Eşim ve arkadaşları

evli olsam haftada 1 dışarı çıktığımda da illa gece 12de evde olmalıyım diye kendimi kasarsam o çıkmadan hiçbir tat alamam
12de gelmeyince külkedisine mi dönüşüyor ?
12de eve gelebilmesi için 11 -11.30 gibi kalkması lazım
e zaten çalışıyor, saat 8'den önce buluşamıyordur
3-4 saat oturup kalkması lazım senin hesaplamana göre
eğer sosyalleşmeyi seven, o muhabbetten çok keyif alan biriyse asla yetmez

“Benden izin mi alacak”

Ayynen öyle, isterseniz izin deyin, istişare deyin, fikir, neyse o. Evlilik “rahat olmak istiyorum” “istediklerimi yaparım” öyle bir şey yok. Evlilik - rahatlık diye bir şey yok zaten yok. Evet bazen sohbet uzadı, bazen bir durum oldu haber veriyor zaten tamam, biz de hayvan değiliz anlıyoruz. Yorumsuz bırakıyorum bunu. Evde bu konuda asla kavga yok, ben uyuyorum zaten , sabah evet keyifim yok eşim geç döndü diye birkaç gün sonra yine de aynı şekilde çıkacak diye.

Ben şunu anlamıyorum . Evlenmek için yalvarıyorlar, peşinden koşuyorlar, sözler, jestler, asla bırakmıyor, Evlendi. Sonra, Özel alanım! Arkadaşlarım! Özgürlük! Mantık nerde bunu anlamıyorum…tabi ki biz birbirimize hesap vermek zorundayız , ben de bu moduna girsem dışarı çık sen de diyor ya, çıkıyordum işte sonra bir kavga esnasında ne diyor biliyor musunuz ?” Nerde sürtüyordun.

Arkadaşları da öyle , cocukları var evde, bu babaların beyinde ne var acaba? Cocuk annesine sormuyor mu baba nerde? Baban takılıyor bugün. Böyle bir saçmalığı görmedim görmek te istemem
Uğraşarak düzeltemediğinden vazgeçerek kurtulursun.

Sürekli dışarda diyemem, ama arkadaşları eşim için önemli. Onlarla görüşmek önemli. Çök istiyor. Sıkıntı yok görüşsün, bu kadar geç saate dönmesini beni rahatsız ediyor. E zaten haftanın en az 2 kere aynı grupta buluşuyorsun bir de böyle geç saate eve dönüyor.nerdeyse 6-7 saat beraber onlar. Hiç sıkılmıyor , 6-7 saat karısıyla durmadan oturabilir mi? Oturmaz tabi ki
Ne konuşuyorlar bu kadar çok? Bir gün giderken ses kayıt cihazı mı taksanız üstüne:rolleyes:

Ben de açıkcası.
Ama eşim istiyor. Nefesmiş. Rahatlatma metoduymuş. Enerjisiymiş. Keyifmiş.

İnatlaşmak sadece ipleri koparmaya yarar
Evlenmeden önce eşimin gece hayatı, takıldığı arkadaşları vardı
Ben evcil bir tipimdir, sabahında işe gideceğim bir gece 1 e 2 ye kadar dışarıda olmak bana yorucu gelirdi

Ama ona hiç karışmadım, şu saatte gel demedim, o beni arardı hep dışarıdan şuradayım, buradayım, arada resim atardı ya da dinlediği bir şarkıyı dinletirdi. Bir gün dedim ki dışarıdasın neden saat başı beni arıyorsun, olduğun yeri kanıtlamak zorunda değilsin, ben sana güvensiz değilim zaten haber verip gidiyorsun kiminle gittiğini de biliyorum. Çok şaşırdı güldü hatta :))
Bu dışarı çıkmalarına hiç bir zaman ses etmedim, her gelişinde güler yüzle karşıladım sonra yavaş yavaş vazgeçmeye başladı. Yoruluyorum dedi, seninle çıkalım dedi, yarın yoğun olacak dinleneyim dedi kendince bahaneler üretti ve evde kaldı. Hala karışmam yıllık izinlerinde üç dört gün arkadaşlarıyla gider kalanı benimle geçirir asla hayır demem çünkü eşimi tanırım inatlaşırsam o iki misli yapacaktır. Biraz evden uzaklaşması bana da iyi geliyor bazen özlüyorum çünkü döndüğünde daha pozitif sarılıyoruz birbirimize. Haftada iki üç çıkmaları artık hiç olmuyor. Bu anlayışa karşı o her zaman sevginin dozunu arttırdı, bu ilişkinin hep daha iyi olması için çabaladı, ben onu sıkmadıkça o beni hep sevgiye boğdu. İnat kötü bir şey hele de evliliğinizi ayakta tutmak için yeniden deneme kararı almışken, insan neyse odur değişmez, inatlaşmamayı deneyin bir de

