Oğlumu okuldan almalı mıyım?

Selam,
2.5 yaşındaki oğlumun gittiği ebeveynli bir oyun grubu var.
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Benim kapıyı kapatmamla öğretmenin okuş grubundan mesaj atması aynı anda oldu.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Ne çocuğuna kötü örnek olan anneliğim kalmış...
Ne kamufle edip kaçan anne mi olmamışım...
İsim vermemiş ama bugün bir annemiz diye başlamış gruba.
Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Geçmiş olayları açtı. Kamera görüntüsü attı "parçaldığına dair"

Görüntülerde öyle bir şey yok.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Mayısta gitmemize gerek var mı?
Ben olsam alırdim o okuldan.
Veliye hakarete varan söylemlerde bulunan bir yönetimle işim olmazdı. Oyuncak bu kırılacak zira çocuk oynuyor bununla,bu nasıl bir tavırdır yani.
Ayrıca arayıp telafi edelim demenize rağmen cirkinleşmeye devam etmiş.
Ben kızımı bale kursuna götürürken yöneticisi ve kurucusu olan kişinin bir iki böyle rahatsız edici tavrına denk geldim,götürmedim sanki hayrına hizmet veriyor. Bölgenin en pahali kursuydu. Her ay 5'inde hesaba ödemeyi gönderiyordum her ay ortası aratıp ödeme yapmamışsınız diyordu paragöz,her seferinde ben ayın 5'inde yatırdım/yatırıyorum al bu da dekont diyerek konuşma sonlandırıyorduk. Hatta arayan calısan bir kez biliyorum ben sizi ama arattırıyorlar kusura bakmayın choccy hanım demişti.
En sonunda ben pes ettim aldım kızımı zira dolandırıcı gibi her ay yokluyordu muhakkak ödemediniz diye. Hep ödemiş oluyordum zaten ama unutsam 2.ye ödesem geri vereceklerinden şüpheliydim.
Böyle paragöz tiplerden uzak durmak gerek bence. Yani tamam ticaret bir nevi ama herşey kararında olmalı. Bir oyuncak icinde bu şekilde insan rencide edilmez ki. Arayıp güzellikle halletmeye çalışmanıza rağmen sevimsiz tavrını sürdürmüş yani. Ne gerek var,ne var bu kadar sinirlenecek. Cocuk bu kırar,koparır onu göze alarak koymak lazım o oyuncağı oraya zaten en başında.

Ben de bunu merak ettim.

Oyun gruplarında,kreşlerde hiç oyuncak kırılmıyor mu?

Hadi sakladınız diye kızmış,açıklama yapmışsınız,uzatmanın anlamı nedir?

Bir arkadaşın dediği gibi bebeğimin kirli bezini atmam onların çöpüne,kapısınan geçmem!
Tabi ki kırılır. Çocuk oynuyor illaki duşer atilir olur birşeyler. Sanki müze orası. Çok saçma cidden.

Ben de bunu merak ettim.

Bir arkadaşın dediği gibi bebeğimin kirli bezini atmam onların çöpüne,kapısınan geçmem!
Mesele oyuncak değil demiş ama tabii ki öyle diyecek, mesele basbayağı oyuncak. Önemsiz bir şey olsa veliyi gördüğümde konuşurum der, bu kadar büyütmezler olayı.

Yani evde neler neler kırılıyor,kaç tane kitap yırtıldı,hâla yırtıyor zaten.
Ya tabi ki. Oğluma/kızıma oyuncak alırken kırılır kesin dayanır yada bu sağlam dayanıklı birşeye benziyor diyerek alıyorum. Çocuğun olduğu yerde risk her zaman var. Ömürlük diyerek almıyoruz birşeyi zaten. Böyle kurumlarında bunu göze alması gerek oraya bir oyuncak koyarken.

Ya tabi ki. Oğluma/kızıma oyuncak alırken kırılır kesin dayanır yada bu sağlam dayanıklı birşeye benziyor diyerek alıyorum. Çocuğun olduğu yerde risk her zaman var. Ömürlük diyerek almıyoruz birşeyi zaten. Böyle kurumlarında bunu göze alması gerek oraya bir oyuncak koyarken.
Bir de ben çok anlamam da gördüğüm kadarıyla bazı çocuklar bir oyuncağa kafaya takıyorlar,her nedense sadece onunla oynuyorlar.

Sonra da o oyuncak kırılıyor,parçalanıyor işte.

Bizimki saatlerce tokalarıyla oynuyor.

Bebeğine ya da legolara dönüp bakmıyor bile.

Ben de bunu merak ettim.

Evet asıl mesele söylemememmiş.

Kırılması önemli değilmiş.

Ama lafın biri bin para yani.

