K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulağında Nabız sesi duyanlar, lütfen bakar mısınız?

Merhabalar..
Eger kulak MR ı cektirmedigim icin bilmiyorum ben ama bende de boyun duzlesmesi ve fitik baslangici var. Ama kesinlikle psikolojik bunun sebebi.. bunu da nöroloji doktorunun bana acikladigi sekilde aciklayayim.. vucudun butun sinir ve stresi boyunda yogunlasiyormus yani insan sinirli ve stresli oldugunda bu stres ve sinir en fazla boyun kaslarini damarlarini ve sinirlerini etkiliyormus kulaga ve beyne giden damarlarin hepsi de boyundan gectigi icin boyuna vuran stres ve gerginlik en cok bu damarlari etkiliyor. Boynumuzdan aort damari da geciyor sizin kulaginizda duydugunuz kalp sesi de bu damarlardan geliyor zaten damarlae gergin oldugu icin bu sesi duyuyorsunuz. Doktor bana bu aciklamayi yapti ve psikyatri bolumune yonlendirdi ben de ilaci birakali 3 ay olmustu zaten daha dusuk dozda tekrae basladm su an hicbir sikayetim yok. Noroloji doktoru size verilen psikyatrik ilaclar uzerinizdeki stresi azalttigi icin boyun bolgesini de rahatlatiyor boylelikle damarlarda rahatliyor dedi yani olay bu yonuyle psikolojik. Biliyorsunuz ki beynimiz cok guclu ve kaygilarimiz bizi yaniltiyor bu nedenle psikyatriste gitmenizi oneririm
Sinav stresim var bu sene. Ama insan bu kadar guclu bi kulak sesinin psikolojik nedenden olduguna inanamiyor. Ilk norolojiye gidip sonra doktora psikiyatriye gitmem fayda saglar mi diye sorarim. Tesekkurler.

Sinav stresim var bu sene. Ama insan bu kadar guclu bi kulak sesinin psikolojik nedenden olduguna inanamiyor. Ilk norolojiye gidip sonra doktora psikiyatriye gitmem fayda saglar mi diye sorarim. Tesekkurler.
Merhabalar..
Oncelikle stres yapma stres yaptikca ve sese odaklandikca daha da siddetli duyacaksin cunku:/ eger dis telinden sonra basladiysa muhtemelen cene kemiginle alakali bir durum bu.. cunku boyun bas,cene kemigi ve kulak birbirleriyle baglantili... ben bu konuyu cok arastirdigm icin uzman saylrm artik:) 20 lik dislerinde problem olanlarda da bu sorun ortaya cikabiliyormus cene kemigini etkilemesinden dolayi o yuzden dis teliyle alakali bir durum olabilir.. boyin fıtığı ve boyun duzlesmesi de yapiyor bunu maalesef bende oldugu gibi..korkma ben de basta cok panik olmustum ama su an iyiyim sesi de duymuyorum artik boynum cok gerildiginde oluyo bazen.. ilk önce noroljiye git sikayetlerini anlat mr verecektir muhtemelen eger yolunda cikarsa hersey psikiyatriye o yonlendirir zaten seni...

Merhabalar..
Oncelikle stres yapma stres yaptikca ve sese odaklandikca daha da siddetli duyacaksin cunku:/ eger dis telinden sonra basladiysa muhtemelen cene kemiginle alakali bir durum bu.. cunku boyun bas,cene kemigi ve kulak birbirleriyle baglantili... ben bu konuyu cok arastirdigm icin uzman saylrm artik:) 20 lik dislerinde problem olanlarda da bu sorun ortaya cikabiliyormus cene kemigini etkilemesinden dolayi o yuzden dis teliyle alakali bir durum olabilir.. boyin fıtığı ve boyun duzlesmesi de yapiyor bunu maalesef bende oldugu gibi..korkma ben de basta cok panik olmustum ama su an iyiyim sesi de duymuyorum artik boynum cok gerildiginde oluyo bazen.. ilk önce noroljiye git sikayetlerini anlat mr verecektir muhtemelen eger yolunda cikarsa hersey psikiyatriye o yonlendirir zaten seni...

