K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulağında Nabız sesi duyanlar, lütfen bakar mısınız?

merhaba benim de sol kulağımda birkaç aydır hiç geçmeyen nabız sesi var.
Önceleri geçici bişeydir dedim önemsemedim ama artık çok rahatsız olmaya başladım.
Daha önce kulağımla ilgili hiç bi problem yaşamadım. Bir sabah aniden bu sesle uyandım.
Doktora girmekten de korkuyorum.
Siz bi çare bulabildiniz mi?

Jhansuu mesajini okuyunca cevap vermek istedim.. Kulak MR ı hakkinda bir fikrim yok ancak bunun icib ben de kulak doktoruna kac kere gittim cinlama da vardi bende ayrica..basinc ve duyu testine de girdim hersey normal cikti ben de bu nabiz sesi duyma durumu bazen ortaya cikiyordu ani hareketlerde genelde..daha sonra nörolojiye gittim daha once yorumlarda gormussundur belki aort damari genislemesinden korkuyordum doktor bana güldü:) boyun duzlesmesi ve boyun fitigi baslangici cikti ve arastirmalarim sonucu boyun duzlesmesiyle gerilen damarlarin bu sesi kulakta duymamiza sebep oldugunu kesfettm ve nöroloji daha once anksiyete bozuklugu nedeniyle ilac kullandigimi duyunca boyun kaslarimin rahatlamasi icin beni tekrar psikatriye yonlendirdi.. sanirim anksiyete bozuklugu icin kullandigim ilaci birakmak icin erkenmis:) sonuc ilaca tekrar basladim ama bu sefer daha dusuk dozda ne cinlama kaldi ne de baska bir sey artik nabiz sesini de duymuyorum sanirim kaygi bozuklugu nedeniyle kaslarim surekli kasilmasindan dolayi bu sesi duyuyordum su an cok rahatim
Merhaba acaba bendeki de mi aynı sorun ,napcağımı bilemedim KBB bi şey yok dedi

Merhaba acaba bendeki de mi aynı sorun ,napcağımı bilemedim KBB bi şey yok dedi
Merhaba,
Benim şikayetim genel olarak baya azaldı. Herhangi bişey yapmadım kendiliğinden zaman içinde rahatsız etmeyecek seviyeye indi. Arada akşamları hala duyuyorum ama asla ilk başlardaki gibi değil. Sanrım biraz psikolojik bi olay

Merhaba,
Benim şikayetim genel olarak baya azaldı. Herhangi bişey yapmadım kendiliğinden zaman içinde rahatsız etmeyecek seviyeye indi. Arada akşamları hala duyuyorum ama asla ilk başlardaki gibi değil. Sanrım biraz psikolojik bi olay
Ay sonunda bana cevap veren biri oldu
İnşallah benimki de tamamen geçecek antidepresan verdi doktor
Psikolojik dedi
Korku yaptı bende bu durum hayatımı etkiledi
Allah’ın izniyle geçeçk

Ay sonunda bana cevap veren biri oldu
İnşallah benimki de tamamen geçecek antidepresan verdi doktor
Psikolojik dedi
Korku yaptı bende bu durum hayatımı etkiledi
Allah’ın izniyle geçeçk
10 ay bu sesle yaşadım. Nevralji atağından sonra olmuştu. Kbbye gittim birşey yok diyip gönderdi. Çok etkiliyordu hayatımı hiçbişeye odaklanamıyordum. Sonra kendiliğinden geçti inşallah sizin de geçer bir an önce

10 ay bu sesle yaşadım. Nevralji atağından sonra olmuştu. Kbbye gittim birşey yok diyip gönderdi. Çok etkiliyordu hayatımı hiçbişeye odaklanamıyordum. Sonra kendiliğinden geçti inşallah sizin de geçer bir an önce
Ben kulağımdaki nabız sesi sonrası kafaiçimi dinler oldum ,panik atak geçirdim ömür boyu bu sesle kalıcak hissi beni dibe soktu
Doktor bana geçicek dedi ama ikna olamıyorum ya başka sesler de kalırsa ya kulak çınlamasına dönüp artarsa diye geceleri uyuyamaz oldjm yarın psikytara randevum var bakalım ne dicek
Bana dua edin
Psikolojik bir şey biliyorum geçiçek inanıyorum ama bazen delircem diye korkuyorum

