Sadece boşanmak ve bu kabustan uyanmak istiyorum

Myko , evet yuvayı dişi kuş yapar ama tüyleri yolunmuş uçmaya mecali kalmamış bir dişi kuş nasıl yuvasındaki bebelerine baksın ????
hayvanlar aleminde gördünmü sen bebelerine bakan bir erkek ...Annedir onları hayata hazırlayan peki annesi olmayan ne yapar kurda yem olur .yem olurken baba nerde??? Ben evladımı bole bir gelecekle büyümesini istemedim .

Benimle evlenirken ben ondan hiç bir şeyimi gizlemedim nasıl biri olduğumu gayet iyi biliyordu ...Ayrıca ailesine düşkün olan oydu , biliyormusun 4 yıl boyunca benim aileme değil hep onun ailesine gittik hafta sonları , bayram tatilleri , yaz tatilleri , benim ailem para vermeye birşeryler almaya gelince çok iyi ,,, başka zaman kotu oldu ... sen bole bir tabloya ne kadar dayanırsın ???ben karnı burnumda 6 ay eşşek gibi çalıştım sırf eve ekmek girsin ailelere muhtac olmayalım diye , beyefendi 6 ay yan geldi yattı arkadaşları ile gezmeler yemeler , aksam işten eve gelirim benimle 5 dakika gecirir hadi ben bilmemkime okeye gidiyorum der gece 12 'lerde gelir .ama maaşımı almayı bilirdi , yemek çeklerimi abuk sabuk seylere harcardı ....

oğlum dünyaya geldi inan kucagına alıp sevmesi sayılıdır 5 bilemedin 6 ,,,,geceleri uyumaz sabaha kadar ayağımda sallarım yatağına koysam uyanır ,,çoğu geceler bir bardak suya muhtac sabahlara kadar bebeğimi salladım ....Erkek müsfettesi bir tarafını kaldırıp 'ta yanıma gelip bir bardak su istermisin demedi ?????Bana Destek olmayınca bende aileme sığındım , insan sığınacak bir liman arıyor çünki ??

Bunca sıkıntıya inan taş bile dayanmaz çatlardı , bunları konuşumaya başlayıncada al sana dayak al sana küfür ..Ben bu kadar değersiz birimiyim sırf elin beyinsizi ile evli olayım diye bunlaramı katlanmamı gerekiyordu ?????
Bana vurduğunda yarabbi şükürmü demeliydim ??????

sevgim varmıydı ?hayır dayak ve küfürden sonra kalmadı ?
muhtacmıydım ?hayır eve parayı getiren evi cekip ceviren bendim
evladım için ?hayır çünki oğlu ile kendi çocukluğunu kıyaslıyordu , ilerde oğluma tokatıda basar ,onu korku içinde yetiştirirdi .bana senin yetiştirdiğin çocuğu istemem ben diyecek kadar gaddardı ...

Sonuç boşanmak iyi bir karardı !!!!!

Sana gelince
dayak yemekten gocunmuyorsan
ona muhtacsan
seviyorsan ve onsuz yapamıyorsan devam et bu senin hayatın ,sana göre bu hayat cennettir , bana göre cehennem ....
Sana tavsiyem eleştiri yaparken empati kurman ...

Umarım allah senide utandırmaz ....

Hayatın tüm yükünü sen omuzlayacaksan, düştüğünde yine kendi ellerinle kalkacaksan yanında o koca müsveddesinin olmasının ne anlamı var ki?

Seviyorum böyle güçlü, at gözlüğünü çıkarmış, sinmemiş kadınları :KK71: Allah yolunu acık etsin canım :KK54:

merhaba canım bayadır girmiyordum kk ne naptın boşanabildinmi benim aralık ayına attı mahkemem :KK53:

Ewet boşandım canım ,bizimki anlaşmalıydı tek celsede bitti .
Zaten 3 ay ayrı yaşadık busüredede fazla muhattap olmadık .
yeni bir sayfa açtım kendime , umutlarım yeşerdi yeniden
Çok yapmak istediğim şey var bakalım zamanla su akacak ve yolunu bulacak .
Senin içinde hayırlısı olsun beklemek ve belirsizlik en zor şey malesef ......

Ewet boşandım canım ,bizimki anlaşmalıydı tek celsede bitti .
Zaten 3 ay ayrı yaşadık busüredede fazla muhattap olmadık .
yeni bir sayfa açtım kendime , umutlarım yeşerdi yeniden
Çok yapmak istediğim şey var bakalım zamanla su akacak ve yolunu bulacak .
Senin içinde hayırlısı olsun beklemek ve belirsizlik en zor şey malesef ......

