2024 Lgs Anneleri

5. Sınıfta günlük 50 soruyla başladı
6. Sınıf 100
7. Sınıf 150 olarak devam etti
Yaz dönemi boyunca 150 devam etti

Çok fazla kaynak var 7. Sınıf tekrar kaynakları 8. Sınıf deneme konu anlatımları
Kaynak kitap olarak
Hız master tudem bilfen spoiler palme açı fenomen
Aklıma gelenler bunlar
Hız yayınlarını hiç kullanmadık ama çok öneriyorlar.
Biz genelde bilfen, fenomen, tudem, okyanus master kullandık.

Hız ın soruları daha zor oluyor diğer yayınevlerine göre bizim koç kitapları kolaydan zora göre aldırıp öyle ilerletiyor ,geçen sene öyle yaptılar .
Sizinkilere ek bir de güçlendiren grubunu da çözdü benim oğlan

Benim oğlumun en sevdiği kaynaktır hız
Çok kolay diyor soruları🙈

Master okyanus yayınları zor geliyor oğluma da🤷‍♀️
Galatasaray veya Kabataş lisesi istiyor
Hedefi baya yüksek

Sınav netlerı nasıl denemelerde

Hız ın soruları daha zor oluyor diğer yayınevlerine göre bizim koç kitapları kolaydan zora göre aldırıp öyle ilerletiyor ,geçen sene öyle yaptılar .
Evet güçlendirenın paragraf kitabını özellikle istedi bizim okulda

Matematik güçlendiren aldırdılar yaz için ama çözemedi fen öğretmeni de istedi. Okul açılınca çözecek. Türkçe öğretmeni çanta yayınları aldırdı.

Benim oğlumun en sevdiği kaynaktır hız
Çok kolay diyor soruları🙈

Master okyanus yayınları zor geliyor oğluma da🤷‍♀️
Galatasaray veya Kabataş lisesi istiyor
Hedefi baya yüksek

Sınav netlerı nasıl denemelerde
Bizde hız yayınlarını youtube video yayınlarından keşfetmistik. Youtube'daki konu anlatımlarını oglum cok begenmisti, hatta simdi doping hafızadaki konu anlatımlarıyla karşılaştırıyor ve hız yayınlarının konu anlatımlarını daha cok tercih ediyor. Tabi doping hafızadaki soru cözümleri uzerinden ders anlatması cok avantajlı orası ayrı..

Benim oglum yazın biraz ağırdan aldı, daha dogrusu okul ögretmenleri biraz o şekilde motive etti, temmuz ortasına kadar tamamen kafasını bosaltmasını ,bu sürecte bol bol kitap okumasını sonra 7. Sınıfa ait denemeler çozerek eksik konuları varsa gidermesi konusunda yönlendirdiler. Bizde yarın itibariyle okulların açılması ile sıkı bir tempoya giriyoruz. Bahsettiğiniz kaynaklar dısında tecrübe ettiğimiz ve tavsiye edebileceğimiz bir kaynak olursa bende yazacağım. Mentor
ÖGretmeni kendisi için haftalık bir ders programi hazırlamasını istemis, sonra üzerinden kendisi de geçecekmis. Sizlerde böyle bir sey hazirladınız mı? Haftalık programda gün icinde ne calışacağı yada kaç soru çözeceği mi planlanıyor?

Benim oglum yazın biraz ağırdan aldı, daha dogrusu okul ögretmenleri biraz o şekilde motive etti, temmuz ortasına kadar tamamen kafasını bosaltmasını ,bu sürecte bol bol kitap okumasını sonra 7. Sınıfa ait denemeler çozerek eksik konuları varsa gidermesi konusunda yönlendirdiler. Bizde yarın itibariyle okulların açılması ile sıkı bir tempoya giriyoruz. Bahsettiğiniz kaynaklar dısında tecrübe ettiğimiz ve tavsiye edebileceğimiz bir kaynak olursa bende yazacağım. Mentor
ÖGretmeni kendisi için haftalık bir ders programi hazırlamasını istemis, sonra üzerinden kendisi de geçecekmis. Sizlerde böyle bir sey hazirladınız mı? Haftalık programda gün icinde ne calışacağı yada kaç soru çözeceği mi planlanıyor?
Dinlenmiş güzel olmuş
Benım ki de 150 soru devam etti ama hergün yoğun bir çalışma değildi
Bol bol denizde vakit geçirdi
Yoğun bir yıl olacak hem fiziksel hem psikolojik dinlensin istedim ben de

