Meğer konu iş de para da değilmiş. Ben boşanamıyorum.

Bu kadın öğretmen.En az 10 yıllık bir öğretmen.Maaşlı ve dolayısı ile geliri olan bir insan.Ben açıkcası bir kadın öğretmenin bu kadar çaresiz kalmasına çok üzüldüm ve şaşırdım.Babanında bunları bile bile kızına evinde otur demesine ayrıca şaşırdım.
İnsanın başına gelmeyince bilemez doğru başımdan geçmedi ama 10 senedir mutsuzum diyen bir öğretmen buna çare aramalı diyorum.Boşanmayı düşünüyorsanız imkanınız var bulun bir psik dr gidin konuşun.Boşanmayı düşünüyorum iki çocuğum var endişelerim şunlar vb diye derdinizi anlatın.O size yol gösterecekti.,
Ama gördüğüm kadarı ile siz yaşadıklarınızı boşanma için neden olarak göremiyorsunuz .Çünkü buna yönelik önerilere cevabınız var.Elbette hiç bir şey kolay değil hayatta.Ama bir yol haritası çizmeniz gerekir.
Eşe gelince eğitimli ancak kaba bir adam.Sizin yazdıklarınızdan anladığım dayak kol morartma vb.Yani öyle tekme tokat yüzü gözü morartan türden değil.Buradan şunu düşündüm.Öğrt olduğu için eş iz bırakacak şekilde yapmıyor bunun farkında .Eşin kamu görevi varsa zaten bu durum onu zor sokar ortaya çıkarsa.Ben o nedenle tekme tokat girişeceğini sanmadım.Zaten tekmek tokatlı vurdulu kırdılı dayak atıyorsa bugüne kadar neden gitmediniz polise derim.
Buradan kolu moratmayı vb basitleştirdiğimi sanmayın sakın.(Bakın başıma gelse o adamı o an evden atarım benim ailemin haberi olacak iki çocuk var idare et diyecek yok bizde böyle bir şey)Neyse konu burası.
BU kişi diyor ki işte kolumu morarttı vb .Ayrılmamak için bahaneler hazır.Ben bunları yaparken video çeksin demedim.Hiç bir olay yokken ben günlerdir düşünüyorum bugüne kadar öğrt olarak bunlara neden nasıl katlandım evet doğru bulmuyorum bu yaptıklarımı.Evliliğim için yapmıştım.Ama şunu bil bundan sonra ilk şiddet gösterdiğinde bu olay polise yansıyacak ve arkadan hem senin hem benim iş ortamında anlatacağım gibi.Bazılarınız bunu duyunca daha beter şiddete yönelir diyor.Adamı tanımadığım için bilemiyorum.Bunu bu eş bilir.Ama ben diyorum ki bu adam kamuda veya kurumsal bir yerde çalışıyorsa bu tehdidi yok sayamaz.
Ben o yorum hoşuma gittiği için beğendim yapacağım için değil. Neticede çocuklarımin babası rezil edersem çocuklar üzülür ben boşanmak istiyorum usulüyle yolu yordamiyla. Şimdi rapor almaya gidiyorum

Anlaşmalı boşanmak için ikimizin de aynı anda aynı şartlari belirleyerek mahkemeye vermemiz gerekiyor bu şekilde 6 günde boşanan olmuş burada açılan bir konuda okudum bakabilirsiniz. Çekişme kavga istemiyorum artık yoruldum ne işime ne çocuklarıma odaklanabiliyorum böyle. Hiç bir şey de istemeyeceğim o paragözlerden. Çocuklar kendi çocukları kendileri bilir. Benim ihtiyacım yok.
Bence içinizdeki potansiyeli bu zamana kadar çok hafife almışsınız. Yazdıklarınızdan gayet güçlü bir kadın olduğunuz kanısına vardım. 2 çocuğunuz var. Kendiniz için olmasa bile onlar için tazminat, nafaka vs. İsteyin. İlerde pişman olabilirsiniz. O çocukları siz tek başınıza yapmadınız. Burda pek çok kadın başlık açıyor. Boşanmak istiyorum ama gidecek yerim yok, ailem arkamda değil diyor. Onların aksine sizde bie umut var. Eşiniz size psikolojik şiddet uyguluyor. Katlanmayın buna. Kendinize yeni bir sayfa açın. Çocuklar da huzur içinde büyüsün.