çok sevindim senin adına canım:KK16:darısı bana olsun inşş gerçekten elim kolum bağlı bakalım inş bu celsede benimkide biter:KK58:

Hayatın tüm yükünü sen omuzlayacaksan, düştüğünde yine kendi ellerinle kalkacaksan yanında o koca müsveddesinin olmasının ne anlamı var ki?

Seviyorum böyle güçlü, at gözlüğünü çıkarmış, sinmemiş kadınları :KK71: Allah yolunu acık etsin canım :KK54:

Çok teşekkür ederim UmutEfe

İnsan niye evlenir ona değer verecek onu sevecek kollayacak ona sahip çıkacak bakacak bir hayat arkadaşı için.

Ee bunlar yoksa neden evli kalasın ?????Maddi manevi tatmin olmuyorsan , üstüne birdee hor görülüyorsan ..

Banucum birtanesin sen :KK71:

Kimse yuvası yıkılsın istemez burda hepimiz evliliklerimizi kurtarmak için birşeyler yaptık cabaladık değilmi ???
Ama olmuyorsada olmuyor , hayat çok kısa hakkını vererek yaşamak lazım , ben ben olmaktan cıkmıştım bu evlilikte ...

Şimdi en azından daha huzurluyum ve ilerisi için umudum var :21:

Annem ben evlenirken ki hatırladığım tek öğüdüdür bu sanırım başka öğüt vermedi ne desin 29 yaşındaki kızına...

-Eğer sana 1 tokat atar ve sen o adamı terkketmezsen hakkımı helal etmem

sanırım bunu söylemek istedi o 1 tokattan sonraki olabilecekleri ve benim ne durumlara düşebileceğim bak ihaneti öğrendiğimizde bunu söylemedi bana demekki dayak annem için ihanetten bile ağır ve acı...

biz hep çabaladık lanet olsun ....
neden hep biz çabalıyoruzki
banane yaaaa çabalama falan yok artık hiçbirşey için, sadece çocuklarımız için var
hakdene hakettiği kadarını vermemiz lazım

çok iyi ettin Nafize ayrılarak varya aferin sana bundan sonra hayat sana güzel eğer birgün olur biri olur hayatında ve sana vurursa nolur sende vur ona ve hemen orayı terket olurmu? ama sakın karşılık vermeyi unutma hatta orasına tekme at

Çok teşekkür ederim UmutEfe

İnsan niye evlenir ona değer verecek onu sevecek kollayacak ona sahip çıkacak bakacak bir hayat arkadaşı için.

Ee bunlar yoksa neden evli kalasın ?????Maddi manevi tatmin olmuyorsan , üstüne birdee hor görülüyorsan ..

çokmu büyük istekler bunlar atla deve ...

Annem ben evlenirken ki hatırladığım tek öğüdüdür bu sanırım başka öğüt vermedi ne desin 29 yaşındaki kızına...

-Eğer sana 1 tokat atar ve sen o adamı terkketmezsen hakkımı helal etmem

sanırım bunu söylemek istedi o 1 tokattan sonraki olabilecekleri ve benim ne durumlara düşebileceğim bak ihaneti öğrendiğimizde bunu söylemedi bana demekki dayak annem için ihanetten bile ağır ve acı...

biz hep çabaladık lanet olsun ....
neden hep biz çabalıyoruzki
banane yaaaa çabalama falan yok artık hiçbirşey için, sadece çocuklarımız için var
hakdene hakettiği kadarını vermemiz lazım

çok iyi ettin Nafize ayrılarak varya aferin sana bundan sonra hayat sana güzel eğer birgün olur biri olur hayatında ve sana vurursa nolur sende vur ona ve hemen orayı terket olurmu? ama sakın karşılık vermeyi unutma hatta orasına tekme at

Bu bana çok buyuk bir ders oldu , olurda bir gün gene evlenirsem( çok zor ama bellide olmaz ) ve elini sahaya kaldırması dahi o an tekmeyi basmam için yeterli olacaktır .
Benim en buyuk hatam bunu yaptığı gün bu işi bitirmemekti :KK47:Birde suçu kendimde aramaktı :KK58:

ikikere vuracağım buda banu içindi diye :KK66:

ben bişey demiyorum ama evlilikte illaki b,r taraf taviz verecek yuvalar yıkılınca çok sinir oluyorum en çokta bayanlara kızıyorum yuvayı dişi kuş yapar diye allah utandırmasın o zaman seni

ya işte sonra bana nie asbisin diolar,sizin gibi kadınlar olduktan sonra be asabi olmim de napim..
evlilik taviz vermek için,dayak yemek,aşağılanmak için yapılan bişi diildir.
karşılıklı saygı sevgi anlayışmutluluk huzur,ve de çocuk yapılmak için atılan imzadır.ama senin gibi başımda erkek olsun diyen,ne yaparsa yapsın önemli diil diyen,BİZİM GİBİ ENTELLER YÜZÜNDEN O MUHTEŞEM YUVASINI YIKAN kadınlar bu olayı bu hale getirmektedirler.
ayrıca bu içinde bulunduğunuz durum(sanıyorum dayakçı kocanıza döndünüz)u meşru kılmak için yanınızda birilerini görmek istiyosunuz.herkes böle yapıyor zaten demek için.ancak Nafize hnm gibi güçlü kadınları gördükçe delirmek suretiyle ,çamur atmaktasınız.

