mastit(göğüs düğümlenmesi)ne birebir çözüm

arimayambenim arimayambenim çok çok teşekkürler allah razı olsun. Bugün aşırı olmasa da göğüs düğümlenmesi başlamıştı. Sıcak dus pek fayda etmedi, göğüs masajı gözümden yaş getirecek kadar canımı acıttı ama senin yöntemin beni inanılmaz rahatlatti. Sonra da çok az pompayla süt çektim, hiçbir sıkıntım kalmadı. Çok dua aldın :) tekrar sağol.

Benimde sol göğsüm altı kızarık ve şişmiş biraz zorlandım ama en azından 3-4 yudum da olsa emi uyansın tekrar dayayacağım

Geçen gece göğsümde ağrı ve yumrular oluştu mastit olduğunu düşünüyorum.ertesi sabah bu yöntemle emzirdim yumrular azaldı ağrım geçti.
Bebeği koltuğun kenarına yatırdım ben de yere oturdum öyle çok kolay oldu

Benim de bir haftayi gecti sag gogsumde iki farkli yerde sut kanali yikanmasindan kutle oldu. Ayni gogsumun baska tarafinda da iltahaplanma varmis. Antibiyotik kullaniyorum 4 gundur. Ne yaptiysam da acamadim tikali kisimlari. Suan cok umutlandim. Bebegim uyansin hemen deneyecegim. :KK9: cok cok tesekkur ederim arimayambenim arimayambenim

forumda cok sık karşılaştığım bir konu olduğu için yazayım dedim,ben de dahil bu yöntemi uygulayanlar cok rahatladılar şöyle ki:kayınvalidemden duyduğum bir yöntem bu ve birebir ..şimdi dediklerimi harfiyen uygulayın: normalde bebeğimize sağ göğsümzü verince sağa doğru tutuyoruz değil mi,hangi göğsünde mastit varsa bebeğini tersine tutacaksın,sağda varsa bebeğinin başını sola cevirerek o memeyi emmesini sağlayın,hatta biri tutsun bebeğinizi bak görecen nasıl da süt fışkırıyor,ben hayretler içinde kalmıstım,hiç bir sey fayda etmemeişti,ne sıcak su kompresi ne de antibiyotik,eğer düzgün uygularsanız 5 dakikada h,iç bişeyiniz kalmaz inanın bana...

Ben ikinci oğlumda çok oluyorum ilkinde olmadım. Antibiyotik falan kullandım ateş ağrı oldu ama ara ara bakıyordum buraya daha önce görmedin az önce tekrar aklıma geldi tekrar baktım mesajınıza denk geldim denedim azaldı Çok teşekkür ederim

forumda cok sık karşılaştığım bir konu olduğu için yazayım dedim,ben de dahil bu yöntemi uygulayanlar cok rahatladılar şöyle ki:kayınvalidemden duyduğum bir yöntem bu ve birebir ..şimdi dediklerimi harfiyen uygulayın: normalde bebeğimize sağ göğsümzü verince sağa doğru tutuyoruz değil mi,hangi göğsünde mastit varsa bebeğini tersine tutacaksın,sağda varsa bebeğinin başını sola cevirerek o memeyi emmesini sağlayın,hatta biri tutsun bebeğinizi bak görecen nasıl da süt fışkırıyor,ben hayretler içinde kalmıstım,hiç bir sey fayda etmemeişti,ne sıcak su kompresi ne de antibiyotik,eğer düzgün uygularsanız 5 dakikada h,iç bişeyiniz kalmaz inanın bana...

Merhaba kızlar,ters emzirme gerçekten işe yarıyor. Geçen aylarda bir gece vakti mastit sorunu yaşadım. Sıcak duş,sıcak su ile masaj,sonrasında sıcak su torbası ile kompres,emzirme,sağma yaptım ama banamısın demedi hiç bir değişiklik olmadı ve saat ilerledikçe de daha da sertleşmeye başladı. O an nasıl panik oldum anlatamam. Sonra gözüm yaşlı ve korku içinde google da aratıp bu sitedeki topiclerin içinde birisinin bu ters emzirme yönteminden bahsettiğini,işe yaradığını okudum. Hatta kendisine de kayınvalidesi söylemiş. O arkadaşa buradan dualarımı gönderiyorum,bin kere razı olsun ilk deneme de nasıl iyi geldi 10dkda göğsüm yumuşacık oldu. Gece gece ne dua etmiştim kendisine. Sırf onun için kayıt olup teşekkür etmek istedim. Hepimize geçmiş olsun.

