Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Benimkide zayif yapabilecegimiz birsey yok.elimizden geleni yapiyoruz bizde nitekim. Bos bos konusuyorlar.en deneyimli onlar 🤣
Benimde esim hemen mudahil oluyor.hatta fazlaca🤣gecen kv den iyiniyetle bana bikac tavsiye verdi.hemen uyarmis sen cok mudagil olma diye..simdi zavalki kadin konusmaya cekiniyir
Aay ben de bugün yanlarına geldim tam bebişin altını değiştirmis çok miniksin o yuzdn böyle oluyor diyodu çocuğa yine 🤣 hemen çocuğuma yeltendim aldim kucağıma babanne sana minik mi diyor yavrum dedim minik misin sen dedim. Eşim de göster oğlum babanneye gobusunu kocaman gobusu var benim oğlumun minik değil dedi. Ben de eveet kocaman oldu benim oğlum dedim. Anlamıştır inşallah 🤣 eşimi bı daha sevdim djdjdjd

Armut kafalı ne ya tövbe estağfurullah valla canım bebeğinin kafası gayet güzel olması gereken gibi. Ay benim oğlumu görse ne diyecekti acaba normal doğumda kafa uzun çıkıyor bir süre öyle kalıyor bir de 🥲

Canım biraz toparladın mı ağrın acın azaldı mı?
Dr da bebeğinin kafası normal dedi. Kadın illa bir laf edecek yok armut kafalı yok kilosu az küçük 🙄

Tövbe ya benzetmeye bak.. ille cinslik yapacakta takılmamaya çalış peki sence bilerek mi yapıyor yoksa sevdiğinden mi bilerek yapıyorsa sende cins cins davran 🤣 geçen benimki kötü haber var mıi diyo hastanede geldigimizi biliyordu saçma sapan konusurlar işte hani ille bize batacak şeyler yapiyorlar
Anlayamıyorum ki bilerek mi yapıyor patavatsızlik mi 🤣 valla bir değişikler ya sırf konusmak için konuşuyorlar

Şu bebeğin kırkı çıksada gitse. Bu sefer görüntülü arayıp gene sinir edecek bişeyler bulur o kadın 🤦🏻‍♀️ ne bekliyor anlamak gerçekten mümkün değil. Cidden süt filan gelmemiş olsa yok bilmem kim emzirme eğitimi de aldı sen almadın ondan oluyo böyle diye bi başlar daha neler der kim bilir.
Aynen canım eşime çok üzülüyorum elinde değil baya bölündü adam heryere koşturmaya çalışıyor bitik durumda baya bildiğin. Geçen yüzeysel bi tartışma yaşadık sonra çok zor günler geçiriyorum özür dilerim senlik bi durum değil filan diyerek kendini açıklamaya çalıştı. Gerçekten anlıyorum onu. Sağol canım kp gittikçe kötüye gidiyor hepimizi korkutuyor ne olacak böyle hiç bilmiyorum 🤦🏻‍♀️
Hayır hamilelik sürecinde de hiç üzmedi yan yana gelince bir sey oluyor yani.
Hakkında hayırlısı olsun tez zamanda iyileşir inşallah canım, eşinle birbirinizi anlamaniz da güzel. Kısa sürede geçecek inşallah bu günler 🙏🏻

Ayy 36+2 daha ama önden gidiyor 2 hafta valla o kadar çok istiyorum ki artık taşıyamıyorum sanki 😩senin tam zamanı elin kulağında hadi bakalım kolayca olsun inşallah
Önden gidiyorsa aynı sayılırız 38+5 bitiyor benim de 🥲 doulam doğum belirtilerini sorarken ishalin mide bulantın var mı diye sormuştu doğuma yakın oluyormuş bunlar 😍

Herkese anladığı dilden konuşacaksın 😂 benimki de devamlı bırak ağlasın , çocuk her ağladığında alınmaz derdi. Sonra karşıma bir video çıktı , dinen de iyi değilmiş bebekleri ağlatmak diye . Benim kayınvalide düşkündür böyle dini konulara , ona gösterdim . Bak iyi değilmiş diye 😂
İlk başta hamile kaldığımı duyunca benden daha çok üzüldüler , şimdi diyor ne kadar sevapmış hamilelik süresi , emzirme süresi boyunca devamlı sevap yazılıyormuş , bileydim biraz daha çocuk yapardım diyor 😂
Ben desem tesiri yok ama 🤪 geçende marketteyiz , instagramda gördüm bu kutulara pamuk ıslatıp koyuyorlar yeni doğan bebeklerin altını alırken ıslak mendil kullanmıyorlar dedi 😂 hadi ya dedim 4 çocuk büyüttüm bir kere bende görmedin de internette mi gördün dedim . Birde hep bizde kalır ben lohusayken ve ben hep öyle kutulara pamuk hazırlarım
Pamuk ıslatma olayını söyledim ben üşendim dedim. Ay yok her zaman su mu olur ona baş edemezsin o olmaz gibi şeyler dedi yoo oluyo yeğenime ek gidaya kadar öyle yaptılar dedim ben de aaa öyle mi oldu 🤣

Bugün kontrolümüz vardı 37+1 2890 kilosu çatı muayenesi yaptı başı hala kanalda değil dedi randevuyu da 12 gün sonraya verdi galiba o zamana kadar doğuracağımdan umudur yok😞