sizler gibi düşündüm diye ayrı kaldım sizler gibilerden etkilendim diye...:KK50:
AY NOLUR AYRI KALMAYIN,HEMEN DÖNÜN KOCACIĞINIZ,HENÜZ DÖNMEDİYSENİZ..AMA SİZDEN RİCAM ÇOCUK YAPMAYINIZ,ZİRA BİZİMKİLERLE YAKLAŞIK AYNI YAŞLARDA OLACAKLAR VE SİZİN YETİŞTİRMİŞ OLDUĞUNUZ ÇOCUKLARLA AYNI TOPLUMDA YAŞAMALARI UYGUN DEĞİL KANIMCA..

ben bişey demiyorum ama evlilikte illaki b,r taraf taviz verecek yuvalar yıkılınca çok sinir oluyorum en çokta bayanlara kızıyorum yuvayı dişi kuş yapar diye allah utandırmasın o zaman seni

ya işte sonra bana nie asbisin diolar,sizin gibi kadınlar olduktan sonra be asabi olmim de napim..
evlilik taviz vermek için,dayak yemek,aşağılanmak için yapılan bişi diildir.
karşılıklı saygı sevgi anlayışmutluluk huzur,ve de çocuk yapılmak için atılan imzadır.ama senin gibi başımda erkek olsun diyen,ne yaparsa yapsın önemli diil diyen,BİZİM GİBİ ENTELLER YÜZÜNDEN O MUHTEŞEM YUVASINI YIKAN kadınlar bu olayı bu hale getirmektedirler.
ayrıca bu içinde bulunduğunuz durum(sanıyorum dayakçı kocanıza döndünüz)u meşru kılmak için yanınızda birilerini görmek istiyosunuz.herkes böle yapıyor zaten demek için.ancak Nafize hnm gibi güçlü kadınları gördükçe delirmek suretiyle ,çamur atmaktasınız.

sizler gibi düşündüm diye ayrı kaldım sizler gibilerden etkilendim diye...:KK50:
AY NOLUR AYRI KALMAYIN,HEMEN DÖNÜN KOCACIĞINIZ,HENÜZ DÖNMEDİYSENİZ..AMA SİZDEN RİCAM ÇOCUK YAPMAYINIZ,ZİRA BİZİMKİLERLE YAKLAŞIK AYNI YAŞLARDA OLACAKLAR VE SİZİN YETİŞTİRMİŞ OLDUĞUNUZ ÇOCUKLARLA AYNI TOPLUMDA YAŞAMALARI UYGUN DEĞİL KANIMCA..

Ayrılıklar hiç istemediğim bişey ama anlattıgınız şekilde yaşamakta gerçekten çok zor allah yardımcınız olsun umarım bundan sonra herşey istediğiniz gibi olur.

Nafize'cim nasıl geçiyor günlerin? neler yapıyorsun? boşanma ile alaklaı şimdi ne düşünüyorsun? geleceğe bakışın nasıl?
o adam seni arıyormu haber alıyor musun? anlatsana

merhaba arkadaşlar KK'ya burdki güzel dayanışmayı gördüğüm ve destek almak istediğim için yazıyorum .

