Yine ben Allah rızası için sadece fikirleriniz lazım

Ne kadar prensessiniz millet günde 8-9 saat çalışıyor eve geliyor ev işi çocuk her şeyi yapıyor siz tüm gün evde yayılıp yarım saatlik fizik tedavi ile yaşlanıyosunuz. O zaman çıkın evden versin kiraya tutsun kendine bi fizyoterapist mis gibi görsün tedavisini. Vicdanı onu bunu geçtim ayıp yahu canının istemediği bahaneler sunduğun gün eşine dersin bugün yaptıramicam akşam sen bakarsın işin varsa sabahtan yaptırırsın saatleri sen belirlersin tabi bu işine gelmiyor. Ben 19 yaşında atandım gece yarısı 6. Kattan 3 kişi yatalak hasta indiriyoruz ekipmanlarla nasıl ağır bu şartlarda senelerce çalıştık hala devam ediyoruz ve hiçbirimiz “yaşlanmıyoruz” . Aksine hareket berekettir bu kadar hımbıl olmayın. Yatalak olsa ayda min. 20bin ile kime bulup baktıracaksınız? Eşimin ilgisi demişsiniz eşiniz işini bırakıp günde 3 öğün sizle oynaşmaya eve gelmiyosa adam evde yokken ne alaka ilgisi oda ayrı saçma.

Günde en fazla bir saat ama düşünsenize bazen yorgun oluyoruz kendimiz bazen günde yarım saat yürümeye erinebiliyoruz doğrumu ben her gün kadına çıkıp nasıl belim yanım ağrıyarak yaptıracağım siz olsanız düşünün? Ayrıca haklı olarak kendi ailemde istemiyor kızım gençsin çabuk yaşlanırsın diyor ben kızım olsa bende böyle düşünürüm
O zaman ailenizin düşüncesine göre kendilerinin başına birşey gelirse onlara bakmayın.

Üst katinizda oturuyormuş günlük 1 saat hareketlerine yardımcı olmak mı yaşlandıracak yada 1 tas çorba kaynatmak mi yaşlandiracak.

Yeri geliyor insanlar kırk kat yabancıya bakıyor bir komşu teyzemiz vardı 3 tane çocuğu var kadınla doğru düzgün ilgelenmezlerdi yeri geldi kadına hastanede 1 hafta refakat ettim yatılı olarak evinde işine gücüne yardımcı oldum yemeğine yardımcı oldum Allah rızası için şimdi rahmetli oldu.

Bilemiyorum ama bu kadar bencil olmayın düşmez kalkmaz bir Allah derler yani yarın birgün sizin basiniza bir olay gelebilir ve kayınvalideniz yada kayın aileniz size bakmak zorunda kalabilir yada aynı durumda kendi aileniz olabilir o zaman da eşiniz hayır derse ne hissedersiniz.

Ayrıca aile apartmaninda oturuyorsunuz kira derdiniz yok bu bile bakmak için yeterli bir sebep.

Ay valla ne desem boş, hem üzüldüm hem sinirlendim.
Suistimalmiş oymuş buymuş bu hesap kitaplar analizler bu tarz durumlarda yapılmaz. Allah herkese vicdan versin. Böyle bir konuyu hastane odasındayken okumak ekstra üzdü.

Kocamdan Allah bin kere razı olsun, farkındalık sağladı konunuz bana. 4 ay evel annem dirseğini kırdı parçalı kırık ameliyatları, 70 gün evel babam açık kalp ameliyatı oldu ve bugün böbrek taşını aldırdık yine babamın. Bugün olan operasyon hariç diğer ikisi çok uzun süreçlerdi. Ve bir abim olmasına rağmen eşimle ben yanlarındayız. Kimse bayılmıyor işten habire izin al, şehir değiştir. Ama vicdan diye bir şey var çok şükür.
Annenize de babanıza da çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun..

Siz ne güzel evlatlarsınız her şey gönlünüzce olsun..

