Sadece boşanmak ve bu kabustan uyanmak istiyorum

Bu bir hastalık değildir. Şımarıklıktır, megalomanlıktır, kendinibilmezliktir, hayvanlıktır... Bunlar için bir tedavi yok henüz. Birde bir insanın düzeleceğini beklemeyin, atalarımız bilmişler erkenden, bir insan yedisinde neyse yetmişinde de odur diye. Ev işlerini beğenmiyormuş, mecburmuşsun gibi... Ayhh sinirlendim yine... :KK47:

Talihsizben ,

yorumun için teşekkürler , sanırım o arkadaşta bir tuaflık var .

ben burda bu kadar özelimi paylaşıyorsam eğer destek için , çünki sahiden çok zor bir süreç ,insan o kadar çok parametreyi düşünüyorki .dogru yalnışı karıştırıyor , ailende bu sürecin içinde olunca onlarında yorumları subjectif olabiliyor . Ama burası özgür bir platform
eğer burdaki kişiler sen hatalısın deseydi inan kendime döner bakardım ,kendime karşı aşırı her zaman acımasız olmuşumdur .

Ama Ben oğlum kucağımda iken yediğim o dayağı unutamam , oğlumu alıp odaya kapadığı ve beni yerlere fırlattığı anlarıda , sen be biçim anasın diye bana hakaretleride ( ve inan bunlar olurken benim bir sucum yok bana göre )

Ve bunlara sebeb bana durduk yerde ( ev işi, yemek için ) hakarete dayalı sözler söylediğinde sebebsiz yere başlattığı açımasız ve küfürlü konuşmalara karşı dik durmam onun bu zulmünü kabul etmemem, ona hatalarını anlatmaya çalışmam yüzünden ...
Ailemi sevvmek ,onların saygı görmesini istemek (cunki ben karşı tarafa hep saygılıydım , aileme karşı aşırı bağımlılıksa evet bağımlıyım .
Benim Annme ve babam bir günaydın kelimesini haketmeyecek ne yapmış olabilir ?????
71 yaşındaki babamın üstüne yürüyüp yumruk atmaya calışıp gözlüğünü kırdığında , babam ona sadece bu bole olmaz anneni arıyorum büyüğünle konuşacağız dedi diye .....

Neyse delinin biri kuyuya taş atmış bende cıkaramadım !!

boşver milleti..
onları dinlersen oooo işin var
HERKES KENDİ ÇEKTİĞİNİ BİLİR..
banada neler dediler..sadece burada değil özeldede saçma sapan konuşan olacaktır..
cevap bile vermedim..yaşayan sensin..
kendi doğrun her zaman doğrudur..
çünkü kapıyı kapattığında o evde o insanla sen kalıyrsun
dışarıya çok iyi olan bir adam evinde canavarda olabiliyor..
duydum yaşadım..
sen nasıl huzurluysan öyle yap..
millet akıl vermeyi bilir sadece ..ahkam kesmek çok kolay ama basa gelince öyle olmuyor malesef

sen bu kafayla gidersen ilerde de mutlu olamassın bence resmen eşinle yarışmıssın o yaptı bende yaparım olmuş bu da aranızda yersiz inatlaşma ve gıcıklaşma doğurmuş zannımca ailene aşırı derecede bağlısın onların aklıyla hareket ediyorsun ya da etkileniyorsun ev işleri ve çocuğun sorumluluğu seni bu hale getirmiş çekilmez bir bayan olmussun kocana göre evliliğini yıkmıssın geçmiş olsun

ayy nası bi beyne sahipsiniz anlayamıyorum,siz ve sizin gibi düşünen zavallı kadınlar..
dayağı,aşağılanmayı,hakareti sindir,kocamdır de otur evinde..böyle manyakça evlilikleriniz ve ilişkileriniz yüzünden size bu durumlar normal gelmeye başlıyo bi süre sonra.
nazife hnmcım,size ve oğlunuza çok mutlu ve huzurlu bi hayat diliyorum.en doğru kararı verdiniz bence de kendiniz ve en önemlisi oğlunuz için.
o yazdığınız;oğlum kucağımdayken yediğim dayak cümlesi beni btirmişti gerçekten,10 aylık bi oğlum var benim de.kendimi yerinize koydum da gözlerim doldu.

KAte kAte mesajını aldım :)
özel mesaj daha atamıyorum malesef
kesinlikle sana katılıyorum .

Burda bana destek olan tüm arkadaşlarımada bu gün çok çok teşekür ederim .

Hepiniz dualarımdasınız , rabbim hepimizi sevdiklerimiz evlatlarımızı gözetsin , bizlere hayırlı ne ise onu nasip etsin .

