Eşim ve arkadaşları

Valla ben pandemi de akillandim siz doğru bulursunuz bulmazsiniz bilmem pandemide doydum kocama Allah'ım yasaklar bitsin de bu adam bı çıksın bı tek başıma kalayım dedim😂 Bende kısıtlama yok akşam programımız var mı der ki genelde olmaz ona göre plan yapar bende gündüzden haber veririm cikicam diye saat kısıtlamasi da hiç olmadı genelde en geç 12 1 gibi gelir.Bazen çocuklar ve kocam evde olunca bu ev çok kalabalık diye geziyorum evin içinde 😂😂

Evet doğru bir tespit aslında.
Orta bir yolda buluşmak isterdim, ama olmuyor bi şekilde
Siz orta yolda bulusmuyorsunuz ki.
Istiyorsunuz ki illa 12 de evde olsun.
Ama bazen 12 olmaz , 1 olur.
Benim esim de 3 haftada bir çıkar arkadaslari ile disariya. Normalde 12.30 dan önce de pek dönmez , gecenlerde 2 ye geliyordu inanin sormadım bile , çünkü bilirim ki bir muhammet uzamistir ya da bir mekandan baska mekana gecmislerdir. Sizin ki egoya dönmüş, siz 12 diye tutturunca ya da arkadaslariyla cikacagini ogrendiginizde soğuk yapmaya trip atmaya baslayinca eşiniz de sizi yok saymaya başlamış, aslında siz baslatmis gibi duruyorsunuz . Süreci maalesef iyi yonetemiyorsunuz.

Eşiniz size istediğimi yaparım sanane tavrıyla yaklaşınca kavga etmeden sakince ince ince laf sokarak "tabi ki beni de ilgilendirir bostan korkuluğu değilim evde, haftada 2 den fazla gideceksen ben ne diye evlendim senle akşamları tek başıma evde oturmak için mi? gider kendim tek yaşardım evde tek duracaksam değil mi ne değişecek ki. Sen istediğini yaparsın ama benim hoşuma gitmezse ben de istediğimi yaparım bundan sonra herkes kendi isteklerine göre yaşıyorsa" deyip susardım. Ve gerçekten de istediğim günden ve saatten fazla durursa da döndüğünde evde bulamazdı.

Eskiden bir anlaşmamız vardı haftanın bir günü çıkardı 12-1 gibi eve dönerdi, şimdi diyor ki ben istersem 7 gün hiç çıkmam istersem 2-3 gün çıkarım, istersem 10 gün evdeyim, istersem bir gün çıkarım. Dönüş saati belli değil, 12 dönmeye çalışıyor ama daha çök 1 gibi, bazen daha da geç.
Anlaşmayı tek taraflı feshetmiş üstelik size meydan okuyor. Ya kabul edersiniz ya da etmezsiniz. Ben öyle değilim kocam da benim gibi olsun, ben onu yapmıyorum kocam da yapmasın, ben böyle düşünüyorum söylüyorum kocam da öyle düşünsün söylesin... Zaten olmayacak bir şeyi oldurmaya çalışıyorsunuz. Bu sorununuz hep vardı, ben de eski konunuzdan biliyorum
Yeniden deniyoruz, neyi deniyorsunuz? Siz 12 diye diretiyorsunuz o da inat olsun diye 1 de 2 de geliyor. Adam size şartını kuralını isteğini söylemiş, üstelik çok kırıcı ters bir üslup kullanmış. Bunu diyen adamın sevgisi şüpheli. Belli ki evliliğiniz kangrene doğru gidiyor. Ben olsam keser atar yoluma bakarım hayatımı yeniden düzenlerim. Davranış tarz beklentileriniz uyuşmuyor.