En baştan kv ile altlı üstlü oturmayı kabul etmiyorlar. Bu tarz sorunların çoğu kökten çözülmüş oluyor. Hatta sorun çıkmıyor bile.
İşte maalesef bazı hemcinslerimize bunu anlatamıyoruz, sevgiliyken nişanlıyken eş adayına senin annen benim annem, ne olacak canım anlaşırız biz tatlı tontiş annenle diyorlar, çoğunluğu nişanlıyken kayınvalide evine gönüllü gidiyor temizlik yapıyor, yemek yapıyor tüm marifetlerini döktürüyor, yakın oturmayı sürekli kayınvalideyle dipdibe olmayı her şeyi kabul ediyorlar tüm bu ponçiklikler evlenene kadar, sonra işler değişiyor, bu genç arkadaşımız da sevgiliyken eşini can kulağıyla dinlememiş ya da evlenince böyle olmaz diye düşünmüş.
Yani şöyle eskiden flörtken diyordu ki annem yalnız kalmaz demi? Vs bende hayır tabiki o bizim annemiz diyordum kendi annem babam içinde geçerli, ama şimdi her gün iş çıkışı evimize girmeden önce kendi annesine çıkıp beş on dk görüşüp öyle geleceğini söylüyor evlat olarak yapmam lazım diyor, sinir oldım her gün annene gidecektin madem niye evleniyoruz dedim, cevap şuydu her gün annemde yemek yicem demiyorum beş on dk görüp gelirim diyorum diyor, bende sinir oldum eskiden dememişti böyle bişey her gün annesinde ne işi var yani , haftada bir iki birlikte zaten gidilir cicim aylarından sonra ona bişey demiyorumki haksız mıyım
kv bişeyimize karışmıyor kendisi yapı karskter olarak hemen susturulabilir ve karışmayan reşax bi tip,ben evimi düzerken ben sana karışmayım kızım va çok derdi sadece oturur izlerdi, bide şey diyor hep ben kaynana değil arkadaşın olmak istiyorum her zaman der, ANCAK SORUN nişanlımın annesine aşırı düşkün oluşu işte, tamam babası olmayabilir hatta bazen kendide susturur eder annesini ama evlendikten sonra her gün eve gelmeden önce uğrayacak olması beni tuhaf bi duyguya soktu, ee bende anneme her gün arabayla on beş dk evlerine gideyim olur mu öyle şey, annem ne oluyoruz kızım der yeni evlisin der

bizimde ev alma hayalimiz var aslında evlerini satarsak alabiliyoruz ama şuan annesi oturuyor evinde eğer satıp üstüne katıp yeni alırsak annesi de muhtemelen bizle yaşamak zorunda gibi olacak o yüzden çetrefilli konu
Ağzı var dili yok kayınvalideyle ilgilenilmesi gereken süre günde 1 saat.

Baştan net olmazlarsa sonradan sorun yaşıyorlar böyle.

İkisi de uymaz demek istemedim ki, herhangi bir çirkeflik durumum yok annesine tabiki eskisi gibi gider bir iki saat kalır , yeri gelir ben yardımcı olurum yeri gelir o ama insan elbet yorulur , şikayetçiliğimden değil ama bi kadın tutulması şart gibi geliyor bana yine de, sağlık söz konusu olduğu için eşimin aklı sürekli onda (tabiki aklı kalacaktır) ancak hiç mutlu değil gibi zamanla bana ilgisi de söner gibi geliyor demek istiyorum
Sizinde derdiniz başka..
Ne diyelim Allah size yardım etsin!

Keşke maddi imkanlar el versede bakıcı tutsanız ama yok yani.Ben 65 yaşındaki kadının bokunu temizledim dahası var mı.Elden gelen birsey yoksa mecbur yani.Ha ben mecburmuydum değildim eltim ve kaynim hastabakici tutalım dediler (eltim ben bakamam dedi)hastane süreci için ama ben izin vermedim başkası bakarken ben o süreçte evde cocuklarimla yatıyor olacaktim(tam kapanmadaydik)Ama ben gözümün önünde olmasını istedim.Ailen herseyi bilmek zorunda değil 1 saat yada 2 saat senden birseyler götürmez.Esine destek ol bence herkesin kötü günü oluyor illaki hayat bu.Anneniz ölürse babanız hastalanınca kim bakacak o zaman sana erken yaşlanırsın bakma bana der mi sence?

Bakmışsınız, Allah razı olsun. Ancak konunun başından beri her detayına kadar o kadar anlattınız ki keşke bakmasaydınız da anlatmasaydınız dedim sonunda.

Keşke bakıcı tutsalarmış, kadının altından aldığınıza kadar 7 kat el öğrenmeseymiş.