Cnm iyi akşamlar 🌸ilk güne göre daha iyiym ama zorlu bi süreç bence bu topa girme . Normal doğum imkanin varsa bekle . Öyle kolay bişey değil . Evde eşim olmadan oturup kalkamiyorum . Sürünerek yürüyebiliyorsun . Sütün gelmiyor . ve biz 38 haftalik olmamiza rağmen bebek yoğun bakimda solunum sıkıntısı var ve ilerleme kaydetmiyor . Çok üzülüyoruz .sezerynin dezavantajlara çok daha fazla ..
Sezaryenin sikintisi bu sanirim:KK43: benim kizimda solunum sikintisi cekiyor yogun bakimda. 38+5 3300 gr ve 52 cm olmasina ragmen orda suan hic beklemiyorduk. Sizin sutunuz geldi mi acaba sagiyor musunuz ya da ? Nasil bi yol izlediniz

Ben de öyle hareket etmek çok çok zorlaştı 🥹 yalancı sancılarım var iki gündür böyle elektrik çarpar gibi garip bi ağrı giriyo belime, böyle mi oluyo🥲
Benim elektrik çarpması gibi olmadı hiç ama alttan çıkacak gibi baskı var, kasılmalar arttı. Bakalım seninki ne zaman gelecek 😍 cumaya yetişir belki
Elleri bağlama olayı inanılmaz geriyor beni. Güvende hissedemem gibi ürkütücü geliyor Allahım bir doğursam da kurtulsam artık yürümek bile zor 😩 ne güzel kurtuldunuz ya 🌺
Ayy elleri mi bağlıyorlar bilmiyordum bunu ya bir yerimiz kaşınırsa o anda 🥹
Cnm iyi akşamlar 🌸ilk güne göre daha iyiym ama zorlu bi süreç bence bu topa girme . Normal doğum imkanin varsa bekle . Öyle kolay bişey değil . Evde eşim olmadan oturup kalkamiyorum . Sürünerek yürüyebiliyorsun . Sütün gelmiyor . ve biz 38 haftalik olmamiza rağmen bebek yoğun bakimda solunum sıkıntısı var ve ilerleme kaydetmiyor . Çok üzülüyoruz .sezerynin dezavantajlara çok daha fazla ..
Canım normal doğum da zor onda hem öncesinde sancı çekiyorsun ki kaç saat çekeceğin belli değil, hem ıkınma evresi var ki beni en çok zorlayan kısım oydu, bir de kesi dikiş olunca sonrasında yine acı çekiyorsun. Ha sezaryen kadar acılı mıdır bilmiyorum ama..Ben oğlumun doktor kontrollerine bile gidememiştim yürüyemediğim için. Emzirmek eziyet gibiydi popomun üzerine oturamıyordum. Doğumun iki türlüsü de zor bence kendini üzme o yüzden.
Solunum sıkıntısı sezaryen olanlarda duyuyorum genelde o neden oluyor acaba, aslında sezaryenle doğan bebeklerde risk daha az oluyo, normal doğumda kanalda sıkışma oksijensiz kalma ihtimali var Allah korusun. İnşallah tez zamanda çıkar bebeğin sen de o arada toparlanırsın iyice 🌸

Pamuk ıslatma olayını söyledim ben üşendim dedim. Ay yok her zaman su mu olur ona baş edemezsin o olmaz gibi şeyler dedi yoo oluyo yeğenime ek gidaya kadar öyle yaptılar dedim ben de aaa öyle mi oldu 🤣
Bende ilk aylarda yapıyordum , yeni dünyaya gelmiş hemen tahriş olmasın diye . Sonra ıslak mendile geçiyorum. Ama başkasında görünce dikkatini çekip , yapınca ne gerek varları anlamıyorum . Değişikler gerçekten 😂

Benim elektrik çarpması gibi olmadı hiç ama alttan çıkacak gibi baskı var, kasılmalar arttı. Bakalım seninki ne zaman gelecek 😍 cumaya yetişir belki

Ayy elleri mi bağlıyorlar bilmiyordum bunu ya bir yerimiz kaşınırsa o anda 🥹

Canım normal doğum da zor onda hem öncesinde sancı çekiyorsun ki kaç saat çekeceğin belli değil, hem ıkınma evresi var ki beni en çok zorlayan kısım oydu, bir de kesi dikiş olunca sonrasında yine acı çekiyorsun. Ha sezaryen kadar acılı mıdır bilmiyorum ama..Ben oğlumun doktor kontrollerine bile gidememiştim yürüyemediğim için. Emzirmek eziyet gibiydi popomun üzerine oturamıyordum. Doğumun iki türlüsü de zor bence kendini üzme o yüzden.
Solunum sıkıntısı sezaryen olanlarda duyuyorum genelde o neden oluyor acaba, aslında sezaryenle doğan bebeklerde risk daha az oluyo, normal doğumda kanalda sıkışma oksijensiz kalma ihtimali var Allah korusun. İnşallah tez zamanda çıkar bebeğin sen de o arada toparlanırsın iyice 🌸
Umudumu yitirmeyeyim diyorum da doğurabileceğimi de hiç sanmıyorum nedense 😂😂

Kasılmaların mı düzenli gelip gitmesi gerek yoksa sancıların mı? Benim kasılmam olmuyo bi kere oldu sadece ama sancım çok oluyo. Doğum aşamasına gelince kasılmalar gelip gidiyo da sancı hep sabit mi kalıyo onu anlayamadım tam

Umut fakirin ekmeğidir diyerek ben hala bekliyorum🤭🤭 ayy gerçekten ya zayıflama mevzusu var bi de. Ben artık fok balığı gibi hissediyorum sen çok kilo aldın mı🫠
Evet , beni en çok bunaltan konulardan biri kilo 😂 en sonuncuda emzirme döneminde aşırı kilo almıştım . Şuan yaklaşık 12 kilo aldım ama eski kilolarımı verememiştim 😂 hızlıca gitsin kilolar , bol bol sütler olsun 😂

Kızlar sancı belden girer mi normalde de bel ağrım oluyordu ama bugün çok kötü bel ağrısı yaşıyorum eşime masaj yaptırdım geçmedi

X