Ben sizin yorumunuzu alintilamadan konu sahibine yorumunuz uzerinden baska bir cevap yazdim. Siz bir öneri sunmuşsunuz ama konu sahibi daha bikez bile darp raporu alamamis. Esini tehdit edemez, etse bile bunu uygulayamaz, bide baska sonuclari olabilir. Sorun sizin verdiginiz öneri değil, bu yuzden sizi alintilamadim. Sorun konu sahibinin cesaretsizligi.
Genel olarak benim önerime erkek daha kötü yapar dendi.Size cevap olarak yazmadım aslında.Öyle de düşünebilirsiniz.İnsanın ufkunu açar.Ben karş fikirleri severim hakaret vb olmadığı süre.
Ama burada hem meslek sahibi hem de işi gücü olan kadınların böyle çaresiz kalmalarını okurken aynı zamanda evdeki okuldaki eğitimlerinde ne kadar yanlış olduğunu düşünüyorum.Eğitimli ancak boşanmaya gücü yok.Atağa geçemiyor.Genel olarak böyle .Tamam kolay değil boşanmak kalkıpta aman boşan derdinde değilim.Konu da o değil benim için.Ben nasıl bu halde oluyor eğitimli meslek sahibi işi gücü olan bir kadın diyorum.Buradan aslında ders alınacak çok konu çıkıyor.Mesela öğretmenler.Siz buradan ders alarak bu konu üzerine eğilmelisiniz.Tabi konu sadece kız çocuğu değil.Erkek çocuklarını da yeni dünyaya eşitlikli erkek kadın ayrımı yapmayan bireyler olarak yetiştireceksiniz.

Son düzenleme:
Anlaşmalı boşanmak için ikimizin de aynı anda aynı şartlari belirleyerek mahkemeye vermemiz gerekiyor bu şekilde 6 günde boşanan olmuş burada açılan bir konuda okudum bakabilirsiniz. Çekişme kavga istemiyorum artık yoruldum ne işime ne çocuklarıma odaklanabiliyorum böyle. Hiç bir şey de istemeyeceğim o paragözlerden. Çocuklar kendi çocukları kendileri bilir. Benim ihtiyacım yok.

Anlaşmalı boşanmanın ne olduğunu, nasıl bir süreç olduğunu biliyorum. Aynı evde yaşarken boşanmaya çalışmanız garip geldi bana. Bir taraf boşanmak istemiyorsa mecbur çekişmeliye döneceksiniz ama bana siz de çok boşanmak konusunda kesin kararlı gibi gelmediniz. İstemiyorsanız istemeyin tabi siz bilirsiniz orasını

Genel olarak benim önerime erkek daha kötü yapar dendi.Size cevap olarak yazmadım aslında.Öyle de düşünebilirsiniz.İnsanın ufkunu açar.Ben karş fikirleri severim hakaret vb olmadığı süre.
Ama burada hem meslek sahibi hem de işi gücü olan kadınların böyle çaresiz kalmalarını okurken aynı zamanda evdeki okuldaki eğitimlerinde ne kadar yanlış olduğunu düşünüyorum.Eğitimli ancak boşanmaya gücü yok.Ataşa geçemiyor.Genel olarak böyle .Tamam kolay değil boşanmak kalkıpta aman boşan derdinde değilim.Konu da o değil benim için.Ben nasıl bu halde oluyor eğitimli meslek sahibi işi gücü olan bir kadın diyorum.Buradan aslında ders alınacak çok konu çıkıyor.Mesela öğrtemenler.Siz buradan ders alarak bu konu üzerine eğilmelisiniz.Tabi konu sadece kız çocuğu değil.Erkek çocuklarını da yeni dünyaya eşitlikli erkek kadın ayrımı yapmayan bireyler olarak yetiştireceksiniz.
Bir yanlis anlasilma oldugunu düşündüğüm icin alintilamak istedim. Ofke kontrolu olmayan insanlarin ne yapacagini kestirmek zor.