Hayır ben hepimizin yaşlanacağının farkındayım Allah hiçbirimizi ele ayağa düşürmesin demek istediğimi anlatamıyorum, soruyorum sizlere hepiniz bunu normal mi buluyorsunuz gerçekten özel hayatımız kalamayacak tahmin edersiniz şuan bile haklı olarak annesinde tüm gün aklı yüzü hep asık bana ilgisi hiç yok bu günler geçer diye elbet beklerim hastalıkta sağlıkta diyoruz sonuçta ama ömür boyunca ben her gün her gün nasıl bakayım hanginiz bi gün artık of çekmez?
Ama siz daha hiç bakmadiniz ki belki yarın öleceksiniz o kadar dert etmeyin elinizden geldigince Allah rızası için yardımcı olun ... belli ki eşinizde sizi sürekli kaç dakika konuştun vs diyerek darlamış bu sıkıntılı bir durum kimse karışmaz kimseyle konuşma süresine yani ...ama diğeri sağlık yahu kendi anneniz gibi düşünün ...Allah düşürmesin yazık kadın içinde nasıl zor başkasına muhtaç olmak. Şayet eşim hem evde dursa hemde yapmicam dese benim için bosanma sebebi olur.

Ayrıca depresyon teşhisim var sabahları ilaç alıyorum doktor bu ay tekrar gel dedi gün içinde bazen hiçkimseyle görüşmeyi bırak telefonda konuşmak aramak bile istemiyorum kendi dertlerimle savaşırken bide her gün kv çıkıp günde bi saat spor yaptıracağım Her gün? Hanginiz her gün kv bakıyor söyleyin fikir verin işte bana o zaman nasıl düşünmeliyim bende
Konu sahibi bu kadar bahane uyduracağınıza açık açık ben yapmak istemiyorum desenize. İnanın şu yazdıklarınız aşırı komik. Bence bu bahaneleri eşinize sunsanız adamla bir daha aynı evi paylaşamazsınız. Kendi aileniz muhtaç olsa kalkıp bir bardak su vermez adam

İşte maalesef bazı hemcinslerimize bunu anlatamıyoruz, sevgiliyken nişanlıyken eş adayına senin annen benim annem, ne olacak canım anlaşırız biz tatlı tontiş annenle diyorlar, çoğunluğu nişanlıyken kayınvalide evine gönüllü gidiyor temizlik yapıyor, yemek yapıyor tüm marifetlerini döktürüyor, yakın oturmayı sürekli kayınvalideyle dipdibe olmayı her şeyi kabul ediyorlar tüm bu ponçiklikler evlenene kadar, sonra işler değişiyor, bu genç arkadaşımız da sevgiliyken eşini can kulağıyla dinlememiş ya da evlenince böyle olmaz diye düşünmüş.

Ağzı var dili yok kayınvalideyle ilgilenilmesi gereken süre günde 1 saat.

Baştan net olmazlarsa sonradan sorun yaşıyorlar böyle.
Konu sahibi çalışmıyor. Kocası akşam 6 da geliyor. Akşam 6 ya kadar saatleeerce konu sahibi napıyor acaba? Cidden merak ediyorum.

Dese ki " çocuğum var, çok huysuz, bir dakika beni bırakmıyor. O yüzden kv ye egzersiz yaptıramam. ", "tamam haklısın" denir.

Özel hayatımız kalmayacak diyor şaka gibi. Yan gelip yatamayacağım demiyor da.

" Yok belim ağrır, yok her gün yaptiramam , insanım" vs diyor. Yav sen tüm gün kayda değer ne yapıyorsun acaba?

Kv çirkef biri de değil. Pamuk gibi insanmış.

Günde en fazla bir saat ama düşünsenize bazen yorgun oluyoruz kendimiz bazen günde yarım saat yürümeye erinebiliyoruz doğrumu ben her gün kadına çıkıp nasıl belim yanım ağrıyarak yaptıracağım siz olsanız düşünün? Ayrıca haklı olarak kendi ailemde istemiyor kızım gençsin çabuk yaşlanırsın diyor ben kızım olsa bende böyle düşünürüm

Gerçekten yorumlarınızı bazilarini okudum ve şok içinde kaldım.
Daha gençsin çabuk yaslanirsin ne demek ? Hayat öyle bir döngü ki. Sen gencim yaslanirim, vaktimi orda harcayamam diye kaçarsın lakin Dünya hali kime ne olacağı bilinmez birgün bakmissin sen kv muhtaç olmuşsun. Ayrıca çocuğun olur, kv durumuna sen dusersin ve gelin yada damadin günde bir saatini sana ayırmaz ise o zaman anlarsın yazık gerçekten