Kaynak olursa yazarım mutlaka
Okul programını vermedı henüz
Bugun sınav var öğrencinin başarısına göre bir program hazırlayacaklar

Merakla bekliyorum sonucu

Dinlenmiş güzel olmuş
Benım ki de 150 soru devam etti ama hergün yoğun bir çalışma değildi
Bol bol denizde vakit geçirdi
Yoğun bir yıl olacak hem fiziksel hem psikolojik dinlensin istedim ben de

Kaynak olursa yazarım mutlaka
Okul programını vermedı henüz
Bugun sınav var öğrencinin başarısına göre bir program hazırlayacaklar

Merakla bekliyorum sonucu
Aferin kücük adama🥰, hem dinlenmiş hem ihmal etmemiş. Sınavının iyi geçeceğine eminim, bahsettiğiniz bir tempoda olduğuna gore içinden gelerek çalışan bir ögrenci, muaffak olacaktır. Gireceği sınav tüm derslerin ilk ünitelerinden değil mi?

Ben bu seneyi yönetememekten kendi adıma biraz korkuyorum açıkçası.. ben biraz stresli biriyim. Bir de evde 3 yasinda bir kızım var, sürekli abisinin kapısında 🙈 oğlumun calışacağı saatlere, kızımın uyku saatlerini çekmem lazım
.
.
bir de hanımlar, çocuklarınız soru çozerken sadece çalıstıkları ünitelerin sorularını mı çözüyorlar yoksa eski konulara ait soruları da çözüyorlar mı? Yani örneğin matematik 2.ünite üslü sayılara calıstılar,o hafta full bu konunun üzerinde durdular diyelim.. sonraki haftalat ilk ünıte olan carpanlar konusunu da unutmamak icin soru çözümü yapıyorlar mı yoksa bütün uniteler bittikten sonra mı genel tekrar yapacaklar

Aferin kücük adama🥰, hem dinlenmiş hem ihmal etmemiş. Sınavının iyi geçeceğine eminim, bahsettiğiniz bir tempoda olduğuna gore içinden gelerek çalışan bir ögrenci, muaffak olacaktır. Gireceği sınav tüm derslerin ilk ünitelerinden değil mi?

Ben bu seneyi yönetememekten kendi adıma biraz korkuyorum açıkçası.. ben biraz stresli biriyim. Bir de evde 3 yasinda bir kızım var, sürekli abisinin kapısında 🙈 oğlumun calışacağı saatlere, kızımın uyku saatlerini çekmem lazım
.
.
bir de hanımlar, çocuklarınız soru çozerken sadece çalıstıkları ünitelerin sorularını mı çözüyorlar yoksa eski konulara ait soruları da çözüyorlar mı? Yani örneğin matematik 2.ünite üslü sayılara calıstılar,o hafta full bu konunun üzerinde durdular diyelim.. sonraki haftalat ilk ünıte olan carpanlar konusunu da unutmamak icin soru çözümü yapıyorlar mı yoksa bütün uniteler bittikten sonra mı genel tekrar yapacaklar
Evet isteyerek çözüyor insallah tükenmez sene sonuna kadar☺️

Oda özlüyordur abisini
Nasıl tatlıdır şimdi en güzel zamanları😍

Sınav zormuş baya matematikten çoğu öğrencının boşu varmış
Benımkinin de 1 emin olmadığı soru varmış
Çok vaktımı aldı dedi

Sınavda 6. Sınıf konusundan bile soru varmış
Sanırım düzenli çalışanla çalışmayanın fark edileceği bir sınav olacak
Yarın çalışma programı ayarlanacak

Oğlum gecen sene diyelim ki bir konu işlendi bütün kaynaklardan o üniteyi bitiriyordu
Çok fazla pekiştirdiği için sınavda yanlış çıkan soru ya dikkat eksıkliğinden yada işlenmemiş konu olursa onlardan çıkıyordu
Deneme sınavlarında matematik full yada 1 yanlış

Fen 1-2 yanlış
Türkçe 2-3 bazen 4 bile oluyor
Din 2
Sosyal 1
İngilizce full yada 1 yanlış oluyor
En fazla 86 net mi ne yapmıştı sanırım
83-84 arası gidio geliyor 90 soru üzerinden
Dikkati dağınık bir çocuk olmasa çok daha iyisini yapabılecek
Sınıfında aşırı çalışan çocuklarda var 89-90 yapanlar🤷‍♀️

