Eşim ve arkadaşları

12 ile 1 in farkı ne sizin için
çök farkı yok ta neyi bu kadar zorluyoruz? Niye bir saat için bu kadar direnme illa benim dediğim gibi mi olsun? E hadi 2-3 de dönsün ne olacak? Ezanla girsin biz çıkıyoruz işe zaten.

6’da buluşuyor zaten, 12’e kadar, 6 saat az mı ya? Ben kadınım ben bile sıkılırım 6 saat aynı arkadaş grupla devamlı görüşmek .

merhaba hanımlar, gerçekten anlamıyorum artık ben mı abartıyorum yoksa beni artık iyice her şeyi kabul ettirmeye mi çalışıyor., durum bu:

Eşim istediğinde arkadaşlarla görüşüyor. Eskiden bir anlaşmamız vardı haftanın bir günü çıkardı 12-1 gibi eve dönerdi, şimdi diyor ki ben istersem 7 gün hiç çıkmam istersem 2-3 gün çıkarım, istersem 10 gün evdeyim, istersem bir gün çıkarım. Dönüş saati belli değil, 12 dönmeye çalışıyor ama daha çök 1 gibi, bazen daha da geç.

Görüşsün, ama dönüş saati geç buluyorum bu bir, iki- haftada 2 kez çıkmak veya 3, veya hiç, bana rahatsızlık veriyor. Abartıyorsun dersiniz şimdi ama çök rahatsızım ben. Evet haber veriyor nerde kiminle oturuyor da biliyorum ama bu kadar rahatlık mı var. Evet anlıyorum özel alanı olacak, ikimizin, ama böyle mi istersem her gün çıkarım istemezsem hiç çıkmam kafası beni aşırı sinirlendiriyor. Valla boşanmaya kadar gider bu iş.
(İkimiz çalışıyoruz, benim de arkadaşlarım var.)
Sizce?
Aynı cumleleri sen de kurabiliyorsan sorun yok. Ama sen yapamazsın ben yaparım diyorsaa bir dursun bakalım.

Bana göre kafama estiği gün kadar çıkar istediğim saatte gelir istediğimi yaparım davranışı yanlış aama bunun yanında saat 1de evde olcaksın diye sınırlama koymakta yanlış koca insanlarız en nihayetinde yeri gelir muhabbet sarar geç gelinir yeri gelir muhabbet bayar erken kalkılır. Aslında karşındakini düşünerek hareket etmek önemli eşime de zaman ayırayım diyebilmek merak etmiştir mesaj atayım diyebilmek gibi dengeyi kurmak önemli.

Ay keşke.
Evlenmeden önce bu konuyu vurguladım. Mesajlarımız var kendisi hatırlıyor dedim zaten benim eşim geç saatinde dö ne mez dönemezsin kardeşim. Eğer arkadaşlar hayatının büyük bir parçası ise onlarsız yaşayamam diyorsan - ben senin vaktini çalmam.

Nasıl inandırdı beni tok ben binde bir çıkıyorum yok çıkmam da yok ailem benim için her şeyim
Ben salak gibi inandım sonra bu çıktı.
Keşke inanmasaydınız ama artık olan olmuş. Bu şekilde birbirini boğan çiftlerin sonu hep kötü oluyor Allah korusun. Bir arkadaşım vardı. Kocasının kendisine çok bağlı olduğunu zannederdi. Ama adamın dışarıda sevgilileri oluyordu hep. Kadın da aman kocam bensiz çıkmaz diye sevinirdi saf saf. Aklıma o geldi. İnsanlar bazen kısıtlanınca inadına yapar. Kısıtlamayın,olduğu gibi bırakın. Bir adam 12de gelse nolur 1de gelse nolur? Külkedisi değilse sıkıntı olmamalı bence,nolacak arabası kabağa mı dönüşecek 1de gelince be arkadaşım? Boşverin akışına bırakın biraz.

Kac yillik evlisiniz ? Anlasilan yenisiniz. Birbirinize ayak uydurmanız lazım. Gece 12 de degilde 1 de geldiyse sorun etmezdim ben olsam. Alt tarafi bir saat gecikmiş. Benim esim de ev kuşu 🤦🏻
Sonra alışkanlık haline getiriyor. Bir kere 1:00 kabul ettiysen sonra niye sesini çıkarttın ? 2’ye 3’e doğru gider bu iş

Haklısın bacım ama uyguladigin taktik işe yaramıyor belli ki bu şekil her şey daha da kötüye gider. Bende çok Tripkoligim bu huyunu bırakmaya çalışıyorum
İnsan en çok nerede gülüp egleniyorsa sohbet ediyorsa orda bulunmak istiyor evde böyle bir ortam var mı yoksa eğer oldurmaya calisibilirsiniz bilmiyorum evde olmaktan ikinizde keyif almalisinizl

Keşke inanmasaydınız ama artık olan olmuş. Bu şekilde birbirini boğan çiftlerin sonu hep kötü oluyor Allah korusun. Bir arkadaşım vardı. Kocasının kendisine çok bağlı olduğunu zannederdi. Ama adamın dışarıda sevgilileri oluyordu hep. Kadın da aman kocam bensiz çıkmaz diye sevinirdi saf saf. Aklıma o geldi. İnsanlar bazen kısıtlanınca inadına yapar. Kısıtlamayın,olduğu gibi bırakın. Bir adam 12de gelse nolur 1de gelse nolur? Külkedisi değilse sıkıntı olmamalı bence,nolacak arabası kabağa mı dönüşecek 1de gelince be arkadaşım? Boşverin akışına bırakın biraz.
Ah ah …

Bazen diyorum evet bu paranoya herhalde ya. Millet sorun yapmıyor, üstellik iyi eğlenceli akşam olsun canım hadi iyi oturmalar öptüm diyor.
Ben hıııı hımmmm okey. Hadi. Öyle.
Hoş değil anlıyorum, ama ben de başka türkü yaşayamam. İyice uzaklaşırım içimde öfke oluşuyor sonra trip, soğuk davranış, vs.

