Bebek Beslenmesi Ücretsiz emzirme danışmanlığı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Mathilda_8

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2021
88
78
33
Sevgili anneler, ben bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisi olarak calisyorum. Kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği alanım, ayrıca temas derneğinden emzirme danışmanlığı eğitimi aldım. Emzirme sürecinde sorun yaşayan annelere ücretsiz danışmanlık yapacağım. İlgilenenler ile haberlesiriz.

Emzirme sorunu yaşayan, mamadan anne sütüne dönmek isteyen, meme sorunları yaşayan, meme reddi yaşayan, tekrar emzirmek isteyen anneler için danışmanlık vermekteyim.

Yıllarca annelerimiz emzirdi bı şekilde.
Kim danışman hizmeti aldı ki
Onlar almadı diye bizde mi almayalım, doğru tekniği öğrenmeyelim?
Burada bile bir sürü konu açılıyor bebeğim emmiyor sütüm gelmiyor mu azmı geliyor bebek reddediyor mamaya alıştı beni bıraktı vesaire diye, anne lafıyla olsaydı kimse sorun yaşamazdı.
Misal bana akıl veren bir sürü anne memeni makas gibi sık, bebeğin ağzı küçük tamamını sokma gibi bir sürü yanlış uygulama tavsiye etti. Bilimden faydalanmanın en doğrusunu öğrenmenin nesi yanlış? Annelerimiz herşeyin doğrusunu mu biliyor?

Yıllarca annelerimiz emzirdi bı şekilde.
Kim danışman hizmeti aldı ki
Tnsa 2018 verilerine bakarsanız ortanca emzirme süremiz 40 larda, ülkemizde geleneksel olan emzirme oranları da 2.-3. aydan sonra azalmakta ve mamaya baslanmakta. Bunun yanı sıra annelerin yanlış emzirme pozisyonlarina bağlı olarak memelerde yara olabilmekte, bebeği yoğun bakımda olan nice anne var, bu annelerde erken dönemde pompa kullanarak memeleri yara yapmakta ve maliyetli. Ülkemizde her yıl 1 milyon 300 bin bebek doğmakta, bu bebeklerin hepsi sorunsuz değil maalesef. Önerilerinizi kendinize saklamanız daha hayırlı olur. Ben kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği Anabilim dalında öğretim görevlisiyim ve emzirme gönüllüsuyum. Bu süreçte gece gündüz demeden annelere ücretsiz destek veriyorum. Sizin sorunsuz yaşamanız ne güzel, bırakın da diğer anneler de emzirsin✋

Sevgili anneler, ben bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisi olarak calisyorum. Kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği alanım, ayrıca temas derneğinden emzirme danışmanlığı eğitimi aldım. Emzirme sürecinde sorun yaşayan annelere ücretsiz danışmanlık yapacağım. İlgilenenler ile haberlesiriz.
Benim emzirme çağında çocuğum yok ama bu kadar ciddi bir konuda yardım isteğiniz beni çok sevindirdi. Tüm anneler adına teşekkür ediyorum

Onlar almadı diye bizde mi almayalım, doğru tekniği öğrenmeyelim?
Burada bile bir sürü konu açılıyor bebeğim emmiyor sütüm gelmiyor mu azmı geliyor bebek reddediyor mamaya alıştı beni bıraktı vesaire diye, anne lafıyla olsaydı kimse sorun yaşamazdı.
Misal bana akıl veren bir sürü anne memeni makas gibi sık, bebeğin ağzı küçük tamamını sokma gibi bir sürü yanlış uygulama tavsiye etti. Bilimden faydalanmanın en doğrusunu öğrenmenin nesi yanlış? Annelerimiz herşeyin doğrusunu mu biliyor?
Kesinlikle öyle evlatlık edinip bebeğini emzirmek isteyen annelerin de sütünü arttırmak için birçok yöntem var. Emzirmeye dair birçok yanlış bilinen gerçek var. Kadının kadına saygı gösterip desteklese zaten herşey daha kolay olurdu.