Bosanmis bir kadin olarak soyleyeyim: etraftaki insanlar sacma sapan birsuru sey soyleyip cesaretini kırıyor. Cepte para olsa bile kadinlar gelecek kaygisi yaşıyor. Yillarca ayni kisiyle yasadiktan sonra tek basina kalma, yalniz kalacak olma korkusu oluyor. Konu sahibini bir yere kadar anlayabiliyorum. Ancak bir yerden sonra sizin dediklerinizi bende düşünüyorum. Eğitim, cocuk yetistirme konusundaki hatalar vs. Haklisinix

Arkadaşlar herkese hayırlı Ramazanlar. Bu güzel günlerde keşke tek derdimiz yardımlaşma ve dayanışma olsaydı. Çocuklarımıza güzel bir örnek teşkil etseydik. Ama maalesef olmayınca olmuyor işte. Aynı yolda yürüdüğün insanla aynı yöne doğru gitmek bu kadar zorken insan huzurlu olamıyor rol yapamıyor. Yine kendimi bıraktım yatak döşek yatıyorum iki gündür.
Ben 10 senedir evliyim. Görücü usulü denilebilicek vesilelerin tanıştırmasi ile evlendik.İlk istemeye çiçek bile getirmediler. Ailesine hiç ısınamadım hâlâ da öyle. Acele karar verdiğimi düşünüyorum. Mutsuz bir dönemimdi. Düğünümde yüzüm hiç gülmüyordu. Balayına bile gidelim diye teklif edilmedi olabilir tabi ki ama beklentim bu değildi.
Annemle babamın da evliliği hiç iyi değildi iletişimleri düzgün sayılmaz ama dışardan herkes beğenir ama çocukluğum hep yatılı okul dışında kavga gürültü ile geçti.
Neyse evlenince baktım ki kayınvalidemlerin durum çok daha vahim. Hâlâ bile şiddet görüyor eşinden. Bir anda ne yapacağı belli olmayan tuhaf dengesiz ve öfkesini yönetemeyen birisi kayınpeder kişisi. Çok da tartışmalarımiz oldu. Ben onları kabullenene kadar hep tartıştım direndim ama bir gün baktım ki bunlar değişmez. Hayata bakış açılarımiz, konuşmalarimiz, tarzımiz tamamen farklı. Zaten ailem ayrı sehirdeler onlar binde bir telefon dışında görüşmüyor.
Neyse benim asıl en büyük sorunum eşimle. O da eğitimli birisi olmasına rağmen babasını aratmıyor belli bir zaman sonra ilk tanıdığım sessiz sakin adamın yerini sürekli bağıran çağıran hatta gerekirse şiddete atmaya tutmaya fırlatmaya başvuran bir adam aldı. Sinirlendiği şeylerde konusunu ben genelde hiç anlamam bir konuda normal konuşurken bir anda bağırmaya ben öyle mi diyorum gerizekalı ve daha da ileri giden küfürler savurmaya başlar. Hep suç bendedir bana vurduğu da oldu üzerime yürüdüğü de ama hep ben onu çıldırttim sorsanız. Tüm özel günlerde bayram düğün vs hep kötü hatıralar ile dolu. Terapi aldık iki sene boyunca. Herşeyi öğrendik hatalarımızı vs vs ama bu sözlü ve fiziksel şiddet hiç bitmedi ara ara devam etti. Hakaret zaten var. Çalışıyorum iki çocuğum var. Bir kere aile evine gittim tekrar bir telefonla otobüse bindirip beni geri gönderdiler. Sevmiyorum dedim aileme sevemedim dedim. Babam da böyle bir bahane olmaz dedi. Annem de biz neler çektik bakanlar hepsi neler çekti dedi iki çocuğun var yapmasaydin dedi geri geldim. İyice özgüvenim bitti ve artık ben kötü de olsam telefonlards iyiyim bir şey yok demeye başladım. Ama çoğunlukla mutsuzum. Çocuklara genel olarak iyi babadır çok düşünür ilgilenir ara sıra delirip bağırsa da kıyamaz çocuklar ona düşkün. Ben yavaş yavaş evde kendimi çocuklarim için evde duran dolgu malzemesi gibi görmeye başladım. Çünkü aşk yok fedakarlık yok çalışırim eve gelirim daha uyanmamiş geceleri oturur sabaha kadar PC başında. Daha neler var anlatamadığım. İyiyken çok iyi bir yönü de vardır kriz anlarında hemen o röle bürünür ve bir şekilde ikna eder beni. Dün gece yine çok basit bir şeyden beni itekledi kolumu sıktı baktım şimdi morarmış bağırdı çağırdı. Bugün uyaptan boşanma davası ilk aşamasıni başlattım. Ama ne yapayım bilmiyorum. Anlaşmalı olsun hemen bitsin dedim dilekçe gönderdim örnek. Hiç ses yok normal geziyor evde şarkı mırıldaniyor. Zaten beş senedir hep böyle iki ayda bir saldırganlık yapar ve sonra özür dileme hediye gönül alma asla yapmaz bitti. Ben iki senedir boşanma kararını verdim ama ev araba vs çocuklarin iki tane olması okulları, ayrilmamalari çok önemli benim için. Ailen başka şehirde hem de zaten oraya girmeyi pek düşünmüyorum zaman ne gösterir bilemiyorum ama çocuklar büyüyene kadar babalarını da görsün isterim aynı şehirde olalım. Kısacası yanlış kişiyle hep aynı döngüleri yaşamak ile kızlarımı babasız annesiz bırakmak arasında gidip geliyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Ay gidin hastaneye darp raporu alın. Uzaklaştirma karari aldirin gitsin o manyak evden. Ardinan da davayi aciverin cekişmeli. Sonra isterseniz anlasmaliya cevirirsiniz ama bu adam anlasmali bosanmaz hic vakit kaybetmeyin. Siddet gosteren adama cocuklari vermez hakim. Hos alsa bakacak sanki de neyse