Sonra alışkanlık haline getiriyor. Bir kere 1:00 kabul ettiysen sonra niye sesini çıkarttın ? 2’ye 3’e doğru gider bu iş
Ee siz de kendi arkadaslarinizla takilin o günlerde. Kendinizi oyalayacak birseylerbulun.Takilmayin bu kadar. Hatta umursamayın. Bebeginiz yoksa cekin mini şortu, dekolteyi film açın. 💃🏼bakın yine gidiyor mu

çök farkı yok ta beyi bu kadar zorluyoruz? Niye bir saat için bu kadar direnme illa benim dediğim gibi mi olsun? E hadi 2-3 de dönsün ne olacak? Ezanla girsin biz çıkıyoruz işe zaten.
Bilmem siz yazmışsınız 1 i zorla 12 ye çektim diye. Yani bir saat için inatlaşmak bana çok mantıklı gelmedi.

Ha
Ee siz de kendi arkadaslarinizla takilin o günlerde. Kendinizi oyalayacak birseylerbulun.Takilmayin bu kadar. Hatta umursamayın. Bebeginiz yoksa cekin mini şortu, dekolteyi film açın. 💃🏼bakın yine gidiyor mu
😂😂😂😂

Ben yoruluyorum. Ev kuşuyum ben. Evet haftanın bir gün ben de arkadaşımla buluşuyorum onun evine gidiyorum ya da cafe’de oturuyoruz. Saat 8-9 eve gidiyoruz. Ama bu Cumartesi 12’de geldim içtik bir de evdeydik yakın oturuyor zaten. Eşim maç izliyordu zaten o rahat onu anladık zaten..

Bilmem siz yazmışsınız 1 i zorla 12 ye çektim diye. Yani bir saat için inatlaşmak bana çok mantıklı gelmedi.

Yeter ki alışkanlık olmasın, ve takip etsin öyle oturup evde bekleyen yok gibi davranıştan nefret ediyorum saygısızlık bu. Öyle yapıyor demiyorum.
Kısaca: karışma. İstediğim günde çıkarım dönerim giderim sana haber veriyorum zaten arıyorsan hemen açıyorum arkadaş grubu belli. Daha ne?

Yok işte.

Bu konuyla ilgili daha önce de çok kez konu açtığınızı hatırlıyorum. Hatta siz uzun süredir ayrı yaşıyordunuz. Geri mi döndünüz? Döndüyseniz dönmeden önce bu konuyu konuşup halletmediniz mi?
Halletmedik :KK43:
Eşim dengesiz. Anlaşalım diyor ama gerçek şu ki, istediği gibi olsun istiyor kabul ettirmeye çalışıyor rahat hissediyor bu şekilde. Ama ben hissetmiyorum ..

Ay Mirta yazınca baktım hatırladım sizi. Siz evlilikte hiç "biz" olmamışsınız ki. Onun borçları var diyordunuz, ayrı yaşıyordunuz, tatil konuşup yine bundan kavga ediyordunuz. Uzatmaları oynarken yarım saatlik farklara takılarak dertlerinizi minik görmeye çalışıyor gibi geldiniz bana.
Benim açtığım konu ile ne alaka bu şimdi?
Sağol beni unutmadığınız için ve böyle bir özetiniz ama ben burda başka bir şey sordum.

Benim açtığım konu ile ne alaka?
Sağol beni unutmadığınız için ve böyle bir özetiniz ben burda başka bir şey sordum.
Açtığınız konu ile alakayı yazdım işte gayet netti aslında. Sanki siz yemek tarifi sordunuz da ben eski konunuzdan bahsettim :)) Siz hiç orta yolu bulabilen ve biz olabilen bi çift olmamışsınız diyorum. Bu da sizin en küçük derdiniz ve en küçük derdinizi bu kadar dramatize ederek (yaa paaa mıı yoo ruum falan) kendinizi rahatlatmaya çalışıyorsunuz.

Neyse, yine atar giderler başladı konu sahiplerinde sadece bu konunuza yorum yapayım. Eşiniz çıktığında siz de çıkın. Ben çıkamıyorum arkadaşlarımla o kadar takılmayı sevmiyorum demişsiniz, çıkın yine de. Ben bu kadar ben istediğimi yaparım lafını kullanan erkeklerin eşleri istediğini yaptıklarında aynı tavrı devam ettiremediklerini görüyorum. O her çıktığında ben de X'le buluşacaktım dönüşte beni de al deyin, bi yerden sonra onu da rahatsız edecek bence

X