2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Arkadaşlar merhaba embriyo kalitesi için hangi değer iyi oluyor. Dondurulmuş transfer mi daha yüksek taze transferin mi dondurup çözünce ters bir durum olma olasılığı var mi

Bana 30 dk dan fazla yürümeyin demişlerdi
O da çok yavaş, spor gibi veya hızlı yürüme tarzı değil
Sadece rahimi kanlandirmak için hareket etmek
Bana da hafif tempoda dedi ama 1 saat yürü dedi valla. Her doktor farklı tabi siz kendi doktorunuzu dinleyin. Ben yürümedim çünkü farklı bir şehre gidiyorum transfer için çok yorgundum. Ufak tefek yemek işlerimi yaptım sadece evin içinde hareket ettim dikkatli şekilde en azından 1 hafta evde hareket etmeyi düşünüyorum sonrasında havalarda iyice ısınmış olur dışarıda yürürüm

Benim transferim 14 Mayıs
Estrofem günde 3
Prendol günde 2
Folik asit 1
Ecopirin 1
Kan sulandırıcı iğne 1
Progestan fitil günde 2 defa 2 tane
Progestan iğne de transfer günü vurulup devam edeceğim
Seninle aynı gün transferimiz sen nerede oluyorsun inşallah güzel sonuçlar alırız

Hafif meme dolgunluğu ara sıra ufak batmalar bir de bulantı günde 1-2 defa ama hiç kusmadim.sali günü de yaptım idrar testi negatif çıktı bı üzüldüm ama mantıksızdi çok erkendi hiç korkma her şeyin hayırlısı inşallah sizlerin de güzel haberlerini alacağız 🙏🧿💕😍🤗

Çok teşekkür ederim canım 🤗😍7. günüm Allah sizlere de sağlıklı yavrular nasip etsin 🙏

Aminnnn canım çok bi belirti olmadı bu defa geçen transferimde daha çok vardı belirti çok kusmuştum tutmuştu ama ilerleme olmamisti hepinize o kadar çok dua ediyorum ki Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın 💕
Ya canım gözünaydın pozitif haberleri görünce umudumuz yeşeriyor 😚 ya benimde ikinci transferim ilk bir kaç gün hiç belirti yoktu sonra ara ara bel ağrısı hafif karın ağrısı bugünde sabah uyanınca çok hafif göğüs ağrısı hissetmeye başladım bilmiyorum artık nasıl olacak

Ya canım gözünaydın pozitif haberleri görünce umudumuz yeşeriyor 😚 ya benimde ikinci transferim ilk bir kaç gün hiç belirti yoktu sonra ara ara bel ağrısı hafif karın ağrısı bugünde sabah uyanınca çok hafif göğüs ağrısı hissetmeye başladım bilmiyorum artık nasıl olacak
Merhaba siz kaçıncı gununuzdesiniz transferinizin

Ücretli olarak Uludağ üniversitesi'nde tüp bebek birimine de gidebilirsin şu anda 36.000 lira ilaçlar hariç
Ücretle gideceğin için ileri tarihli vermiyorlar zamanı gelince işte adetin 2 günü gidiyorsun ona göre tedaviler başlıyor bir gidip görüş istersen. En azından tahlillerini SGK karşılamış olur

Çok teşekkür ederim 💕 inşallah güzel sonuçlar alacaksın dinlen bol bol ben 1 haftadır evdeyim 2 defa markete gittik eşimle o kadar evi bile süpürmedim günde 1 haşlanmış yumurta ile yarım avakado yiyorum kabız olmamak için sabahları gün kurusu üzerine 1 bardak su içiyorum hiç kabız olmadım çiğ kuruyemiş yiyorum günde 1 fincan türk kahvesi içiyorum çay icmiyorum.gaz çok oluyor o da ilaçlardan artık 🤗

Arkadaşlar merhaba embriyo kalitesi için hangi değer iyi oluyor. Dondurulmuş transfer mi daha yüksek taze transferin mi dondurup çözünce ters bir durum olma olasılığı var mi
E2 değeriyle paralel gidiyor sanırım olgun yumurta durumu. Ama bugün yumurtalarım toplandı 3 gün önce e2 değerim 598 di. 10 yumurta çıktı. Doktor takılma o değere bugün ölçsek belki 2 katı çıkacak dedi. Ben dondurulmuş embriyo ile çift transfer oldum daha önce kaliteleri çok iyiydi ama sonuç negatifti. Bugün doktorum taze transfer yapıcaz rahim çok iyi durumda dedi. Yani kişiden kişiye göre değişiyor yumurta toplandığında doktor karar veriyor taze veya dondurulmuş diye. Dondurulup çözüldüğünde benim 1 embriyomun gelişimi durmuştu daha önce. Kalitesiz demek ki demişti doktor. Yani bir sürü parametre var bu işlerde akıl sır ermiyor. Senin için iyisi başkası için kötü oluyor. Doktor ne derde o diyip kabullenmek gerekiyor kafayı yememek için😂

Çok teşekkür ederim 💕 inşallah güzel sonuçlar alacaksın dinlen bol bol ben 1 haftadır evdeyim 2 defa markete gittik eşimle o kadar evi bile süpürmedim günde 1 haşlanmış yumurta ile yarım avakado yiyorum kabız olmamak için sabahları gün kurusu üzerine 1 bardak su içiyorum hiç kabız olmadım çiğ kuruyemiş yiyorum günde 1 fincan türk kahvesi içiyorum çay icmiyorum.gaz çok oluyor o da ilaçlardan artık 🤗
Merhabaa size yasaklamamışlar bana kahveyi yasakladılar çayıda 2-3 bardak içebilirsin açık dediler

Merhabaa size yasaklamamışlar bana kahveyi yasakladılar çayıda 2-3 bardak içebilirsin açık dediler
Günde 1 fincan şekersiz serbest çay da açık 1 bardak dedi ama ben çay içmiyorum extra 1 bardak sıkma portakal suyu ile 1 tane de havuç yiyorum Allah sonumuzu hayretsin 1500 kilo olurum bu gidişle 😂

Günde 1 fincan şekersiz serbest çay da açık 1 bardak dedi ama ben çay içmiyorum extra 1 bardak sıkma portakal suyu ile 1 tane de havuç yiyorum Allah sonumuzu hayretsin 1500 kilo olurum bu gidişle 😂
Umarım hamileliğin güzel geçer canım başıma gelmese derdim ki bu hamile kadınlar ne kadar nazlı bu kadar mide bulantısı kusma olur mu diye ama ben 5 haftalık hamile iken başladı bulantı ve kusma tiksinme 30-32. Hafta arasına bitti demişlerdi bana bir sabah Bi uyanacaksın bitecek diye 30 hafta bekledim geçsin diye 😄😄şuanda beni korkutan tek şey olumlu sonuç alırsam eğer ki yine kızımda olduğu gibi olması çünkü bu sefer evde bakmakla yükümlü olduğum çocuğum var🥰
Rabbim en hayırlı şekilde ilerleme nasip etsin hepimize pozitif haber almayı nasip etsin inşallah 🧿🤲🤲🤲

X