2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Kizlar reglim başladı hafif düzeyde ve sütüm cok az, ikisi arasında bir bağlantı var miydi sizde?
Yaa sen niye sütüm az diyip duruyorsun aramızda en çok sütü olanlardan birisin.
180 ml sağınca çıkarıyorsun şükret lütfen.
Ben artık 30-60 ml ancak görüyorum. Sağmayı da baya azalttım bugün biraz powerpump yapayım dedim ama ancak bir kere yaptım. Kaç gündür hiç sağmıyordum.

Biberona öyle alıştırdım ben de kuzum. Uyku hali dışında asla almıyordu. Doğduğundan beri biberon reddi vardı. Son 3 haftadır falan yeni yeni alıştı. Onda da gece alıyordu, gündüz almıyordu biberonu. Bu mamayla gündüz biberon tutmaya başladı diyebilirim… benimki de gündüz 15-20 dk 2 uyku yapanlardan. O yüzden geceden geceye alıştı kuzucuk
Hiç sıkmayın canınızı haftaya güzel haberlerinizi bekliyoruz 🧡

Kızlar yeni bir çocuk doktoruna gittim başka çocuk doktoru önermişti.
Emzirme eğitimi vs almış soruların varsa ona al demişti keşke en baştan ona gitseydim çocuk hırıldıyor aman bronşiolit mi bronşit mi zatürre mi diye korka korka gittim çünkü öbür doktor hemen hava başlıyordu.
Hiç bir şey vermedi ciğerde değil normal ve biberon kaynaklı dedi. Biberon alan çocukların burnu daha çok tıkanır dedi. Yatarak besleme dedi.
Emzirme artı mama ise mama yerine ek gıdaya başla dedi.
4.5 ayda başlanır dedi.
Bardağa alıştır dedi.
Mama sandalyesi vs
Sadece bir kez banyo mama oturağı varya onda oturttuk 5-10 dk
Bir kez de alıştırma bardağı(suluk olandan) ile anne sütü verdim sağıp.
Bal kabağı alsaydım bugün ek gıdaya başlayabilirdim aslında.

Haa bineronu bırakmadım kolay oluyor günde baya alıyor yani.

Yaa sen niye sütüm az diyip duruyorsun aramızda en çok sütü olanlardan birisin.
180 ml sağınca çıkarıyorsun şükret lütfen.
Ben artık 30-60 ml ancak görüyorum. Sağmayı da baya azalttım bugün biraz powerpump yapayım dedim ama ancak bir kere yaptım. Kaç gündür hiç sağmıyordum.
Canım 180e az demiyorum herhalde. 180, 120 çıkartırken bir anda 30a , 40a düşüyor gün boyu. O zaman altındaki sebebi bulmaya çalışıyorum. Pompadan 30 gelince başka bir şansın yok, en azindan memeyle oynasin etsin diyemiyosun.

Kızlar yeni bir çocuk doktoruna gittim başka çocuk doktoru önermişti.
Emzirme eğitimi vs almış soruların varsa ona al demişti keşke en baştan ona gitseydim çocuk hırıldıyor aman bronşiolit mi bronşit mi zatürre mi diye korka korka gittim çünkü öbür doktor hemen hava başlıyordu.
Hiç bir şey vermedi ciğerde değil normal ve biberon kaynaklı dedi. Biberon alan çocukların burnu daha çok tıkanır dedi. Yatarak besleme dedi.
Emzirme artı mama ise mama yerine ek gıdaya başla dedi.
4.5 ayda başlanır dedi.
Bardağa alıştır dedi.
Mama sandalyesi vs
Sadece bir kez banyo mama oturağı varya onda oturttuk 5-10 dk
Bir kez de alıştırma bardağı(suluk olandan) ile anne sütü verdim sağıp.
Bal kabağı alsaydım bugün ek gıdaya başlayabilirdim aslında.

Haa bineronu bırakmadım kolay oluyor günde baya alıyor yani.
Bu bilgileri ilk defa duydum
İstanbuldamısın sende
İçini rahatlatmıştır umarım doktor
A acep84 balım ya ben hiç tartılmıyorum
Ama çok pis göbek yaptım 3 aylık hamile gibi dışta duruyor.
Bende şunu farkettimki azıcık karnım çıksa gevşek gevşek çirkin duruyor eskiden sıkıydı tabi tek çare dümdüz olmasını sağlayabilmek oda zor

Kızlar memede uyutmak kötü bir şey mi sizce? Yani kötü değil de destek olduğu için sık uyanmasına sebebiyet veriyor vs. Yani sürekli karşıma çıkıyor işte memede uyutma illetine bulaştım, memede uyutmayın falan filan. Sizler nasıl uyutuyorsunuz?

Kızlar memede uyutmak kötü bir şey mi sizce? Yani kötü değil de destek olduğu için sık uyanmasına sebebiyet veriyor vs. Yani sürekli karşıma çıkıyor işte memede uyutma illetine bulaştım, memede uyutmayın falan filan. Sizler nasıl uyutuyorsunuz?
Memede uyuyor başka kabul etmiyor
İlk ay Mamayı bırakmak için memede çok tutmuştum alıştırdım bazen gece ağzımdan çıkarma öyle uyuyalım istiyor işte o zaman çok kötü bişey olduğunu anlıyorum ben uyuyamıyorum bel ağrısı vs oluyor
Onun haricinde illa memede uyut demezse kolaylık benim için beş dk sürmeden uyuyor yatırıyorum🙂

Allah ne verdiyse 😃
Meme beslenme aracıdır uyumak ıcın deıl dıye yazılıyor cızılıyor ama bebegın kendını en guvende hissettigı yer de orasıdır bence.. Nasıl rahat ediyorsanız oyle uyutulmalı bence.

