Bebek Beslenmesi Ücretsiz emzirme danışmanlığı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Merhaba benim kızım göğsümü hiç kabul etmedi silikon baslik kullandık onuda kabul etmedi devlet hastanesinde zorla kabul ettirmeye çalıştılar ağlattılar şimdi gördüğünde ağlıyor daha 43 günlük yardımcı olurmusunuz

Oğlum 4 aylık oldu ve yaklaşık 1.5 aydır mama takviyesine başladık sütüm oldukça azaldı oğlum geceleri dışında asla emmiyor geceleri ise ben gögsümü sıkarak süt getirtmeye çalışıyorum. İstikrarlı olursam bu durumun düzelme ihtimali var mı?

Merhaba ben meme reddi konusunda yardim almak istiyorum kizim 3 aylik ve sadece uykudayken emiyor sorun ile ilgili yardimci olabilir misiniz

31 haftalık doğum yaptım bu süreçte küvözde kaldı bebeğim. Emzirme sorunu yaşıyorum sütüm damla damla geliyor ileri safhaya taşıyamadım. Sürekli sağdım ,uyardım. Bebeğim emmeye çalışıyor fakat emme refleksi gelişmediği için biberondan geldiği gibi gelmesini bekliyor sütü memede.Daha fazla mama içmesini istemiyorum.Bana da yardımcı olur musunuz?(kolosturum sütünü verebildim)

Merhabalar benim 2 aylik kızım var başından beri meme problemimiz var sadece uyurken emiyor uyanıkken bağırıyor hem de aç olmasına rağmen emmiyor çok çaresizim lütfen destek olur musunuz?

Sevgili anneler, ben bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisi olarak calisyorum. Kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği alanım, ayrıca temas derneğinden emzirme danışmanlığı eğitimi aldım. Emzirme sürecinde sorun yaşayan annelere ücretsiz danışmanlık yapacağım. İlgilenenler ile haberlesiriz.
Bana yardım edermisiniz 20 günlük bebegim memeyi reddediyor hiç bir şekilde almıyor 05300622720 Allah rızası için bana yardım edin

Seyma hanımın hesabında sıkıntı oldugu için giremiyormus o yüzden cevap veremiyor sizlere. İşleri de yoğun olduğu için şuan için destek olamıyor. Ben seyma hanımdan destek almıştım. Sizlere tavsiyem mutlaka ama mutlaka birinden destek alin. İlk ay doğru dürüst emziremedigim bebeğimi sonraki 2 ay boyunca tek meme + satılmış süt takviyesiyle devam ederek 3. Ayında tamamen memeye alıştırdım ve artık aktif bir şekilde çok güzel emiyor. Yaşadığım tecrübeye dayanarak söyleyebilirim ki hem bir destek alın, asla pes etmeyin. 3 ay mücadele ettim ve devamlı sağım yaparak sütümü korudum sonunda başardım cok şükür. Bebeğinizle bol bol ten tene temas yapın konusun vakit geçirin bebeğiniz size bağlandıkca ve büyüyüp güçlendikçe doğru tutusla memeye dönecektir. Hem kendinize hem bebeginize güvenin. Her bebeğin emebilmesi dileğiyle 🥰🌺

Merhaba nasıl iletişim kurabiliriz.16günlük bebeğim kucağa alınınca bile ağlıyor artık emmek istemiyor.

Merhaba bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bebeğim 24 günlük sezeryan ile doğum yaptım ilk zaman sütüm gelmedi . Bu nedenle hastanede mama verdiler bizde evde siringa ile verdik. Iki gogusumude emiyor ikiside yara su anda. Emzirirken cok canim aciyor. Iki gogsumu de emziriyorum ama emerken uyuyakaliyor ve cekim gucu dusuyor ne yapsam olmuyor bu nedenler mama taksviyesine devam ediyoruz . Ama birakmak istiyorum.

Merhaba bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bebeğim 24 günlük sezeryan ile doğum yaptım ilk zaman sütüm gelmedi . Bu nedenle hastanede mama verdiler bizde evde siringa ile verdik. Iki gogusumude emiyor ikiside yara su anda. Emzirirken cok canim aciyor. Iki gogsumu de emziriyorum ama emerken uyuyakaliyor ve cekim gucu dusuyor ne yapsam olmuyor bu nedenler mama taksviyesine devam ediyoruz . Ama birakmak istiyorum.
Ah ah bende cektim bunlari bilirim :KK43:

Bak canim goguslerini her emzirmeden sonra zeytinyagi ile temizle beslensin. EczNeden lansinoh gogus catlak kremi var onu al mutlaka jullan 2 3 gune gececektir. Eger ihmal edersen ilerler kotu tablolar olusur.

Bebegin memede iken agzi genis olan bir biberondan memenin ustune mamanayi damla damla ver gogusunler birlikte icecektir mamayi hemde gogsunden emdikçe sut salgilancak hem de bebegin doycaktir.

Ben böyle yaparak arttirdim sütümü. Reflu cikti tabi başıma sonra mecbur anne sutu yogunlasitmrak icin aptamil ar mama basladik sonra da 3 ayllikken dis çıkarınca birakti beni :KK43:

Umarim seninki emer..

Bira mayasini pekmezle karistirip ye gunde 3 kez inanilmaz sut yapiyor. Bir de rezene kaynat iç mükemmel kaliteli oluyo. Bol bol tahin pekmez ye yagli oluyor..

Aklımda kalan bunlar benimki ememedi seninki emsin :KK43:

Bana yardımcı olur musunuz? Bir süredir kendim denemeler yapıyorum ama hem çaresiz hemde desteksizim. Sütümün az olduğunu çok geç farkettiğim için çocuğum daha fazla aç kalmasın diye direkt biberonla mama takviyesine başladık. Emzirdim 1 buçuk ay neredeyse deli gibi emzirdim ve sütüm artmadı herşey yedim içtim olmadı 3 saatte bir 30 ml den fazla çıkmıyor. Ve birde 2 haftadır meme reddi yaşıyorum 3 dk sadece sol göğsü emiyor sonra hemen mama gelmezse kızım çılgınlar gibi ağlıyor. EDS işe yaramadı, kaşık kabul etmiyor. Azıcık olan sütümü sağıyorum hem kesilmesin hemde az da olsa bebeğim mahrum kalmasın diye. Gerçekten desteğe çok ihtiyacım var yurtdışında yaşıyorum ve dil bilmiyorum.

X