Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 97 49,2%
  • erkek

OY: 93 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    197
Alayimmi almayayimmi bilemedim şimdi😄
Al canım, ben pişman değilim. Özellikle kışın çok kolaylık oluyor. Çarşaflar battaniyeler için falan harika. Çok yeni dış kıyafetlerimi atmıyorum onlarıda kaloriferin üzerine atıveriyorum.
Belki markası konusunda araştırma yapabilirsin. Siemensler i bi araştır kullananlardan

• Beğen
Reactions: Jou
Kızlar özel ebe tutmak hakkında fikrinizi merak ediyorum. Çok zengin varlıklı değiliz ben öğretmenim eşimin de kendi iş yeri var. Eşim maalesef böyle şeylerde yeniliğe açık değil bazı şeyleri müsriflik olarak görüyor çünkü ailesi özellikle annesi de bu şekilde düşünen bir insan . Tabi onlar kıtlık görmüş, maddi yönden çok sıkıntı çektikleri için böyle düşünmeleri normal. Neyse bir arkadaşım özel ebeden çok fayda gördüğünü anlatmıştı. O zihnimde yer etti. Ben de normal doğum istiyorum. Özel ebe tutsam mı tutmasam mı bilmiyorum. Zaten yarından itibaren devletin verdiği eğitimlere katılacağım. Sizce bu eğitimler yeterli gelir mi yoksa özel ebe olsa nasıl olur ? Lütfen fikirlerinizi paylaşin çok kararsızım 😔

İyi akşamlar herkese ben geçen gitiğimde hastaneye beni nst aldılar ilk kez gitim Dr du ısrarla ağrıların çok varmi dedi var ama normal ağrılar yani hemen hemen herkeste olan receteyi verdi elime yolladı pat diye recetde düşük riski progestan yazmış fitil devlette gittim için çok detaylı bilgi alamadım iki gün oldu kullanıyorum ama içime bir korku girdi artk yürümekte iş yapmakta zorlanıyorum ama her isimide yapyom yani öle dayanilmaz değilm acı eşiğim çok yüksek bu progestan kulanmak hiç istemiyorum ya gece kulaninca hiç yatamıyorum Bn 31+6 ym düşük olmaaz demi bu saatten sonra sizi takip,ediyorum bakiyorm erken doğum için herkese farklı ilaç vermiş buda bni strese koydu 🥺
Canım benim de 20 li haftalarda olmuştu adalat diye bir ilaç kullanmıştım. Progestanı da fitil olarak 30 lu haftalarda kadar kullandım serviks kısalığı vardı benim. Doktor verdiyse kullan derim senin durumunu en iyi bilen doktorun sonuçta. İçin rahat etmiyorsa bir doktora daha görün 🤗

Kızlar aramizda kurutma makine vardı memnun musunuz bebe kıyafetleri hic küçülttümü elektrik konusunda nasıl farkediyomu fazla geliyormu

Bende almayı düşünüyorum hergun çamasır dayanmiyo 2ci bebede geliyo hepten mahvolacam
Kesinlikle al jou ben çok memnunum evde toz kalmadı resmen. Bir de çamaşır birikmiyor

Alayimmi almayayimmi bilemedim şimdi😄
Valla 4 senedir araliksiz kullaniyorum bence en cok ihtiyac 🙈 hicbir cekme kuculme yasamadim. Onemli olan ayni tarz urunleri ayni anda birlikte atmak. Bir tshirtin yaninda bir havlu olursa havluyu fazla kurutmak icin harcadigi enerjiden dolayi tshirte tabii ki zarar verir. Full doldurmamakta onemli makineyi. Benimki bosch , memnunum. Ama arcelikte iyidir eminim

• Muhteşem
Psikolojik de olabilir ama gerçekten ağrı da olabilir canım dinlen bakım biraz. Adet olcakmisiz gibi ağrılar doğum başlangıç belirtisi de olabilir arkadaşimin ki öyle başlamıştı ama sonra aratarak devam etti süreklilik önemli canım takip et bakalım nasıl devam edecek benimde mesela ara ara adet olcakmisim gibi ağrılarım oluyor geçiyor ama vücut kendini hazırlıyor bence 🤗
Bence de birden şok yaşamayalım diye böyle ciddi ağrılar veriyor 🙈 gece uyandım böyle bir ağrı yok.. kafamdan doğum çantamda neler eksik onlar falan geçmeye başladı.. neyse iyiyim şuan ama gözüm korkmadı değil 🥲

Acemiyogi sende rahim ağzı kısalığı var mıydı. Benim 32. Haftada 28mm çıkmıştı rahim ağzı uzunlugum. Birkaç gün önce bana da oldu adet sancısı bir gün boyunca da geçmedi. Ertesi güne geçmişti şükür. Ben rahim ağzı kisaligima baglamistim ağrıyı. Bu arada şuan 34+2 yim.
Yok canım en son 36+0’da gittim hala 40’tı. Cuma gideceğim 37+0’da bakalım. Doktorun ne dedi sana, erken doğum riski var falan dedi mi?

Ben ilkli doğumda sardım karnım kalmadı dıerınde kalmıyor sıye sarmadım karnımı. Hayatımın hatasıydı galıba. Sabah hiç karnım olmazdı ama akşam snakı beş aylık hamıle gbi gönepim oluyordu.. Hattaaaa dolmuşta hamıle sanıp yer verenler bile oluyordu bana. Limdi hamıleyım kimse yer vermiyo o başka😀
Aaa 🙈 o zaman kesinlikle ihtimal etmiyoruz 😬💕 hahah şimdi de hamile olduğun mu anlaşılmıyor yoksa 🙈

Kızlar aramizda kurutma makine vardı memnun musunuz bebe kıyafetleri hic küçülttümü elektrik konusunda nasıl farkediyomu fazla geliyormu

Bende almayı düşünüyorum hergun çamasır dayanmiyo 2ci bebede geliyo hepten mahvolacam
Jou’m benimki siemens. 1 saatlik bir programı var kupkuru çıkarıyor hep onu kullanıyordum ama eşim tişörtlerim küçüldü demeye başladı 🤣 şimdi güzel kıyafetleri o programa atmıyorum daha uzun sürede, kontrol ede ede kurutuyorum. Büyük rahatlık bence kesin al. Arçelik de kullanmıştım tekken. Herhangi bir problem yaşamadım

• Muhteşem
X