çok zor günler geçiriyorum ama ekndim ve cocuğum için ayakta kalmaya calışıyorum .4 yıllık evliliğim bitme arifesinde.
evlenirken tabiki bunu hyal etmemiştim ama şimdide bunca zaman buna neden katlandım diye düşünüyorum .
33 yaşındayım evlenirken hem sevdim hemde biraz mantık evliliğ yaptım . ama daha balayında giydiğim bikini yüzünden dayak yedim . ama adam olmadım evliliğime devam ettim eşimle yaptığımız her eften püften kavgada ya hakaret gördüm ( ne kadınlığım kaldı nede son zamanlarda anneliğim ) yada bir tokatla hep sonuçlandı , işin traji komik tarafı hem yapığını kabullenmedi kendisni sudan sebeblerle haklı göstermeye çalıştı ,bir özür bile dilemedi . evliliğin son 2 senesinde bu yaptıkları artık canıma tak ettiği için ve yaşanan bazı seylerden dolayı olay aileme intikal etti . evi 2 kere terk ettim birinde cocuğum yoktu diğerinde evladım daha iki 8 aylıktı .Kocamın ailesi araya girip yuva dağılmasın dedi . barştırdılar ama hiç bir şey değişmedi 3 ay iyi gitti sonra hersey aynı . Unutamadığım ve içimde yara olan bir seyde bir tartışmamızda oğlum kucağımda bana vurdu . Bunu unutamıyorum ya evladıma bir sey olsaydı .çocugumuz olduğundan beri de bir gün oğluma babalık yapmadı . o yattı uyudu, yemek yok diye laf etti ,cocuk uyanıyor geceleri beyefendi rahatsız olduğu için içerlerde sabaha kadar televizyon acık yattı .
gelen faturalar yuksek diye kırdı gecirdi ben calısırken her ay ona mutlaka borcu sebebi ile maasımdan bir miktar verirdim . ama ben cocuguma bakarken calışamadığım için ve maas alamadığımdan 8 ay boyunca eline baktım ama bir günolsun borcları ve ihtiyacları bitmedi ailem hem maddi hemde manevi destek oldu. İşlere yetişemedim nebiçim kadın oldum . çocuğumuz zor bir cocuk ,Yemesi içmesi uyuması anlıyacagınız biraz huysuz, çalışan bir kadın olduğumdan ve ev işine genc kızlığımdada çok meraklı olmadığımdan fazla yeteneğim yok ama iyi niyetim var elimden geleni yaptım ama yapmadığım zaman ne biçim kadın oldum , çocuk bakmak neki diye bağırdı bana . herkez bakıyormuş ben problemli ve hastaymışım . vsvs . bundan 3 ay evvel kendisi arkadaşına gidip gec geldi sinirlenip hesap sorduğumda gene hakaret il e karşılık verdi. Allahın işi 2 gün sonra iş sebebi ile ben eve gec geldim . nerdeydin diye sorunca o sinirle sana hesap vermeyeceğim senbana vermedin dedim hakaret ettin diye cevapladım . işte üstüme yürümeler annemi arayıp kızın bana hesap vermiyor bu nasıl kadınlık evlilikte hesap olmazmı demeler .
ailem meraklanıp eve gelmeye kalkınca odaya gitmeler eşyalarını toplamak için oğlumu odaya kapamalar beni odaya almamalar hakaretler . kolumdan tutup yerlere atmalar . ailem gelince annem babama ağza alınmayacak laflar soylemeler . Babamın üstüne yürümeler ..

evi terk ettikten sonra hergün telefon ve maiile taciz etti her haftamıza sorunla başladık .Boşanma dilekçesini verene kadar tehtitler hakaretlere devam . Sonunda verdik ve dava günümüzü aldık artıkbundan sonra bizi rahatsız etmez derken .

bu seferde 180 derece dönüş oğlunu merak ediyormuş bizi merak ediyormuş ailemin evinden cıkıp onun kiraya tuttuğu eve taşınacakmışız vsvs.
Bende senin sorunların var , önce tedavi ve terapist sonra bakarız dedim . ama yok oraya taşınacakmışız orda yaşıyacakmışız ben ailemden kopacakmışım ..

Şu anda iyiki dilekçem mahkemede , bu kadar dengesiz biri ile evlilik yürürmü ? inanın buraya yazmadığım daha bir çok sey var .
Bole bir insanla cocuğum nasıl yetişir .cocuk acık dolaptan mayonez kutusunu aldı diye bir insan sabah sabah karısına fırca kayarmı ? bu nasıl bir yaklasım . anlayamıyorum .anlamayacağımda
Umarım ek kısa zamanda bu iş tamamlanır ve bende meleğimle yeni bir hayata başlarım .
öncelikle allh yardımcın olsun bazen insan körü körüne gidiyor olaylara adın gibi emin oluyorsun o adamın değişmiyeceğinede yine gidiyorsun işte aff edersin ama ne durumlara düşüyor insan onun için oysaki nekdr güçlüsün bebeğine sarıl sadeece o sana yeter biran önce kurtulman dileğiyle

öncelikle allh yardımcın olsun bazen insan körü körüne gidiyor olaylara adın gibi emin oluyorsun o adamın değişmiyeceğinede yine gidiyorsun işte aff edersin ama ne durumlara düşüyor insan onun için oysaki nekdr güçlüsün bebeğine sarıl sadeece o sana yeter biran önce kurtulman dileğiyle

4 yıl önce ki konuyu çok aradın mı canısı

X