Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    121
Özellikle vajinal doğum düşünenlere muhakkak öneriyorum ben. Normalde doktor doğum başladığında çağırılır hastaneye, öncesindeki tüm süreci ebeyle geçirirsiniz. Doğumu kolaylaştırmak için sizinle birlikte yapılabilecek her şeyi yaparlar. Öncesinde de doğuma hazırlık eğitimi, sonrasında da bebeği emzirme, ilk yıkama gibi şeylerde yanınızda olur.
Ama bunun için ilk doktorunla konuşman lazım bende bir doula ile anlaştım eğitimimi görüşmelerimi vs aldım ama doğumama giremedi en son sormuştum doktoruma hastane dışarıdan müdahale almıyormuş. Medipolde doğum yapmıştım ben.

İyi akşamlar kizlar ❤️‍🔥 bişey sormak istiyorum dün kan tahlili yaptırdım kanım 9.5 e kadar düşmüş ilaç içtiğim halde 🙄 var mı aranizda benim gibi kansızlık sorunu olan? Sanırım bana ferrum yeterli gelmiyormus
Şuan ezbere yazıyorum umarım doğru yazıyorumdur gyno ferro sanol olması lazım ben de hep kansızlık problemi yaşıyorum depolarımı tek doldurabilen ilaç bu ve çevremdeki herkese de tavsiye ediyorum şimdi herkes bunu kullanıyor ve memnun. Hatta 2 senedir ara vermiştim dolmuştu depo ama şimdi hamilelikle tekrar başladım

Kaygılanmadığım günüm geçmiyor desem yeridir. 16. haftadayız zaten hiçbir şey hissetmiyorum, bir de şimdi sağımdan solumdan bebek kayıpları haberleri geldi iyice dellendim. doktorum da 3 haftada 1'e çıkardı görüşmeleri iyice sinirlerim bozuldu. bazen diyorum ters bir şey olacağını görse görüşme sıklıklarını arttırmazdı, bazen de diyorum ya gözden kaçırdığı bir şey varsa...
her ultrason günü önce kalbin attığından emin olup rahatlıyorum sonra adamcağızı dinleyebiliyorum. o günkü iç rahatlığı maksimum 3-4 gün gidiyor sonra gene ya bir şey olduysa:))

annelik bir akıl hastalığı bence:)
Hahahaha bu tam olarak ben işte , bide yok ya evham yapmıyorum diye kendimi kandiriyorum bir kaç gun sonra bir bakıyorum benm karnım bugün neden sert değil acaba diye düşünmeye başlıyorum hakikaten delilik annelik😂.Ben annemi şimdi daha iyi anlıyorum hatta kalbini kirdiysam bugüne kadar haksızlık yaptiysam diye çok üzülüyorum.

Benimde 10 lardaydı demir ilacına yemi başladığım zamanlar. Daha enerjik hissediyorum artmıştır belki. Birde iki üç gündür kahvaltıda çayı bıraktım karadut özünü suyla karıştırıp meyvesuyu gibi içiyorum bakalım haftaya tahlil vericem sonuç ne çıkacak
İnşallah yukselmistir canım, bende kahvaltıda çay iciyorum onu bırakmam gerekiyor bence 🙄 karadut 2 sabah içtim karnım bozuldu onu içmem için tok olmam lazım 😁

Şuan ezbere yazıyorum umarım doğru yazıyorumdur gyno ferro sanol olması lazım ben de hep kansızlık problemi yaşıyorum depolarımı tek doldurabilen ilaç bu ve çevremdeki herkese de tavsiye ediyorum şimdi herkes bunu kullanıyor ve memnun. Hatta 2 senedir ara vermiştim dolmuştu depo ama şimdi hamilelikle tekrar başladım
Sağol canım doktora gidince söyleyeceğim değiştirmesi için 🥰

Gyno ferro sanol içerisinde folik asit bulunduran bir demir hapı. Takviye olarak farklı bir folik asit de kullanıyorsanız fazlası zarar diyorlar. Bilginiz olsun.

