suçlu benmişim,

amelie01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2017
3.315
2.792
Herkese merhaba. 7 yılı geride bıraktık evliliğimizde, inişli çıkışlı, güzel anlarıyla, tatillerle, bazen kavgalarla... Oğlumuz 5 yaşında, aslında oğlumun geç konuşmasıyla ilgili yaşadığım süreç benim için yıpratıcı oldu bir eğitimci olarak. Eşimin pek umrunda olmadı çoğunlukla her çocuk böyle, öğretmenler ne anlıyor, rehber öğretmenler ne biliyor yeri geldiğinde psikologlar da bir şey anlamıyo der çoğunlukla.
Neyse ben bir şekilde hep susuyorum, sabrediyorum. Küçük deyip büyütmediğim birçok şey oldu, onun da kendine göre böyle dediği zamanlar olmuştur. Zeytinyağı olamam. Lakin son 1 haftada yaşadıklarım tükenme noktasına getirdi beni.
Hafta sonu Büyükada'ya gidecektik, 4 çift, bizim arabada görümcemin eşinin kuzeni ve eşi vardı. Trafikte özellikle şehir içinde küçük büyük toplam 4 kazası var eşimin. (Birisi büyük maddi hasarlıydı) Ben yanında otururken istemsizce dikkat et, ışığa bak, dur şeklinde uyarıyordum ve beni dinlemeyip her seferinde kızıyordu. Tek bir kelime etmedim arkadayım zaten diğer kızla. Öndeki bir araca hafif vurdu. bizim kafa ön koltuğa çarptı. İnsan kaza yaptığında üzülür ama ben açıkçası sinirlendim. Sonra çarptığı adam tutanak tutalım dedi bizde hiçbir zaman tutanak olmadı, bir kez bile almadı. Yine de torpido gözüne sinirle baktı sonra kapıyı kapatırken nasıl yaptıysa işaret parmağı sıkıştı kapıya. Kanamaya başladı. Bir yerde girip sargı bezi alalım falan dedik yok yok, gerek yok dedi. Ben de sessizce hep böyle yapıyorsun, takip mesafeni ihlal ediyorsun ve vurduğun adamlar senin kadar sakin kalsın istiyorsun, küçük çizik diyorsun dedim. Adama göre öyle değil mercedes i çizildi işte. Döndü ve salak salak konuşma dedi. Tamam dedim sustum.
Büyükada'da gece uyarmama kızıyorsun ama keşke uyarsaydım kaza yapmazdık dedim. Sesini yükseltti ve uyarma beni asla sakın! 100 kere de kaza yapsam uyarma dedi. Peki dedim sustum.
Pazar -akşamı geldik oğlum hastalanmıştı biraz gece de öksürükle uyandı. Eşim oğlumuza yat, uyu diye yüksek sesle bağırdı sabah işe gideceğim hiç uğraşamam ben dedi. Sen yat dedim ben hallederim. Krup öksürüğüydü ventolin cortair verdim. Sabaha kadar deliksiz uyudu, sabah da doktora götürdük sadece cortair ventoline gerek yok dedi. Akşam eve geliyoruz arabadaydık ablamla konuşmamızı anlatıyorum. Ablam 20 yıllık hemşire 10 yıl çocuk yoğun bakımda çalıştı, 2 oğlu var ve ikisinde de alerjik astım süreçleri var. Doktora gitmeden doktor ne dediyse aynı şeyleri söylemişti dedim. Sadece 4. gün hala geçmezse ventolin ver dedi. Bunu anlattım diye ablan ne biliyor ki dedi? Ben babasıyım bu çocuğun izin vermiyorum dedi. Diyorum ki bak doktor ne dediyse yap dedi bana geçmezse verebilirsin dedi; kaldı ki geçmeyecek olsa doktora giderim bakar yani ne derse son tahlilde onu yaparım.
Bana ablanın dediğini yapmam benim oğlum gibi cevap verdiğinde ben de gerildim işine gelince babasıyım diyorsun gece uyanınca da ben uğraşamam diyorsun dedim. Bana o anda "sen ne biçim kadınsın, sktr git " dedi. Babalığına laf edemezmişim.
Sonuç bu sabah konuyu açtım suç bendeymiş onu o noktaya ben getirmişim. Sen diyebilirdin ki ablan öyle demiş bakarız, doktora sorarız dese unutup geçeceğimiz konuşma her şeyi o biliyor babası o dediği için buraya geldi diyorum kabul etmedi.
Ben çok yoruldum. Bu sözleri hak ettiğimi düşünmüyorum.
Sona yaklaştığımızı hissediyorum. Artılara odaklanmaktan yoruldum. Herkesin evliliğinde böyle cümleler kuruluyor mu? Normal mi bu?
Sabrı olup okuyanlar için teşekkürler.