Taktik maktik yok, bam bam bam.😂 Gece uykusunu memede uyuyor, gündüz bir uykusunu pusette diğerlerini de duruma göre meme/puset/kayık hamak. Zaten istemediği bir şekilde katiyen uyumuyor. Küçük hanım nasıl isterse öyle.

Cogunlukla memede uyutuyorum baska turlu uyutamkyorum malesef.Boyle olunca benden baskasi da uyutamiyor🥲

Bi de cok farkli dusunceler var bebegin memede uyumak en dogal hakkidir diyenler de var memede kesinlikle uyumamali meme beslenme yeridir diyen de.3 saatte bir 4 saatte bir vs saatlik emzirin diyen de var bebek her istediginde emzirin diyen de var..Deneyip bebegimiz ve kendimiz icin en uygunu bulmak lazim diye dusunuyorum

Canım ben 2,5 sene memede uyuttum. Sabahlara kadar uyumadım, saat başı emdi. Memeyi bıraktığı gibi öğle uykusu da bitti. Anne için kötü, yoksa kötü değil.
Kucakta ayakta veya bebek arabasında sallayınca uyuyor şimdi. Bunun iyi tarafı herkes uyutabiliyor. Diğer türlü anne harici uyumuyor. Okula gidip geliyor uyutuyor tekrar gidip geliyor uyutuyordum. Kabus gibiydi ya.

Memede uyuyor başka kabul etmiyor
İlk ay Mamayı bırakmak için memede çok tutmuştum alıştırdım bazen gece ağzımdan çıkarma öyle uyuyalım istiyor işte o zaman çok kötü bişey olduğunu anlıyorum ben uyuyamıyorum bel ağrısı vs oluyor
Onun haricinde illa memede uyut demezse kolaylık benim için beş dk sürmeden uyuyor yatırıyorum🙂
Evet bu konuda katılıyorum aşırı yorucu oluyor bu durum Tabiiki
Allah ne verdiyse 😃
Meme beslenme aracıdır uyumak ıcın deıl dıye yazılıyor cızılıyor ama bebegın kendını en guvende hissettigı yer de orasıdır bence.. Nasıl rahat ediyorsanız oyle uyutulmalı bence.
Evet bende böyle düşünüyorum yani daha küçükler bize ihtiyaçları var ve memede rahatlıyorlarsa normal gibi geliyor ilerleyen zaman için bilemem Tabiiki
Taktik maktik yok, bam bam bam.😂 Gece uykusunu memede uyuyor, gündüz bir uykusunu pusette diğerlerini de duruma göre meme/puset/kayık hamak. Zaten istemediği bir şekilde katiyen uyumuyor. Küçük hanım nasıl isterse öyle.
ya evet bizde öyleyiz gündüz uykularında pek çok farklı stil ve yerde uyku yapmaya çalışıyoruz zaten gündüz pek uyku yok yani gece uykusuna meme de geçiyor. Bende tamamen oğlumun isteğine bağlı hareket ediyorum 😂
Bi de cok farkli dusunceler var bebegin memede uyumak en dogal hakkidir diyenler de var memede kesinlikle uyumamali meme beslenme yeridir diyen de.3 saatte bir 4 saatte bir vs saatlik emzirin diyen de var bebek her istediginde emzirin diyen de var..Deneyip bebegimiz ve kendimiz icin en uygunu bulmak lazim diye dusunuyorum
evet onları da gördüm. Böyle olunca bende kendimi sorguluyorum sürekli asla pimpirik değilimdir ama acaba oluyorum hep.
Canım ben 2,5 sene memede uyuttum. Sabahlara kadar uyumadım, saat başı emdi. Memeyi bıraktığı gibi öğle uykusu da bitti. Anne için kötü, yoksa kötü değil.
Kucakta ayakta veya bebek arabasında sallayınca uyuyor şimdi. Bunun iyi tarafı herkes uyutabiliyor. Diğer türlü anne harici uyumuyor. Okula gidip geliyor uyutuyor tekrar gidip geliyor uyutuyordum. Kabus gibiydi ya.
Haklısın canım bu durum alışkanlığa dönmüş bende farkındayım yani bazen sırf alışkanlıktan uyanıyor diyorum çünkü karnı aç değil mesela ama diş dönemindeyiz de bi yandan diyorum herhalde meme de rahatlıyor. Sadece bizden başkasının uyutamaması kötü gerçekten.

Kızlar lanet bişey bu uyuz oğlum kaşınıyor ben yıkamakla kafayı bozdum sütüm azaldı onca diyetle azalmayan süt stresle resmen gitti doluluk hissi olurdu hiç olmuyor biri bazen akardı 3 gündür hiç yok yarın 4 ay kontrolü var tarttım 400 gr almış bu hafta hiç almadı galiba 😞 şu illetten bi kurtulsak doktorun verdiği krem işe yaramadı yapma bi ilaç eczaneye yaptiracaz doktor reçete edecek salı sürecez herkes bundan fayda görmüş inşallah şifa olur yavruma tamamen kurtulduk mu okula da yollamayacam ordan bulaştı muhtemel çokta mutluydu okulunda arkadaşlarını özledi ne zaman gideceğim diye sorup duruyor 😞

X