2024 Lgs Anneleri

Çok iyi yapmışsınız, bizde çevremizde Türkçe için özel öğretmen arayışı içindeyiz. Bodrum’da ikamet ediyoruz ve ne yazık ki bu konu da yeterli donanıma sahip öğretmene rastlamadık. Aslında benim oğlumda Türkçe için özel öğretmen desteği istemiyor, konu eksiğim yok ki diyor ama muhakkak kendisinin, bizim yada dershane öğretmeninin farkedemediği bir sıkıntı olmalı , belki özel öğretmeni farkeder diye düşünüyoruz. İnanır mısınız instagramdan bile hoca bulduk, online ders alabilir diye düşündük. Ama oğlum bir iki story’sinde soru çözümlerini dinledi bunları ben zaten yapabiliyorum dedi. Yine de arayıştayız, Bir de özel ders fiyatları beni biraz zorlayacak, bir öğretmenden ders başına 1250 ₺ fiyat aldım. Önceki seneler türkçeden full yada 1 yanlış yapan öğrencilerinin başarılarını anlattı , bunları dinleyince insanın aklı karışıyor. Bu fiyatlar fazla mı yoksa bu konudaki hassasiyetimiz mi kullanılıyor ? Sizler de bu civarda mı ödeme yapıyorsunuz?

Birde türkçe için elimizdeki kaynaklar master, fenomen, master paragraf, mozaik ve sinan kuzucu.. bunların dışında tavsiye edebileceğiniz kaynak var mı?
Merhaba,
Türkçe çok önemli bir ders. Meb önceki senelere göre Türkçeye daha çok ağırlığını vermeye başladı. Eğer sıkıntısı devam ediyorsa özel dersi deneseniz iyi olur. Çocuğunuzun istememesine bırakmayın bütçeniz elveriyorsa tabi. Yanlış yaptığı soruları hocasından birebir dinlemesi başka. Nartest türkçe, nitelik 8 paragraf/türkçe ve puan yayınları var. Puan yayınları çok bilindik değil ama sınav yayınlarına ait. beceri temelli türkçe ve matematik kitapları çok güzel.

Çok iyi yapmışsınız, bizde çevremizde Türkçe için özel öğretmen arayışı içindeyiz. Bodrum’da ikamet ediyoruz ve ne yazık ki bu konu da yeterli donanıma sahip öğretmene rastlamadık. Aslında benim oğlumda Türkçe için özel öğretmen desteği istemiyor, konu eksiğim yok ki diyor ama muhakkak kendisinin, bizim yada dershane öğretmeninin farkedemediği bir sıkıntı olmalı , belki özel öğretmeni farkeder diye düşünüyoruz. İnanır mısınız instagramdan bile hoca bulduk, online ders alabilir diye düşündük. Ama oğlum bir iki story’sinde soru çözümlerini dinledi bunları ben zaten yapabiliyorum dedi. Yine de arayıştayız, Bir de özel ders fiyatları beni biraz zorlayacak, bir öğretmenden ders başına 1250 ₺ fiyat aldım. Önceki seneler türkçeden full yada 1 yanlış yapan öğrencilerinin başarılarını anlattı , bunları dinleyince insanın aklı karışıyor. Bu fiyatlar fazla mı yoksa bu konudaki hassasiyetimiz mi kullanılıyor ? Sizler de bu civarda mı ödeme yapıyorsunuz?

Birde türkçe için elimizdeki kaynaklar master, fenomen, master paragraf, mozaik ve sinan kuzucu.. bunların dışında tavsiye edebileceğiniz kaynak var mı?
Aslında oğlum da istemiyordu hatta fulle yakın yapıyorım ne gerek var kafasındaydı
Dershane de ki danışman hocası ayarladı öğretmeni
İlk derse girdi çıktığında oğlumun dediği ben meğer ne çok şey bilmiyormuşum oldu
Şimdi hocasıyla çalışıyor dersten beri girdiği Türkçe denemeleri full çıkıyor
Meb Türkçe ye çok önem veriyor
Bu sene de zor olacak deniliyor

Yalnız fiyat çok yüksek geldi bana
Yarı fiyatına aldırıyorum yazdığınız fiyatın
Küçük yerde olmanın dezavantajı maalesef 😔

Bu arada ben de yazın hep bodrumdayım🙈
Bağlayı biliyo musunuz ordayım
Bazen anneme yada Antalya ya da gidiyorum ama çoğunlukla bodrum
Suyu biraz soğuk geliyor bana diğer yerlere göre daha rüzgarlı o yüzden yazın bunaltmıyor
Bu yaz su sıkıntısı vardı hala devam ediyor mu😔

