Ben mi söylemeliyim ?

Sanırım iş yerinde çalışıyor gibi görünüp iş dışında herşeyi yapan koordinatörlerdensiniz yoksa bu yazdıklarınızın tamamı mesleğinizin etik ve deontolojisine aykırı. Bulunduğunuz konuma torpille mi geldiniz çok merak ettim.
İkisi zaten aynı şey de tam olarak neresinde hata ettim deontolojimin söyleyin de etmiyim bi daha

İstediğim şey aynen sizin yazdığınız gibi düşünceler. Ama sanırım anlatamadığım şey bunu tanıştıran mı söylemeli tanışan mı
Tabi ki siz soylemeliydiniz ama siz soylerseniz kiz tanismak istemez diye unuttugunuzu soyluyorsunuz. İnsan birine abisinden bahsederken kanser atlatti, tek bobregi var demeyi unutmaz, yemeyin bizi

Siz söylemelisiniz onlar tanışmadan. Belki kız en baştan tanışmak istemeyecek. Hem bu koşullar altında tanışır ve hastalık nedeniyle istemezse bu sefer abinizin de özgüveni zedelenmiş olacak. Yani herkes için olumsuz bir deneyim olmasındansa en başından sizin söylemeniz mantıklı.

Ne zaman bitecek bu staj? Kız siz üst durumdasınız diye idare etmek zorunda hissedebilir kendini.
Bitti son haftalarıydı. Öyle bi durum yok ya hu, herkes kendi kötülüğünü bildiği için herkesi öyle sanıyor sizden bağımsız

Abinizin de evlilik düşüncesi varsa genel olarak tanıştırma isteğinde bir abeslik görmemekle birlikte, hastalık kısmını sizin söylemeniz gerekirdi en başta. Şimdi kız öğrenip istemese kötü hissedecek belki de kendini. Durumu açıklarken bu sebeple görüşmek istememeni anlayışla karşılarım minvalinde bir şeyler söylebilirsiniz.

Okuduğunuzu bu kadar anlamak. Buradaki farketmemek unutmak değil, bunu benim söylemem gerektiğini farketmemek.bu bakış açısına dair farkındalığınim yoktu. Bana göre bu benim değil tanışanın söylemesi gereken bir şeydi. Az daha yukarısını okursanız bunun zaten gizlenebilecek bir şey olmadığını da yazdığımı görürdünüz. Tanıştırayım ameliyat izi.

Abinizin de evlilik düşüncesi varsa genel olarak tanıştırma isteğinde bir abeslik görmemekle birlikte, hastalık kısmını sizin söylemeniz gerekirdi en başta. Şimdi kız öğrenip istemese kötü hissedecek belki de kendini. Durumu açıklarken bu sebeple görüşmek istememeni anlayışla karşılarım minvalinde bir şeyler söylebilirsiniz.
Zaten henüz bir adım atmadım yazmadım konuşmadım randevulaşmadık, konuşma imkanım var henüz. O

Okuduğunuzu bu kadar anlamak. Buradaki farketmemek unutmak değil, bunu benim söylemem gerektiğini farketmemek.bu bakış açısına dair farkındalığınim yoktu. Bana göre bu benim değil tanışanın söylemesi gereken bir şeydi. Az daha yukarısını okursanız bunun zaten gizlenebilecek bir şey olmadığını da yazdığımı görürdünüz. Tanıştırayım ameliyat izi.
Siz de var turkce konusmak?

Tum site anladi sizi, cevabinizi da aldigibizi dusunuyorum. Hepimiz, esiniz de dahil, sizin soylemeniz gerektigini soyluyoruz ama yok etok yok kisisel bilgi vs bir seyler soyluyorsunuz. Madem bu kadar kisisel alana sayginiz var, kimseyle tanistirmasaydiniz abinizi. Kiza yazik degil mi?

Valla beni öyle darladılar ki , önce zorla mı evet dedirttim diye merakımdan soracağım :) sonra da bu dediğinizi yazayım son cümledeki güzel makul cümle

Konu sahibesinin neden bu kadar üstüne gidilmiş anlamadım.
Kadın bir samimiyet kurmuş ki böyle bir konuya girebilmiş kızla. Sanki kızı odaya çekip üstünlüğünü kullanarak kızı zorlamış gibi eleştirmişsiniz. Ve kimse sorduğu soruya odaklanmamış doğru düzgün. Çok ilginçsiniz, hepiniz resmiyet dolu kraliyet ailesisiniz sanki.