Ancak şöyle bir durum var ki ; bunu bir vardiya sistemi gibi bir kural gibi kocaniza dikte ettiğiniz için rahatsız etmiş kendisini.
Haftanın 1 günü çik,12 olmadan dön gibi bir sınırlamaya kimse kabul etmez.
Bence haksizsiniz.
Bu demek değil ki her akşam çıksın ancak kim olsa bunalir bu şekilde 🤷
Bunun içinde bosanacaksaniz ; bosanin madem.

Ya boşanacaksınız ya kabul edeceksiniz aksi halde ömrünüz böyle odalarda saç baş yolmakla geçer… o yüzden iyi düşünüp karar verin

Ağlayacağım şimdi.
Nasıl bunu yapıyorsunuz? Nasıl böyle rahat olabiliyorsunuz? Gerçekten soruyorum nasılll
Hanımefendi neden rahat olmayayım? Eşime güveniyorum, seviyorum. Beraber geçirdiğimiz vakitler kaliteli ve güzel. Bende arkadaşlarımla vakit geçiririm, eşimde aynı şekilde. Ben ondan biraz daha az çıkarım ama bu tamamen benim tercihim. Evde yalnız olmayı ya da arkadaşlarımı evde ağırlamayı severim. Tamam evliyiz ama sürekli dip dibe olamayız. İnsan doğasına aykırı bence. Sizin bence bu sorununuzun altında başka sebepler yatıyor. Kendinize zarar verirsiniz, evliliğinizi yıpratırsınız bence bu şekilde...

“Benden izin mi alacak”

Ayynen öyle, isterseniz izin deyin, istişare deyin, fikir, neyse o. Evlilik “rahat olmak istiyorum” “istediklerimi yaparım” öyle bir şey yok. Evlilik - rahatlık diye bir şey yok zaten yok. Evet bazen sohbet uzadı, bazen bir durum oldu haber veriyor zaten tamam, biz de hayvan değiliz anlıyoruz. Yorumsuz bırakıyorum bunu. Evde bu konuda asla kavga yok, ben uyuyorum zaten , sabah evet keyifim yok eşim geç döndü diye birkaç gün sonra yine de aynı şekilde çıkacak diye.

Ben şunu anlamıyorum . Evlenmek için yalvarıyorlar, peşinden koşuyorlar, sözler, jestler, asla bırakmıyor, Evlendi. Sonra, Özel alanım! Arkadaşlarım! Özgürlük! Mantık nerde bunu anlamıyorum…tabi ki biz birbirimize hesap vermek zorundayız , ben de bu moduna girsem dışarı çık sen de diyor ya, çıkıyordum işte sonra bir kavga esnasında ne diyor biliyor musunuz ?” Nerde sürtüyordun.

Arkadaşları da öyle , cocukları var evde, bu babaların beyinde ne var acaba? Cocuk annesine sormuyor mu baba nerde? Baban takılıyor bugün. Böyle bir saçmalığı görmedim görmek te istemem
Evlilik rahatlık aslında, neden bir mengene gibi bahsediyorsunuz, neden bu kadar yüksek perdeden çıkışlar yapıyorsunuz, benim açımdan anlamak mümkün değil :)

Tavrınıza bakarak, eşinizle de bu üslupla konuştuğunuzu varsayarak, eşiniz tamamen işi inada bindirmiş ve size bunu kabul ettirmeye çalışıyor diyebilirim.

İki çocuğumuz var eşimle, ikimiz de çalışan insanlarız. Beraber de çıkarız ayrı ayrı da. Evin rutini düzeni her şeyi bellidir zaten. Çıkma planı yapan diğerine şu gün işimiz var mıydı? Yoksa ben çıkıyorum der ve konu kapanır.