Ben de arada arkadaşlarımla çıkarım eşim de çıkar. Bazen iş yemeği olur, sinemaya giderler, iş arkadaşları organizasyon yapar... Birbirimizi oturup beklemeyiz kaçta geldi diye.

merhaba hanımlar, gerçekten anlamıyorum artık ben mı abartıyorum yoksa beni artık iyice her şeyi kabul ettirmeye mi çalışıyor., durum bu:

Eşim istediğinde arkadaşlarla görüşüyor. Eskiden bir anlaşmamız vardı haftanın bir günü çıkardı 12-1 gibi eve dönerdi, şimdi diyor ki ben istersem 7 gün hiç çıkmam istersem 2-3 gün çıkarım, istersem 10 gün evdeyim, istersem bir gün çıkarım. Dönüş saati belli değil, 12 dönmeye çalışıyor ama daha çök 1 gibi, bazen daha da geç.

Görüşsün, ama dönüş saati geç buluyorum bu bir, iki- haftada 2 kez çıkmak veya 3, veya hiç, bana rahatsızlık veriyor. Abartıyorsun dersiniz şimdi ama çök rahatsızım ben. Evet haber veriyor nerde kiminle oturuyor da biliyorum ama bu kadar rahatlık mı var. Evet anlıyorum özel alanı olacak, ikimizin, ama böyle mi istersem her gün çıkarım istemezsem hiç çıkmam kafası beni aşırı sinirlendiriyor. Valla boşanmaya kadar gider bu iş.
(İkimiz çalışıyoruz, benim de arkadaşlarım var.)
Sizce?
Fazla kontrolde tutmanız “kendi kararlarımı kendim alırım” gibi bir direnişe itmiş gibi görünüyor. Yoksa kurduğu cümle tabiki yersiz, evlilik sorumluluğu olan kimse haftada 7 gün dışarı çıkamaz . Nerede ve kiminle kısmında şüpheniz yoksa 12-1 normal bir saat çalışan insanlar için. Bugün anneme oturmaya bile gitsek o saatten önce kalkamıyoruz çünkü zaten gittiğimiz saat 8-9. Eşim kardeşimin de içinde olduğu bir maç programına haftada 1 gün gidiyor . Maç 12-1 arası. Sonra oturduk sohbet ettik derken gelmesi 3 oluyor hatta. Bence ya size ayırmadığı vakite çok içerliyorsunuz veya gittiği yerden çok kalben emin değilsiniz yani güveniniz yok. Diğer türlüsü saat takılacak bir saat değil.

merhaba hanımlar, gerçekten anlamıyorum artık ben mı abartıyorum yoksa beni artık iyice her şeyi kabul ettirmeye mi çalışıyor., durum bu:

Eşim istediğinde arkadaşlarla görüşüyor. Eskiden bir anlaşmamız vardı haftanın bir günü çıkardı 12-1 gibi eve dönerdi, şimdi diyor ki ben istersem 7 gün hiç çıkmam istersem 2-3 gün çıkarım, istersem 10 gün evdeyim, istersem bir gün çıkarım. Dönüş saati belli değil, 12 dönmeye çalışıyor ama daha çök 1 gibi, bazen daha da geç.

Görüşsün, ama dönüş saati geç buluyorum bu bir, iki- haftada 2 kez çıkmak veya 3, veya hiç, bana rahatsızlık veriyor. Abartıyorsun dersiniz şimdi ama çök rahatsızım ben. Evet haber veriyor nerde kiminle oturuyor da biliyorum ama bu kadar rahatlık mı var. Evet anlıyorum özel alanı olacak, ikimizin, ama böyle mi istersem her gün çıkarım istemezsem hiç çıkmam kafası beni aşırı sinirlendiriyor. Valla boşanmaya kadar gider bu iş.
Sizce?

Anlaşanıza rağmen orda yarım saat 45 dk geç geldi diye trip mi attınız? Eğer öyleyse bıkmıştır nasılsa anlamıyor iyilikten bari bildiğimi yapayım demiştir.

Sizce?
Ben katılmıyorum ya niye evlenince birbirine çiftler yular takıyo anlam veremiyorum.. Siz de çıkın arkadaslarınızla. Kafa dağıtın. Bazen kişinin biraz özgür olması ona iyi gelir. Eşiniz çıkmazsa dışarı belki mutsuz olacak sizi de mutsuz edecek..