İnşallah 🙏 dün akşam eşimle konuştukta lgs sürecinde çabalarının karşılığını alamazsa , içine sinen bir okula yerleşemezse onu üniversite sınavı için nasıl motive ederiz diye.. “çok çalışırsan yaparsın” motto’suna onu inandıramayız ki diye. Çünkü çocukların bu tempolarını gördükçe gerçekten içimiz cız ediyor.
Bu çok doğru birebir yaşadı bir arkadaşımın oğlu
Kabataş istiyordu çokta çalışıyordu maalesef 3 yanlışı vardı olmadı haliyle
Fen lisesine yerleşti
Şimdi her karşılaştığımızda çalıştım da noldu artık çalışmayacağım diyor😔
Ailesi ikna etmeye çalışıyor inşallah geçici bir süreçtir😔

Bu yüzden oğluma sen elinden geleni yap olan senin için en güzeli en hayırlısı olacaktır diyorum
Sonuç ne olursa olsun onun hayrına olduğunu empoze ediyorum🤷‍♀️

Kaynak olarak
Sinan kuzucu
Tonguç
Bilfen biltest
Mozaik
Ankara güçlendiren
Okyanus
Hız
Nitelik
Starfen
Efsane yayınları paragraf
Dershanenin kitapları ve haftalık aldırdığı denemeler var

Örnek sorular yayınlandı bugün. Bakma şansınız oldu mu? sanki matematik önceki yayınlananlara göre daha bir beceri temelli gibi geldi.
Hemen bakıyorum
Çıktısını alıp çözdüreyim

Türkçe için de mebin kendi soru bankası kitabı var
O kitaptaki soruları mutlaka çözsün demişlerdi hem özel hocası hem dershane
Begonvil o kitaba bakmanızı öneririm ☺️

Hemen bakıyorum
Çıktısını alıp çözdüreyim

Türkçe için de mebin kendi soru bankası kitabı var
O kitaptaki soruları mutlaka çözsün demişlerdi hem özel hocası hem dershane
Begonvil o kitaba bakmanızı öneririm ☺️
meb beceri temelli ve kazanım kitapları dağıtıldı mı sizin okullarınıza?
Bizim okulda dağıtılmadı.

İnşallah 🙏 dün akşam eşimle konuştukta lgs sürecinde çabalarının karşılığını alamazsa , içine sinen bir okula yerleşemezse onu üniversite sınavı için nasıl motive ederiz diye.. “çok çalışırsan yaparsın” motto’suna onu inandıramayız ki diye. Çünkü çocukların bu tempolarını gördükçe gerçekten içimiz cız ediyor.
İnşallah emeklerinin karşılığını alırlar🤲
Ama üniversite farklı bir şey... Benim ikizler yksye hazırlanıyor. O zaman durum değişiyor. Ne olmak istediklerine göre çalışıyorlar. Lgs süreci önemli olmuyor.

Merhaba,
Türkçe çok önemli bir ders. Meb önceki senelere göre Türkçeye daha çok ağırlığını vermeye başladı. Eğer sıkıntısı devam ediyorsa özel dersi deneseniz iyi olur. Çocuğunuzun istememesine bırakmayın bütçeniz elveriyorsa tabi. Yanlış yaptığı soruları hocasından birebir dinlemesi başka. Nartest türkçe, nitelik 8 paragraf/türkçe ve puan yayınları var. Puan yayınları çok bilindik değil ama sınav yayınlarına ait. beceri temelli türkçe ve matematik kitapları çok güzel.
Kesinlikle size çok katılıyorum, öğretmen arayışı içindeyiz umarım biran önce buluruz. Bilgi aldığımız bir öğretmen de Türkçe özel dersi verebileceğini fakat lgs sürecinin başka birşey olduğunu onun alanı olmadığını belirtti. Gerçekten küçük yerde yaşamak bu konularda çok sıkıntılı 😔

Aslında oğlum da istemiyordu hatta fulle yakın yapıyorım ne gerek var kafasındaydı
Dershane de ki danışman hocası ayarladı öğretmeni
İlk derse girdi çıktığında oğlumun dediği ben meğer ne çok şey bilmiyormuşum oldu
Şimdi hocasıyla çalışıyor dersten beri girdiği Türkçe denemeleri full çıkıyor
Meb Türkçe ye çok önem veriyor
Bu sene de zor olacak deniliyor

Yalnız fiyat çok yüksek geldi bana
Yarı fiyatına aldırıyorum yazdığınız fiyatın
Küçük yerde olmanın dezavantajı maalesef 😔

Bu arada ben de yazın hep bodrumdayım🙈
Bağlayı biliyo musunuz ordayım
Bazen anneme yada Antalya ya da gidiyorum ama çoğunlukla bodrum
Suyu biraz soğuk geliyor bana diğer yerlere göre daha rüzgarlı o yüzden yazın bunaltmıyor
Bu yaz su sıkıntısı vardı hala devam ediyor mu😔
Bilmez miyim 😊 biz biraz daha merkeze yakınız, bahçeşehir kolejinin oralardayız. su sıkıntısı ne yazık ki ekim sonuna kadar devam etti.. zaten bir su depomuz vardı , bir su deposu daha taktırmak durumunda kaldık, depolardaki su bittikçe dışarıdan kullanım suyu satın aldık 🙈 biz eşimin iş durumu sebebiyle istanbuldan buralara geldik, 3 yıllık bir projeydi ama 15 yıldır buradayız 🙈 istanbul içinde düzenimizi değiştirmeye değecek bir okul kazanırsa tekrar dönmek istiyoruz, çünkü bodrum’da ne yazk ki eğitim tatmin edici değil 😔

