Oğlumu okuldan almalı mıyım?

Öyle bile olsa gruptan yazması doğru değil , size söyleyebilirdi sadece. Kaldı ki işletmelerde eşyaların yıpranması , bozulması kırılması bunlar da işletme gideri olarak kabul edilir . Sizlerden oyun başına aldıkları ödemelerde bunları da başta hesaplamaları gerekir. Çok absürt bir zarar olmadığı sürece küçük zararları işletme talep etmemelidir. Kaldı ki toplu bir grupta paylaşmak , tartışma konusu yapmak hiç hoş değil . Her gittiğinizde gerilecek ve bu durum çocuğunuza da yansıyacak ise bence artık götürmeyin . Takmam ben kafama , çocuğum keyifle gidiyor farkında bile değil hiçbirşeyin diyorsanız gidebilirsiniz bence .

Çocuğum keyifle gider. Ama yine o oyuncağa gider. Ben gerilirim gitmesin diye. Engellemek isteyince de oğlum gerilir

Unutmanız hiç iyi olmamış. Unuttum ayağına yatan büyük bir çoğunluk da var çünkü.muhtemelen öğretmenin bu birikmiş saçma ithamlarının sebebi de eski tecrübeleri.
Konuya tümden bakınca da siz haklısınız kesinlikle. Sizi özelden arasa , durumu anlatsa kabul etmeseniz bir nebze anlayacağım da zaten direkt kabul etmişsiniz. Ben sadece çocuğuma karşı tuhaf bir tavır olur mu çekincemi gözardı etmezdim ancak ebeveynli grup zaten hep başında olacaksınız. Eğer çocuğa yansımayacak, onun yanında sözel bir tartışma yaşanmayacaksa mahrum bırakmaz götürürdüm herhalde. tabi özelden konuşmanızın ne boyuta gittiği de önemli. Yüz yüze bakılmayacak seviyeyse boşverin başka türlü değerlendirin zamanı

Ben daha yüzüne bakmam. Hiç böyle biri olarak bilmemiş ve etrafıma da deli gibi tavsiye etmiştim. Dün tüm tavsiyelerimi geri aldım.

Evet bunca zaman birikmiş. Bu olaylarla çok karşılaşıyoruz biz de üzülüyoruz. En iyisini sunmak istiyoruz çocuklara ama kırılıyor ve veli söylemiyor. Kırılması önemli değil ama Veli'nin söylememesi sorun vs yazdı sonradan. (R diyorum buna)

Ben o hakaret dolu mesajına cevap olarak ilk bu anne benim biz yaptık alalım hemen, yedek parça biliyorsanız söyleyin vs dedim hatta. Uzatan o

Y
Selam,
2.5 yaşındaki oğlumun gittiği ebeveynli bir oyun grubu var.
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Benim kapıyı kapatmamla öğretmenin okuş grubundan mesaj atması aynı anda oldu.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Ne çocuğuna kötü örnek olan anneliğim kalmış...
Ne kamufle edip kaçan anne mi olmamışım...
İsim vermemiş ama bugün bir annemiz diye başlamış gruba.
Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Geçmiş olayları açtı. Kamera görüntüsü attı "parçaldığına dair"

Görüntülerde öyle bir şey yok.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Mayısta gitmemize gerek var mı?
Yerinizde olsam oglani okuldan alır oyuncak yerinede bulabilirsem aynısını alır verirdim. Çok terbiyesiz biriymiş çocuk bu kiradabilir yani bu kadar haddini aşmanın anlamı yok.

valla anneliğinze kadar laf etmiş, siz de alttan almışsınız. siz alttan aldıkça o da üstünüze gelmiş. haddini bildirmeliydiniz. o kadar kıymetliyse malı çocukların kullanımına sunmasaymış. kaldı ki süngeri çıkmış sadece. çok terbiyesiz bir kadınmış okurken ben burda sinir oldum. siz paranızla hakaret işitmişsiniz. bence çocuğunuzu götürün. para vermişsiniz neden hizmet alamayacaksınız? gruptan da haddini bildirin öncesinde. fark etmeyebilirdiniz de yani. 1 ay sonra da internetten yorum yazın tüm yaşadıklarınızı anlatın

Evet asıl mesele söylemememmiş.