Medeni kanunda çocukların velayetinin belirlenmesi hakimin takdir yetkisine bırakılmıştır sizin bahsettiğiniz gibi kanunla belirlenmesi söz konusu değil. Hakimler eğer annede bir sıkıntı görmez çocuğa bakabilecegini düşünürse anneme verir velayeti. Çoğunlukla velayet anneye veriliyor istek dahilindeyse.
Benim yorumum sizin ki kadar geniş kapsamlı değildi.ama kısa ve net babanın tehditi havada kalıyor elinden alırımlar falan hikaye

Arkadaşlar ben o gün darp raporunu aldım. Ardından görevlendirme ile deprem bölgesine gittim bir hafta çocuklar babalarıyla kaldı. Belki sakin kafa ile son kez düşünürüm dedim hem. Gerçekten de bende tamamen bittiğini anladım.
Eve dönünce yine bir takım hakaretler duydum basit sebeplerden küfür hakaret vs. Okullar tatil oldu ailemin yanına geldim ve artık her şeyi anlattım aileme çok şok oldular üzüldüler şimdi boşanma davası açıyoruz ben geçici bir yer tuttum pazartesi okul başlayınca orada kalacağım küçük kızımla. Büyüğü de babasıyla kalacak bu süreçte üzüleceğim ama o evde çocuk zaten hep üzülüyor. Okul bitmesine az kaldı seneye ben kendi bulunduğum yerde okula veririm inşallah onu. Bir şeyler olacak bakalım ama hâlâ arıyor dün hayırlı bayramlar diye aradı beni cevap vermedim.