Hepinizi sevgi ile kucaklıyorum :KK71:

Herkeze iyği akşamlar küçük prensim beni bekliyor evde :)

ben bişey demiyorum ama evlilikte illaki b,r taraf taviz verecek yuvalar yıkılınca çok sinir oluyorum en çokta bayanlara kızıyorum yuvayı dişi kuş yapar diye allah utandırmasın o zaman seni

sen bu kafayla gidersen ilerde de mutlu olamassın bence resmen eşinle yarışmıssın o yaptı bende yaparım olmuş bu da aranızda yersiz inatlaşma ve gıcıklaşma doğurmuş zannımca ailene aşırı derecede bağlısın onların aklıyla hareket ediyorsun ya da etkileniyorsun ev işleri ve çocuğun sorumluluğu seni bu hale getirmiş çekilmez bir bayan olmussun kocana göre evliliğini yıkmıssın geçmiş olsun

senin kocan niye seni kapıya attı peki o zaman bebeğim :KK53:

mantaliteye bak ya.. bir kadın dayak ve hakarete maruz kaldığı evliliği noktalamış, hemcinsi onunla gurur duyacağına, zırvalıyor..

ben bişey demiyorum ama evlilikte illaki b,r taraf taviz verecek yuvalar yıkılınca çok sinir oluyorum en çokta bayanlara kızıyorum yuvayı dişi kuş yapar diye allah utandırmasın o zaman seni

Canim napsin yani,butun bu vicdansizliklara maruz mu kalsin ? Her sey de bir yere kadar.!

sizler gibi düşündüm diye ayrı kaldım sizler gibilerden etkilendim diye...:KK50:

sen eşini affetmişsin. rahatlamak için de şiddeti kafanda normalleştirmeye çalışıyorsun.
ama bu eşini affetmeyen her kadının başlıklarına girip "amaann şiddet çok normal bişey canım affet gitsin" yazmayı açıklamıyor.

sizler gibi düşündüm diye ayrı kaldım sizler gibilerden etkilendim diye...:KK50:

Birşeyleri yüzüne gözüne bulaştırıp, pişman olup, suçu sosyal paylaşım platformuna atanı ilk defa gördüm. Allah utandırmasın diyorsun da, haklı olan utanmaz Allah yardım eder merak etme sen.

böyle bir herifle tabii ki evlilik yürümez. hala nasıl kafanda soru işareti olabiliyor canım benim ya? adam ruh hastası işte. senin de çocuğunun da günahı ne ki bu adamı çekeceksiniz? sakın geri adım atma, bu aralar iyi adam ayaklarına yatabilir, kanma. hep psikopatlıklarını getir aklına

oğlunuzla birlikte çok ama çook mutlu olmanız dileğiyle..Elin delisiyle uğraşmaya ne gerek var kaç günlük dünya kim ne derse desin otursunlar kendileri dayak yesinler yemeyen kolay birşey mi sanıyor bunu anlamıyorum yaşayan bilir.İlk önce (ben) demeyi öğrenmeliyiz.Aynı şeyleri bende yaşadığım için sizi çok iyi anlıyorum 2 senedir çekiyorum bende kendi anne,babaları değerli olur bizimkiler bir hiç suçun yokken döverler,izinsiz bir yere çıkamazsın.Kendi hayatlarını yaşamayı iyi bilirler ama..Hep kendileri haklılardır ne yaparlarsa yapsınlar sonunda kendilerini haklı çıkarırlar.Annen yanındaymış baban yanındaymış umursamazlar döverler,küfür ederler hatta onların üstünede yürürler.Birde kendilerini çok beğenirler..Şuan çalışıyorum ama geleceği yok az kaldı iyi bir işim olmasına o zaman bende bitireceğim bu işi çocuk falan olmadan.Hayat geçmez bunlarla bizide delirtecekler yoksa...

Canim sen kisilikli akilli ve guclu bir kadinsin oyle olmasa myko gibi olur aman dayak yiyeyim nolcakkimimki Ben nasil olsa adim yok derdin...

Seviyorum seni

Canim sen kisilikli akilli ve guclu bir kadinsin oyle olmasa myko gibi olur aman dayak yiyeyim nolcakkimimki Ben nasil olsa adim yok derdin...

Seviyorum seni

ayy kabus zebani gibi bir koca ve cehennem gibi bir evlilik...
yazdiklarinizi okurken afakanlar basti beni, siz nasil 4 yil bu sekilde yasadiniz bravo...
kararinizdan geri donmeyin, bu evlilik terapiyle doktorla ne kadar duzelebilir ki...hic sanmiyorum...hani esiniz ara sira sorun cikariyormus desek neyse, surekli aksilikler yapiyorsa bunun gececegini sanmiyorum siz anca ugrastiginizla kalirsiniz...

sizi ailenizin tuttugu evden cikarmak istemesi ve ailenizden uzaklastirmak istemesinin amaci sizi tamamen caresiz, yalniz, ve ona muhtac birakmak...sakin bu tur oyunlara gelmeyin...
simdi yaninizda aileniz var, onlar arkanizda oldugu icin resti cekip evi terkediyorsunuz ve bosanabiliyorsunuz ama aileniz yaninizda olmazsa hic bir sey yapamayacaginizi dusunuyor belli ki...

cekilecek gibi degil bu adam...
balayinda bikini yuzunden dayak yemek, ailene hakaret ve ailenin uzerine yurume, surekli asagilanma hor gorulme ve siddet gorme...bunlar gecmez...
bosanin gitsin...rahat bir nefes alin yavrunuzla...
Allah yardimciniz olsun, hayirli haberlerinizi bekliyoruz...guclu olun...

