Bebek Beslenmesi Ücretsiz emzirme danışmanlığı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Sevgili anneler, ben bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisi olarak calisyorum. Kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği alanım, ayrıca temas derneğinden emzirme danışmanlığı eğitimi aldım. Emzirme sürecinde sorun yaşayan annelere ücretsiz danışmanlık yapacağım. İlgilenenler ile haberlesiriz.
Bana yardımcı olun lütfen emziremiyorum meme reddi yasiyoruz

Merhaba bit haftalik bir bebegim var sutum cok naz bebegim doymuyor mama also beni juice birakmasindan cok korkuyorum banana yardim olabilirmisiniz sutum bebegim doyuracak kadar artar mi

Bence çok ihtiyaç duyulan bir yardım konusu.
Kendimi bu konuda araştırarak geliştirdim. Bir çok şey okudum çabaladım hamilelik döneminde. Doğum sonrası yıllardır anneymisim gibi hersey yolunda gitti. 3 çocuğumu da 2 yaşına kadar emzirdim.. hiç mama kullanmadim. Çünkü biliyordum ki sütüm vardı. Sütun olması için göğüslerin herzaman sert olmaması gerektiğini biliyordum. Çünkü okudum ògrendim.
Benim çok yakın kuzenlerim arkadaşlarım emzirmediler çünkü göğüs dolmuyor boş diye yanlış bilgiler yüzünden. Ee bizler haliyle birsey söyleyince çok bilmiş yaftası oluyor . Bilgimi bile paylaşmaya çekindim. Hiç birsey söylemedim.

Süt varken mamalar neden kullanılsın ki.. sizler daha daha çoğalmali her yerden bilgi altarmalisiniz. Mesleğiniz de buymuş zaten. Bizler çok bilmiş oluruz ama sizlerin söylediği doğru bilgi olur.
Çok ince ve naziksiniz tebrik ederim sizi💜

Bence çok ihtiyaç duyulan bir yardım konusu.
Kendimi bu konuda araştırarak geliştirdim. Bir çok şey okudum çabaladım hamilelik döneminde. Doğum sonrası yıllardır anneymisim gibi hersey yolunda gitti. 3 çocuğumu da 2 yaşına kadar emzirdim.. hiç mama kullanmadim. Çünkü biliyordum ki sütüm vardı. Sütun olması için göğüslerin herzaman sert olmaması gerektiğini biliyordum. Çünkü okudum ògrendim.
Benim çok yakın kuzenlerim arkadaşlarım emzirmediler çünkü göğüs dolmuyor boş diye yanlış bilgiler yüzünden. Ee bizler haliyle birsey söyleyince çok bilmiş yaftası oluyor . Bilgimi bile paylaşmaya çekindim. Hiç birsey söylemedim.

Süt varken mamalar neden kullanılsın ki.. sizler daha daha çoğalmali her yerden bilgi altarmalisiniz. Mesleğiniz de buymuş zaten. Bizler çok bilmiş oluruz ama sizlerin söylediği doğru bilgi olur.
Çok ince ve naziksiniz tebrik ederim sizi💜
Ben kime nasıl nerden ulaşabilirim bilmiyorum ama ciddi anlamda ihtiyacım var sütümü nasıl artırabilirsiniz bebeğim 6aylik oldu çok ama çok vadeler atlattım şırınga ile mama vermeler elle sağım yaptım göğüs ucu kullandım ve her yolu denedim hatta komik gelecek belki ama büyük kızım var 10 yaşında o bile memeyi çekiyordu sırf sutum gitmesin emzirirken çoğalır diye yapmadık şey kalmadi tabi mama ile anne sütü beraberinde 6 .ayimiza girdik simdi memeyi tutuyor çekiyor bi iki yutkunmadan sonra ağlıyor süt az diye inanın kafayı yedim ne yaoacam bilmiyorum öyle bişey ki bu benim son çocuğum 4.çocuğum ve hiç birini emziremedim sadece bu anne sütü aldı diğerlerine göre en azında ek gıda ile anne sütü vereyim istiyorum sutum kesilsin istemiyorum bu konuda nasıl bi yardımcı bulacak bilmiyorum

Merhabalar ben de danışmanlık hizmetinizden faydalanmak istiyorum. Nasıl iletişime geçebiliriz acaba?

Merhabalar Şeyma hanım size ulaşmak istedim ama buradaki hesabınızı kapatmışsınız. Size nasıl ulaşabilirim? Şeyma hanımın numarası varsa ve kendisi danışmanlığa devam ediyorsa bana numarasını verebilecek kimse var mı bebeğim 2 aylık ve sütüm yetmiyor yardıma ihtiyacım var her şeyi denedim çok zor durumdayım moralim tamamen bitti. Teşekkürler

Merhabalar Şeyma hanım size ulaşmak istedim ama buradaki hesabınızı kapatmışsınız. Size nasıl ulaşabilirim? Şeyma hanımın numarası varsa ve kendisi danışmanlığa devam ediyorsa bana numarasını verebilecek kimse var mı bebeğim 2 aylık ve sütüm yetmiyor yardıma ihtiyacım var her şeyi denedim çok zor durumdayım moralim tamamen bitti. Teşekkürler
Buradaki üyeye ulaşmanız eğer üyeliğini tekrar aktif etmezse ya da ikinci üyelik almazsa imkansız. Bana bi arkadaşım göndermişti, bebek.com diye bir sitede "emzirme destek projesi" diye bi şey var. İsterseniz oraya bakabilirsiniz

Tnsa 2018 verilerine bakarsanız ortanca emzirme süremiz 40 larda, ülkemizde geleneksel olan emzirme oranları da 2.-3. aydan sonra azalmakta ve mamaya baslanmakta. Bunun yanı sıra annelerin yanlış emzirme pozisyonlarina bağlı olarak memelerde yara olabilmekte, bebeği yoğun bakımda olan nice anne var, bu annelerde erken dönemde pompa kullanarak memeleri yara yapmakta ve maliyetli. Ülkemizde her yıl 1 milyon 300 bin bebek doğmakta, bu bebeklerin hepsi sorunsuz değil maalesef. Önerilerinizi kendinize saklamanız daha hayırlı olur. Ben kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği Anabilim dalında öğretim görevlisiyim ve emzirme gönüllüsuyum. Bu süreçte gece gündüz demeden annelere ücretsiz destek veriyorum. Sizin sorunsuz yaşamanız ne güzel, bırakın da diğer anneler de emzirsin✋
Bende sorun yasıyorum sütüm az yetmiyor mama da verıyorum

X