mastit(göğüs düğümlenmesi)ne birebir çözüm

Bu yöntemi paylaşan arkadaş yillar geçmiş hala faydalaniyoruz sabahin 5inde kendimi sağmaya calisirken agri icinde napicam diye.pompayla gelmeyen sut bebek cektgi anda doldu tasti .allah senden bin kere razi olsun arkadasim nasil bi iyilik yapmissin

Merhabalar ben de mastit oldum. Bebeğim henüz 22 günlük ama benim sütüm azalmadı tam tersine çok fazla.
Sürekli sağıyorum ateşim düşmüyor antibiyotiğe başladım dün.
Bu ne zaman geçer çok moral bozucu birşey. Bayıldım dün akşam,ateşten dolayı hiç birşey yemiyorum. Bebeğime bakamamaktan çok korkuyorum. Sık sık emiyor. Emdikten sonra kalan sütü pompayla boşaltıyorum ama 20 dk sonra tekrar tekrar dolup şişiyor.
antibiyotik kullanarak geçecek mı :KK43:

Merhabalar ben de mastit oldum. Bebeğim henüz 22 günlük ama benim sütüm azalmadı tam tersine çok fazla.
Sürekli sağıyorum ateşim düşmüyor antibiyotiğe başladım dün.
Bu ne zaman geçer çok moral bozucu birşey. Bayıldım dün akşam,ateşten dolayı hiç birşey yemiyorum. Bebeğime bakamamaktan çok korkuyorum. Sık sık emiyor. Emdikten sonra kalan sütü pompayla boşaltıyorum ama 20 dk sonra tekrar tekrar dolup şişiyor.
antibiyotik kullanarak geçecek mı :KK43:
Hayır antibiyotik fazla fayda sağlamaz cnm. Dediğim yöntemle emzir sık sık ve sağ sutunu. Üzülme cnm bakarsın tabiki bebeğine. Onun sana ihtiyacı var dediğim gibi yap

Hayır antibiyotik fazla fayda sağlamaz cnm. Dediğim yöntemle emzir sık sık ve sağ sutunu. Üzülme cnm bakarsın tabiki bebeğine. Onun sana ihtiyacı var dediğim gibi yap

Çok sık emziriyorum ve geri kalan sütü sağıyorum. Dünden beri daha iyiyim ama düzeldi gibi en azından ateşim düştü :KK51:

Bende deneyecegim bu gece ters emzirmeyi, insallah ise yarar daha da fazla acimadan. Bir iki defa daha olmustu sol gogsumde kizim sag olsun emzirdim ve cekmisti tum sutu nasil rahatlamistim fakat simdi olmuyor bir turlu. Ne kadar emzirsem de yumruk kadar sislik var sag gogsumde aciyor :KK43:

Gece 1 defa emzirdim ters sekilde ama bir faydasi olmamisti, sabah tekrar denerim dedim, biraz once zor zahmet emzirdim ters sekilde ve kizim en son boyle bogulir gibi oldu, panik oldum omzuma aldim sirtini sivazladim daha fazla emmek istemedi ve megersem emmis ordaki tum sutu :)) ondan oyle bir anda bogulur gibi olmus, sukurler olsun acimiyor suan gecti ama sol gogsum aciyo simdide onu ters emziricem 2 saate. Allah razi olsun bu akli verenden...

Merhabalar benimde 41 günlük bebeğim var 15 gün önce akşamdan sabaha kadar kızarıklık ve ağrıyla beni mahveden göğsüm sebebiyle sabah doktora koştum apse yapmış dedi antibiyotikle iki güne birşey kalmadı.Şuan iki gündür sol göğsümde de benzer bi acı hissediyorum hafif hafif sızlıyor ara ara.Forumda gezinirken buldum burayı.Bende şişlik vs yok sadece dokununca ve ara ara kendiliğinden yoklayan sızı var.iyi gelir mi bilemedim ama deneyeceğim oğlum uyandığı gibi.İnşallah faydası dokunur.Sonucu paylaşacağım bakalım

Gece 1 defa emzirdim ters sekilde ama bir faydasi olmamisti, sabah tekrar denerim dedim, biraz once zor zahmet emzirdim ters sekilde ve kizim en son boyle bogulir gibi oldu, panik oldum omzuma aldim sirtini sivazladim daha fazla emmek istemedi ve megersem emmis ordaki tum sutu :)) ondan oyle bir anda bogulur gibi olmus, sukurler olsun acimiyor suan gecti ama sol gogsum aciyo simdide onu ters emziricem 2 saate. Allah razi olsun bu akli verenden...
Allah sizden de razı olsun

Merhabalar benimde 41 günlük bebeğim var 15 gün önce akşamdan sabaha kadar kızarıklık ve ağrıyla beni mahveden göğsüm sebebiyle sabah doktora koştum apse yapmış dedi antibiyotikle iki güne birşey kalmadı.Şuan iki gündür sol göğsümde de benzer bi acı hissediyorum hafif hafif sızlıyor ara ara.Forumda gezinirken buldum burayı.Bende şişlik vs yok sadece dokununca ve ara ara kendiliğinden yoklayan sızı var.iyi gelir mi bilemedim ama deneyeceğim oğlum uyandığı gibi.İnşallah faydası dokunur.Sonucu paylaşacağım bakalım
Merak ettim ne yaptiniz

arimayambenim arimayambenim kizlar lutfen yardim edin bir akil verin 3 gundur cekiyrm bu mastiti antibiyotik agri kesici verdi dr kullaniyrm ters emzirmeyide deniyorum cok umutluydum ama fayda etmedi neden acaba yalniz benim gogusler cok sert degil kizariklikta yok ama cok siddetli dayanilmayacak aci var el surulmuyor
Bu yontem sertlikte mi ise yariyor sadece ben ne yapmaliyim fikri olan?

