Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 43,8%
  • erkek

OY: 8 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 6,3%

• Ankete Katılan
    16
Ben de 93 :) Birebir aynı gün mü doğduk yoksa diyecektim :KK70: Ama benim kimlikte ocak yazıyor ya :/ Annemler 25 gün için bir yaş büyük görünmesin çocuk deyip böyle yaptırmışlar zamanında. Benden sonra doğan kardeşim de 95 Aralıklı. Onu da 96 Nisan olarak yazdırmışlar :KK70:

Kızlar folik asit kullanıyor musunuz?Ben de demir eksikliği de olduğu için doktorum hem folik asit hem de vitamin içeren bir ilaç verdi.Ama benim cok midem bulanıyor bundan olabilir mi sizinde bulanıyor mu
İçerisinde omega3 varsa özellikle bulantıyı çok arttırıyor. Bana bir doktor ocean mummy önermişti diğer doktor bulantını bu da arttırır diyerek Vinalac isminde bir vitamin + probiyotik takviyesi verdi. Bir de akşamları yemekle birlikte al dedi daha az bulantı yapması için.

Benim oğlak kardeşim var aman Allahım inat desen onda duygusuzluk vurdumduymazlık onda umursamazlık desen onda valla ondan oğlak olacağına yay olsun derim tabi her çocuk kendi karakteriyle doğar ama biraz olsun burçların da özelliği var maalesef
Benim annem oğlak burcu. Ama o da birçok anne gibi dünyanın en sabırlı en merhametli insanı sanki <3 Burçların etkisi illa ki var canım ama yetiştiği ortamın, ebeveynlerin tutumunun, ailenin kaçıncı çocuğu olduğunun bile etkisi o kadar çok ki.. Benim de en istemediğim akrep burcu, erkek olacaksa balık falandı mesela. Bana da bu ikisi hep problemli, sıkıntılı burçlarmış gibi geliyordu. İki ayrı akrep burcu arkadaşım var öte yandan ikisi de birbirinden aşırı farklı karakterler ve ikisi de ayrı ayrı çok zor sanki :KK70:

Kızlar kasık ağrılarınız ne durumda benim bebiş sağ tarafa yerleşti diye düşünüyorum doktorda bakarken ultrasonu hep o tarafa tutuyor arada bir oram sızlıyor gibi ama ilk haftalar daha çok ağrı giriyordu şimdi azaldı sizde durumlar nasıl normal mi azalması

Ya evet olsa iyi gibi ama oluncada acaba bişey mi var diye tedirgin oluyorum kasıklarımı böyle dolu dolu hissediyorum ağrı diyebileceğim kadar ciddi bi ağrı yok aslında ama kasıklarım böyle rahat değil bi sıkıntısı var
Benim 3-4 gün öncesi vardı sonra olmadı ara ara geliyor ama eskisi gibi yoğun bir ağrı değil ağrı olunca seviniyorum aslında rahim büyüyor diye ama olmayınca da neden olmuyor ki diye sorguluyorum of ne kadar garip duygu

Asla uykumu alamıyorum ve hep yorgunum başka bi ilçede çalışıyorum sabah 6.30 gibi uyanıp hazırlanıp yola çıkıyorum 1 saat araç kullanıp okula geliyorum ve geldiğimde sırtım bacaklarım hep ağrıyor iş çıkışıda aynı şekilde akşam 9 da uyuyakalıyorum sürekli bi çok afedersiniz salaklık var üzerimde asla kendimi enerjik hissetmiyorum
Kesinlikle ya bu süreçte çalışmak çok zor gerçekten işi aksatmakta istemiyorum göze batmak sürekli aklım uykuda. Yol erken uyanmak işte tekrar yorulmak insanı çok etkiliyor umarım çabuk geçer bu uykulu dönem

al benden de okadar. dün 9 da uyudum ama yok bana mısın demiyor. bende çalışıyorum iş asla yapamıyorum aklım almıyor hiçbir şeye kendimi veremiyorum . öğlen molasında yemek yediğim gibi uyuyorum . berbat haldeyim anlayacağın . umarım bu durum uzun sürmez.
Umarım cidden iş ortamında inanılmaz sıkıntı bu durum bekleyen işler var birikti daha yavaş hareket ediyorum eskiye göre sanki eski performansım düştü. İşte uyuyacak bir yerde yok 🥲

Ben de 93 :) Birebir aynı gün mü doğduk yoksa diyecektim :KK70: Ama benim kimlikte ocak yazıyor ya :/ Annemler 25 gün için bir yaş büyük görünmesin çocuk deyip böyle yaptırmışlar zamanında. Benden sonra doğan kardeşim de 95 Aralıklı. Onu da 96 Nisan olarak yazdırmışlar :KK70:
Benim de kimlikte ocak 93 yazıyor. Çok sinir oluyorum bu duruma ama okul sistemleri yüzünden mecbur olmuşlar 😁😁 bizim bebişler dolu dolu aralık yazsalar da kendimizi avutsak 🤣🤣