Örnek sorular yayınlandı bugün. Bakma şansınız oldu mu? sanki matematik önceki yayınlananlara göre daha bir beceri temelli gibi geldi.
Sadece sözel’i çözmüş oğlum, henüz sayısala bakamamış. İngilizce 3.soruyu yanlış cevaplamış. Din’de de 1.soruyu doğru yapmış ama biraz tahminde bulundum, şansa doğru çıktı dedi. Sanırım video çözümleri de varmış

Bilmez miyim 😊 biz biraz daha merkeze yakınız, bahçeşehir kolejinin oralardayız. su sıkıntısı ne yazık ki ekim sonuna kadar devam etti.. zaten bir su depomuz vardı , bir su deposu daha taktırmak durumunda kaldık, depolardaki su bittikçe dışarıdan kullanım suyu satın aldık 🙈 biz eşimin iş durumu sebebiyle istanbuldan buralara geldik, 3 yıllık bir projeydi ama 15 yıldır buradayız 🙈 istanbul içinde düzenimizi değiştirmeye değecek bir okul kazanırsa tekrar dönmek istiyoruz, çünkü bodrum’da ne yazk ki eğitim tatmin edici değil 😔
Ne güzel olmuş Bodrum a yerleşmek☺️
İstanbul da kaçmak hepimizin hayali
Evet eğitim sıkıntılı ama inanın burası da çok kötü durumda
İnşallah çok güzel mutlu olabılecekleri yerler kazanır çocuklarımız☺️

Merhaba bende hızlı okuma kursu aldırmak istiyorum. Memnunmusuniz ve hangi kurumdan alıyor. Bilgi verirseniz yararları hakkında sevinirim.
Merhaba ,kurum hakkında bir bilgim yok eğitim koçu getirmişti hocayı.
Uzun vadeye yayılan bir etkisi var yani lgs için düşünüyorsanız beklentinizi karşılamayacaktır verim yönünden diye düşünüyorum ,az zaman kaldığı için.
Öğrendiği teknikleri sürekli tekrarla hayata geçirip alışkanlık haline getirebilirse etkili bir kurs .

Benim kızımda bu sene LGS sınavına girecek ve hiç düzenli çalışmıyor.Bugün diyelim 50 soru çözse 3,4 gün çözmüyor.Yalnıslarinin peşine düşmüyor.birinci dönem denemeleri iyiken düşüşe geçti.Okulda olduğu sınav notları gayet iyi.Obp puanida 97 .Dershaneye vermedik.Matematik ve Fenden özel hoca tuttuk.Ayda birde okul denemelerine giriyor.Hiç ders çalışma isteği yok.Nitelikli okul kazanamazsa.Mecbur Obp puanıyla bir okula vereceğiz.

Benim kızımda bu sene LGS sınavına girecek ve hiç düzenli çalışmıyor.Bugün diyelim 50 soru çözse 3,4 gün çözmüyor.Yalnıslarinin peşine düşmüyor.birinci dönem denemeleri iyiken düşüşe geçti.Okulda olduğu sınav notları gayet iyi.Obp puanida 97 .Dershaneye vermedik.Matematik ve Fenden özel hoca tuttuk.Ayda birde okul denemelerine giriyor.Hiç ders çalışma isteği yok.Nitelikli okul kazanamazsa.Mecbur Obp puanıyla bir okula vereceğiz.
Sizin bdv deki konunuza da yazmıştım
İyi takip etmeniz gerekiyor
O deneme çözerken siz de kitap okuyun
Ödevlerinden haberiniz olmuyorsa okulda ki ödevlerini düzenli yapan çocugun velisiyle konuşun ve öğrenin

Yapamadıklarını çözmesınde yardımcı olun
Ben işledikleri konuları okuyorum önceden hatırlamak için oğlum sorduğunda yardımcı olabıleyim diye
Dershane okul yetersız olduğu yerlerde özel ders ile destekleyebilirsinix

Baktınız olmuyor yeteneği neyse o konuda destek olun
Müzik olur resim olur spor olur
İyi bir lise olsa güzel olur ama zorlada güzellik olmuyor
Alt yapısı sağlam mı
5-6-7 de nasıldı

Bu dönem de sizde tv yi kapatın telde vaktinizi azaltın

Birde 30 dakıka ders 10 dakıka mola şeklinde calışmayı önerin
Yada 25 dakıka ders 5 dakika mola
4.25 dakıka dan sonra yarım saat mola gibi
Ama o 25 dakıka da mutlaka test yada ödev yapmasını sağlayın
Yani sorumluluğunu yerine getırsın