mastit(göğüs düğümlenmesi)ne birebir çözüm

arkadaslar, bunu uygulayıp şifa bulan varsa buraya yazabilir mi,merak ediyorum sizde de işe yaradı mı...
Bebegim Emme aralığını 1,5 saatten kendi istegi ile bir anda 4 -5 saate cekince sagmama ragmen mastit oldum. Gogsumde birikip Kist olan sutten dolayı agrı ve acıdan cok canım yaniyordu. Gecenin bir yarısı iletinizi buldum. Bebegim uykudayken denedim(uyanikken o memeyi istemiyordu). Biraz sabir sonrasinda kitle kuculmeye başladı. Bebegim biraktiktan sonra da el pompasini yan tutarak sagmaya devam ettim ( normal tutunca sut akmiyordu). Ben ilk seferinde %90 ini actim. Sabah ikinci bir kere daha bebegimle yapip sanirim tamamen duzelecegim. Su an , gece gece, ilk kez bir foruma uye oldum. Teşekkür ederim , çok rahatladım. Acıdan 5 aylık Bebegimi kucağıma alamıyordum. (emzirme pozisyonunu Harpy rumuzlu üyenin gösterdiği şekilde yaptim. Yastıklarla bebegi alıp, kolumla basini destekledim. Sagim için vakit kaybetmedim. Sutun aktığı, dugumun çözüldüğü fikri de yardimci oldu.)Tekrar tekrar Tesekkurler.

Bebegim Emme aralığını 1,5 saatten kendi istegi ile bir anda 4 -5 saate cekince sagmama ragmen mastit oldum. Gogsumde birikip Kist olan sutten dolayı agrı ve acıdan cok canım yaniyordu. Gecenin bir yarısı iletinizi buldum. Bebegim uykudayken denedim(uyanikken o memeyi istemiyordu). Biraz sabir sonrasinda kitle kuculmeye başladı. Bebegim biraktiktan sonra da el pompasini yan tutarak sagmaya devam ettim ( normal tutunca sut akmiyordu). Ben ilk seferinde %90 ini actim. Sabah ikinci bir kere daha bebegimle yapip sanirim tamamen duzelecegim. Su an , gece gece, ilk kez bir foruma uye oldum. Teşekkür ederim , çok rahatladım. Acıdan 5 aylık Bebegimi kucağıma alamıyordum. (emzirme pozisyonunu Harpy rumuzlu üyenin gösterdiği şekilde yaptim. Yastıklarla bebegi alıp, kolumla basini destekledim. Sagim için vakit kaybetmedim. Sutun aktığı, dugumun çözüldüğü fikri de yardimci oldu.)Tekrar tekrar Tesekkurler.
cok mutlu oldum valla...yardımcı olduysam ne güzel..

Arkadaslar brn de mi mastitim. Yardimci olur musunuz? Bebegim 55 gunluk yani yklasik 2 aylik.

Gogsumde kesinlikle aci agri falan yokti. Gecen sabah bebegim cok acikmis,cok hirsla aldi memeyi agzina ve inanilmaz canim acidi,canim yana yana emzirdim. Cok sert cekince meme basi catladi ya da yara oldu diye dusundum. Dun ve bugun de emzirirken daayanilmaz derecede aciyinca su memede ne var bi bakayim aynadan dedim. Ucunda toplu igne basi kadar beyazlik vardi. Sut kalintisi sandim. Tirnagimla oynarken patladi sanirim. Hala cok kucuk bir nokta var beyaz. Ve yine emzirirken dayanilmayacak derecede aciyor. Ama ates agri vs yok. Meme de gayet iyi bosaliyor. Simdi baktim sert falan da degil yumusak.

Bu ne peki. Bu da mi mastit? Baslangici falan mi acaba?

Brn canim deli gibi acisa da emziriyorum bebegimi. Bugun saglik ocagi hemsiresine whatsapp dan sordum. Mastit veya meme ucu iltihabi olmus olabilirsin. Emzirme,sutunu sag ve at doktora git antibiyotik verebilir dedi.

Ama sizin anlattiginiz biraz daha farkli gibi? Sizce?