Arkadaşlar herkese hayırlı Ramazanlar. Bu güzel günlerde keşke tek derdimiz yardımlaşma ve dayanışma olsaydı. Çocuklarımıza güzel bir örnek teşkil etseydik. Ama maalesef olmayınca olmuyor işte. Aynı yolda yürüdüğün insanla aynı yöne doğru gitmek bu kadar zorken insan huzurlu olamıyor rol yapamıyor. Yine kendimi bıraktım yatak döşek yatıyorum iki gündür.
Ben 10 senedir evliyim. Görücü usulü denilebilicek vesilelerin tanıştırmasi ile evlendik.İlk istemeye çiçek bile getirmediler. Ailesine hiç ısınamadım hâlâ da öyle. Acele karar verdiğimi düşünüyorum. Mutsuz bir dönemimdi. Düğünümde yüzüm hiç gülmüyordu. Balayına bile gidelim diye teklif edilmedi olabilir tabi ki ama beklentim bu değildi.
Annemle babamın da evliliği hiç iyi değildi iletişimleri düzgün sayılmaz ama dışardan herkes beğenir ama çocukluğum hep yatılı okul dışında kavga gürültü ile geçti.
Neyse evlenince baktım ki kayınvalidemlerin durum çok daha vahim. Hâlâ bile şiddet görüyor eşinden. Bir anda ne yapacağı belli olmayan tuhaf dengesiz ve öfkesini yönetemeyen birisi kayınpeder kişisi. Çok da tartışmalarımiz oldu. Ben onları kabullenene kadar hep tartıştım direndim ama bir gün baktım ki bunlar değişmez. Hayata bakış açılarımiz, konuşmalarimiz, tarzımiz tamamen farklı. Zaten ailem ayrı sehirdeler onlar binde bir telefon dışında görüşmüyor.
Neyse benim asıl en büyük sorunum eşimle. O da eğitimli birisi olmasına rağmen babasını aratmıyor belli bir zaman sonra ilk tanıdığım sessiz sakin adamın yerini sürekli bağıran çağıran hatta gerekirse şiddete atmaya tutmaya fırlatmaya başvuran bir adam aldı. Sinirlendiği şeylerde konusunu ben genelde hiç anlamam bir konuda normal konuşurken bir anda bağırmaya ben öyle mi diyorum gerizekalı ve daha da ileri giden küfürler savurmaya başlar. Hep suç bendedir bana vurduğu da oldu üzerime yürüdüğü de ama hep ben onu çıldırttim sorsanız. Tüm özel günlerde bayram düğün vs hep kötü hatıralar ile dolu. Terapi aldık iki sene boyunca. Herşeyi öğrendik hatalarımızı vs vs ama bu sözlü ve fiziksel şiddet hiç bitmedi ara ara devam etti. Hakaret zaten var. Çalışıyorum iki çocuğum var. Bir kere aile evine gittim tekrar bir telefonla otobüse bindirip beni geri gönderdiler. Sevmiyorum dedim aileme sevemedim dedim. Babam da böyle bir bahane olmaz dedi. Annem de biz neler çektik bakanlar hepsi neler çekti dedi iki çocuğun var yapmasaydin dedi geri geldim. İyice özgüvenim bitti ve artık ben kötü de olsam telefonlards iyiyim bir şey yok demeye başladım. Ama çoğunlukla mutsuzum. Çocuklara genel olarak iyi babadır çok düşünür ilgilenir ara sıra delirip bağırsa da kıyamaz çocuklar ona düşkün. Ben yavaş yavaş evde kendimi çocuklarim için evde duran dolgu malzemesi gibi görmeye başladım. Çünkü aşk yok fedakarlık yok çalışırim eve gelirim daha uyanmamiş geceleri oturur sabaha kadar PC başında. Daha neler var anlatamadığım. İyiyken çok iyi bir yönü de vardır kriz anlarında hemen o röle bürünür ve bir şekilde ikna eder beni. Dün gece yine çok basit bir şeyden beni itekledi kolumu sıktı baktım şimdi morarmış bağırdı çağırdı. Bugün uyaptan boşanma davası ilk aşamasıni başlattım. Ama ne yapayım bilmiyorum. Anlaşmalı olsun hemen bitsin dedim dilekçe gönderdim örnek. Hiç ses yok normal geziyor evde şarkı mırıldaniyor. Zaten beş senedir hep böyle iki ayda bir saldırganlık yapar ve sonra özür dileme hediye gönül alma asla yapmaz bitti. Ben iki senedir boşanma kararını verdim ama ev araba vs çocuklarin iki tane olması okulları, ayrilmamalari çok önemli benim için. Ailen başka şehirde hem de zaten oraya girmeyi pek düşünmüyorum zaman ne gösterir bilemiyorum ama çocuklar büyüyene kadar babalarını da görsün isterim aynı şehirde olalım. Kısacası yanlış kişiyle hep aynı döngüleri yaşamak ile kızlarımı babasız annesiz bırakmak arasında gidip geliyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Canım aynı şeyi yaşıyor gibiyiz ...ama ben henüz dava açamadım...uyaptan dava açmak nasıl oluyor bana bilgi verebilirmisin