Belki linçlenirim ama benim eşim bensiz gece dışarı çıkamaz, bu görüşümü bildiği için teklif dahi etmedi. Ben de gece tek başıma çıkmam.
Geceden kastınız alkollü bir yer mi yoksa kahve içmeye bile mi? Mesela kahve içmeye çıkıp 10 buçuk gibi dönse problem olur mu?

Ay keşke.
Evlenmeden önce bu konuyu vurguladım. Mesajlarımız var kendisi hatırlıyor dedim zaten benim eşim geç saatinde dö ne mez dönemezsin kardeşim. Eğer arkadaşlar hayatının büyük bir parçası ise onlarsız yaşayamam diyorsan - ben senin vaktini çalmam.

Nasıl inandırdı beni yok ben binde bir çıkıyorum yok çıkmam da yok ailem benim için her şeyim
Ben salak gibi inandım sonra bu çıktı.
Peki karşına alıp konuşsan ve boşanmak istediğini söylesen?

Geceden kastınız alkollü bir yer mi yoksa kahve içmeye bile mi? Mesela kahve içmeye çıkıp 10 buçuk gibi dönse problem olur mu?
Alkollü alkolsüz ayırt etmiyorum, herhangi bir yere gece tek başına çıkmasını istemem.

Aileden gelen bir alışkanlık benimki, babam annemsiz hiçbir yere gitmez markete bile hala beraber giderler. Öyle büyüdüğüm için şartlanmış da olabilirim tabi.

Alkollü alkolsüz ayırt etmiyorum, herhangi bir yere gece tek başına çıkmasını istemem.

Aileden gelen bir alışkanlık benimki, babam annemsiz hiçbir yere gitmez markete bile hala beraber giderler. Öyle büyüdüğüm için şartlanmış da olabilirim tabi.
Ben de gece 12-1 alkollü mekanlarda takılmasına asla izin vermem ama 11e kadar falan kahve içmeye çıkabilir çünkü ben de çıkıyorum. Bizde de şu mantık var eğer o yaparsa ben de yapabilirim. Yani benim yapmamı istemediği bir şeyi kendisi de yapmamalı.

Ben de gece 12-1 alkollü mekanlarda takılmasına asla izin vermem ama 11e kadar falan kahve içmeye çıkabilir çünkü ben de çıkıyorum. Bizde de şu mantık var eğer o yaparsa ben de yapabilirim. Yani benim yapmamı istemediği bir şeyi kendisi de yapmamalı.
Tabi ki her ilişkinin dinamiği farklıdır, sizinki de güzel bir ortayı bulma şekli.
Biz de gece planı yapılacaksa eşimle ortak arkadaşlarımızla yaparız o planı. Bir de şu var biz eşimle aynı sektördeyiz iş arkadaşlarımız dahil tüm arkadaşlarımız ortak. Üzerine aynı üniversitede aynı sınıftan mezunuz, haliyle üni arkadaşlarımız da ortak. Yani bireysel takılabileceğimiz arkadaşımız da yok 😂

Eşim canı ne kadar isterse ne zamana kadar isterse nereye isterse çıkabilir. Eşlik ve ebeveynlik sorumluluklarını aksatmadığı sürece benim açımdan hiç bir problem yok. Çocuklarıyla layığıyla ilgileniyorsa, beraber geçirdiğimiz zamanlarda duygusal anlamda tatmin oluyorsam, gezdiği için işine geç kalmıyor performans düşüklüğü yaşamıyorsa o zaman kendi bilir. 40 yaşında adam, izin mi alacak benden..

Ben arkadaşlarına bu kadar düşkün, sürekli dışarda olmaya bu kadar hevesli biriyle evlenmezdim. Benim hayat görüşüme ters bir böyle bir insan. Evcil erkekleri daha çok hoşuma gidiyor. Ayrıca Bu kadar sık görüşüp ne yapıyorlar, ne konuşuyorlar merak ettim. Yemek, kafe, kahve? Biz de 20li yaşlarda falan arkadaşlarımızla her gün görüşürdük ama şimdi herkesin evi ailesi var ayda üç kere anca görüşüyoruz. Tabii bunun bir kıstası yok. Herkesin ihtiyaçları farklı ama sizi rahatsız ediyorsa ortak bir nokta bulmak zorundasınız.