Bu arada kızın olur ve onada mutlaka dediklerini soyle. Sen kızına muhtaç olunca da acaba o zaman da sen gençsin beni bırak git yürüyüş yap mi diyeceksin gerçekten merak ediyorum. Kalbiniz çok kötü üzgünüm

Lütfen Linçlemeyin olayların özünü ve özellikle sinir olduğum yanlarını bahsediyorum zaten. İnsan günde yarım saat spor yapmaya bazen erinirken eğile kalka kadına her gün çıkıp yaptırmak içimden gelmeyebilir değilmi? Bi zorunluluk gibi, kaldıki eşime de yaranamıyorum böyle konularda
Linclemeyin diyerek lince kapı aralamayin ayrıca linç edilseniz nolur kapatır konuyu okumazsiniz olur biter elestriyi dozunda yapanları ciddiye alın bu bir ....ikincisi fizyoterapist yada bu eklem bacak vs konularında uzman değilseniz ki değilsiniz zarariniz yararinizdan çok olur .... oğlu halledecek bunu uzman gelecek ilgilenecek ....her gün her gün elbette zor yani kolay bişey değil ki bu .....bir gün değil yani yazmak kolay da uygulamada kimse sonunu göremez olabilir....ayrıca aranız kötü olabilir biz yaşanmışlıkları size edilen lafları incilmisliginizi kirildiginiz mevzuları bilemeyiz ben hiç duyar kasmam gerçekçi olursak empati yaparsak doğrusu bu ....buna da eşinizle konuşup bir yatdimcimi tutacaksınız bir klinikte o hareketler mi yaptirilacak ne olacak bir yol bulunacak ....yapan şahane yapmak istemeyen tü kaka değil ....bu işlerin tek doğrusu yok bunu siz bileceksiniz .....ben gönülsüz işlere karsiyim......

Merhaba daha önce konumdan bilebilirsiniz belki eşimle babam arası bi tartışma olmuştu sonra düzeldi çok şükür ailem arasında problemler yok ve aksine bize maddi manevi çok destek oluyorlar Problemim şu kv hastanede fizik alıyor bikaç sağlık sorunu var tekerlekli sandalye yaşamaya mahkum gibi bişey doktor dediki günlük işlerini kendin yapabileceksin ama her gün boyun bacak basit hareketleri yapman ve birinin sana yaptırması lazım dedi ben her gün gidip yapamam siz olsanız yapar mıydınız düşünün gençsiniz kendi hayatınız sporunuz eşiniz yaşantınız dertleriniz varken her gün her gün kv bakacaksınız .. terapist tutsak çok pahalıymış eşimle sanki yakında yine bu kv konuları nedeniyle kavga çıkacak gibi hissediyorum sanki içimden bi şekilde boşanacaz gibi düşünceler geçiyor neden böyle bilmiyorum siz olsanız ne fikir veirrdiniz
Bak kardeşim ailenin dolduruşuna geliyorsun yapma. Normal bir durumda böyle bir konu açılsa burada o adamın üstüne gidilirdi ancak ortada sağlık söz konusu. Şöyle düşün senin annen veya baban bu durumda olsa eşin ve ailesinin bu düşüncelere sahip olması seni nasıl etkilerdi. Ailen evliliğini bitiriyor.Böyle devam edersen bence gerçekten boşanacaksın doğru hissediyorsun.
Ailene sınır çiz.
Farz edelim ki evliliğin devam etti şu anda çıkaracağın sıkıntı yarın senin ailen bakıma ihtiyaç duyduğunda önüne gelir birşey diyemezsin.
Ayrıca aileni anlamıyorum. Kv keyfinden bu duruma gelmediki şu anda bu düşünceyi savunuyorlar ancak onların yarın bakıma ihtiyaçları olsa damatlarının yüzüne nasıl bakacaklar.
Yapma ailenin dolduruşuna gazına gelme. Evliliğin gerçekten bitecek ancak KV veya elinden dolayı değil ailenden dolayı bitecek. Önceki konularındanda biraz biliyoruz ne yazıkki ailen iyi niyetli değil.
Burada hep eleştirdiğimiz kocalar vardı önce eşine hak verip zamanla ailesinin dolduruşuyla ailesinin hatalarını savunmaya başlayan yaptıklarını inkar eden veya işte ailem onlar görmezden gel sen şöyle yaptın onlar o yüzden böyle yaptı diye bahane üreten tipler şu anda onlara dönüşüyorsun.