Sizin sınavlarda ki netler nasıl

Evet isteyerek çözüyor insallah tükenmez sene sonuna kadar☺️

Oda özlüyordur abisini
Nasıl tatlıdır şimdi en güzel zamanları😍

Sınav zormuş baya matematikten çoğu öğrencının boşu varmış
Benımkinin de 1 emin olmadığı soru varmış
Çok vaktımı aldı dedi

Sınavda 6. Sınıf konusundan bile soru varmış
Sanırım düzenli çalışanla çalışmayanın fark edileceği bir sınav olacak
Yarın çalışma programı ayarlanacak

Oğlum gecen sene diyelim ki bir konu işlendi bütün kaynaklardan o üniteyi bitiriyordu
Çok fazla pekiştirdiği için sınavda yanlış çıkan soru ya dikkat eksıkliğinden yada işlenmemiş konu olursa onlardan çıkıyordu
Deneme sınavlarında matematik full yada 1 yanlış

Fen 1-2 yanlış
Türkçe 2-3 bazen 4 bile oluyor
Din 2
Sosyal 1
İngilizce full yada 1 yanlış oluyor
En fazla 86 net mi ne yapmıştı sanırım
83-84 arası gidio geliyor 90 soru üzerinden
Dikkati dağınık bir çocuk olmasa çok daha iyisini yapabılecek
Sınıfında aşırı çalışan çocuklarda var 89-90 yapanlar🤷‍♀️

Sizin sınavlarda ki netler nasıl
Tükenmez bence canım, güzel bir tempo yakalamış, insallah benim oğlumada nasip olur. Mart ayından beri denemeye girmedi , o da yarın ilk ciddi denemesine girecek okulda , sonuçları aldığımızda paylasırım buradan. Açıkçası bizde cok merak ediyoruz. Yarın ki denemeye göre önumüzdeki bir ay boyunca okulundaki sınıfı belli olacakmıs. Hatta bazı veliler karsı çıkmıs bütün sınıflarda aynı düzey eğitim verilsin diye ama ben farklı düsünüyorum, eger cocuğumun konu eksiği varsa , ileri duzey veya yeni nesil soruları çozemez ki , önce konulara tam olarak hakim olmasını isterim. Konu eksiği olmayan cocuklara da tekrar bildiği konuları anlatmak hem zaman kaybı hem haksızlık gibi geliyor bana..
.
.
haksızlık demişken,biliyorsunuz şubat ayında yaşadığımız büyük felaketten dolayı 2023 lgs ve yks'de ögrenciler sadece 1.dönem konularından sorumlu tutuldular. Bu durum önceki sene yada sonraki seneler giren ögrenciler icin haksızlık olusturuyor mu? Biz deprem bolgesinde yasamıyoruz, ama ekranlara yansıtıldığından cok daha büyük bir felaket olduğunu biliyorum. Depremi yaşayan , ailesini yada yakınlarını kaybeden, hayatları bambaşka bir düzene evrilen ögrencilerin psikolojileri yada çalışma düzenleri 2 ay da birden bire nasil iyilesebilir ki? Ya da tam tersi örneklemek istiyorum, istanbulda yaşayan bir öğrencinin psikolojisi hatay'daki kadar etkilenmiş olabilir mi? Keske sadece deprem bölgesinden giren ögrenciler icin bir çözüm düsünülseydi, bilemiyorum. Ama bugün oglumun okul cıkışına gittiğimde ögrenciler keske gecen seneki gibi sadece ilk dönemden sorumlu olsak , bu sene girenlere haksızlık oldu diye konusuyorlardı. Evet taban puanlar yükseldi ama 10 aylık bir sureçte ben 5 konuyu ögrenmekle 15 konuyu öğrenmek daha rahat bir surectir diye düsündüm. Belki benim atladığım düsünemediğim bir nokta vardir. Sizler ne düsünüyorsunuz bu konu da?
.
.