Yaa sok oldum 3500 tl hayatta vermem gider cocugumun onemli ihtiyacini alirim
Bio oil çatlak yağı var ben onu aldım hem yapışkan bir hissi yok hemde güzel nemlendiriyor onu deneyebilirsin :) zaten çatlak olacaksa her türlü oluyor maalesef buna mucize bir çözüm yok henüz 😊

Şimdi hastaneden çıktım kızlar ultrasonda kalpte parlaklık var dedi doktor 😢 çok üzüldüm geçer inşallah
Canım bu tarz şeyler takip gerekiyor ama sonra geçiyor üzme kendini bir şey olmaz inşallah
Ya kızlar 3 gündür boynum tutuk kas gevşetici haplar iyi değil diye okudum ama bengay merhem falan sürsem bir şey olur mu aranızda hiç kullanan oldu mu takiplerim devlet Hastanesi'nde arayıp ya da mesaj atıp sorabileveğim doktorum da yok çok fena tutuldum
Gebelikte her ilaç kullanılmıyor bengay da keskin bir ilaç doktora danışmkta fayda var. Sicak havlu falan koysan

Günaydın arkadaşlar bsey soracağım sabah sanah tatsız bir konu ama..Ya bebeğimizi ultrasonda tekrar görmeyi beklediğim her süreçte aklıma bir sürü vesvese geliyor bı tek ben mi böyleyim ya kalp atışı duymazsam ya durmussa gelişim fln Allah korusun🙏 benm hamileligim başından beri çok şükür sorunsuz geçiyor gelişimi her şeyi çok iyi ama her bekleme aşamasında tedirgin oluyorum.Yani mesela hareketlerini hissetmeye başlamıştım ama azaldı gibi geliyor karnım bı büyük oluyor bı küçük deli ettim kendimi düşünmekten 😂😂Buarada 17+3 haftaligiz ultrasonda bı hafta önce hep
Canim inan hepimiz oyle ben dun ilkkez e bebekten gittim kiyafet aldim dedim bu korkuyu asacagim kendine yuklenme seni de anlamayan insanlara anlatma anlamazlar

Muslera hangisi canim onida duydum nabizi hep duyuyorum bende artik hisseeiyoeum🥺🥺
ay bende hep hissediyorum akşamları dinleyince özellikle :) krem bu canım , ben sevdim şimdilik :) ileride belli olur tabi :)

Eklentiler

• 1715233832092.png
    1715233832092.png
    90,7 KB · Görüntüleme: 15
Annemin çatlakları olduğu için korkup ilk gebelikte lierac biooil palmers aktardan alınan karisimlar… hepsini aldım kullandım sonuç catlamayan yerim yok beş yıldır zebra gibi geziyorum. Cilt tipiniz catlamaya müsaitse kilo durumu da eklenince catlaniyor arkadaşlar. Bu sefer Palmers tummy butter aldım bir de mustela denerim. Ama beklentim yok. Lierac in daha pahalı olan serum formunu da almıştım ama şimdi gereksiz görüyorum.
Yaa benim vucumdada goguslerim catlak kalcam sirtim ergenlik doneminde bir catladilar onune gecemedim insallah gobegim olmaz bende lierac krem cok para odeyemem cocugun yatagini alirim

doğumdan sonra da zayıflama grubu da açalım hahaha bende göbegimi atıcaktım sonra kızların o fit hallerini görünce dedim sen dur sen atma sen şişkosun 😅 bana herkes bak dikkat et evlenince kilo yapıısyo kalıyo dediler ay hayır ya evet biraz saldım toparlarım diye diyeee 2,5 yıl oldu üzerine ekleye ekleye 🤣🤣
Ask olsun atsaniza kilo ile mi guzelsiniz yada zayiflikla verirsiniz kilo olayi eger saglik sorunun yoksa veriliyor hic uzulme

X