ve beni dinlemeyip her seferinde kızıyordu.
Döndü ve salak salak konuşma dedi.
Sesini yükseltti ve uyarma beni asla sakın! 100 kere de kaza yapsam uyarma dedi.
"sen ne biçim kadınsın, sktr git " dedi.
Sonda sorduğunuz soruya istinaden herkesin evliliğinde böyle cümleler kurulmuyor. Yani zaten böyle cümleler kuran bir adamdan ayrılmak en hayırlısı olur sizin için, ayrılmayan buna katlanan kadınlar da var mıdır vardır ama sizin elinizde mesleğiniz de varken bence kurtulmanız en iyisi böyle kaba ve düşüncesiz bir adamdan

son kısma yazdığınız sorunuza cevap veriyorum. Hayır normal değil. Herkesin evliliğinde böyle şeyler olmuyor. Adam öküzün önde gideni ve bu gerçek değişmeyecek. afedersiniz ama kendisi defolup gitsin terbiyesiz herif.

Öncelikle Allah sabır versin.
Konuyu okurken eşiniz gözümün önüne geldi.
Agresif, gergin, paçalarından mutsuzluk akan, enerji emici bir tip.
En çok şaşırdığım çocuğunuza sözleri oldu.
İnsan hasta çocuğuna hastalandığı için kızar mı?
Ne demek uyuyucam.
Çok gaddar çok değişik bir adam.

Sizi tek haksız bulduğum nokta kaza esnasında herkesin içinde eşinize ben demiştim, hep böyle yapıyosun şeklinde konuşmanız olmuş.
Böylesi adamlara öyle bir ortamda konuşmayın. Egosu incindiği için gerek sözlü gerek fiziksel size zarar verebilir.

Eşiniz terbiyesiz herşeyden önce
kullandığı kelimeler vs haksız

yalnız araç kullanan insana da müdahale edilmez öyle derler her zaman
kaza yapınca ceremesiniz o çekmiyor mu bırakın ne yaparsa yapsın!

ablam demişti lafından hoşlanmamış paşazade ondan işi gıcıklığa vurmuş
her ailenizle kendinizle övünür müsünüz? dolmuş sanki bu konuda

son olarak çok iyi demişsiniz baba olmak bakıma da dahildir :)

Herkesin evliliğinde tabiki böyle cümleler kurulmuyor eşiniz babalığı işine göre yapıyor. Aşırı egoist sizide sindirmiş iyice manipüle ede ede sesinizi kesmiş. Böyle carlayan çat çat konuşan bi kadın olsaysınız gerçek yüzü daha erken çıkardı ortaya. Siz sokaktan geçen herhangi biri misiniz de beyfendiye iki laf edemeyeceksiniz. Nasıl çekiyosunuz bu adamları gerçekten ömür törpüsü.

Sizi sadece herkesin içinde ben sana demiştim konulu konuşmanız için hatalı bulabilirim. Olmuş bitmiş bir olay trafik kazası çizik de olsa sürücü için çok sıkıntılı bir şey. Olay taze iken ben sana demiştimli konuşmalar hiçbir işe yaramıyor. Onun dışında herkes eşiyle böyle konuşmuyor. Hasta çocuğuma kızıp sabah uyanacağım diye carlayan adamı ne yaparım bilmiyorum. Çok fazla ılımlı yaklaşıp alttan alıyorsunuz yapmayın.

Hayir bu normal bir evlilik degil. Trafikte cogu eerkek uyarilmayi sevmez. Tıp oynamak lazim. Ben hic hiz sevmem esim hizli surer tedirgin olurum ama agzimi acayim direk kizar. Cocukla ilgili uslubu cok cok cok yanlis. Sanki size ve ailenize bi garezi var. Kusura bakmayin ama kıronun teki. Ben cocuguma vermem etmem ne ya. Cocugum hastalandiginda direk arkadaslarima soruyorum susu busu var acaba neden diye. Cocuk buyuten arkadas ve yakinlarimizdan fikir almak anneyi rahatlatiyor.