Ben konu sahibini anlayabiliyorum. Günde bir kez olsa annenin yanına çıkılır ve yaptırılır ama her gün günde üç kez sabah öğlen akşam gidelecek yerleri de kisitlayacak. Yani cocugunla sabahtan çıkayım bir plan yapayım öğlen de parka gidelim şuraya gidelim yapamayacak. Anladığım kadarıyla süreden ziyade zamanlamalar sıkıntı. Sonuçta akşam bir saat olsa eşiyle nöbetleşe yapılır ama hem sabah hem öğlen de yapılınca biraz sıkıntı oluyor. Benim babam da felçli, günde kaç tane hareket yapması gerekiyor. Kardeşim arabayla beş dakika nerdeyse ama yatırma kaldırma gibi hareketleri annem tek yapamadığı için ben yardım ediyorum. Biz akşam yapıyoruz. Fizik, Yatak duzeltme, sandalyeye oturtma gibi şeyler. Günde bir kere yapmamız yetiyor, o da bir akşam bazen yıkama kaldırma yatağı düzeltme. Akşam olduğu için gün içinde bölünme olmuyor. Ama hem sabah hem öğlen evde olmak durumunda olsam daha zorlayıcı olurdu hem annem hem benim için. Çünkü sirayla çıkıyoruz dışarı. Sonuçta benim babam ben isteyerek sevgiyle yaparim ama gelinimiz sürekli bunu yapmak durumunda kalirsa bilemiyorum düşününce sanırım böyle bir talepte bulunamazdim. Çünkü başta aman yapılır diye baslaniyor ama kendi canından kanından değilse batar o kişiye bir süre sonra günü bu kadar bölmek.

İlla linçleyeceksiniz değil mi? Ben yaşlanacağımın farkındayım sanki kv eziyet ediyorum 😅 hepiniz her gün giderdiniz yaptırırdınız yani
Mesele yemek temizlik değil onları zaten yapacağım vereceğim onda yada bizde yiyeceğiz ama bide bu spor olayı çıkınca siz düşünmez misiniz benim eşimle tüm günüm baş başalığım falan hiç kalmaaycak diye? Her gün aklınız ve dee fiziksel olarakda tabi bedeniniz kv de olacak yani
Altı üstü bir saat spor yaptırınca mı baş başa kalamayacaksın. Sanki el ele diz dizesiniz her saniye. Ay komik olmayın bu kadar yaptırmak istemiyorum deyin anlayalım ona göre yorum yapalım bizde

Ben konu sahibini anlayabiliyorum. Günde bir kez olsa annenin yanına çıkılır ve yaptırılır ama her gün günde üç kez sabah öğlen akşam gidelecek yerleri de kisitlayacak. Yani cocugunla sabahtan çıkayım bir plan yapayım öğlen de parka gidelim şuraya gidelim yapamayacak. Anladığım kadarıyla süreden ziyade zamanlamalar sıkıntı. Sonuçta akşam bir saat olsa eşiyle nöbetleşe yapılır ama hem sabah hem öğlen de yapılınca biraz sıkıntı oluyor. Benim babam da felçli, günde kaç tane hareket yapması gerekiyor. Kardeşim arabayla beş dakika nerdeyse ama yatırma kaldırma gibi hareketleri annem tek yapamadığı için ben yardım ediyorum. Biz akşam yapıyoruz. Fizik, Yatak duzeltme, sandalyeye oturtma gibi şeyler. Günde bir kere yapmamız yetiyor, o da bir akşam bazen yıkama kaldırma yatağı düzeltme. Akşam olduğu için gün içinde bölünme olmuyor. Ama hem sabah hem öğlen evde olmak durumunda olsam daha zorlayıcı olurdu hem annem hem benim için. Çünkü sirayla çıkıyoruz dışarı. Sonuçta benim babam ben isteyerek sevgiyle yaparim ama gelinimiz sürekli bunu yapmak durumunda kalirsa bilemiyorum düşününce sanırım böyle bir talepte bulunamazdim. Çünkü başta aman yapılır diye baslaniyor ama kendi canından kanından değilse batar o kişiye bir süre sonra günü bu kadar bölmek.
Yorucu, kısıtlayıcı ve hoş olmayan bir durum olduğunun herkes farkında zaten. Ben olaya aman yapiversin veya vicdanı olan yapar gözüyle bakmıyorum. Bu bir ihtiyaç ve giderilmesi gerekiyor.
Konu sahibi bütün çözüm yollarına bir bahane uyduruyor. Sabah ve akşam seanslari eşi işe gitmeden yaptırabilir. Ama konu sahibi eşimin aklı hep annesinde bana olan ilgisi azalacak diyo mesela. Eminim bi süre sonra sabah akşam oradasın diye söylenmeye başlar.