Süt kanalları tikaniyo bebek aynı tarafta emdiği için göğüsün diğer kısmı kaliyo ters emzirme yöntemiyle bütün kkanalları emzirmis oluyoruz bende çok uygularim çok şükür iyileşir hemen.

3 aylık bir bebeğim var.doğumdan beri 4 kere mastit oldum.en son geçen hafa iki göğsüm birden şişti sonrası ani ateş ve bayılmayla sonuçlandı.bu topikte yazılanı görünce hemen denedim ve gerçekten işe yarıyor.yani şişen göğsü tersten emzirmeek:)dün akşam yine sol göğsüm aniden sertleşti ve yine tersten emzirmeyle sorun halloldu çok şükür.özellikle buraya mastit için tersten emzirmeyi tavsiye eden arkadaşa teşekkür etmek için yazmak istedim.zor bir durum ama çözümü aslında kolay:)

Allah razı olsun Allah ne muradın varsa versin. Bir gün boyunca uğraştım tıkanan kanalları açmak için. Masajlar sıcak duşlar pompayla sağdım sürekli bebeği emzirdim hatta gece annem eliyle sağdı ağlaya ağlaya hepsini yaptım ama yok. Bugün doktora gittim. Usg çekildi. Mastit dediler. Doktor da soğuk uygulama yap dedi gönderdi. Yazdıklarını okudum eve gelir gelmez bebeği uyandırıp ters emzirdim. Göğsüm dışarda anneme koştum. Anne koş bitti açıldı diye. Allah razı olsun kardeşim Allah razı olsun senden. Ihtiyacı olan herkese de söyleyeceğim. Selametle...

ben tekrar anlatma ihtiyacı duydum şu an:
normal sartlarda sol göğsü emzirirken bebeğin başı solda oluyor değilmi,
ama eğer diyelimki sol göğsünüz mastit oldu bebeğin başı bu sefer sağa gelecek sekilde emzireceksiniz sol göğsünüzü.birindenyardımdım alabilirsiniz. nasıl açıldığına ınanamayacaksınız.ne antibiyotik ne başka bişe careolur buna

forumda cok sık karşılaştığım bir konu olduğu için yazayım dedim,ben de dahil bu yöntemi uygulayanlar cok rahatladılar şöyle ki:kayınvalidemden duyduğum bir yöntem bu ve birebir ..şimdi dediklerimi harfiyen uygulayın: normalde bebeğimize sağ göğsümzü verince sağa doğru tutuyoruz değil mi,hangi göğsünde mastit varsa bebeğini tersine tutacaksın,sağda varsa bebeğinin başını sola cevirerek o memeyi emmesini sağlayın,hatta biri tutsun bebeğinizi bak görecen nasıl da süt fışkırıyor,ben hayretler içinde kalmıstım,hiç bir sey fayda etmemeişti,ne sıcak su kompresi ne de antibiyotik,eğer düzgün uygularsanız 5 dakikada h,iç bişeyiniz kalmaz inanın bana...

Canm çok teşekkürler işe yarayacak gibi. Allah razı olsun bak buraya yazalı 4 sene olmuş hala insanlara faydası dokunuyor. 4-5 gündür çekiyorum. az önce bebeğimi uyandırıp emzirdim. Tamamen gitmedi ama rahatlama oldu. Devam edeceğim inşallah. Yalnız benim bir de ucunda beyazlık oluşmuş iltihap sanırım çok acıyor bunun için ne yapılabilir acaba bilen var mı. Bugün doktora gittim antibiyotik yazdı onu da az önce içtim

kızlar çok acil yardımınız lazım..
bende mastit oldum hemde öyle böyle değil..
göğsüm taş sanki..
malesef çok geç fark ettim..
şuan göğsümün ucunda beyazlık fark ettim..
yarın doktora gideceğim.. hangi bölüme gözükmem geriyor.. kadın doğum mu bilen var mı?

