Bencillik mi bu

Merhaba. Kimsenin beni anlamadigi bir konuda derdimi anlatmak istedim .Ben de kimseye anlatıp kendimi de yormak istemiyorum. Evliyim 3 yaşında bir kızım var .Çok şükür bir isim var .Asıl konu benim hırslı olmam eşime göre. Kendisinin yükselme sınavı vardı 1 yil önce çocuğumuz olduğu halde çalışsın diye ben ilgilendim çocukla .çocuk uyumadı aldım dışarı çıktım sırf ders çalışsın diye .Az uyudu yine çalışsın diye parklara götürdüm. Çocuğun yemeğini yaparken bile al sen bak demedim .Hep kendi yanımdan o söylemeden sen ders çalış ben bakarım dedim. Sınava 2 hafta kala yoğun sınav öncesindeki 2 3 ayda genelde akşamları çalıştığından oturup sohbet bile edemeden uyudum .neyse sınavı kazandı yükseldi.
Ben çalışmayı seven biriyim oturayım demem okurum sınav çalışırım. Çocuk bakarken de yks ye girmeye heves ettim .hukuk istiyorum.4 yıl önce çok küçük puanla kaçırdım .dedim yine çalışayım..Bu güne geldim çoğu yeri bitirdim ama tekrarlar yetişmiyor desteğe ihtiyacım var .Bu sıralar eşim de evde .Hiç demiyor sen çalış ben bakarım diye .Ben dersem ki siz gidin ben çalışayım lütfen gidiyor .Bugün de çocuk erken uyandı dedim ben çalışayım sabah bakamadım derse tamam dedi .biz de markete gideriz dedi.markete giderler diye çocuğu hazırlamak için (çocuğu kucağına alamiyo eli rahatsız)odadan çıktım. Ben bekliyorum giderler de çalışırım diye .demez mi üşendim gitmeyeceğim.
Dedim ben sana yardımcı oldum destek oldum .diyor ki 2 hafta destek oldun bilseydim calismazdim sen karşılık bekleyerek yapmışsın. Yemin ederim karşılık brklemdim .Kazanmasını o kadar istedim ki çocukla bile kısık sesle konuştum.
Sonra bana dedi ki bu hırsın yerin dibine batsın. Cehenneme hırs yap .Bu kadar mı önemli dedi .
Daha önce de sınavlara girdim kızlar işimi değiştirmek için ama hiç birini eve tasimadim. Öğle arasında çalıştım sabahın köründe çalıştım. Evin bir şeyini aksatmadim .kendi 1 kere sen çalış demedi o zamanlar da .
En çok şu hırs kelimesi canımı sıktı. Girdiğim her sınavı da kazandım ama hep mülakatta elendim .böyle demesi canımı sıktı.
Resmen şu bahar dizisi gibi oldu .Bir yanım diyor ki at kitapları çöpe, bir yanım diyor ki ona inat çalış.
Siz hep öğle araları, sabah erkenden çalışıp evinizi de ihmal etmediğiniz için alışmış adam.... Fazla fedakarlık bi süre snr görev olarak kalıyor üstümüze

X