Öğlen seansları için canım istemezse ne olacak diyor. Canımızın istemediği ama yapmaya mecbur olduğumuz onlarca şey var. Hadi konu sahibi mecbur değil dedik. E çoğunu kadının ödediği evde oturuyor. Ederinden kira ödesin kayin validesine bir bakıcı kadın tutulsun o zaman. Bence o zaman canı ister.
Ya da işe girmesi eşe destek olması lazım ki adam da annesine bakıcı tutabilsin deniyor. Cevap: iş bulmak kolay mı oluyor.

Kayinvalide ile ilgilenmek zor, iş bulmak zor, kira ödemek zor. Yani benim aklıma gelen alternatifler bunlar. Varsa bir kolay ve konu sahibinin konforunu bozmayacak bir çözüm elbette onu yapsınlar. Kimse konu sahibinin düşmanı değil sonuçta.

Yorucu, kısıtlayıcı ve hoş olmayan bir durum olduğunun herkes farkında zaten. Ben olaya aman yapiversin veya vicdanı olan yapar gözüyle bakmıyorum. Bu bir ihtiyaç ve giderilmesi gerekiyor.
Konu sahibi bütün çözüm yollarına bir bahane uyduruyor. Sabah ve akşam seanslari eşi işe gitmeden yaptırabilir. Ama konu sahibi eşimin aklı hep annesinde bana olan ilgisi azalacak diyo mesela. Eminim bi süre sonra sabah akşam oradasın diye söylenmeye başlar.

Öğlen seansları için canım istemezse ne olacak diyor. Canımızın istemediği ama yapmaya mecbur olduğumuz onlarca şey var. Hadi konu sahibi mecbur değil dedik. E çoğunu kadının ödediği evde oturuyor. Ederinden kira ödesin kayin validesine bir bakıcı kadın tutulsun o zaman. Bence o zaman canı ister.
Ya da işe girmesi eşe destek olması lazım ki adam da annesine bakıcı tutabilsin deniyor. Cevap: iş bulmak kolay mı oluyor.

Kayinvalide ile ilgilenmek zor, iş bulmak zor, kira ödemek zor. Yani benim aklıma gelen alternatifler bunlar. Varsa bir kolay ve konu sahibinin konforunu bozmayacak bir çözüm elbette onu yapsınlar. Kimse konu sahibinin düşmanı değil sonuçta.
Ya bakıcı tutulacak ya günler kardesler arasında bölünecek o zaman istemiyorsa. Bakiciya ücret yetmiyorsa kendisi de bir işe girebilir. Ayrıca o hareketler hiç zor değil. Biz 100 kilo babami ayakları tutmuyor kendini salıyor bildiğiniz yüzde 90 engelli, iki kişi ben ve annem taşıyor sandalyeye koyuyor yemeğini yediriyoruz yikiyoruz spor yapıyoruz havalar düzelsin dışarı da çıkacak inşallah yakında. Ama gün içinde 3 defa evde olmak dediğim gibi saat olarak kisitlayici. Ben babam olduğu halde bir süre sonra bunalirdim. İnsanların da plansız bir şekilde bir gün geçirmeye ihtiyacı oluyor. Bizim psikiyatristimiz de bunu oneriyor. En azından haftada haftasonu iki gün ve haftaici bir gün öğlen mesela başkası yapsın o günler hanımefendi sabah yaptirsin. Biz İlk zamanlar düzene oturtmadigimiz için bu şekilde bir zamanlama yaptık. Annem de bende sürekli belli saatte evde olmak zorunda günün belli saatleri , hiçbir şekilde plan yapamiyorduk. Başta sorun degil gibi görünse de bir süre sonra psikolojimiz bozuldu ciddi anlamda ikimizinde. Şimdi haftasonu bir gün benim bir gün annemin vs. Yani bu durum tekrar dediğim gibi aynı kişinin günde 3 defa evde olması gerekip de yapabilecegi bir şey değil. Konu Ne hareketlerin zorluğu ne üst kata çıkma ne başka bir şey. Günde üç defa aynı saatlerde evde olma yükümlülüğü. Bunu da covid asisiyla gözlerini ve hareket kabiliyetini yitiren bir babanın kızı olarak söylüyorum.

X