Yanlış ek gıda

sdn1

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
9
-5
21
Hanımlar merhabalar, 5 aylık bir bebeğim var ve ufak ufak ek gıdaya geçiyorum 1 haftadır yediriyorum sıkıntı olmadı bugün yanlışlıkla 12-36 ay aradı ek gıdayı yedirmişim ve yeni farkediyormuş bebeğim sürekli ağlıyor ve kabız olmuş durumda zeytinyağı içirdim ama asla uyumuyor ve ağlıyor ne yapabilirim bebeğime birşey olur mu ? Yaşayan veya tecrübeli anneler yardımcı olabilir mi ?

Hanımlar merhabalar, 5 aylık bir bebeğim var ve ufak ufak ek gıdaya geçiyorum 1 haftadır yediriyorum sıkıntı olmadı bugün yanlışlıkla 12-36 ay aradı ek gıdayı yedirmişim ve yeni farkediyormuş bebeğim sürekli ağlıyor ve kabız olmuş durumda zeytinyağı içirdim ama asla uyumuyor ve ağlıyor ne yapabilirim bebeğime birşey olur mu ? Yaşayan veya tecrübeli anneler yardımcı olabilir mi ?
Ne yedirdiniz?

5 aylık bebiş için ek gıda biraz erken değil mi 😫 kuru kayısı haşlayıp azıcık suyuyla beraber verirdim. içine 1 damla zeytinyağı damlatırdım.

Doktora götürebilirsiniz lavman yaparlar

Mangodan dolayidir belki ama bu yedigi ile ilgili oldugunu dusunmuyorum, cok mu yedi sadece tatmali bir kac kasik

5 aylık bebiş için ek gıda biraz erken değil mi 😫 kuru kayısı haşlayıp azıcık suyuyla beraber verirdim. içine 1 damla zeytinyağı damlatırdım.
Teşekkür ederim, ailem bu konuda tecrübeli bende onları dinliyorum 🥰

Mangodan dolayidir belki ama bu yedigi ile ilgili oldugunu dusunmuyorum, cok mu yedi sadece tatmali bir kac kasik
Yarım kavanoz yedi her zaman öyle yiyor bir sorun olmadı bu zamana kadar dediğiniz gibi belki mangodan olmuş olabilir teşekkür ederim 🌸

Hipp organik şeftalili, mangolu elma püresi yedirdim. Normalde hipp organik sütlaç 4. Aydan itibaren yediriyordum sorun olmuyordu, Bugğn yedirdiğimin arkasına bir baktım ufacık 12-36 ay yazıyor
5 aylık bebek 12 36 aylık gida yerse kabız olur tabi😕 doktorla konuşun en iyisi.

Ek gıda sürecinde neden evde yaptığınız püre yoğurt gibi şeyleri değilde, hazır bir ürün denediniz?

5aylık bebekte neden ek gıdaya başladınız ki ?hadi başladınız neden hazır kavanoz püre veryorsunuz ? Başladıysanız ek godaya bile şuan yoğurt sebze yemesi lazım. Doktora götün bebeği yazık.

Bağırsakla ilgili özel durumu varsa bence daha da dikkat etmelisiniz zaten 3 lü karışık meyveleri değil tek tek meyve sebzelerin tadını almalı kaseler kavanozlar bitirmemeli. Böyle yediklerinden rahatsız olursa eğer ek gıdadan soğuyabilir 9 aya kadar sadece tadım.

Maalesef bebeğimin bağırsağı dışarıda torba kullanıyoruz bu pek mümkün birşey değil 🌸
Öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin. Böyle bir durum varsa bence muhakkak doktora danışmalısınız. Doktorun önereceği yiyecekleri vermelisiniz. İnşallah bebiş rahatlar

5 aylık bebek 12 36 aylık gida yerse kabız olur tabi😕 doktorla konuşun en iyisi.
5aylık bebekte neden ek gıdaya başladınız ki ?hadi başladınız neden hazır kavanoz püre veryorsunuz ? Başladıysanız ek godaya bile şuan yoğurt sebze yemesi lazım. Doktora götün bebeği yazık.
neden başladığımızı size anlatayım, bebeğim bağırsak hastası ve bağırsağının genişlemesi için doktor tavsiyesiyle doktor kontrolünde başladık buraya kadar bir sorun var mı? Yok devam edeyim peki neden doktoruna sormuyorsunuz da bize soruyorsunuz diyeceksiniz ki haklısınız saat geç olduğu iÇin doktoruna ulaşamıyorum. Fikirleriniz ve cevaplarınız iÇin çok teşekkür ediyorum umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Bağırsakla ilgili özel durumu varsa bence daha da dikkat etmelisiniz zaten 3 lü karışık meyveleri değil tek tek meyve sebzelerin tadını almalı kaseler kavanozlar bitirmemeli. Böyle yediklerinden rahatsız olursa eğer ek gıdadan soğuyabilir 9 aya kadar sadece tadım.
Teşekkür ediyorum ❤️

Teşekkür ederim, ailem bu konuda tecrübeli bende onları dinliyorum 🥰
çok geçmiş olsun doktoruna sormadan bir şey denemeyin
ben tadım yaptınız ve başka bir sorun yok diye düşünerek kayısı önerdim 😔

Öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin. Böyle bir durum varsa bence muhakkak doktora danışmalısınız. Doktorun önereceği yiyecekleri vermelisiniz. İnşallah bebiş rahatlar
Allah razı olsun çok teşekkür ederim danışarak veriyorum normalde ama bu sefer dikkatsizliğimden yanlış ay aldım zeytinyağından rahatladı gibi şu an uyuyor teşekkür ederim 🌸

X