Kesinlikle öyle evlatlık edinip bebeğini emzirmek isteyen annelerin de sütünü arttırmak için birçok yöntem var. Emzirmeye dair birçok yanlış bilinen gerçek var. Kadının kadına saygı gösterip desteklese zaten herşey daha kolay olurdu.
Annelere komşu teyzelere profesör muamelesi yapılmasını hiç anlayamadım. Devir cehalet değil bilim devri nedir bu inat anlamak mümkün değil. 3 aylık emen bebeğe yemek suyu verip bal veren mi istersin göğsüm deforme olmasın mamaylada büyür diyen mi istersin ucu ağzına değsin yeter oradan damlar diyen mi istersin sarılığı olan bebeği tüm gece uyusun uyurken büyür diyip emzirmeyen mi istersin…..duydukça gördükçe sinir oluyorum
Bana da çok akıl vermek isteyen oldu doğum yaptığım hastaneden doğru emzirme eğitimi aldım kimseyide konuşturmadım, şükürler olsun iki yaşına kadar emzirdim yavrumu
Anneliğin çoğu içgüdüsel bir davranış bütünü ama doğru teknik diye de birşey var

Ne demek gönülden, anne sütü çok değerli ❤️
Sizin konumunuzda bir bilim insanının böyle naif yardımseverliği beni gerçekten etkiledi. Hala iyi insanların olduğunu bilmek insana güven veriyor.
Benim bebeğim hasta doğdu, doğar doğmaz antibiyotik almaya başladı. Doğumdan önce çok dua ettim sütüm olsun bebeğim emsin diye, bir annenenin evladına vereceği en önemli şey anne sütü bana göre. Antibiyotiğin tüm zararlı etkilerinden çevresel faktörlerden benim sütümle korunduğuna inandım hep. Çocuğum 7 yaşında, Allah a şükür hiç üç günden uzun süre hastalanmadı, ben hep yeterli ve kaliteli emmesine bağladım.

Muhteşemsiniz çok tebrik ediyorum. Böyle güzel bir şeye vesile olduğunuz için kendi şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Benim üçüncü bebeğim çok şükür hiçbir problem yasamadım. Ama bu birçok annenin kanayan yarası. Başarılarınızın devamını dilerim ❤️❤️❤️❤️

Sizin konumunuzda bir bilim insanının böyle naif yardımseverliği beni gerçekten etkiledi. Hala iyi insanların olduğunu bilmek insana güven veriyor.
Benim bebeğim hasta doğdu, doğar doğmaz antibiyotik almaya başladı. Doğumdan önce çok dua ettim sütüm olsun bebeğim emsin diye, bir annenenin evladına vereceği en önemli şey anne sütü bana göre. Antibiyotiğin tüm zararlı etkilerinden çevresel faktörlerden benim sütümle korunduğuna inandım hep. Çocuğum 7 yaşında, Allah a şükür hiç üç günden uzun süre hastalanmadı, ben hep yeterli ve kaliteli emmesine bağladım.
Kesinlikle öyle, şuan da takip ettiğim annelerin var bebekleri yoğun bakımda Birlikte sağım yapıyoruz. Onları götürdüklerinde bebekler de daha hızlı toparlıyor, mama ve yapay beslenmenin çocuk için kısa ve uzun vadede olumsuz etkileri var, tabi birde maliyeti. Amaç sadece emzirmek değil, anne bebek bağlanmasını arttırmak, çocuğun sağlıklı bir yetişkin olmasını sağlamak, oral döneme de olumlu katkılar yapabilmekte. Bu süreç önemli bir süreç özgüven çok önemli, yalan yanlis bilgilerden uzaklaşmak çok önemli.

Ne güzel bir konu. Tam da ihtiyacım olan şey. Benim emzirme sürecine dair hiçbir bilgim yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim 🤗

Emzirme sorunu yaşayan, mamadan anne sütüne dönmek isteyen, meme sorunları yaşayan, meme reddi yaşayan, tekrar emzirmek isteyen anneler için danışmanlık vermekteyim.
Ne kadar iyi yüreklisiniz 😍keşke 18 ay önce karşılaşsaydık o zaman çok sıkıntı çekmiştim şimdi de bıraksın diye uğraşıyorum 😃

merhaba banada yardimci olur musunuz

Banada yardım edebilir misin çok caresizim

X