Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Memem aslinda buyuk degil benim boyutu. Ama meme basim cidden büyük. Bende ondandir diye düşünüyodum ama elle saginca da damla damla akiyor. Bosaltmanin baska yolunu bulmam gerekecek cunku makinede de sagiyorum 5 cc anca sut yok madem neden şişiyor bu kadar ☹️
Duşa girip sıcak suyla masaj yap sonrasında sağım yap?

Kizlar memelerim taş gibi oldu. Bebek emiyor ama bosaltamiyor ya da cikmiyor süt çünkü enjektorle 20 cc mama aliyor ustune mecbur. Sagiyorum 5 cc bile cikmiyor iki memeden. Ama cok cok sert canim acimaya basladi. Oneriniz var mi?
Sıcak su torbasiyla ılık kompres yapıp sagarken de sağdan soldan bastırarak sagiyordum. Bir de duş iyi geliyor kanallar açılıyor su sıcaklığından ötürü

Önce sıcak ile yumuşatıp burdaki şekilde sağım yapmayı deneyin. Masaj şekli de önemli sanırım.
Sonra da sağım bitikten sonra soğuk kompres yaparsanız ağrınız azalabilir.

En sondaki memenin aynisi benim ki. Kendi küçük başı büyük 🤭 sadece baş agiz icine girdiğinden cene de daha kuvvetli degil cekemiyir. Ama sut kanallarda sertlik yapmis mastit olmadan duşa gireyim sagayim falan. Yine tüm tuslara ayni anda basacagim bugun anlasildi 😞

En sondaki memenin aynisi benim ki. Kendi küçük başı büyük 🤭 sadece baş agiz icine girdiğinden cene de daha kuvvetli degil cekemiyir. Ama sut kanallarda sertlik yapmis mastit olmadan duşa gireyim sagayim falan. Yine tüm tuslara ayni anda basacagim bugun anlasildi 😞
Ya normalde en son soğuk kompresi lahana kpyun demişti bi eğitimci ama onu söylemeye çekindim çünkü sanırım onu memeyi bıraktırırken mastit olmamak için de yapıyorlar yani kanalları rahatlatıyor muhtemelen ama işte tamamen keser belki siz normal bişeyle en son yaparsınız oda ağrınızı azaltması için.

Havlu koyduk utuye basip basip gece. Su torbasi alayim diyordum. Sicak sise nasil oluyor
Sağlık Ocağında ebe anlattı bana canım. Sıcak suyun içinde ağzı dar cam şişeyi kaynat dedi ağız kısmını bezle sil soğusun orası direk göğüs ucuna koy canım şişeyi vakum etkisiyle süt kanalları açılıyormuş rahatlarmış göğüs canım denemedim ama ben lazım olursa deneyeceğim

Sağlık Ocağında ebe anlattı bana canım. Sıcak suyun içinde ağzı dar cam şişeyi kaynat dedi ağız kısmını bezle sil soğusun orası direk göğüs ucuna koy canım şişeyi vakum etkisiyle süt kanalları açılıyormuş rahatlarmış göğüs canım denemedim ama ben lazım olursa deneyeceğim
Kılcal damarlara çok zarar vermez mi
O yöntem acaba bi anda vakum sıcak etkisi felan.

Günaydın kızlar 🌸 tarihi bilip de doğuma gidecek olmak gerçekten çok daha stresli geldi bana 🙈 aniden gidince karambole gidiyorsun bir şey düşünmüyorsun. Bugün son günüm elim ayağıma dolandı napıcam diye 😄 yapılacaklar listesi yaptım sabahtan ona uyucam artık.

gulumsebebek gulumsebebek canım kan sulandırıcı iğneyi doktor doğumdan sonra da 7 gün kullan dedi bana, doğurduğumuz gün mü başlıyoruz hemen yoksa bir gün sonra mı?

Kızlar oğlumu kucağıma aldım çok şükür, anca yazabiliyorum. Bende bebişde iyiyiz şükür. Ağrılarım var evet hala gazımı da çıkartamadım sütümde gelmedi hala ama bebişin yüzünü görünce herşey bitiyor🥹
Allah analı babalı sağlıkla büyütsün canım 😍😍
Günaydın kızlar 🌸 tarihi bilip de doğuma gidecek olmak gerçekten çok daha stresli geldi bana 🙈 aniden gidince karambole gidiyorsun bir şey düşünmüyorsun. Bugün son günüm elim ayağıma dolandı napıcam diye 😄 yapılacaklar listesi yaptım sabahtan ona uyucam artık.

gulumsebebek gulumsebebek canım kan sulandırıcı iğneyi doktor doğumdan sonra da 7 gün kullan dedi bana, doğurduğumuz gün mü başlıyoruz hemen yoksa bir gün sonra mı?
ayyy hemde nasıl stresli oluyor beklemesi 🤭 sağlıkla kucağına al inşallah canım güzel haberlerini bekliyoruz 😍😍
Bende 7 gün kullandım canım doğum yaptığımız gün vurulmuyoruz ertesi gün vuruldum eve taburcu oldum zaten o yüzden yanımda filan da götür getir yapmadım

Kizlar memelerim taş gibi oldu. Bebek emiyor ama bosaltamiyor ya da cikmiyor süt çünkü enjektorle 20 cc mama aliyor ustune mecbur. Sagiyorum 5 cc bile cikmiyor iki memeden. Ama cok cok sert canim acimaya basladi. Oneriniz var mi?
Sert olduğu halde çıkmıyorsa mastit olmuş olmayasın bir doktora görün bence

Cnm aynı şeyleri 1 kaç gün önce bnde yaşadım. İmkanın varsa önce sıcak uygula. Sonra eşin ya da güçlü birisi elle sağım yapsın. Sonra da soğuk uygula. Makine ile sağım beni kötü yaptı.

X