“Benden izin mi alacak”

Ayynen öyle, isterseniz izin deyin, istişare deyin, fikir, neyse o. Evlilik “rahat olmak istiyorum” “istediklerimi yaparım” öyle bir şey yok. Evlilik - rahatlık diye bir şey yok zaten yok. Evet bazen sohbet uzadı, bazen bir durum oldu haber veriyor zaten tamam, biz de hayvan değiliz anlıyoruz. Yorumsuz bırakıyorum bunu. Evde bu konuda asla kavga yok, ben uyuyorum zaten , sabah evet keyifim yok eşim geç döndü diye birkaç gün sonra yine de aynı şekilde çıkacak diye.

Ben şunu anlamıyorum . Evlenmek için yalvarıyorlar, peşinden koşuyorlar, sözler, jestler, asla bırakmıyor, Evlendi. Sonra, Özel alanım! Arkadaşlarım! Özgürlük! Mantık nerde bunu anlamıyorum…tabi ki biz birbirimize hesap vermek zorundayız , ben de bu moduna girsem dışarı çık sen de diyor ya, çıkıyordum işte sonra bir kavga esnasında ne diyor biliyor musunuz ?” Nerde sürtüyordun.

Arkadaşları da öyle , cocukları var evde, bu babaların beyinde ne var acaba? Cocuk annesine sormuyor mu baba nerde? Baban takılıyor bugün. Böyle bir saçmalığı görmedim görmek te istemem

Konu sahibi haklı bence ama
Çok ilginç ki kadınlar kocayı haklı buldu çoğunluk olarak ne var ciksin ne olacak gibi
Bence erkek ortamından kurtulamadiysa evlenmeyecekti net boşanma sebebidir ve kadın haklidir
Ben de konu sahibine hak veriyorum. Her gün kafede, restoranda topluluk halinde oturan erkekler bence çok itici hele bir de evlilerse.

Ben arkadaşlarına bu kadar düşkün, sürekli dışarda olmaya bu kadar hevesli biriyle evlenmezdim. Benim hayat görüşüme ters bir böyle bir insan. Evcil erkekleri daha çok hoşuma gidiyor. Ayrıca Bu kadar sık görüşüp ne yapıyorlar, ne konuşuyorlar merak ettim. Yemek, kafe, kahve? Biz de 20li yaşlarda falan arkadaşlarımızla her gün görüşürdük ama şimdi herkesin evi ailesi var ayda üç kere anca görüşüyoruz. Tabii bunun bir kıstası yok. Herkesin ihtiyaçları farklı ama sizi rahatsız ediyorsa ortak bir nokta bulmak zorundasınız.
Sürekli dışarda diyemem, ama arkadaşları eşim için önemli. Onlarla görüşmek önemli. Çök istiyor. Sıkıntı yok görüşsün, bu kadar geç saate dönmesini beni rahatsız ediyor. E zaten haftanın en az 2 kere aynı grupta buluşuyorsun bir de böyle geç saate eve dönüyor.nerdeyse 6-7 saat beraber onlar. Hiç sıkılmıyor , 6-7 saat karısıyla durmadan oturabilir mi? Oturmaz tabi ki