Kırılması önemli değilmiş.

Ama lafın biri bin para yani.

Bence asıl mesele kadının sizden bir şekilde haz etmemesi. Bir bakıma ikiniz meslektaş sayılırsınız. Siz mesleğinizi akademik kariyer yaparak sürdürüyordunuz. Bir konuda, topluluk içinde fikirlerinizi paylaşınca; diğer veliler sizin söylediklerinizi destekleyip, bir noktada kendisini eleştirmiş olabilir mi ?

Veya sizin bilgi aktarımınıza daha fazla iltifat edilmiş olabilir mi ?

Bence asıl mesele kadının sizden bir şekilde haz etmemesi. Bir bakıma ikiniz meslektaş sayılırsınız. Siz mesleğinizi akademik kariyer yaparak sürdürüyordunuz. Bir konuda, topluluk içinde fikirlerinizi paylaşınca; diğer veliler sizin söylediklerinizi destekleyip, bir noktada kendisini eleştirmiş olabilir mi ?

Veya sizin bilgi aktarımınıza daha fazla iltifat edilmiş olabilir mi ?
Bunu özellikle yapmadım.
Annelik ile öğretmenlik kimliğini ayırmak için okulda sadece anne oldum.
Hatta kendisinden çocuk gelişimine dair defalarca öneri aldım.

Bunu özellikle yapmadım.
Annelik ile öğretmenlik kimliğini ayırmak için okulda sadece anne oldum.
Hatta kendisinden çocuk gelişimine dair defalarca öneri aldım.
Özellikle yaptığınızı düşünmedim. Olayın kişisel olduğunu düşündüm açıkçası; nedenine dair düşüncemde doğruluk payı var mı sizce de ?

Özellikle yaptığınızı düşünmedim. Olayın kişisel olduğunu düşündüm açıkçası; nedenine dair düşüncemde doğruluk payı var mı sizce de ?

Hayır yok aslında mantıklı neden ama bizim böyle bir durumumuz olmadı. Oradaki hiç kimse de bilmez anaokulu öğretmeni olduğumu. Kendisi dışında.

Selam,
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Yuh o neymiş öyle. 2.5 yaşında ki çocuk yer gelir kırar parçalar. Böyle böyle büyüyecek. Evet öğreteceğiz nasıl davranması gerektiğini ama belli ki bu okulun hocaları öğretmez bunu

Selam,

Bir sürü laf, söz ...

Bu kadar yüz göz olmanın üstüne ben sanırım başka bir yer bakardım ve göndermezdim.
Keşke oradan ayrılmadan söyleseydiniz oyuncağın zarar gördüğünü. Öğretmenin tavrı çok itici bu arada.. sizinle birebir görüşmeliydi. Veli gurubunda rencide etmenin ne anlamı var.

Bence siz bu üslupsuzlugu idareye bildirin. Bunu hiç bir iş veren kabul etmez. Oyuncak bu tabiki başına birşey gelebilir hic bir şey de orada süs olsun diye durmuyor. Bantlanmissa daha önce yirtandan talep etselermis. İdare hocanın kulağını çeksin. Siz de çocuğunuzu götürmeye devam edin. Hala o oyuncakla oynamak isterse de oynasın. Hadsizlik bu resmen

Bence siz bu üslupsuzlugu idareye bildirin. Bunu hiç bir iş veren kabul etmez. Oyuncak bu tabiki başına birşey gelebilir hic bir şey de orada süs olsun diye durmuyor. Bantlanmissa daha önce yirtandan talep etselermis. İdare hocanın kulağını çeksin. Siz de çocuğunuzu götürmeye devam edin. Hala o oyuncakla oynamak isterse de oynasın. Hadsizlik bu resmen
İdare de kendisi zaten
Oranın sahibi

X