Cok tesekkurler evde anneme anlatinca basit bir kulak cinlamasi saniyor bende de oluyor ama geciyor diyo bende bu farkli 1 sn bile durmuyo diyorum.
Tellerim cikti eger cenemle alakaliysa nasil duzelecek hic bilmiyorum. Benim gittigim doktorlar hep basindan savar gibi hareket ediyolar ama artik dayanilacak gibi degil boyle omur gecmez. Kulak Mr'indan sonra Norolojiye gittigimde umarim anlar sorunumu. Bu ses gecmicek diye korkuyorum.. Tekrardan tesekkurler insallah gecti diye haber verebilirim doktorlardan sonra

Cok tesekkurler evde anneme anlatinca basit bir kulak cinlamasi saniyor bende de oluyor ama geciyor diyo bende bu farkli 1 sn bile durmuyo diyorum.
Tellerim cikti eger cenemle alakaliysa nasil duzelecek hic bilmiyorum. Benim gittigim doktorlar hep basindan savar gibi hareket ediyolar ama artik dayanilacak gibi degil boyle omur gecmez. Kulak Mr'indan sonra Norolojiye gittigimde umarim anlar sorunumu. Bu ses gecmicek diye korkuyorum.. Tekrardan tesekkurler insallah gecti diye haber verebilirim doktorlardan sonra
Rica ederim umarim sorunundan kurtulursun bir an once.. bir de senin kulagindaki ses nasil bir ses tam olarak..ugultu seklinde nabiz sesi mi? benim ki oyleydi ama surekli olmuyordu ben de ani hareketlerde mesela oturdugum yerden aniden kalkinca boynum ve basim agridiginda oluyordu

Rica ederim umarim sorunundan kurtulursun bir an once.. bir de senin kulagindaki ses nasil bir ses tam olarak..ugultu seklinde nabiz sesi mi? benim ki oyleydi ama surekli olmuyordu ben de ani hareketlerde mesela oturdugum yerden aniden kalkinca boynum ve basim agridiginda oluyordu
Sesi tam olarak tarif edemiyorum ama kesinlikle bi cinlama degil. Nabizla ayni ritmde oldugu dogru ama normal bi ses gibi de degil sanki ben ona odaklaninca oda inadina cok fazla siddetini arttiriyor. Gercekten cok gicik bi ses. Ve hic durmuyor benimki sadece cok gurultuyle muzik dinlersem yada ortamdaki kisiler yuksek sesle konusurlarsa hep bir agizdan duymuyorum. Masamda ders calisirken de cok rahatsiz ediyo ve artik bir cok seyi engellemeye basladi. Kulak Mr'i cektirdim biraz korkunctu cok dar bi yere girmek gerekiyo ve asiri yuksek sesler geliyo makineden. Sonuclari 1 hafta sonra alıcam.

Benimki ugultu seklinde kalp atisi gibiydi boguk bir ses yani.. kulak mr ı temiz cikarsa boyun icin norolojiye git beyin ve boyun mr ı verecektir muhtemelen.. boyunda fitik ya da duzlesme varsa sebebi o da olabilir cunku boynumda bir damara basinca geciyo demistn sanirim boyun duzlesmesi varsa eger boyundaki kas ve damarlar geriliyor bu sekilde de sen boyundan gecen atar damardaki nabiz sesini duyuyorsun..ben bunu arastirarak buldum cunku doktorlar o kadar detayli aciklama yapmiyor maalesef.. hatta guluyorlar sikayetlerine:) benim doktorumda oyle yapti ben aort damari genislemesi mi acana diye panik yapmstm guldu bildigin:) mr larda temiz cikinca boyun duzlesmesinden kaynaklandigini dusunerek bays arastirdim ve aynen boylr sikayetler olabliyormus ama tabi once mr larin sonucunu bi al bakalm ne diyecek doktor