Arkadaşlar ben o gün darp raporunu aldım. Ardından görevlendirme ile deprem bölgesine gittim bir hafta çocuklar babalarıyla kaldı. Belki sakin kafa ile son kez düşünürüm dedim hem. Gerçekten de bende tamamen bittiğini anladım.
Eve dönünce yine bir takım hakaretler duydum basit sebeplerden küfür hakaret vs. Okullar tatil oldu ailemin yanına geldim ve artık her şeyi anlattım aileme çok şok oldular üzüldüler şimdi boşanma davası açıyoruz ben geçici bir yer tuttum pazartesi okul başlayınca orada kalacağım küçük kızımla. Büyüğü de babasıyla kalacak bu süreçte üzüleceğim ama o evde çocuk zaten hep üzülüyor. Okul bitmesine az kaldı seneye ben kendi bulunduğum yerde okula veririm inşallah onu. Bir şeyler olacak bakalım ama hâlâ arıyor dün hayırlı bayramlar diye aradı beni cevap vermedim.
Büyüğe verdiğiniz mesja çok travmatik.

Neden travmatik olsun babasında kalması?
Babasında kalması değil.
Ben bu forumda baba ve anne eşitliğini hep savundum.
Ama çocukları ayırmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.
10 yıllık evli olduklarına göre çocuklar henüz küçük.
Annenin küçüğü alarak evden gitmesi büyüye doğru mesaj vermez bana göre.

Babasında kalması değil.
Ben bu forumda baba ve anne eşitliğini hep savundum.
Ama çocukları ayırmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.
10 yıllık evli olduklarına göre çocuklar henüz küçük.
Annenin küçüğü alarak evden gitmesi büyüye doğru mesaj vermez bana göre.
Evt o kötü olmuş kardeşler üzülmüşlerdir 🙁🙁

Ben bir hafta sonra evime geldim bu sefer o, evden çıktı ben çocuklarımla kalıyorum. O zaman da ikisini de bırakmıştım evde. Çünkü tüm düzenleri evdeydi ve onlar gelip evime yığılmıştı. Şimdi de eve gelicem diyor gelirse ben yine evden çıkacağım ama çocuklar evet küçük çok ağladılar ve bu süreçte zayıf düştüm. O da beni arayıp acele etmeyelim boşanmak için dedi davayı okullar kapanana kadar erteledim. Şu an için sadece evleri ayırma oldu kısacası bir süre.

Ben bir hafta sonra evime geldim bu sefer o, evden çıktı ben çocuklarımla kalıyorum. O zaman da ikisini de bırakmıştım evde. Çünkü tüm düzenleri evdeydi ve onlar gelip evime yığılmıştı. Şimdi de eve gelicem diyor gelirse ben yine evden çıkacağım ama çocuklar evet küçük çok ağladılar ve bu süreçte zayıf düştüm. O da beni arayıp acele etmeyelim boşanmak için dedi davayı okullar kapanana kadar erteledim. Şu an için sadece evleri ayırma oldu kısacası bir süre.
Neden ertelediniz peki davayı?

Çevremden bunu cok duyuyorum. Bosanirsan cocukla tek basina ilgileneceksin, yorulacaksin, oda gununu gun edecek diyolar. Sorumluluk sahibi ve gercekten dediginiz gibi ilgili bir baba ise cocuklarini okula götürür, getirir, alışverişlerini yapar, gezdirir, sosyal ihtiyaclarini karsilar, bugun cocuklar sende kalsin dediginizde seve seve kabul eder. Eger benim eşim bunlari yapmaz diyorsaniz o zaman iyi bir baba oldugu yönünde kendinizi kandiriyorsunuz, aslinda kotu bir baba demektir.
Her halükarda cocuklarinin annesine siddet gösteren bir baba iyi degildir. Iyi bir baba cocuklarinin bu davranislara maruz kalmasini istemez. Ya kendisini duzeltmek için cabalar ya da kendi rızasıyla zorlamadan bosanmak ister.
Benim onerim anlasarak bosanmaniz yönünde.
Arkadasim bosandi cocugu haftasonu aliyor 1 gun o da taa 5 de 6 da alip 10 da birakir. Bosaninca cocuk sorumlulugu genelde annede kalir. Kadinin yaninda destekcisi ailesi olunca bi tik rahat ama kimse yoksa zorlanir bence. Bu kadar siddet kavgada 2 cocuk gercekten neden. Hayir Allah verdi yaziyorsunuz kader yaziyorsunuzda korunun be kardesim. Hadi tek cocukla idare ediliyor da 2 cocukla zor tek basina.