Son düzenleme:
simdi geriye donup yazilanlari okudum da, aaaaa bosanmissiniz bile :KK31:
yorum yapmakta gec kalmisim :KK53:
o adamdan kurtuldugunuza cok sevindim...
Allah oglunuza ve size en guzel en ulu kapilari acsin cok mutlu olun :KK64:

Myko , evet yuvayı dişi kuş yapar ama tüyleri yolunmuş uçmaya mecali kalmamış bir dişi kuş nasıl yuvasındaki bebelerine baksın ????
hayvanlar aleminde gördünmü sen bebelerine bakan bir erkek ...Annedir onları hayata hazırlayan peki annesi olmayan ne yapar kurda yem olur .yem olurken baba nerde??? Ben evladımı bole bir gelecekle büyümesini istemedim .

Benimle evlenirken ben ondan hiç bir şeyimi gizlemedim nasıl biri olduğumu gayet iyi biliyordu ...Ayrıca ailesine düşkün olan oydu , biliyormusun 4 yıl boyunca benim aileme değil hep onun ailesine gittik hafta sonları , bayram tatilleri , yaz tatilleri , benim ailem para vermeye birşeryler almaya gelince çok iyi ,,, başka zaman kotu oldu ... sen bole bir tabloya ne kadar dayanırsın ???ben karnı burnumda 6 ay eşşek gibi çalıştım sırf eve ekmek girsin ailelere muhtac olmayalım diye , beyefendi 6 ay yan geldi yattı arkadaşları ile gezmeler yemeler , aksam işten eve gelirim benimle 5 dakika gecirir hadi ben bilmemkime okeye gidiyorum der gece 12 'lerde gelir .ama maaşımı almayı bilirdi , yemek çeklerimi abuk sabuk seylere harcardı ....

oğlum dünyaya geldi inan kucagına alıp sevmesi sayılıdır 5 bilemedin 6 ,,,,geceleri uyumaz sabaha kadar ayağımda sallarım yatağına koysam uyanır ,,çoğu geceler bir bardak suya muhtac sabahlara kadar bebeğimi salladım ....Erkek müsfettesi bir tarafını kaldırıp 'ta yanıma gelip bir bardak su istermisin demedi ?????Bana Destek olmayınca bende aileme sığındım , insan sığınacak bir liman arıyor çünki ??

Bunca sıkıntıya inan taş bile dayanmaz çatlardı , bunları konuşumaya başlayıncada al sana dayak al sana küfür ..Ben bu kadar değersiz birimiyim sırf elin beyinsizi ile evli olayım diye bunlaramı katlanmamı gerekiyordu ?????
Bana vurduğunda yarabbi şükürmü demeliydim ??????

sevgim varmıydı ?hayır dayak ve küfürden sonra kalmadı ?
muhtacmıydım ?hayır eve parayı getiren evi cekip ceviren bendim
evladım için ?hayır çünki oğlu ile kendi çocukluğunu kıyaslıyordu , ilerde oğluma tokatıda basar ,onu korku içinde yetiştirirdi .bana senin yetiştirdiğin çocuğu istemem ben diyecek kadar gaddardı ...

Sonuç boşanmak iyi bir karardı !!!!!

Sana gelince
dayak yemekten gocunmuyorsan
ona muhtacsan
seviyorsan ve onsuz yapamıyorsan devam et bu senin hayatın ,sana göre bu hayat cennettir , bana göre cehennem ....
Sana tavsiyem eleştiri yaparken empati kurman ...

Umarım allah senide utandırmaz ....

Seviyorum seni

Banucum birtanesin sen :KK71:

Kimse yuvası yıkılsın istemez burda hepimiz evliliklerimizi kurtarmak için birşeyler yaptık cabaladık değilmi ???
Ama olmuyorsada olmuyor , hayat çok kısa hakkını vererek yaşamak lazım , ben ben olmaktan cıkmıştım bu evlilikte ...

Şimdi en azından daha huzurluyum ve ilerisi için umudum var :21:

Banucum birtanesin sen :KK71:

Kimse yuvası yıkılsın istemez burda hepimiz evliliklerimizi kurtarmak için birşeyler yaptık cabaladık değilmi ???
Ama olmuyorsada olmuyor , hayat çok kısa hakkını vererek yaşamak lazım , ben ben olmaktan cıkmıştım bu evlilikte ...

Şimdi en azından daha huzurluyum ve ilerisi için umudum var :21:

merhaba canım bayadır girmiyordum kk ne naptın boşanabildinmi benim aralık ayına attı mahkemem :KK53:

X