Konu sahibine de önerim, eğer abinizin durumu gerçekten özel bir bakım gerektiriyorsa, ileri ki zamanlarda farklı bir komplikasyon oluşma ihtimali varsa bence de kızla bu konuyu özellikle siz konuşmalısınız.
Eşit koşullarda çalışan olsaydı dediğiniz doğru olurdu. Alt üst ilişkisi var, belki hayır dese hoşuna gitmeyecek ve kıza stajda zorluk çıkartacaki, stajını yakacak veya olumsuz rapor verecek? Tanıyor muyuz konu sahibini ya da abisini? Belki aynen yazdığınız gibi odaya çekip üstünlüğünü kullanmıştır? Abimle tanışmak evlenmek istemedin demez de şu şu konularda yetersizdin der. Adı üstünde iş yeri, arkadaş ortamı değil. Bu yüzden iki tarafı da koruyan etik ve kural diye bir şey var.

Siz de var turkce konusmak?

Tum site anladi sizi, cevabinizi da aldigibizi dusunuyorum. Hepimiz, esiniz de dahil, sizin soylemeniz gerektigini soyluyoruz ama yok etok yok kisisel bilgi vs bir seyler soyluyorsunuz. Madem bu kadar kisisel alana sayginiz var, kimseyle tanistirmasaydiniz abinizi. Kiza yazik degil mi?
Valla etiği de ortaya ben atmadım, gayet normal anlayıp yazan kişilere de hak verdiğimi yazdım, burda hayır olmaz öyle falan da yazdığımı sanmıyorum :) bi kenara çekilseniz de sen söyle diyenleri iyice bi okusam

Valla etiği de ortaya ben atmadım, gayet normal anlayıp yazan kişilere de hak verdiğimi yazdım, burda hayır olmaz öyle falan da yazdığımı sanmıyorum :) bi kenara çekilseniz de sen söyle diyenleri iyice bi okusam
Sen soyle degil, sen soylemeliydin diyor herkes.

İsyerinde stajyeri ile abisine copcatanlik yapmaya calisan konu sahibi, bir de bizi azarliyor.

Benim de kiz kardesim var, soyle bir olay yasansa isyerini bagli bulundugu kuruma sikayet ederdim ben, isyeri mi evlendirme programi mi belli degil diye. Umarim kizin ailesi de ayni yolu izler :)

Size iyi forumlar.

Eşit koşullarda çalışan olsaydı dediğiniz doğru olurdu. Alt üst ilişkisi var, belki hayır dese hoşuna gitmeyecek ve kıza stajda zorluk çıkartacaki, stajını yakacak veya olumsuz rapor verecek? Tanıyor muyuz konu sahibini ya da abisini? Belki aynen yazdığınız gibi odaya çekip üstünlüğünü kullanmıştır? Abimle tanışmak evlenmek istemedin demez de şu şu konularda yetersizdin der. Adı üstünde iş yeri, arkadaş ortamı değil. Bu yüzden iki tarafı da koruyan etik ve kural diye bir şey var.
Ayyy offfff evet acı biber de sürecektim ağzına hatta . Herkes siz gibi zorba mı ? Size sorulmayan kısmı için yardım fikir soran oldu mu. Çekilin kenara da konumu işgal etmeyin. Kahramanlık yapmayın burda en hümanist sizsiniz.

Sen soyle degil, sen soylemeliydin diyor herkes.

İsyerinde stajyeri ile abisine copcatanlik yapmaya calisan konu sahibi, bir de bizi azarliyor.

Benim de kiz kardesim var, soyle bir olay yasansa isyerini bagli bulundugu kuruma sikayet ederdim ben, isyeri mi evlendirme programi mi belli degil diye. Umarim kizin ailesi de ayni yolu izler :)

Size iyi forumlar.
Evet kızın süt dişleri de yeni dökülmüştü

Tanış da demeyin hasta da demeyin. Şu aşamada uygun değil niye anlamıyorsunuz? Tanıştırmaya söylemeye teklif etmeye kimsenin bir şey dediği yok ama kızın stajı bitecek ve firmanızdan ayrılacak. Yani çalışan ve sorumlusu pozisyonunuz bitsin sonra söyleyin. Staj dediğin bir ömür sürmüyor ki alt tarafı bir iki ay bekleyeceksiniz. O kızla olmazsa anlaşamazlarsa başka stajerin peşine mi düşeceksiniz? Orası sizin çalıştığınız, maaş aldığınız işyeriniz mi abinize kız ayarlama yeriniz mi?

Ayrıca size he olur der, staj bitene kadar oyalarım sonra da çeker giderim der. Abinizi de düşünün biraz. Ülubunuz da giderek sertleşmeye başladı. Bize atar gider yapıyorsanız stajere de kök söktürürsünüz gibi.

X