Merhaba kızlar,ters emzirme gerçekten işe yarıyor. Geçen aylarda bir gece vakti mastit sorunu yaşadım. Sıcak duş,sıcak su ile masaj,sonrasında sıcak su torbası ile kompres,emzirme,sağma yaptım ama banamısın demedi hiç bir değişiklik olmadı ve saat ilerledikçe de daha da sertleşmeye başladı. O an nasıl panik oldum anlatamam. Sonra gözüm yaşlı ve korku içinde google da aratıp bu sitedeki topiclerin içinde birisinin bu ters emzirme yönteminden bahsettiğini,işe yaradığını okudum. Hatta kendisine de kayınvalidesi söylemiş. O arkadaşa buradan dualarımı gönderiyorum,bin kere razı olsun ilk deneme de nasıl iyi geldi 10dkda göğsüm yumuşacık oldu. Gece gece ne dua etmiştim kendisine. Sırf onun için kayıt olup teşekkür etmek istedim. Hepimize geçmiş olsun.
Teşekkür ederım ne güzel dualarınızda olmak

O ağrı dayanılmaz yaşayan bilir. Lakin tek çare emzirmek. Emdikçe rahatlıyorsunuz. Az dişinizi sıkın gerisi çok kolay

[/QUOTE @

Bu siteye sırf size cevap yazabilmek için üye oldum. 5 yıl önce paylaştığınız bu deneyim bize nasıl ilaç oldu bilseniz. 7 aylık kızım var ve bugün inanılmaz ağrılı birgün geçirdim. Eşim doktor ben de hemşireyim ama kayınvalidenizin tavsiyesi tıp ilmini yendi :)) Allah ikinizden de razı olsun o kadar zeytinyağlı masaj,sıcak duşta masaj, sıcak kompress, sıcak suda dakikalarca bekleme ve kollarım ağrıyana kadar masaj yaptım sadece bikaç damla geliyordu. Eşim hiç inanmadı ama ne kaybederim diye denedim tavsiyenizi. Sizin önerinizle emzirme yaptım baktım kızım cukk cukk yutkunuyor. Açıldı tıkanıklık şişlik filan kalmadı inanamadık. Allahım nasıl dua ettim ya Rabbim de sizin darınızı gidersin inşaallah ♥️

Allah bin kere razı olsun arkadaşım.vallahi dener denemez açıldı. Ben sık sık yaşarım bu durumu. Bundan sonra da uygulayacağım.bebeğim 1 yaşında bakalım kaç kere daha olacak. Umarım hiççç olmaz.cidden yaşayan bilir. çok sevap kazandın çokkk...

Bu siteye sırf size cevap yazabilmek için üye oldum. 5 yıl önce paylaştığınız bu deneyim bize nasıl ilaç oldu bilseniz. 7 aylık kızım var ve bugün inanılmaz ağrılı birgün geçirdim. Eşim doktor ben de hemşireyim ama kayınvalidenizin tavsiyesi tıp ilmini yendi :)) Allah ikinizden de razı olsun o kadar zeytinyağlı masaj,sıcak duşta masaj, sıcak kompress, sıcak suda dakikalarca bekleme ve kollarım ağrıyana kadar masaj yaptım sadece bikaç damla geliyordu. Eşim hiç inanmadı ama ne kaybederim diye denedim tavsiyenizi. Sizin önerinizle emzirme yaptım baktım kızım cukk cukk yutkunuyor. Açıldı tıkanıklık şişlik filan kalmadı inanamadık. Allahım nasıl dua ettim ya Rabbim de sizin darınızı gidersin inşaallah ♥️
Ne mutlu bana, kuzularınızla bol emzırmelı gunler

Allah bin kere razı olsun arkadaşım.vallahi dener denemez açıldı. Ben sık sık yaşarım bu durumu. Bundan sonra da uygulayacağım.bebeğim 1 yaşında bakalım kaç kere daha olacak. Umarım hiççç olmaz.cidden yaşayan bilir. çok sevap kazandın çokkk...
Teşekkür ederım,annenın halınden ancak bır anne anlar

Ben de naçizane bu kötü deneyimi paylaşmak isterim. Bebeğim henüz bir aylık. Sol göğsümde bir kere, sağda ise üçüncüsü dün olan süt düğümlenmesi yaşadım. Acısını yaşayan bilir. Yanında sıt malanma ve üşüme de cabası. İlkinde ters emzirme ile açmayı başarmıştım. Ancak diğerlerinde işe yaramadı. İkinci tıkanmada doğum yaptığım hastaneye gidip emzirme hemşiresine pompayla sağdırdım. Ama acıdan tepindirdi beni kendisi. Memelerime ise iki gün el değmedi acıdan. Tam açılması da iki gün sürdü. En kötü tıkanmayı ise dün yaşadım. Göğsüm o kadar sertleşti ki bebek emmek istemedi. Doğruca genel cerreaha gittim. Ama kendisi bana denediğim ve faydasını görmediğim sıcak kompres ve sağma yöntemlerini hatırlatıp eve gönderdi. Acıdan ve moral bozukluğundan ağlayarak eve döndüm. Sıcak uygulayıp sağmaya başladım ama 10 cc süt çıkaramadım. Göğsüm adeta beton dökülmüş gibi sertti. Masaj yapamayacak kadar canım yanıyordu. O anda baktım ki meme ucumda beyaz bir sivilceye benzer toplu iğne başı kadar bir şey var. Onu tırnaklarımla sıktım. Pompayı tuttuğum anda yaklaşık iki dakikada 100 cc süt sağdım. Bütün şişlik bir anda gitti! Tahmin ediyorum sütün yağıyla oluşan bir pıhtı, gelip meme ucunu tıkıyor. Yani asıl tıkanıklık süt kanalında değil meme ucunda. Ben bunu denedim ve faydasını gördüm. Benzer problemi yaşayıp bunu deneyen ve fayda gören olursa yazarsa sevinirim.

X