Benimki ugultu seklinde kalp atisi gibiydi boguk bir ses yani.. kulak mr ı temiz cikarsa boyun icin norolojiye git beyin ve boyun mr ı verecektir muhtemelen.. boyunda fitik ya da duzlesme varsa sebebi o da olabilir cunku boynumda bir damara basinca geciyo demistn sanirim boyun duzlesmesi varsa eger boyundaki kas ve damarlar geriliyor bu sekilde de sen boyundan gecen atar damardaki nabiz sesini duyuyorsun..ben bunu arastirarak buldum cunku doktorlar o kadar detayli aciklama yapmiyor maalesef.. hatta guluyorlar sikayetlerine:) benim doktorumda oyle yapti ben aort damari genislemesi mi acana diye panik yapmstm guldu bildigin:) mr larda temiz cikinca boyun duzlesmesinden kaynaklandigini dusunerek bays arastirdim ve aynen boylr sikayetler olabliyormus ama tabi once mr larin sonucunu bi al bakalm ne diyecek doktor
Merhaba bugun kulak mr'imin sonucu icin gittim, temiz cikti ama doktor zar zor ilac yazdi. Cinlamayla ilgili diyor hap icin internette. Benimki cinlama gibi degil de ritm gibi ne kadar ayni ve ise yarar bilinmez. Yazmak ne kadar dogru herkes icin farkli ilac yazilir ama bana vasoserc yazdi. Kullandim belki de psikolojik suan o sesi daha cok duyuyorum. 1 ay kullanicam umarim gecer, olmadi beyine de gidicem.. Kulak doktoru beyinle ilgili hicbir sey demedi. Artik ben de yoruldum hastane dolasmaktan.

Merhaba bugun kulak mr'imin sonucu icin gittim, temiz cikti ama doktor zar zor ilac yazdi. Cinlamayla ilgili diyor hap icin internette. Benimki cinlama gibi degil de ritm gibi ne kadar ayni ve ise yarar bilinmez. Yazmak ne kadar dogru herkes icin farkli ilac yazilir ama bana vasoserc yazdi. Kullandim belki de psikolojik suan o sesi daha cok duyuyorum. 1 ay kullanicam umarim gecer, olmadi beyine de gidicem.. Kulak doktoru beyinle ilgili hicbir sey demedi. Artik ben de yoruldum hastane dolasmaktan.
Bosuna vermis o ilaci bence o cinlama icin cunku.. sen nabiz sedi diye belirttin mi?

Bosuna vermis o ilaci bence o cinlama icin cunku.. sen nabiz sedi diye belirttin mi?
Evet nabizla ayni ritmli, cinlama gibi degil demistim. Ama cok da umursayan biri degildi sanirim. Gercekten doktorlarin bu tavirlari beni cok sinir ediyor simdi bosuna yazdiysa 1 ay bosuna kullanicam, gecmezse 3 aya cikartiriz dedi bir de ilaci. Dis teli taktim ondan olabilir mi diye sordugumda evet ondan da olabilir dedi ama yine de bu ilaci yazdi. Bakalim artik insallah bir ise yarar

nörolojiye bir git derim... derdini iyi anlatman lazim ama.. boyunla beyin mr ı falan verir o fıtık ya da duzlesme cikarsa buyuk ihtimalle sebebi o dur. Psikiyatriste git ya da 5 mg lik dusuk dozda bir ilac verirse o da rahatlatir. Yani bu takinti haline gelmis cunku seni oldukca rahatsiz ediyor.. belki de tamamen psikolijiktir yani bunu bi sekilde atlatman lazim.

nörolojiye bir git derim... derdini iyi anlatman lazim ama.. boyunla beyin mr ı falan verir o fıtık ya da duzlesme cikarsa buyuk ihtimalle sebebi o dur. Psikiyatriste git ya da 5 mg lik dusuk dozda bir ilac verirse o da rahatlatir. Yani bu takinti haline gelmis cunku seni oldukca rahatsiz ediyor.. belki de tamamen psikolijiktir yani bunu bi sekilde atlatman lazim.
Evet gercekten rahatsiz ediyor bir de sinava giricem sene sonunda. Konsantremi de bozuyo sinav esnasinda sessizlikte duymak felaket olur. 1 aya gecmediginde direk gidicem norolojiye.Tesekkur ederim yardim cabalariniz icin.:)