Arkadasim bosandi cocugu haftasonu aliyor 1 gun o da taa 5 de 6 da alip 10 da birakir. Bosaninca cocuk sorumlulugu genelde annede kalir. Kadinin yaninda destekcisi ailesi olunca bi tik rahat ama kimse yoksa zorlanir bence. Bu kadar siddet kavgada 2 cocuk gercekten neden. Hayir Allah verdi yaziyorsunuz kader yaziyorsunuzda korunun be kardesim. Hadi tek cocukla idare ediliyor da 2 cocukla zor tek basina.

Her halukarda anne emek veriyoe zaten. Sadece sunu demek istiyorum baba olarak isterse yapabilecegi cok sey var. Eger anne izin veriyorsa, baba cocuklarina kotu davranmiyorsa baba protokolden daha fazla gorebilir, destek olabilir

Bakın arkadaşlar ben boşanmayi ilk evlendiğim seneden beri düşünmeye başladım. İlk kızım bebekken. O zaman atanmamiştım.İşim geçiciydi. Ve tekrar tekrar güvenmek gibi hatalar yaptım. Annem de kayınvalidem de baskı ve türevlerini gördü ve hâlâ evliler bunu sergüzeşt için yazmadım buraya. Defalarca iki aileye de açtım konuyu. Hiç oralı olmadılar. Kolay mı sanıyorsunuz? Acı çeken bir insan var karşınızda ve dalga geçiyorsunuz. Dikkat çekmek için neden o adamla muhatap olayım iki senedir kafamda bu evliliği bitirdim sadece uzatmaları oynuyorum. Bundan 4 ay önce de açtım ben gidiyordum tez savunmasina gireyim oyle aç dedi durdurdu beni.Simdi bitti tüm acısını ben çektim söylemeye bile utanıyorum doktorasını bitirmiş birisi bunları yapan. İki gündür ağlıyorum hatta üç gündür. Madem kesin kararlı olan ne yapar söyleyin işte çünkü bu olayda muhtemelen yalnızım yalnız olacağım.
3 gundur cocuklarin seni aglarken mi goruyor. Su cocuklara yazik gercekten yani kendi hayatini ziyan ediyonda onlarin sucu ne. Ne yasiyorsan icinde yasa cocuklari neden mutsuz ediyorsun suclu onlarmi yatak dosek yatiom dion bide. Kim annesini oyle gormek ister. Guclu ol biraz evlatlarin icin aglanip durma. Bosanmak kolay ac davani bosan 2 evladina babasi bakmazsa sen guclu ol ki baslarinda dur. Mesleginde varmis zaten.

Her halukarda anne emek veriyoe zaten. Sadece sunu demek istiyorum baba olarak isterse yapabilecegi cok sey var. Eger anne izin veriyorsa, baba cocuklarina kotu davranmiyorsa baba protokolden daha fazla gorebilir, destek olabilir
Bayanin anlattigi kadariyla o adam da destek olcak gibi durmuyor bence daha cok benden nasil bosanir diye kostek olucak gibi. Genele bakarsak dediginiz sekilde baba figuru de cok az ayrica izin verse bile anneler bu hafta isim cikti cocugu alamam diyen cok. Bosanan erkekte ipini koparan buzagi gibi oluyor cocuk mocuk gozu gormuyor. Ben o yuzden tek mis gibi dusunsun kendini 2 cocukla diye yazdim ha baba destek olirsa tabi dediginiz gibi cok iyi olur

X