Yanlış ek gıda

neden başladığımızı size anlatayım, bebeğim bağırsak hastası ve bağırsağının genişlemesi için doktor tavsiyesiyle doktor kontrolünde başladık buraya kadar bir sorun var mı? Yok devam edeyim peki neden doktoruna sormuyorsunuz da bize soruyorsunuz diyeceksiniz ki haklısınız saat geç olduğu iÇin doktoruna ulaşamıyorum. Fikirleriniz ve cevaplarınız iÇin çok teşekkür ediyorum umarım açıklayıcı olabilmişimdir.
Geçmiş olsun inşallah iyi olur bebeginiz😕
daha dikkatlı olun ama bagırsak hastası olduğu için çok zorlanıyodur şimdi baya.

Sanırım cerrahlardan daha iyi biliyorsunuz, teşekkür ederim fikriniz için

E cerrahlardan daha iyi bilmedigimize eminseniz neden burada konu actiniz

Burada sute d vitamini karistirip iciren ve doktor soyledigini iddia eden uyelerde oldu neyse vakit ayirmaya degmez

Öncelikle geçmiş olsun. İnstagramda bir sürü ek gıda sayfaları var onlara bakın lütfen. 5aylık bir çocuk hzır kavanoz mama yemez ASLA bunu bilmek için doktor olmaya gerek yok aklı ve mantığı olan herkes bilir. Ek gıdaya önce yoğurt ve buharda haşlanmış sebzeden başlanır sebzeler bitince meyvelere geçer. 5aylık bir çocuk o kavanozun yarısını yememeli zaten özel bir durumu varmış sizin bunlara kat bi kat daha fazla dikkat etmeniz lazım.

Evde patates havuç kabak haşlamak zor değil hazır katkılı mamalarla ek gıdaya başlamak heleki bagirsaklarla probleblemli bir bebeğe pek de doğru bir tercih olmamış. Tadım aşamasında tek tek ayrı ayrı başlamalısınız gıdalara. O kavonoz mamalarında şeker var sutlacla ek gidami başlanır. ?Geçmiş olsun.

Bu konularda asla sakin kalamıyorum ya Allah aşkına hangi doktor bebeğine kavanoz maması yedir der? Doktorunuz ek gıdayı erken başlatmıştır ama yedirdikleriniz sizin tercihleriniz. 3 gün kuralıyla tadım yapmadan kafanıza göre bir şeyler yediremezsiniz. Bu sitede daha neler göreceğiz acaba 3 aylık bebeğine hazır meyveli yoğurt yedirende vardı anlamak imkansız. Benim bebeğim 10 aylık daha ben kavanoz maması yedirmedim. Lütfen biraz bebeğinize saygınız olsun

Canım benim bebeğim de 4.5 aylık. 10 gün sonra 5 aylık olacağız ve gelişim geriliği var. 4.ayla birlikte meme reddi yaptı ve mama/biberon alışık olmadığı için onda da red yaşıyoruz. Yani hem mamayı hem memeyi reddeden bir bebek.. bu arada eds/kaşıkla besleme vs hepsini de denedim. Zorla verince kusuyor. Zaten reflülu bir bebek. Ağlayarak aldığını anında çıkarıyor…
Kaç doktor gezdik. Ayından ötürü max çözüm şu oldu
Önce meme deniyorum. Arkadan biberon deniyorum. 1 saat abartısız biberonla oynata oynata vermeye çalışıyorum. Almadığında sağılmış anne sütüyle ya da formul mamayla pirinçli veya yulaflı kaşık mama veriyorum… o da yeter ki anne sütü alsın. Mama alsın diye. Gelişim geriliği var dediğim gibi 5 aylık olacak 5 kilo olduysa olmuştur. Buna rağmen meyve verelim, kavanoz mama verelim yapmadım. Yapma diye de tembihlediler zaten. En fazla verdiğim kaşık mama. Onu da dediğim gibi formul sutle ya da anne sütüyle hazırlıyorum. O… katı gıdayı zaten hayatı boyunca yiyecek. Şimdiden ne meyvelere alıştır ne de kavanoz mamalara. Zaten bağırsak problemi olan bir bebekmiş. Ben senin yerinde olsam hiç onları vermezdim

Her doktor iyi olacak diye bişey yok. Ülkemizde maalesef yanlış tedavi yüzünden hasta öldüren bir sürü doktor var. O yüzden size tavsiyem hiç bir şeye doktor dedi diye körü körüne güvenmeyin. 5 aylık ve üstelik bağırsak hastası bir bebeğe hazır kavanoz mama öneren doktorun bırakın dediğini yapmak ben olsam şikayet ederim. Neden evde mama hazırlamıyorsunuz bunun da açıklamasını yapar mısınız çünkü gerçekten çok merak ettim. Şahsen, 2 hafta önce ek gıdaya başlamış bebeğine dün pazarda tezgah tezgah kereviz aramış hangisi daha iyi diye eşinin beynini yakmış bir anne olarak hazır mama merakınız bana çok üzücü geldi. Üstelik verdiğiniz şeylerde şeker var. Gerçekten korkunç. Yazık o bebeğe.

Hangi doktor 5 aylık bebeğe hazır gıda vermenizi söyledi?
Bilelim de yolumuz düşmesin,hayır düşse bile doktor da olsa kendi akıl süzgecimizden geçirmeden her denileni yapmak zorunda değiliz.

Teşekkür ederim, ailem bu konuda tecrübeli bende onları dinliyorum 🥰
Ailenizin tecrübesi, bilgisi gözlerimi yaşarttı cidden.

Hangi doktor 5 aylık bebeğe hazır gıda vermenizi söyledi?
Bilelim de yolumuz düşmesin,hayır düşse bile doktor da olsa kendi akıl süzgecimizden geçirmeden her denileni yapmak zorunda değiliz.

Ailenizin tecrübesi, bilgisi gözlerimi yaşarttı cidden.

Birde yarim kavanoz
5 aylik bebegin yemesi gereken tas catlasa bir yemek kasigidir

X