Benim de goguslerim taş gibi, neredeyse 3 katına ulaştı, şimdi acilden geliyorum agridan duramadim ilaç krem masaj duş emzirme sağma hepsini anlattılar, gorenler küçük dilini yuttu nerdeyse, bebisim 3 günlük daha, çok üzülüyorum ona, aç kaliyo sürekli ağlıyor benim küçük boğurtlenim, bu yöntemi ilk okuduğumda kaynana yöntemlerinden biridir diye dusundum, şimdi ciddi ciddi umut bagladım yazılanları okuyunca, inşallah ben de de işe yarar, ise yarasa yazarım bakalim

Arkadaslar merhaba, dun gece 3 ten beri cektigim bu sorun bahsedilen emzirme pozisyonu ile birden gecti. Allah razi olsun yapmadigim kalmadi sicak dus, sicak havu, soguk pres, saatlerce elektrikli pompayla, manuel pompayla ve elle sagma ama bir turlu o kitle cozulmedi. Son olarak lahana yapraklarini buz dolabina koydum ve gogusumun ustune koydum ardinda da bahsedilen sekilde emdirdim iki dakikada cozuldu agalayacaktim mutluluktan

Arkadaslar merhaba, dun gece 3 ten beri cektigim bu sorun bahsedilen emzirme pozisyonu ile birden gecti. Allah razi olsun yapmadigim kalmadi sicak dus, sicak havu, soguk pres, saatlerce elektrikli pompayla, manuel pompayla ve elle sagma ama bir turlu o kitle cozulmedi. Son olarak lahana yapraklarini buz dolabina koydum ve gogusumun ustune koydum ardinda da bahsedilen sekilde emdirdim iki dakikada cozuldu agalayacaktim mutluluktan
cok sevindim adınıza,ben böyle beter bişey görmemiştim cok şükür bunun da çözümü var

Bebeğim 6 haftalık oldu. Beniö ilk mastit apseye çevirdi ve antibiyotik kullandım, 39 derece ateş...
İkinci seferinde benzer şikayetler hissettim. Ateş hariç... Bu kez süt durgunlugu denildi. Bu pozisyon ( değişik pozisyonlarda emzirmek gerçekten işe yarıyor) bir de sertliğin üzerine gidin korkmayın. Emzirme danışmanı, meme başıma uygulamıştı. Ben de tarif edildiği gibi emzirdikten sonra üzerine gittim. Canım acısa da masaj yaptım, üzerine bastım kitlenin. Çözülme oldu... Hani normalde süt fiskiye gibi dçıkmıyor da, durgun süt böyle kesik kesik yoğun çıkıyor, sonra birden akış oluyor. Benimkiler dirençli çıktı gerçi. Devam ediyorum sıktıkça geliyor, bakalım ne zaman tam olarak kurtulacağım bu fena şeyden. Allah yardımcımız olsun. Tarif eden arkadaşa çok teşekkürler!

Bebeğim 6 haftalık oldu. Beniö ilk mastit apseye çevirdi ve antibiyotik kullandım, 39 derece ateş...
İkinci seferinde benzer şikayetler hissettim. Ateş hariç... Bu kez süt durgunlugu denildi. Bu pozisyon ( değişik pozisyonlarda emzirmek gerçekten işe yarıyor) bir de sertliğin üzerine gidin korkmayın. Emzirme danışmanı, meme başıma uygulamıştı. Ben de tarif edildiği gibi emzirdikten sonra üzerine gittim. Canım acısa da masaj yaptım, üzerine bastım kitlenin. Çözülme oldu... Hani normalde süt fiskiye gibi dçıkmıyor da, durgun süt böyle kesik kesik yoğun çıkıyor, sonra birden akış oluyor. Benimkiler dirençli çıktı gerçi. Devam ediyorum sıktıkça geliyor, bakalım ne zaman tam olarak kurtulacağım bu fena şeyden. Allah yardımcımız olsun. Tarif eden arkadaşa çok teşekkürler!
rica ederim,annenin derdini anne anlar:)))

arimayambenim arimayambenim canim cok tesekkurler sana nasil dua ettim anlatamam.. burada paylasman da cok guzel olmus o kadar rahatladim ki dedigin sekilde emzirip .. korkmuyorum artik memeler sisip agriycak diye cozumunu biliyorum artik :super:

X