Bence sorun eşinizin devamlı dışarı çıkması değil. Eşiniz sorumluluk sahibi bir değil. Eşim yeri geldi 4 gün üst üste de çıktı, benim aynı hafta 3 gün çıktığım da oldu.. haftalarca çıkmadığımız da oldu. Ama ne çocuklar ne eşler ihmal edildi. Ne de düzen aksadı. Aile yaşamını aksatacak derecede inatla giden insan "dışarda olmayı seviyor" değildir bence, sorumsuzdur.

Sorumsuz bir eşle de Allah size kolaylık diyebilirim sadece.

Kusura bakmayın ama okurken ben daraldım sizden, kurallarınızdan. Eşinize katılıyorum, yeri gelir 2 akşam üst üste programı olur çıkar, yeri gelir 15 gün hiç çıkmaz. Biraz salın ya kurallarınızı, boğarsınız böyle.

“Benden izin mi alacak”

hanımefendi 2 hafta önce açtığınız başlıkta, eşim tatile gitmek istemiyor, beni de tek göndermiyor diye isyan etmişsiniz.
siz tek başınıza tatil yapmak isteyebiliyorsunuz ama eşinizin dışarı çıkma saatine isyan ediyorsunuz.
eski konuyu açmak değil amacım, benzer konular olduğu için söylüyorum.
bakış açınız kendinize bu şekildeyse eşinizin çıkması da bu kadar sorun olmamalı.
gerçekten ilginç

Ne güzel olurdu :))
Bilmiyorum ya, bu arada 10 değil 12. Gayet normal bence ertesi gün işe gidiyoruz bir de, arkadaşlar ben kalkıyorum bekletmeyelim hanımlarımızı ne bileyim) benim için adamlık budur açıkcası. Arkadaşlara da örnek. Ben aileme öncellik veriyorum saygı veriyorum. Siz de verin. Gibi. Kılıbık gibi değil tabi ki, ama biz de kızlarla öyle diyoruz , kalkıyorum ben kızlar evet dalga geçiyorlar eşin mi bekliyor falan bekliyor evet sizinkileri de bekliyorlar gayet kibarlı vedalaşıp gidiyorum. Neresi yanlış🤷🏼‍♀️
Kocan senden soğumuş. Kendimden biliyorum kurallar koyan eş kadar korkunç bir şey yok.
Benim soğumam da öyle başlamıştı. “Saat 11 oldu hadi eve” Neden ? Ben nerede ne yapacağımı bilmeyen bir insan mıyım da kocam yönlendirecek beni. Ebeveynim mi o benim.
Ay böyle oturduğumdan da bir şey anlamazdım surat asacak bilmem ne diye. Ne iğrenç günlerdi. Boşanırsınız siz

Bunu ego savaşına dönüştürdüğünüz zaman ortak bir çözüm bulmanız çok da kolay değil, birbirinize saygı duymanız gerekmiyor mu? Siz evcimen bir insan olabilirsiniz eşiniz de tam aksiniz, gittiği yer belli görüştüğü kişileri biliyorsanız neden sorun yapıyorsunuz bu kadar
Benim eşim yıllardır çıkmazdı akşam gezmesi hiç yoktur, iki tane oğlumuz var onlar büyüdü ikimiz de biraz daha kendimize vakit ayırmaya başladığımız zaman çıkmaya başladı haftada en az iki gün çıkıyor, genelde gece yarısı gelir ama hiç takılmam görüştüğü kişileri bilirim, kahvehane kahvehane gezip çay içiyorlar sonra da okeye sarıyorlar çok masum değiller mi, böyle saf işler yapsın ciğerimi yesin yani. Haftanın iki günü de ben çıkarım ben akşama kalmam ama kendime vakit ayırırım en azından o bana karışmaz ben ona. Karı-koca olduk diye sürekli iç içe olmamızın manası yok. Bir hava almak iki muhabbet insana iyi gelmiyor mu sizce de? Darlamayın eşinizi yazık günah bu adamcıklara sa