Stresli bir dönemden mi geçtiniz böyle ritimli nabız sesi miydi boynuma basınca geçer gibi mi

Ben kulağımdaki nabız sesi sonrası kafaiçimi dinler oldum ,panik atak geçirdim ömür boyu bu sesle kalıcak hissi beni dibe soktu
Doktor bana geçicek dedi ama ikna olamıyorum ya başka sesler de kalırsa ya kulak çınlamasına dönüp artarsa diye geceleri uyuyamaz oldjm yarın psikytara randevum var bakalım ne dicek
Bana dua edin
Psikolojik bir şey biliyorum geçiçek inanıyorum ama bazen delircem diye korkuyorum
Sizi çok iyi anlıyorum. Sabredin geçecek. Ben de hayatım boyunca bu sesle mi yaşayacağım diye ağlamıştım. Şimdi nasıl geçtiğini bile hatırlamıyorum. Ama kulağım ağrısa yine olacak diye de korkmuyo değilim.
Stresli bir dönemden mi geçtiniz böyle ritimli nabız sesi miydi boynuma basınca geçer gibi mi
Evet çok stresliydim nevraljiden dolayı ama bence benimki atağın bıraktığı birşeydi. Kulağımda ve kafama vuran nevralji atağım olmuştu. Elektirik çarpması gibi 10 saniyede bir kafama ağrı giriyordu. Nöroloji epilepsi ilacı vermişti kullanmak istemedim. Tüp bebek transferi olacaktım çok üst üste denk gelmişti. Evet ritimli nabız sesi gibiydi ama boynuma basınca geçmiyordu. Bir üye yukarda yazmış boyun düzleşmesi ile ilgiliymiş diye. Acaba sizin de mi öyle

Sizi çok iyi anlıyorum. Sabredin geçecek. Ben de hayatım boyunca bu sesle mi yaşayacağım diye ağlamıştım. Şimdi nasıl geçtiğini bile hatırlamıyorum. Ama kulağım ağrısa yine olacak diye de korkmuyo değilim.

Evet çok stresliydim nevraljiden dolayı ama bence benimki atağın bıraktığı birşeydi. Kulağımda ve kafama vuran nevralji atağım olmuştu. Elektirik çarpması gibi 10 saniyede bir kafama ağrı giriyordu. Nöroloji epilepsi ilacı vermişti kullanmak istemedim. Tüp bebek transferi olacaktım çok üst üste denk gelmişti. Evet ritimli nabız sesi gibiydi ama boynuma basınca geçmiyordu. Bir üye yukarda yazmış boyun düzleşmesi ile ilgiliymiş diye. Acaba sizin de mi öyle
Ya Ramazan başladı ben ağlamaya başladım her gün ağlama ..Benim ki bu durum başladıktan sonra ben ağlamaya başladım ..Ders çalışıyordum. Stresli bir dönemdeydim bir iki hafta bekledim geçmesini geçmeyince panikledim internetten yaptığım araştırmalar beni çok korkuttu
Emara girdim boyun emarım hala çıkmadı ama psikiyatri doktoru geçicek dedi ama yine rahatlayamadım Sadexe ilac biraz azalttı sanki ama takıntılı oldum bu sefer kafamı dinlemeye başladım yarın doktora söylicem bunu
Rabbim bize şifa versin gerçekten zor

Her gün Allah’a yalvarıyorum allahım nolur geçsin diye
Burda geçmiş yazınca içim rahatladı psikolojik bir şey sonuçta neden geçmesin dimi

Ya Ramazan başladı ben ağlamaya başladım her gün ağlama ..Benim ki bu durum başladıktan sonra ben ağlamaya başladım ..Ders çalışıyordum. Stresli bir dönemdeydim bir iki hafta bekledim geçmesini geçmeyince panikledim internetten yaptığım araştırmalar beni çok korkuttu
Emara girdim boyun emarım hala çıkmadı ama psikiyatri doktoru geçicek dedi ama yine rahatlayamadım Sadexe ilac biraz azalttı sanki ama takıntılı oldum bu sefer kafamı dinlemeye başladım yarın doktora söylicem bunu
Rabbim bize şifa versin gerçekten zor
İnternete bakmayın felaket tellalinden hallice. Allah şifa versin 🤲🏻

Bendede oluyor bu acaba boyun düzleşmesinden olabilir mi çünkü geçen hafta bu teşhis kondu bana

X