Adam daha yeni evliyken de 2022de birebir ayni cumleleri kuruyormus. Hala alisamadiniz mi?
eşim dedi ki bundan sonra ben ne istersem onu yapacağım, istersem haftda 2-3 gün çıkacağım, istersem bir ay evde otururum Sen karışamazsın. Yapamıyorsan-ayrılalım.
Bu arada evli barkli insanın ergen gibi her hafta birkaç gün çıkıp eve gece yarısı gelmesini asla anlayışla karşılamam. Yaptığı da kahvede oturan babalar gibi salak salak arkadaşlarıyla goygoy yapmak. Yüz sene yapsa bir b.ka yaramayacak, boş beleş insan işleri.
Her şeyin bir usulü var , adabı var.
Benim eş adayım sehrime tasinacak. Bu ülkede hiç kimsesi, dili mili de yok. Ben ona daha şimdiden haftada bir gece halısaha yapan erkek arkadaşlarımi ayarladım. Benim hatırım için arkadaşlarim onu da çağıracak, sosyallessin - rahatlasin diye. Mesela buna asla ses çıkarmam . Çünkü binevi spor, sağlıklı yaşam için gereken bir şey. Ayrıca akşam iş çıkışı beraber takiliriz yemeğimizi yeriz gece çıkar arabasıyla, maç öncesi/ sonrası biraz takılır gelir. Ya da benim de zamanında aldığım bir eğitim var. Arama -kurtarma acil durum vs uzerine. Onun gece tatbikatları / telsiz eğitimleri vs çok oluyor. Bazen çok uygunsuz saatlerde bitiyor. Ama ben kendim gitmesine teşvik edeceğim çünkü ne güzel bir etkinlik, gitsin tabii ki. Ya da akşam bisikletçileri grubu var, iş çıkışı buluşup İstanbul'da pedalliyorlar. Genelde beraber gideriz diye düşündüm ama ben usendigim zamanlar da (ki genelde usenirim) çıksın pedallasin, hem sosyallesir, hem saglikli bir şey, dopamin depolar. Arasıra arkadaşlarıyla da çıkabilir, herkesi buna ihtiyacı var. cikmisken saat geceyarisini geçmişken de dönebilir. Benden çok daha fazla tatili var, ben calisirken kendine tatil de ayarlayabilir...
Yani cidden insanın özgür alanına saygı duyan bir insanım. Bu saydiklarima ben de giderim, tiyatrolar vs geç bitiyor zaten eve geç gelirim, tek tatile gitmeyi çok severim evliyken bile arasıra cocugu eşime bırakıp kendi tek tatilime başka ülkeye gidecek bir evlilik hayali içindeyim.
Amaaaaaa yine de sizin eşiniz gibi bir insanı asla kabul etmem.
Her haftasonu siz evde onu beklerken arkadaşlariyla takılmak ne demek ya? 6da işten cikiyor. Zamanını verimli kullansın insan gibi otursun gelsin yani.
Ergen gibi, sanki ben annesiymisim gibi ne pazarlığa giriyor ya. Yok "hep giderim, şöyle de giderim, istersem gelmem" bilmemne.
Tepiniyor oğlan çocuğu gibi 😡 istediği şey de kafede goygoy yapmak 😏
Ayrıca bu adam özgürlük naraları atıyorsa aynısını sen yapacaksın. Yok sıkılırım deme. Koçanı beklerken de evde sıkılıyorsun. Al laptopunu git kafede dizi izle. Maksat adama yaptiginin evde bekleyen eş için ne kadar rahatsız edici oldugunu göstermek.

Sürekli dışarda diyemem, ama arkadaşları eşim için önemli. Onlarla görüşmek önemli. Çök istiyor. Sıkıntı yok görüşsün, bu kadar geç saate dönmesini beni rahatsız ediyor. E zaten haftanın en az 2 kere aynı grupta buluşuyorsun bir de böyle geç saate eve dönüyor.nerdeyse 6-7 saat beraber onlar. Hiç sıkılmıyor , 6-7 saat karısıyla durmadan oturabilir mi? Oturmaz tabi ki
siz çekişme haline getirdikçe adam daha çok arttıracak dışarı çıkmaları benden söylemesi.
yerinizde olsam durumu savaş haline getirmezdim. sanırım o da inadından artık kıyasa girmiş.
önce siz daha sakin olsanız belki çözülebilir mi? dışarı çıktı geç geldi misal; tartışmayın. ertesi gün üzgün olduğunuzu belli edin tepki vermemeyi deneyin bir. değer veren bir eşse durumun farkına varır, aksi halde hangimiz bu savaşı kazanacağız kafasıyla bu iş büyür gibi.

X