Benim de kimlikte ocak 93 yazıyor. Çok sinir oluyorum bu duruma ama okul sistemleri yüzünden mecbur olmuşlar 😁😁 bizim bebişler dolu dolu aralık yazsalar da kendimizi avutsak 🤣🤣
Ahahahhaha ben anneme bu sebepten her söylendiğimde o da bana sen doğur da aralık yazdır bu kadar istiyorsan derdi :KK70: Nasip olur da kucağımıza alırsak inşallah doğduğu günü hatta imkan olsa saati bile yazdırcam o kimliğe :KK70:

Benim annem oğlak burcu. Ama o da birçok anne gibi dünyanın en sabırlı en merhametli insanı sanki <3 Burçların etkisi illa ki var canım ama yetiştiği ortamın, ebeveynlerin tutumunun, ailenin kaçıncı çocuğu olduğunun bile etkisi o kadar çok ki.. Benim de en istemediğim akrep burcu, erkek olacaksa balık falandı mesela. Bana da bu ikisi hep problemli, sıkıntılı burçlarmış gibi geliyordu. İki ayrı akrep burcu arkadaşım var öte yandan ikisi de birbirinden aşırı farklı karakterler ve ikisi de ayrı ayrı çok zor sanki :KK70:
Ay şuan düşününce doğru benim oğlak değil akrep doğurma ihtimalim var 22 kasımdan önce doğarsa akrep oluyor

Kızlar merhaba, belirtileri bir günde bıçak gibi kesilen oldu mu acaba ? Mide bulantım vardı artık yok, göğüslerime günlerdir el değmiyordu şu an hafif bir ağrı var ve biraz söndü. Doktoru aradım kanama ve kasıkta ağrı yoksa telaşlanma dedi ama yine de içim rahat etmedi. Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Bu arada benim kesemin şeklinde düzensizlik var ama bebeği gördük ve kalp atışını geçen hafta duyduk.

Kızlar uykuyu nasıl hallediyorsunuz ya şu an işte tuvalette yazıyorum o kadar uykum var ki işi yapamıyorum uykudan büyük bir şirkette çalışıyorum bir yere geçip dinlenebilme şansım asla yok. İşim masa başı ama bilgisayara bakarken gözüm kapanıyor. Sabah 6.20 de uyanıyorum 10 dk da ne bulursam giyip 6.30 da servise biniyorum. Akşam da 19.15 gibi evde oluyorum yemek biraz uzanma falan 10 10.30 da uyuyorum ama yetmiyor çok zorlanıyorum işte siz nasılsınız nasıl açabilirim uykumj
Ben halledemedim ya. Tek artım evden çalıştığım için arada gidip kestiriyorum ama onun dışında hep uykuluyum. İzin aldım haftaya :KK43:

Kızlar kasık ağrılarınız ne durumda benim bebiş sağ tarafa yerleşti diye düşünüyorum doktorda bakarken ultrasonu hep o tarafa tutuyor arada bir oram sızlıyor gibi ama ilk haftalar daha çok ağrı giriyordu şimdi azaldı sizde durumlar nasıl normal mi azalması
selam valla bel ağrısı daha çok çoğaldı bende kasık ağrısı azaldı arada bir yokluyor. Sabah uyanır uyanmaz 20 dk hiç ağrım olmuyor bayaa panikliyorum sonra belime bıçak girer gibi girince ohh be diyorum :KK70:

Uyku konusunda ben de öyleyim. Öğle yemeğinden sonra performansım düşüyor. Ben bi'de finanstayım ödüm kopuyor yanlış ödeme falan yaparım diye :KK70: Bir de ben daha ofiste kimseye söylemedim herkes hastaneye git halsizsin bu ara diyor bakalım şu ayı bi geçirelim de sonra söylicem artık

Kızlar uykuyu nasıl hallediyorsunuz ya şu an işte tuvalette yazıyorum o kadar uykum var ki işi yapamıyorum uykudan büyük bir şirkette çalışıyorum bir yere geçip dinlenebilme şansım asla yok. İşim masa başı ama bilgisayara bakarken gözüm kapanıyor. Sabah 6.20 de uyanıyorum 10 dk da ne bulursam giyip 6.30 da servise biniyorum. Akşam da 19.15 gibi evde oluyorum yemek biraz uzanma falan 10 10.30 da uyuyorum ama yetmiyor çok zorlanıyorum işte siz nasılsınız nasıl açabilirim uykumj
Çalışma düzenimiz aşağı yukarı aynıymış canım. Ama ben sabahları 7.30da kalkıyorum akşamları da pek erken yattığım söylenemez 23.00 - 23.30 falan çoğu zaman. Aslında prilam içmesem hamilelik bende hiç uyku etkisi yapmamıştı diyebilirim. Normalde de uykuya pek düşkün biri değilimdir sevmezdim uyumayı pek hamilelikte de çok değişmedi. Eğer çok zorlanıyorsan akşam uykunu daha da öne çek bence birkaç hafta yani 9 gibi uyumaya çalış o arada işlerini, duşu vs halledip. İş yerinde de küçük bir boyun desteği yastığın falan varsa bazen masada kestir çok uykun geldiğinde. Evet hoş bir görüntü değil iş ortamı için ama senin durumun da normalin dışında bir durum yani birkaç hafta idare etsinler. Günde 2 - 3 kez 10-15 dakikalık kestirmeler bile ayakta tutuyor insanı bence.

X