Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Kizlar bende durumlar gene kotu.bana umut olun ya.napacagimi bilmiyorum.
2.700 dolan kizim 1 ay sonunda anca 2950 gr olmus😔 kronik aclik yaşamiş.ilk iki haftada 2850 idi ama sonraki 2 hafta alamamis./(Odemden 2.550 e dustu)inanin anlamiyorum o iki haftada neyi yanlis yaptim..Surekli memede idi memede sut vardi....doktor mamaya baslatti.once 15 dk her iki meme mi emiyor ardindan 30 ila 60 ml arasi mama yiyor.ama memede sutum var.ardindan ayni miktari sagiyorum kaba aliyorum sutum azalmasin diye.ama sorun sanirim su ki meme yara ve benim deliklerimden cogu kapali.sagarken tek delikten cikiyor kalani sizinti gibi catlaklardan akiyor.cocuk yarim saat emiyor ama az gidiyor sanirim.napacagimi bilmiyorum.agla agla bi hal oldum.cok koyuyor sutum varken mama vermek.sagdigimi suan icin veremiyorum cunku kilo alimi az ve doktor riske atmak istemedi süt kalitesiz olabilir diye.acaba sutum de mi sorun var.kafayi yiyecegim.

2.700 dolan kizim 1 ay sonunda anca 2950 gr olmus😔 kronik aclik yaşamiş.ilk iki haftada 2850 idi ama sonraki 2 hafta alamamis./(Odemden 2.550 e dustu)inanin anlamiyorum o iki haftada neyi yanlis yaptim..Surekli memede idi memede sut vardi....doktor mamaya baslatti.once 15 dk her iki meme mi emiyor ardindan 30 ila 60 ml arasi mama yiyor.ama memede sutum var.ardindan ayni miktari sagiyorum kaba aliyorum sutum azalmasin diye.ama sorun sanirim su ki meme yara ve benim deliklerimden cogu kapali.sagarken tek delikten cikiyor kalani sizinti gibi catlaklardan akiyor.cocuk yarim saat emiyor ama az gidiyor sanirim.napacagimi bilmiyorum.agla agla bi hal oldum.cok koyuyor sutum varken mama vermek.sagdigimi suan icin veremiyorum cunku kilo alimi az ve doktor riske atmak istemedi süt kalitesiz olabilir diye.acaba sutum de mi sorun var.kafayi yiyecegim.
Canım begonyanjn tarifini yaptın mı hiç

Canım üzme kendini ben de ilk çocukta aynı şeyleri yaşadım göğüs uçlarım o kadar yara olmuştu ki sürekli kanayıp kabuk bağlıyordu, hastaneye pansumana gidiyordum o kabukları açıyorlardı süt çıkışını etkiliyor diye. Sütüm vardı ama çıkamadığı için mastit olmuştum. Bebeğim kilo almıyordu, meme reddi de oldu. Bezinde kırmızı kristaller oluşmuştu yetersiz beslenmeden. Mecburen mamaya başladık. Mamaya başlayınca toparladı kilosu. Ben de çok üzülmüştüm mama verirken ağlıyordum sütüm varken emziremiyorum diye ama şu anki aklım olsa üzülmezdim. Bebeğin sağlığı gelişimi daha önemli. Benim yaralarım 2 ayda düzeldi o süreçte mama ve sütümü sağarak verdim az da olsa şifa olsun diye. 2 aydan sonra memelerim iyileşince sütüm de geldi 26 ay emzirdim oğlumu. Fiziksel gelişimi de iyi maşallah öyle minik kalmadı. 3715 ten 3300 e düşmüştü sonra baya bir süre kilo alamamıştı sonradan yaşıtlarına yetişti hatta geçti bile. Umut olsun diye yazdım hiç canını sıkma.

Şimdi kızımda da göğüs uçlarım yara ama ilki kadar kabuk bağlamıyor. Yine de günde bir mama veriyorum akşamları doymuyor çünkü. Zamanla yaralar iyileşince düzene gireceğiz merak etme 🙏🏻

Benimki bitti çok şükür ama biz bayağı uğraştık saatlerce masaj yaptık bebeğin ayaklarını oynattık sırtından gazını çıkardık bol bol da emzirdim ben yorulunca eşim aldı gazını çıkardı devamlı, öyle olunca düzene bindi canım ❤️
Benimkide artık bayadır katı yapıyor ondan ıkınıyor demekki kıpkırmızı oluyor ama ben mamada veriyorum o katılaştırdı galiba

Bende çok üzgünüm bu durumdan dolayı bende sıkıp bakıyorum sanki sadece bir delikten geliyor gibi süt ben iki saate bir mama veriyorum 60 lık bazen doymuyor 90 veriyorum banada benimki hiç kilo almamış gibi geliyor her gelene soruyorum büyümüş mü diye yarın gidecez doktora inşallah ilerleme vardır hiç mi almamış seninki canım

Kızlar günaydın şimdi uyandım beyazla sarı arası akıntım gelmiş sümüksü . tuvaletimi tutamaz bi şekilde uyandım acaba suyum mu geldi diye düşündüm sızıntı şeklinde hala geliyor su mu çiş mi karnımda ağrıyo gibi bana bişey deyin
Benim de dünden beri sarı beyaz akıntım var ama sızıntı su gibi akıntı genelde idrardan 20 sn sonra yani wc den çıkınca geliyor sonra duruyor. Sürekliliğini takip et canım sızıntı uzun sürecek mi

Ayy bir ben kaldım valla şaka gibi.😍😍 Benimki hala popo geliş pozisyonunda doktor dönmez artık bu haftadan sonra dedi korkuyorum kalça çıkığı olur diye. Salı gelse de alsa 🙏
devam etti hatta çoğaldı suyum yatışım yapılıyor bugün hayırlısıyla kavuşuyorum 😍 benimki dönmüş ama açıklığım yokk

Kızlar benim de dün kasık ağrım sonra bel ağrım oldu kasılmalarım vardı ama düzenli değildi bi ara 10 dkda bir geldi ama devamı gelmedi gece 11-12 gibi geçti.Gece uyandım kasılma vardı lavaboya gittim sadece büyük tuvaletim geldi ben belki su gelir ya da kasılma sıklaşır diye umuyordum ama yok.1-2 saat uyuyuyamadım sonra uyumuşum şimdi uyandım karnım ağrıyor gibi napmalıyım sizce? Biraz tedirgin olmaya başladım
Kanala girmiş olabilir mi geçen benim de öyle oldu ama ben gece uyuyamadım ağrıdan yerleşmiş dedi cuma günü bu gece de işte kanama geldi

Benim ilk bir kaç damlaydi sonra foş diye aktı. Peceteye de çok çok açık pembe leke gelmişti. Ne güzel bebiş geliyor😍
Ben de bekledim de akıntıyla uyandım iç çamaşırı siyah olunca anlayamadım tuvalete bi girdim damlıyor kırmızı kırmızı ped taktım adet kanı gibi kan geldi muayene oldum da bir şey yokmuş şuanlık açılma da yok bekliyoruz bakalım yarın da beklerse inşallah abimin istemesi var 😅

X