Eşinizin böyle şeyler deme hakkı yok, ben olsam böyle biriyle evlenmezdim. Sinirli insan hep karşıdakini suçlar.

Ama siz daha iyi biliyorsaniz siz sürün arabayı. En sevmediğim seylerdendir sürene müdahale edilmesi. Kim daha iyi kullanıyorsa o sürsün, sanırım siz daha iyi kullanirsiniz.

Çocuk konusunda da doktora gitmiş işte daha ne herkese soruyorsunuz anlamadım. Eşim de anam babam ablam böyle diyor dese sürekli yine onda da bıkkınlık gelirdi. Muhtemelen siz sürekli şikayet eden, dirdirci dediğimiz kisilerdensiniz, eşiniz de öfke kontrolü olmayan birisi, olabilecek en kötü ikili. Ayrı ayrı kişilerle çok farklı hayatınız olabilirdi.

Hayır her evlilikte böyle cümleler kurulmuyor, eğer bir gün kurulursa o lafları dürer kendisine montelerim.

Sizin de hatalı olduğunuz şöyle bir konu var yalnız araç kullanan kişiye bık bık bık ben demiştim ben demiştim diye , şöyle yap böyle yap diye konuşup durmayın. Gerçekten inanılmaz sinir bozucu bir hareket. Çok biliyorsan kendin kullan, kendin kullanırken bildiğin gibi kullanırsın veya sus derim ben bana birisi böyle yaparsa.

Çok yorucu, yıpratıcı bir insan belli ki. Evlilik böyle değil, olmamalı. Lütfen artık ya sesinizi çıkarın ya da ciddi anlamda bir şeyler yapın. Oğlunuz da babasını örnek almasın bu şekilde

Kocanın bir b.k bildiği yok.
Hiçbir şeyden anladığı yok.
Bu gibi insanlar yaptıkları hatayı asla kabul etmezler.Sadece etrafındakileri uzerler.
Kibir ve egodan ibaret bir adam bu,karşındakini dinlemeyen,dediğim dedik çaldığım düdük diyen bir adam.
Borusu da ancak sizin gibi alttan alan insanlara öter,imkaniniz var ise alttan almayın ; inceldigi yerden kopsun.