Canim, benim goguslerde acinin agrinin oldugu yerlerde ceviz buyuklugunde sisliklerde vardi. Onlarin icindeki sut yuzunden aci cekiyordum. Bebegim o sutu emdiginde rahatliyordum. Sendeki baska birsey olmasin?

Gokcenn Gokcenn gittim doktora bakti genel cerrahti mastit dedi. Bilemiyrm ki ates var terleme oluyor o geciyor sitma oluyor titriyorum resmen pompayla sagiyorum hem cok aciyor hemde eskisi gibi sut cikmiyorum cok az

cakyaz cakyaz gecmis olsun canim umarim bir an once iyilesirsin. Bende tersten duzden emzirdim hatta ellerimin dizlerimin uzerinde bile emzirdim bebegin cenesi kuvvetli oldugu icin, ceneyi acitan, sislik olan yere dogru getirmek icin sekilden sekile girdim. Yumru yumru elime geldigi halde sisen yerdeki sutler, ne bebek ne pompa fayda etmemisti. Sagdigimda 10-15 cc sut cikiyordu ama dedigim gibi tersten emzirmek o gun olmasa baska gun ise yariyordu. Bir de ben lesitin kullanmaya basladim gida takviyesi. Suan goguslerim hep yumusak sismiyor cok sukur.

@gökcenn su saat oldu hala acidan uyuyamadin. Canim bu lesitin nedir nerde bulabilirim doktora sorup mu kullanmak lazim. Nasil temin ederim

Canim once neden kullandigimi anlatayim cakyaz cakyaz sütüm anladigim kadariyla yagli ve bu yag sut kanallarinin daha cabuk tikanmasina sebep oluyor. Lesitin bu yagin vucutta parcalanmasini ve sutun daha akiskan olmasini sagliyor. Boylece kanallarin tikanma ihtimalinden bir tanesini daha elemis oluyoruz. Soya lesitini diye geciyor, bebeginin ya da senin soya ya alerjisi yoksa kullanabilirsin diye biliyorum. Yine de doktoruna sor bence. Son olarak ben bu kesitin isini yine bu forumda baska bir baslikta ogrendim. O bilgieri veren arkadas 8 saat arayla gunde 3 tane aliyormus ben 12 saat arayla gunde 2 tane aliyorum.

Gida takviyesi oldugu icin eczanelerde satiliyor. Ben solgar in lesitinini aldim 55 tl idi. Yemeklerle veya yemekten hemen sonra aliyorum bir sabah bir aksam. Solgar satan eczanelerde vardir bulabilirsin. Gecmis olsun canim insallah ise yarar

Canim once neden kullandigimi anlatayim cakyaz cakyaz sütüm anladigim kadariyla yagli ve bu yag sut kanallarinin daha cabuk tikanmasina sebep oluyor. Lesitin bu yagin vucutta parcalanmasini ve sutun daha akiskan olmasini sagliyor. Boylece kanallarin tikanma ihtimalinden bir tanesini daha elemis oluyoruz. Soya lesitini diye geciyor, bebeginin ya da senin soya ya alerjisi yoksa kullanabilirsin diye biliyorum. Yine de doktoruna sor bence. Son olarak ben bu kesitin isini yine bu forumda baska bir baslikta ogrendim. O bilgieri veren arkadas 8 saat arayla gunde 3 tane aliyormus ben 12 saat arayla gunde 2 tane aliyorum.

Gida takviyesi oldugu icin eczanelerde satiliyor. Ben solgar in lesitinini aldim 55 tl idi. Yemeklerle veya yemekten hemen sonra aliyorum bir sabah bir aksam. Solgar satan eczanelerde vardir bulabilirsin. Gecmis olsun canim insallah ise yarar
Cok tesekkur ederim allah razi olsun. Doktorumuza sorayim deneyecegim

Merak ettim ne yaptiniz

Bahsi geçen yöntemi uyguladım sanırım faydası dokundu bi süre daha sızı oldu ama kesildi.Şunu anladım o günden sonra hep aynı pozisyonda emzirmemek gerekiyor.Ters yöntemle emzirmek demek farklı pozisyonlar denemek demek.Yani ben o şekilde algıladım şimdi karnımıN üzerine yatırarak yatarak oturarak rahat ettiğim etmediğim her pozisyonda emzirmeye çalışıyorum.Bu yöntem ufkumu açtı fikir anasına teşekkürler

Tam iyilesiyor derken eskisinden beter bir durumda yine basliyor benimki bu nasil bir bela hastalikmis rabbim sen tum cekenlere sifa ver.

X