi icin boyuna vuran stres ve gerginlik en cok bu damarlari etkiliyor. Boynumuzdan aort damari da geciyor sizin kulaginizda duydugunuz kalp sesi de bu damarlardan geliyor zaten damarlae gergin oldugu icin bu sesi duyuyorsunuz. Doktor bana bu aciklamayi yapti ve psikyatri bolumune yonlendirdi ben de ilaci birakali 3 ay olmustu zaten daha dusuk dozda tekrae basladm su an hicbir sikayetim yok. Noroloji doktoru size verilen psikyatrik ilaclar uzerinizdeki stresi azalttigi icin boyun bolgesini de rahatlatiyor boylelikle damarlarda rahatliyor dedi yani olay bu yonuyle psikolojik. Biliyorsunuz ki beynimiz cok guclu ve kaygilarimiz bizi yaniltiyor bu nedenle psikyatriste gitmenizi oneririm

Merhaba bende de ayni sorun var 19 yasindayim ve 2 senedir nabiz sesi duyuyorum ilk sene bu kadar siddetli degildi ama bu aralar o kadar siddetlendi ki psikolojim bozuldu. Doktora gittigimde isitme testi yapmisti bir sey cikmadi gecer dedi ama 1 sene oldu gecmedi. Gecen hafta baska yere gittim. Yarin Mr cekilicek. En buyuk korkularimdan biri doktorun sorunu bulamamasi. Tel taktirdigim sene basladi ve kemiklerim oynadigi icin onunla ilgisi var mi diye dusunuyorum. Sag kulagimda inanilmaz ses var suan. Boynumdaki bi damari kapayinca ses geciyor. Ama elimi cektigimde oncekinden daha da yuksek bi sesle duyuluyor. Eger doktor bulamazsa napmaliyim.. Genc yasta bunalima soktu bu ses beni..

X