Evet gercekten rahatsiz ediyor bir de sinava giricem sene sonunda. Konsantremi de bozuyo sinav esnasinda sessizlikte duymak felaket olur. 1 aya gecmediginde direk gidicem norolojiye.Tesekkur ederim yardim cabalariniz icin.:)
Arkadaşlar tedavisi yokmu allah aşkına bu sesin. duyamak mümkün değil ses yüksek. sol kulağımda . bazende ses kesiliyo. neye göre böyle anlamıyorum ama . sinirlendiriyo beni :KK43: bende kbb ye gittim. sıcak havlu uygula kulağına dedi

Arkadaşlar tedavisi yokmu allah aşkına bu sesin. duyamak mümkün değil ses yüksek. sol kulağımda . bazende ses kesiliyo. neye göre böyle anlamıyorum ama . sinirlendiriyo beni :KK43: bende kbb ye gittim. sıcak havlu uygula kulağına dedi
Kbb doktorum hicbir sey anlamadi bana bos gondermemek icin sacma bi ilac yazdi ben de biraz kullandim ama bosa kullandigimi anlayinca biraktim. Dis telimi takan doktoruma sordugumda cene eklemleri sorunlarinda da o sesi duyabilirsin dedi simdi onunla ilgili eskiden cektirdigim filmi alicam kontrol edicek.. Hala son gaz devam ediyor bu ses benim de. Artik cozum ararken de yoruldum.

Kızlar merhaba!
Gecenin bu saatinde beni 3 yıldır delirten kulak sesim sebebiyle yazıyorum. Aranızda herhangi bir sonuca ulaşan oldu mu? Her türlü tetkiki yaptırdım, fakat bende de bir şey bulamadılar.
Önemli bir nokta bu ses başlamadan önce banyodan sonra kulağımda hafif bir ağrı olmuştu; ona bağlı olarak enfeksiyon nedenli olduğunu düşünüyorum. Psikiyatrik bir olgu değil kesinlikle, hayat kalitesinu çok düşüren bir durum.

arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır kulağımda nabız sesi duyuyorum.:sm_confused: 5 sene önce dr.a gittim kulak emarı çekildi bişi çıkmadı ama geçmedide bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yazsın. tekrar gideceğim doktora iyice çoğaldı.
Tansiyonla alakali olabilir.

Kulakta dolgunluk, basınç hissi ve kalp atışını duyuyorsanız (buna baş ağrısı da eşlik ediyorsa) ani kilo alıp almadığınıza bakın, dengeli beslenin, benim bu sorunum mevcut ve en son beyin omurilik sıvısının göz diplerime akması ve orada ödem oluşturmasıyla sonuçlandı. Özellikle kalp atışı hızlandığında duyuyorum ve rüzgara karşı yürüyormuşum gibi bir uğultu eşlik ediyor.

Merhaba.

çözüm bulabildi mi sorunu yaşayanlar. aynı sorun bende de var çıldırıcam. panik olmaya başladım artık başka büyük hastalık mı var diye

valla öyle bir atıyoki kulağımda gece uyuyamıyorum. internette araştırdım atar damarın genişlemesinden olurmuş. birde guatr olanlarda yani tiroid bozukluklarında ama 5 sene önce bişi çıkmamıştı gün boyu tık tık tık gıcık oluyorum artık valla. ne yapacağımı bilmiyorum:sm_confused:
Geçti mi sizin şikayetleriniz? Benimde 6 7 senden fazla oluyor bu ses var nabız sesi gibi ve sürekli var bazen çok artıyor bazen hafifliyor. Şuan 15 haftalık hamileyim ve felaket arttı o kulağındaki ses dayanamıyorum başına ağrılar atıyor artık o sesten dolayı.

merhaba arkadaşlar bu sorun bende de var. sag kulagimda kalp atisimi duyuyorm cok rahatsiz edici bir sekilde be kulagimin altina bastirinca geçiyo. odyoya girdim ve ultrasonla bakildi bi sey cikmadi. kulak mr ı cektirmwk istiyorum şimdi ama korkuyorum kateter takiliyomuş ilac falan veriliyomuş. kulak emarı çektiren var mi aranizda acı veriyor mu? ayni zamanda bende de OKB panik bozuklugu var buna bağli nefes darligi da çekiyorum. bu kulak mr.ı konusunda yardimci olur musunz?
Aynen benimde kulağımın altına bastırınca ses kesiliyor of çok kotu birşey ya senelerdir biktim artık bu sesten

X