Herkese merhaba. 7 yılı geride bıraktık evliliğimizde, inişli çıkışlı, güzel anlarıyla, tatillerle, bazen kavgalarla... Oğlumuz 5 yaşında, aslında oğlumun geç konuşmasıyla ilgili yaşadığım süreç benim için yıpratıcı oldu bir eğitimci olarak. Eşimin pek umrunda olmadı çoğunlukla her çocuk böyle, öğretmenler ne anlıyor, rehber öğretmenler ne biliyor yeri geldiğinde psikologlar da bir şey anlamıyo der çoğunlukla.
Neyse ben bir şekilde hep susuyorum, sabrediyorum. Küçük deyip büyütmediğim birçok şey oldu, onun da kendine göre böyle dediği zamanlar olmuştur. Zeytinyağı olamam. Lakin son 1 haftada yaşadıklarım tükenme noktasına getirdi beni.
Hafta sonu Büyükada'ya gidecektik, 4 çift, bizim arabada görümcemin eşinin kuzeni ve eşi vardı. Trafikte özellikle şehir içinde küçük büyük toplam 4 kazası var eşimin. (Birisi büyük maddi hasarlıydı) Ben yanında otururken istemsizce dikkat et, ışığa bak, dur şeklinde uyarıyordum ve beni dinlemeyip her seferinde kızıyordu. Tek bir kelime etmedim arkadayım zaten diğer kızla. Öndeki bir araca hafif vurdu. bizim kafa ön koltuğa çarptı. İnsan kaza yaptığında üzülür ama ben açıkçası sinirlendim. Sonra çarptığı adam tutanak tutalım dedi bizde hiçbir zaman tutanak olmadı, bir kez bile almadı. Yine de torpido gözüne sinirle baktı sonra kapıyı kapatırken nasıl yaptıysa işaret parmağı sıkıştı kapıya. Kanamaya başladı. Bir yerde girip sargı bezi alalım falan dedik yok yok, gerek yok dedi. Ben de sessizce hep böyle yapıyorsun, takip mesafeni ihlal ediyorsun ve vurduğun adamlar senin kadar sakin kalsın istiyorsun, küçük çizik diyorsun dedim. Adama göre öyle değil mercedes i çizildi işte. Döndü ve salak salak konuşma dedi. Tamam dedim sustum.
Büyükada'da gece uyarmama kızıyorsun ama keşke uyarsaydım kaza yapmazdık dedim. Sesini yükseltti ve uyarma beni asla sakın! 100 kere de kaza yapsam uyarma dedi. Peki dedim sustum.
Pazar -akşamı geldik oğlum hastalanmıştı biraz gece de öksürükle uyandı. Eşim oğlumuza yat, uyu diye yüksek sesle bağırdı sabah işe gideceğim hiç uğraşamam ben dedi. Sen yat dedim ben hallederim. Krup öksürüğüydü ventolin cortair verdim. Sabaha kadar deliksiz uyudu, sabah da doktora götürdük sadece cortair ventoline gerek yok dedi. Akşam eve geliyoruz arabadaydık ablamla konuşmamızı anlatıyorum. Ablam 20 yıllık hemşire 10 yıl çocuk yoğun bakımda çalıştı, 2 oğlu var ve ikisinde de alerjik astım süreçleri var. Doktora gitmeden doktor ne dediyse aynı şeyleri söylemişti dedim. Sadece 4. gün hala geçmezse ventolin ver dedi. Bunu anlattım diye ablan ne biliyor ki dedi? Ben babasıyım bu çocuğun izin vermiyorum dedi. Diyorum ki bak doktor ne dediyse yap dedi bana geçmezse verebilirsin dedi; kaldı ki geçmeyecek olsa doktora giderim bakar yani ne derse son tahlilde onu yaparım.
Bana ablanın dediğini yapmam benim oğlum gibi cevap verdiğinde ben de gerildim işine gelince babasıyım diyorsun gece uyanınca da ben uğraşamam diyorsun dedim. Bana o anda "sen ne biçim kadınsın, sktr git " dedi. Babalığına laf edemezmişim.
Sonuç bu sabah konuyu açtım suç bendeymiş onu o noktaya ben getirmişim. Sen diyebilirdin ki ablan öyle demiş bakarız, doktora sorarız dese unutup geçeceğimiz konuşma her şeyi o biliyor babası o dediği için buraya geldi diyorum kabul etmedi.
Ben çok yoruldum. Bu sözleri hak ettiğimi düşünmüyorum.
Sona yaklaştığımızı hissediyorum. Artılara odaklanmaktan yoruldum. Herkesin evliliğinde böyle cümleler kuruluyor mu? Normal mi bu?
Sabrı olup okuyanlar için teşekkürler.
Gayet aklı başında ve başarılı ayakları üstünde duran bir kadın olarak boşanmak için ne bekliyorsunuz. Vahiy mi?

Hayır , kurulmuyor böyle cümleler.
Ve normal değil tabi ki.
Ben sizin çoğu konunuzu okudum ve yorumda yapmışımdır. Nasıl sabrettiğini düşündüğüm insanlardan birisiniz bu forumda gerçekten...
Sanki bir süre geçecek ve düzelecek inancım vardı, bu inanç zayıfladığında ise oğlumu düşünüyorum sanki ona haksızlık yapacakmışım gibi. Kendimi de mükemmel görmüyorum ve içimdeki sevgiyi kırıntıları tamamen bitmediği için sabrediyorum ..

Sanki bir süre geçecek ve düzelecek inancım vardı, bu inanç zayıfladığında ise oğlumu düşünüyorum sanki ona haksızlık yapacakmışım gibi. Kendimi de mükemmel görmüyorum ve içimdeki sevgiyi kırıntıları tamamen bitmediği için sabrediyorum ..
Ama bu adam kendi çocuğuna da merhametsiz size de merhametsiz. Kendinize , hayatınıza ve sevginize de haksızlık ediyorsunuz aslında.

Yaşadığınız şey, duyduğunuz cümleler normal değil. Kendimi yerinize koyuyorum; belki bana yapılanı görmeden gelebilirim ama çocuğumla ilgili olarak sadece egosuyla bana karşı çıkacak adamı naparım bilmiyorum.

X