hanımefendi 2 hafta önce açtığınız başlıkta, eşim tatile gitmek istemiyor, beni de tek göndermiyor diye isyan etmişsiniz.
siz tek başınıza tatil yapmak isteyebiliyorsunuz ama eşinizin dışarı çıkma saatine isyan ediyorsunuz.
eski konuyu açmak değil amacım, benzer konular olduğu için söylüyorum.
bakış açınız kendinize bu şekildeyse eşinizin çıkması da bu kadar sorun olmamalı.
gerçekten ilginç
Ben tek başıma tatile gitmek hiç istemezdim İLK O gitti geçen sene ayrılma sebebim bitanesiydi bu zaten.
Kendisi oyle karar aldı brn arkadaşlarla tatile gidiyorum bana haber verdi ve gitti🤷🏼‍♀️ dönünce ben yoktum o eve bir daha dönmedim tamam?
Eski konularımı açmayın. Alakası yok. Beni yakalamak için bir şeye laf sokmak vs boş işler hiç uğraşmayın Tşk

Yorumlsrın hepsini okumadım ama fikrimi söyliyim.
Bende eşimin geç saatte gelmesinden rahatsızım. Ama işi sebebiyle çıkış saati bazen 9 bazen 12. He 12de çıkınca direk eve geliyor ya da beraber çıkıyoruz ama 9-10da çıkıyor gece 2de 3te geliyor. Rahatsız oluyorum bundan. Sevgiliykende olurdum ve bunu biliyor. Arkadaş çevremizi yüzyüze herkesi tanırız. Ve arkadaşları bu konudaki rahatsızlığımı biliyor. Sorunun güven olmadığının, hepsini de sevdiğimi, sorun ettiğim şeyin benle ilgili olduğunu ve ben uyuyakalmadan eve gelmesini istediğimi, evde yokken uyumakta zorlandığımı biliyor. Hem kendi hem arkadaşları. Bu sebeple bu konuda arada esnese de anlayışla karşılaşıyorum. Arasam da kimse karışmıyor bana garip şakalar yapılmıyor hani olur ya ortamlarda. Ama eşimde zaten çok nadirdir bensiz gece yarısından sonra dışarıda olmak istemesi. Arkadaşlarımızla beraber çıkmayı tercih ediyor. Bu yüzden bazı zamanlar görmezden geliyorum.
Eşinizi alıp karşınıza söyleyeceksiniz. Bak benim yapım belli bu benim geçemeyeceğim bi sınır. Yarışa dönüşsün istemiyorum. Anlayışlı davranmanı bekliyorum. Önceliğinin ben olmasını bekliyorum. İlişki anlayışım bu şekilde. En geç 12de evde olmanı istiyorum. Belki biraz duygu sömürüsü 😅 sensiz yatağa girmekten hoşlanmıyorum eşimi evde bulamamak bana ağır geliyor kendimi yalnız hissediyorum etrafımdayken daha mutluyum falan. Aslında hırstan çok duygusal olarak o saatte eş olarak evinizde olmaya ihtiyaç duyduğunu anlatman belki yumuşatabilir.

Haftanin 2-3 gunu disarda gece yarilarina kadar takilmak bana fazla geliyor ama böyle cocuk gibi şu gün disari cikma günü, saatleri de şu şu diye kural koymak ne kadar dogru diye dusunuyorum?
Ben bana uygun sosyal hayati olan biriyle olmayi tercih ederdim/ettim.
Haftaninin 2-3 gunu gece yarisina kadar gezecek insani alip cocuk gibi kurallarima uymasini beklemekte zor yani, yetişkin bir insan boyle yasamak istemez.
Evlenecek insanlarin böyle şeylere dikkat etmesi lazim.

Ben tek başıma tatile gitmek hiç istemezdim İLK O gitti geçen sene ayrılma sebebim bitanesiydi bu zaten.
Kendisi oyle karar aldı brn arkadaşlarla tatile gidiyorum bana haber verdi ve gitti🤷🏼‍♀️ dönünce ben yoktum o eve bir daha dönmedim tamam?
Eski konularımı açmayın. Alakası yok. Beni yakalamak için bir şeye laf sokmak vs boş işler hiç uğraşmayın Tşk
Yahu daha 2 ay önce tek başıma tatile gidemedim diye başlık açıyorsan bayağı alakası var ama, tmm cnm.😂
Allah sabır versin
Tşk.

X