Polikistik over ve insilün direnci olanlar acil lütfen

ayca005

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
8
6
22
Gebelik düşünüyorum 1 yıldır evliyim devlet hastanesinde çıkmadı fakat özel hastanede kan vermem sonucu polikistik over olduğumu öğrendim bir de insilün direncim yüksek çıktı doktor yumurtlama günümde alttan muayene ettiğinde yumurta göremiyorum dedi şuanda matofin kullanıyorum tedaviye başlayamam direncin düşmeden dedi 1 yıldır çok istiyorum bir de kilo aldım ister istemez kiloyla alakası yok dedi çoğu kişi benden daha kilolu arkadaşlarım da hamile şuan moralim çok bozuluyor doktor yumurtan yok dediğin de okadar üzüldüm ki anlatamam 2 ay sonra gel direncin düşerse bakalım dedi bu süreci yaşayıp hamile kalan var mı? Bir de yumurtlama günüm değişkenlik gösteriyor benim ovülasyon testleri yle bakıyorum

Gebelik düşünüyorum 1 yıldır evliyim devlet hastanesinde çıkmadı fakat özel hastanede kan vermem sonucu polikistik over olduğumu öğrendim bir de insilün direncim yüksek çıktı doktor yumurtlama günümde alttan muayene ettiğinde yumurta göremiyorum dedi şuanda matofin kullanıyorum tedaviye başlayamam direncin düşmeden dedi 1 yıldır çok istiyorum bir de kilo aldım ister istemez kiloyla alakası yok dedi çoğu kişi benden daha kilolu arkadaşlarım da hamile şuan moralim çok bozuluyor doktor yumurtan yok dediğin de okadar üzüldüm ki anlatamam 2 ay sonra gel direncin düşerse bakalım dedi bu süreci yaşayıp hamile kalan var mı? Bir de yumurtlama günüm değişkenlik gösteriyor benim ovülasyon testleri yle bakıyorum
Bence özelde daha kapsamlı Bi doktor tercih et kesin bir evlat istiyorsanız bende öyle yapcsm

Bende polikistik over var bende de insülin direnci var aynı yollardan geçtim ben bu platformda da aşırı araştırma yaptım .Özelde başka bir doktora git derim.Emin ol senin gibi binlerce kişi var ve bazısı kendiliğinden hamile kalmış kafana takma boş yere doğru yönlendirilme yapılsın sen bir doktor bul git seninle daha iyi ilgilenir

Selam bugün bana da aynı şeyleri söyledi doktor acaba sen nasıl bir yol izledin neler yaptın sonuç alabildin mi

Evet şuan da hamileyim 4 aylık ve cidden çok çabaladım kilo veremiyordum kilo alıyodum sürekli insilüm direnci çıktı 2 ayda 15 kilo versin yumurtlama ilacı kullandım ay hamile kalmışım kilodan dolayı hormon bozukluğu ve yumurtlama olmadığını söyledi doktor Polikistik yani ama ben 2ay boyınca çabaladım her gün dua ettim yemedim ilaçlar bana şu bile içirmezdi ama faydasını gördüm çok şükür Rabbim isteyen herkese nasip etsin umudunu kesme yeterki

Merhaba bende de ünsilin direnci var ama çok yüksek cikmammisti olması gerekenden. Polikistige gelecek olursak benim amh 14.56 'di cok sayida yumurtam oldugu için yumurta gelişimi olmuyor. Tüm süreçlerden geçtim hsg cekildim yumurtlama takibi yapıldı 3 defa yumurta gelistirici hap kullandım sadece 1 defa gelişti. Doktorum beni tüp bebek merkezine yönlendirdi. Asılama yada tüp bebek tercih sizin dediler ben tüp bebel tercih ettim. Şuan transferimin 3. Gunundeyim.
Benim reglilerim çok duzensizdir hiç bir zamanda düzgün olmadı. Sol yumurta tarafımda hep ayrı olurdu ben orda bir sorun vardiye düşünürdüm ki bakış acısına gorede değişsede öyle. Kimi aylarda sağ tarafımda hiç yumurta gormezken sol tarafımda hep çok sayida yumurta olurdu. Tup Bebek tedavisinde bu benim işime yaradı çok sayıda yumurta elde edildi ve 11 embriyo donduruldu. Kilonuz fazlaysa kilo verin iyi bir doktorla sürece başlayın.
Herkesin süreci ve yolu farklı hayırlısıyla bebisinizi kucağınıza alırsınız insallah.

X