Tükenmez bence canım, güzel bir tempo yakalamış, insallah benim oğlumada nasip olur. Mart ayından beri denemeye girmedi , o da yarın ilk ciddi denemesine girecek okulda , sonuçları aldığımızda paylasırım buradan. Açıkçası bizde cok merak ediyoruz. Yarın ki denemeye göre önumüzdeki bir ay boyunca okulundaki sınıfı belli olacakmıs. Hatta bazı veliler karsı çıkmıs bütün sınıflarda aynı düzey eğitim verilsin diye ama ben farklı düsünüyorum, eger cocuğumun konu eksiği varsa , ileri duzey veya yeni nesil soruları çozemez ki , önce konulara tam olarak hakim olmasını isterim. Konu eksiği olmayan cocuklara da tekrar bildiği konuları anlatmak hem zaman kaybı hem haksızlık gibi geliyor bana..
.
.
haksızlık demişken,biliyorsunuz şubat ayında yaşadığımız büyük felaketten dolayı 2023 lgs ve yks'de ögrenciler sadece 1.dönem konularından sorumlu tutuldular. Bu durum önceki sene yada sonraki seneler giren ögrenciler icin haksızlık olusturuyor mu? Biz deprem bolgesinde yasamıyoruz, ama ekranlara yansıtıldığından cok daha büyük bir felaket olduğunu biliyorum. Depremi yaşayan , ailesini yada yakınlarını kaybeden, hayatları bambaşka bir düzene evrilen ögrencilerin psikolojileri yada çalışma düzenleri 2 ay da birden bire nasil iyilesebilir ki? Ya da tam tersi örneklemek istiyorum, istanbulda yaşayan bir öğrencinin psikolojisi hatay'daki kadar etkilenmiş olabilir mi? Keske sadece deprem bölgesinden giren ögrenciler icin bir çözüm düsünülseydi, bilemiyorum. Ama bugün oglumun okul cıkışına gittiğimde ögrenciler keske gecen seneki gibi sadece ilk dönemden sorumlu olsak , bu sene girenlere haksızlık oldu diye konusuyorlardı. Evet taban puanlar yükseldi ama 10 aylık bir sureçte ben 5 konuyu ögrenmekle 15 konuyu öğrenmek daha rahat bir surectir diye düsündüm. Belki benim atladığım düsünemediğim bir nokta vardir. Sizler ne düsünüyorsunuz bu konu da?
.
.
Günaydın canım

Sınavdan haber var mı

Oğlumun sınıfı belli olmuş
Sınavda matematik full yapmış🙏

Bende sınıf belirleme için sizinle aynı düşünüyorum

Bu sene deprem den dolayı maalesef çok sıkıntılı oldu
Ama ne dıyebılırım ki🤷‍♀️
480 alan çocuklar yüzdelik yüzünden istedikleri okula yerlesemedılet🤦‍♀️😔

Allah bidaha yaşatmasın böyle afetler😔

Günaydın canım

Sınavdan haber var mı

Oğlumun sınıfı belli olmuş
Sınavda matematik full yapmış🙏

Bende sınıf belirleme için sizinle aynı düşünüyorum

Bu sene deprem den dolayı maalesef çok sıkıntılı oldu
Ama ne dıyebılırım ki🤷‍♀️
480 alan çocuklar yüzdelik yüzünden istedikleri okula yerlesemedılet🤦‍♀️😔

Allah bidaha yaşatmasın böyle afetler😔
sonucları ellerine vermemisler canım, ama bugün fen ve sosyal dersleri vardı, oglum kendi sonucunu ögretmenlerine sorduğunda fen 1 yanlıs, sosyal full olduğunu söylemişler. Matematik ve türkceyi henüz bilmiyoruz. 🤷🏼‍♀️ ama oglum sınavın kolay olduğunu söyledi, sadece 7.sınıf konuları varmış bu arada ve yeni nesil sorularla sadece matematikte karşılaşmış..ögrencileri 2 sınıfa ayırmışlar öyle düsün pekte ayırd edici bir sınav olduğunu düsünmedim o yüzden. Sonucları neden dağıtmadıklarını söylememişler ama benim tahminim, yazmıştım ya hani bazı veliler ögrencilerin seviyelerine göre sınıflara ayırmaya karsı çıktılar diye sanırım veliler sonuçları karsılaştırıp kendi cocuğunun durumu hakkında itirazda bulunmasın diye sanırım. Ama böyle olmaz neticede , bu ilk denemeydi tabi ki ama ilerleyen zamanlarda ben cocuğumun durumunu bilmek isterim. Dersane ortamı bu konularda daha ciddidir diye tahmin ediyorum, veliye göre davranış sergilemez büyük ihtimalle.. okuldaki durum malesef bu sekilde 😒

