Eşim ve arkadaşları

Herkesin evliliği farklı.

Ben ayda bir bile istemem öyle takılmalar.

Eeee otursaymis anasının evinde annesi karışmaz...yada kafasına göre kendi gibi haftada bilmem kaç gece çıkarım istedigim saatde dönerim hatta dönmem diyen biriyle evlenseymis madem ....yetti yani bu koca adamların ergen tripleri ve kadının bunu altdan alınacak birşey olarak görmeye zorlanmasi .......insan niye eş oluyor bekçi değiliz efendim ev bekleyelim ....paylaşımmi kalır böyle ....yeni evli iseniz daha fena ....insan bı kere nezaketen söyler canim şurdayim merak etme şu saatde gelirim ....o nedir öyle canım isterse bilmem kaç gün gelmem falan ....hak vermem bu eşe o kadar aklım var şükür

Kocaman adamin eve kacta geldigine neden karisiyorsunuz? 12-1-2 sabah kalkip ise gidebiliyorsa haftada iki gun cikiyorsa bu cok normal inatlasirsaniz daha fazla cikmak daha gec gelmek isteyip kendini ispat etmeye calisacak sizde ckin normal bu ama boyle inatlasirsaniz sorun buyur

Ne desin peki arkadaşlarına, ben hanımdan 10a kadar izin aldım eve gitmem gerekiyor mu desin? Hafta da 1-2 çıkılmasında bir sakınca görmüyorum sizde kendinize özel alan yaratın bence.

Açtığınız konu ile alakayı yazdım işte gayet netti aslında. Sanki siz yemek tarifi sordunuz da ben eski konunuzdan bahsettim :)) Siz hiç orta yolu bulabilen ve biz olabilen bi çift olmamışsınız diyorum. Bu da sizin en küçük derdiniz ve en küçük derdinizi bu kadar dramatize ederek (yaa paaa mıı yoo ruum falan) kendinizi rahatlatmaya çalışıyorsunuz.

Neyse, yine atar giderler başladı konu sahiplerinde sadece bu konunuza yorum yapayım. Eşiniz çıktığında siz de çıkın. Ben çıkamıyorum arkadaşlarımla o kadar takılmayı sevmiyorum demişsiniz, çıkın yine de. Ben bu kadar ben istediğimi yaparım lafını kullanan erkeklerin eşleri istediğini yaptıklarında aynı tavrı devam ettiremediklerini görüyorum. O her çıktığında ben de X'le buluşacaktım dönüşte beni de al deyin, bi yerden sonra onu da rahatsız edecek bence
Ben eski konuyu konuşmak istemedim ama şunu demek istiyorum madem öyle eski konuları çözmeye çalıştık destek aldık ve yeniden denemek istiyoruz. Yol başındayız.
Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum

Yeter ki alışkanlık olmasın, ve takip etsin öyle oturup evde bekleyen yok gibi davranıştan nefret ediyorum saygısızlık bu. Öyle yapıyor demiyorum.
Kısaca: karışma. İstediğim günde çıkarım dönerim giderim sana haber veriyorum zaten arıyorsan hemen açıyorum arkadaş grubu belli. Daha ne?

Yok işte.
Kocanızın burcu koç mu

Ne desin peki arkadaşlarına, ben hanımdan 10a kadar izin aldım eve gitmem gerekiyor mu desin? Hafta da 1-2 çıkılmasında bir sakınca görmüyorum sizde kendinize özel alan yaratın bence.
Ne güzel olurdu :))
Bilmiyorum ya, bu arada 10 değil 12. Gayet normal bence ertesi gün işe gidiyoruz bir de, arkadaşlar ben kalkıyorum bekletmeyelim hanımlarımızı ne bileyim) benim için adamlık budur açıkcası. Arkadaşlara da örnek. Ben aileme öncellik veriyorum saygı veriyorum. Siz de verin. Gibi. Kılıbık gibi değil tabi ki, ama biz de kızlarla öyle diyoruz , kalkıyorum ben kızlar evet dalga geçiyorlar eşin mi bekliyor falan bekliyor evet sizinkileri de bekliyorlar gayet kibarlı vedalaşıp gidiyorum. Neresi yanlış🤷🏼‍♀️

Benim eşim işinden dolayı çok çok az sosyalleşebildiği için çıktığında geç dönmesini problem etmiyorum hatta üzülüyorum çıkamadığı için. Ben haftada en az 1 bazen 2 kez çıkarım ama 12yi bulur en geç dönmem. Ve özellikle çıktığım günleri onun işten geç geleceği günlere denk getiririm ki ortak vaktimizden çalmasın. Hatta o da plan yaptığında özellikle ben de yaparım ki yalnız kalmayayım. Bazen de eşlerle birlikte plan yaparlar birlikte katılırız gibi gibi. İsterseniz böyle deneyin birlikte aynı akşam farklı arkadaşlarla plan yapın. Ya da eşli partnerli planlar olabilir.