6 harfli ve z harfi var mı?? :KK70:
Doğru anladığım yerse buranın izmir şubesi için de hiç iyi şeyler duymamıştım ben, çocukları azarlıyolar, kilosuyla dalga geçiyorlar gibi. Para için yapılacak iş değil bunlar, merhamet gerek en başta. :KK12:

Bir de ben çok anlamam da gördüğüm kadarıyla bazı çocuklar bir oyuncağa kafaya takıyorlar,her nedense sadece onunla oynuyorlar.

Sonra da o oyuncak kırılıyor,parçalanıyor işte.

Bizimki saatlerce tokalarıyla oynuyor.

Bebeğine ya da legolara dönüp bakmıyor bile.
Öyle tabi. Oğlumu sürekli götürdüğüm bir oyun alanı vardı,cocuk yarım saat kalacaksa 20 dakika tamir oyuncakları ile oynuyordu yeri geliyordu. Evde yoksa cazip geliyor sevdigi birşey olursa. Gayet normal.

Cok sinirlendim ya gondermeyin tabi. Orasi onun oyun alani ve oyun grubunda zarar goren arac gereclerin zarar gormesinden kurum sorumludur. Bunu goze olarak orayi isletiyorlar. Siz bence cifter alip kargo yapin. Hayrini gorsunler. Ne cirkin bi egitmenmis.

Selam,
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

bence gitmeyin alt tarafı bir sünger bu işi yaparken bunları da göze almalılar onlar küçücük çocuk, istemeden de zarar verebilirler birşeylere. çok saçma davranmış bu kadar da abartılacak birşey yok.

Anladığım kadarıyla kırılmasına değil, bunun söylenmemesin, kamufle edilmesine (onun tabiriyle) kızmış. Öyle söyledi.
Öyle bile olsa gruptan yazması doğru değil , size söyleyebilirdi sadece. Kaldı ki işletmelerde eşyaların yıpranması , bozulması kırılması bunlar da işletme gideri olarak kabul edilir . Sizlerden oyun başına aldıkları ödemelerde bunları da başta hesaplamaları gerekir. Çok absürt bir zarar olmadığı sürece küçük zararları işletme talep etmemelidir. Kaldı ki toplu bir grupta paylaşmak , tartışma konusu yapmak hiç hoş değil . Her gittiğinizde gerilecek ve bu durum çocuğunuza da yansıyacak ise bence artık götürmeyin . Takmam ben kafama , çocuğum keyifle gidiyor farkında bile değil hiçbirşeyin diyorsanız gidebilirsiniz bence .

Doğru anladığım yerse buranın izmir şubesi için de hiç iyi şeyler duymamıştım ben, çocukları azarlıyolar, kilosuyla dalga geçiyorlar gibi. Para için yapılacak iş değil bunlar, merhamet gerek en başta. :KK12:

Ben de başka şubesine götürdüm biz de öyle şeyler olmadı ama rahatsız olduğum birkaç şey oldu

Ben oğlumu götürdüğüm zaman şirin süslü kız çocukları geliyordu biz de işte kapıda saatimizi beklerken öğretmenler ay ne kadar tatlı ne kadar cici deyip eğilip onlarla ilgileniyordu, oğlum da o zamanlar daha küçüktü daha çekingendi uzaktan onları izliyordu gelip benimle de konuşsunlar diye. Çok büyük bir sorun olmadığı için bir şey demedim. Bir de etkinliklere ve verdiğim ücrete bakınca bazı günler tatmin etmiyordu yani ayda 1 güzel etkinlik oluyordu diğer günler pek de tatmin etmiyordu beni. Önce haftada 2 götürüyordum sonra 1 e düşürdüm sonra da bıraktım.

Selam,

Bir sürü laf, söz ...

Bence gitmeyin, zaten kalmış 1 ay. Kadının tepkisi bana çok büyük geldi, daha önce sorun yaşamış miydiniz?

Selam,

Bir sürü laf, söz ...

Unutmanız hiç iyi olmamış. Unuttum ayağına yatan büyük bir çoğunluk da var çünkü.muhtemelen öğretmenin bu birikmiş saçma ithamlarının sebebi de eski tecrübeleri.
Konuya tümden bakınca da siz haklısınız kesinlikle. Sizi özelden arasa , durumu anlatsa kabul etmeseniz bir nebze anlayacağım da zaten direkt kabul etmişsiniz. Ben sadece çocuğuma karşı tuhaf bir tavır olur mu çekincemi gözardı etmezdim ancak ebeveynli grup zaten hep başında olacaksınız. Eğer çocuğa yansımayacak, onun yanında sözel bir tartışma yaşanmayacaksa mahrum bırakmaz götürürdüm herhalde. tabi özelden konuşmanızın ne boyuta gittiği de önemli. Yüz yüze bakılmayacak seviyeyse boşverin başka türlü değerlendirin zamanı

X