sonucları ellerine vermemisler canım, ama bugün fen ve sosyal dersleri vardı, oglum kendi sonucunu ögretmenlerine sorduğunda fen 1 yanlıs, sosyal full olduğunu söylemişler. Matematik ve türkceyi henüz bilmiyoruz. 🤷🏼‍♀️ ama oglum sınavın kolay olduğunu söyledi, sadece 7.sınıf konuları varmış bu arada ve yeni nesil sorularla sadece matematikte karşılaşmış..ögrencileri 2 sınıfa ayırmışlar öyle düsün pekte ayırd edici bir sınav olduğunu düsünmedim o yüzden. Sonucları neden dağıtmadıklarını söylememişler ama benim tahminim, yazmıştım ya hani bazı veliler ögrencilerin seviyelerine göre sınıflara ayırmaya karsı çıktılar diye sanırım veliler sonuçları karsılaştırıp kendi cocuğunun durumu hakkında itirazda bulunmasın diye sanırım. Ama böyle olmaz neticede , bu ilk denemeydi tabi ki ama ilerleyen zamanlarda ben cocuğumun durumunu bilmek isterim. Dersane ortamı bu konularda daha ciddidir diye tahmin ediyorum, veliye göre davranış sergilemez büyük ihtimalle.. okuldaki durum malesef bu sekilde 😒
Dershane istiyor mu
Çok iyi destek olacaklardır eğer netlerı yüksekse

Oğlumun da başladı dershane okul
Yoğun bir program devam ediyor şimdilik

Dershane ilk denemesını yaptı
480 puan almış ama yanlışları henüz söylenmedı🤷‍♀️

Her deneme oldugunda yazacağım buraya aldığı puanı🙈

Merhaba
Okul açıldı. Durumlar nasıl🤗
Bu yıl dersler değişmiş. Matematik Uygulamaları ve Bilim Uygulamaları kaldırılmış. 🤷O sebeple okul çıkışı üç gün ikişer ders etüt yapıyorlar. Akşam 5 te bitiyor.
Hafta sonu okul kursu olacak.
16 Ekim'de okul ilk denemeyi yapacak.
Okulda ilk 40 a giren öğrencilere koçluk sistemi yapılacak. Her beş öğrenciyle bir öğretmen ilgilenecek.
Bu hafta çok karışmıyorum. Ama önümüzdeki hafta okul çıkışı evde soru çözmeye yoğunlaşacak.
Tüm çocuklarımız için hayırlı olsun 🤗🤲🥰

Merhaba arkadaşlar. Allah çocuklarınıza zihin açıklığı versin. Bu sene çok yorucu bir sene olacak onlar için. İnşallah mutlu olacakları okulları kazanır hepsi. Benim kuzumda 7.sınıf oldu. 7.sınıf için sizlerden türkçe ve paragraf kitabı tavsiyesi alabilir miyim? Seviyesi iyi. Ama matematiğimiz iyi. Türkçede çok iyi değiliz. Sınavlarda Full de yapıyor ama bence eksiği var. Şuan için hız türkçe/paragraf, fenomen türkçe/paragraf, nitelik süper 7 türkçe, okyanus paragraf, aydın beceri temelli türkçe çözüyor. Bunların dışında ne alabilirim?

Kızlar nasıl gidiyor lgs yolculuğu
Oğlum ilk deneme sınavını oldu

Matematik 2 boş 2 yanlış
Fen 2 yanlış
Türkçe 3 yanlış😔
İngilizce
İnkılap ve Din full
4. Olmuş
Pazartesi dershane denemesı var o nasıl olacak bakalım 🤷‍♀️

Sizin çocuklar oldu mu deneme sınavı?

Kızlar nasıl gidiyor lgs yolculuğu
Oğlum ilk deneme sınavını oldu

Matematik 2 boş 2 yanlış
Fen 2 yanlış
Türkçe 3 yanlış😔
İngilizce
İnkılap ve Din full
4. Olmuş
Pazartesi dershane denemesı var o nasıl olacak bakalım 🤷‍♀️

Sizin çocuklar oldu mu deneme sınavı?
Bizim 16 Ekim'de ilk deneme☺️
Sadece 7. Sınıf denemesi yaptılar. Durum tespiti için o henüz belli olmadı.
Başlangıç olarak iyi yapmış🤗

X