Ne güzel olurdu :))
Bilmiyorum ya, bu arada 10 değil 12. Gayet normal bence ertesi gün işe gidiyoruz bir de, arkadaşlar ben kalkıyorum bekletmeyelim hanımlarımızı ne bileyim) benim için adamlık budur açıkcası. Arkadaşlara da örnek. Ben aileme öncellik veriyorum saygı veriyorum. Siz de verin. Gibi. Kılıbık gibi değil tabi ki, ama biz de kızlarla öyle diyoruz , kalkıyorum ben kızlar evet dalga geçiyorlar eşin mi bekliyor falan bekliyor evet sizinkileri de bekliyorlar gayet kibarlı vedalaşıp gidiyorum. Neresi yanlış🤷🏼‍♀️
Yanlış olan bir durum yok, yani dışarı çıkması ailesine öncelik vermiyor anlamına gelmez diye düşünüyorum. Dışarı çıkıp yanlış yollara gitmiyorsa gayet tabi arkadaşlarıyla takılabilir. Sabah işe gidecek olan o sonuçta eğer zorlanmıyorsa takılabilir 12ye kadar. Ha bunu her gün her gün yaparsa tabi ki o zaman sıkıntı olur.

Bir standardimiz yok ama eşim de bende akşam buluşması yaparım, arkadaş, kuzen, spora gideriz gündüz gidemediğimiz için ama öyle canımız isterse hergün dışarı çıkamayız. Evli bir insanın hele çocuklu bir insanın böyle bir lüksü olduğunu düşünmüyorum. Çocuk varsa işin boyutu zaten değişiyor ama yoksa bile bekar bir insan gibi kafamıza estiği gibi davranmayız. Sırf bu laf için sıkıntı çıkarırdım sanırım. Öncesinde ne yaşandı bilmiyorum ama eşinizin geldigi nokta hoş değil en azından üslup açısından.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Biz çök konuştuk. Ama yapamadık. Rol yapmış haftanın 1 gün çıktı ama aslında daha fazla çıkmak istiyormuş rahat olmak istiyor anlaşılan. Bugün canını istiyorsa eşim oraya geçiyorum ali ile ahmet ile hadi bye. Sonra çıkmıyor. Sonra çıkıyor. Belli değil yani. Evet dönme saati sorum benim için. 12’de dön bari. Tamam diyor dönmeye çalışacağım ama hep öyle olmuyor işte sohbet uzadı , iş çıktı, bilmem ne bilmem ne, haber vereceğim.

Ya insan olarak onu anlıyorum, gerçekten anlıyorum, işi stresli gitsin otursun, ne olacak ama ben maalesef, öyle karılar var ya her şeyi birlikte yaparız her yere birlikte gidelim O benim işte. Evet ben de çıkıyorum arkadaşlarımla, sorun yok mutlu oluyor ben de, ama çıkmazsam da olur. Kendimi durduruyorum büyük fedakarlık yapıyorum (kendime göre), haftanın 1-2 gün çıkıyor zaten şimdi bu da çıktı, 3 gün da olur, belki olmaz, sen bana trip atmayacaksın Ben zaten ne yapacağımı biliyorum diyor. Ben istediği fedakarlığını yapamam

Bu nasil bir anlatim tarzi acaba? Turkce'yi yeni ogrendiniz sanirim, Suriyeli misiniz?

Bence kaçta geldiği veya haftada kaç kez çıktığı önemli değil burada eşinizin sizinle böyle konuşması tavrı daha yanlış bu konu daha bir önemli sanki

Evet arkadaşlar inatlaştık biz. Eşim rahat olmak istiyormuş. Bi kılıba sokmuşum çıkamıyormuş o yüzden şimdi bana gösterecekmiş))
Normalde her cuma çıkardı giderdi 1’de eve dönerdi bazen 1:30. Evet trip atardım evet sabah konuşmazdım GEÇ bu ya geçç neyiii tartışıyoruz. Hadi zar zor 12-1’e indirdik (Allahım ya…şaka gibi pazarlığa bakar mısınız) şimdi, beyefendi bıkmış ve, bugün dışarda)) “ben, 10 gün çıkmadım bugün çıkmak istiyorum geç döneceğim” kaçta bile sormadım ne yaparsan yap dedim kapattım ve başladı. Koskoca insanım ben kendim karar vereceğim vs vs

Valla pes.
Abartıyorum, olabilir ve kabul ama ben 2-3 gün dışarda takılmasını kabul edemem ki kızlar. Ya pa mam. Hiç bir yere sığdıramıyorum
Adamın nerde olduğunu kimle olduğunu biliyorsam bir de öncesinde planından haberdar etmişse çıksın eğlensin yani. Ben sorun etmem. Bana da sorun edilmesini istemem. Şu gün, şu saatte çıkıp şu saatte döneceksin demek de gerçekten bana normal gelmiyor.

X